![]() |
Brichete si soldatei
8 Attachment(s)
De ceva vreme ma chinui sa colectionez brichete..mai nou si soldatei..
|
Re: Brichete si soldatei
oooooo...:clap:
ma bucur ca ai inceput in sfarsit sa le arati si celorlalti colectia ta de brichete...ca ai cateva. foarte tare de soldatei chiar nu stiam, bravo prietene.Imi plac mult:!: |
Re: Brichete si soldatei
Tare colectia de soldatei, sunt din plastic sau plumb ?
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
iti poti da seama ft usor daca sunt din plumb sau nu , dupa greutatea lor...:lol:
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
8 Attachment(s)
Adaug 3 brichete si ceva amintiri din copilarie..
|
Re: Brichete si soldatei
1 Attachment(s)
Adaug ceva figurine cumparate azi..
|
Re: Brichete si soldatei
tare sperietoarea aia de ciori:lol::lol:
vad ca se inmulteste colectia...:D |
Re: Brichete si soldatei
2 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
ai fost la vanatoare, imi place.Foarte aurita, si se vede ca e veche, frumos man, bravo:!:
|
Re: Brichete si soldatei
Multumesc Emi, nici nu am stat pe ganduri cand am vazut-o..
|
Re: Brichete si soldatei
Multe modele de brichete foarte interesante , ultima achiziţionată e cireaşa de pe tort ...chiar că nu am mai văzut model ca ăsta :)
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
1 Attachment(s)
Inca doua brichete..
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
Cool colectie Costi, spor. |
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
1 Attachment(s)
Pe ziua de azi inca trei brichete..
|
Re: Brichete si soldatei
tu golesti targul de brichete...
Ce tare e aia cu "Eu sa astept telefonul ei?:confused2":lol::lol: se vede ca e si veche, frumoasa bre:wink: |
Re: Brichete si soldatei
Quote:
Mersik man:!: |
Re: Brichete si soldatei
1 Attachment(s)
Dupa o zi de targ vin cu inca 4 bucati..
|
Re: Brichete si soldatei
1 Attachment(s)
Inca trei brichete, doua din targ si un Zippo de la un bun prieten
|
Re: Brichete si soldatei
1 Attachment(s)
Inca doua brichete..
|
Re: Brichete si soldatei
5 Attachment(s)
Azi o gramada de brichete primite cadou de la bunul meu prieten Aokimare:!::!:
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
E o finete de bricheta:!:
|
Re: Brichete si soldatei
La brichete m-ai depasit...eu nu am decat vreo 5-6 asa:lol:
|
Re: Brichete si soldatei
si eu voi prezenta cateva brichete din mica mea colectie...numai sa le fac niste poze:P
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
1 Attachment(s)
O poza cu mica mea colectie:P .Diseara revin cu fiecare bricheta in parte pentru ca acum le redimensionez:D
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
Foarte fain colectia,mai ales brichetele in forma de pistol!
|
Re: Brichete si soldatei
1 Attachment(s)
Inca doua brichetute
|
Re: Brichete si soldatei
2 Attachment(s)
Inca doua brichete si o maimuta de metal..
|
Re: Brichete si soldatei
acum imi pare rau ca nu am luat(sambata trecuta din targul de vachituri) o bricheta in forma de...toaleta:D,dar am zis ca nu merita 15 lei,poate o doreai in colectie,voi pune ceva poze cu niste soldatei de plimb daca e ok.
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
Poti pune poze mane! |
Re: Brichete si soldatei
10 Attachment(s)
[QUOTE=2010;4135642]Eu in general nu ratez nimic din targ mai ales brichete!
da...dar asta ar insemna sa ma duc la targ cu camionul:D,revin cu poze si ceva descrieri:prima e o statueta de plastic,ruseasca,lipsesc armele din pacate;apoi o figurina PAPO cu NAPOLEON,apoi un cavaler BRITAINS DETAIL,sabia am pus-o eu de la o figurina ordinara,apoi piticul barbos din STAPANUL INELELOR(partea 1),apoi un turc,cred,un tobosar elvetian,un pedestras ungur,si..insusi BUTCH CASSIDY,cele 5 figurine mici sant din plumb,cred,la urma o poza cu ...stiu ca nu sant brichete dar sant in tema:D. p.s. avea tata vreo 5 brichete cu gaz de acum 50 de ani,ma jucam cu ele cand eram mic...l-am sunat sa-l intreb daca le mai are,evident,ca desi are alte lucruri astea le-a aruncat:sad:. |
Re: Brichete si soldatei
Frumosi toti mane, de astia mici am avut si eu o groaza dar au fugit..la fel si colectia de chibrite!
|
Re: Brichete si soldatei
4 Attachment(s)
deci...revin cu o bricheta adevarata:D,super dupa parerea mea:IMCO TRIPLEX SUPER,MADE IN AUSTRIA,sper sa va placa:
ps draga colega,ai un pm;). |
Re: Brichete si soldatei
7 Attachment(s)
azi am avut o mare bucurie,mama mi-a gasit doua brichete,una o am chiar de la mama,care la randul ei a primit-o cadou demult,anii 60;a doua o am din 1991,doar ca ...am imprumutat-o sorei mele care atunci cand a ramas fara gaz(bricheta, nu sora:lol:) nu a incarcat-o imediat,evident ca garniturile s-au uscat si pierde gazul destul de repede.
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:59. |
- Copyright 2026 4Tuning