Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Colectii si Colectionari (https://forum.4tuning.ro/651-colectii-colectionari.html)
-   -   Brichete si soldatei (https://forum.4tuning.ro/651-colectii-colectionari/217736-brichete-soldatei.html)

2010 31-10-10 15:06

Brichete si soldatei
 
8 Attachment(s)
De ceva vreme ma chinui sa colectionez brichete..mai nou si soldatei..

FED express 31-10-10 16:14

Re: Brichete si soldatei
 
oooooo...:clap:
ma bucur ca ai inceput in sfarsit sa le arati si celorlalti colectia ta de brichete...ca ai cateva.
foarte tare
de soldatei chiar nu stiam, bravo prietene.Imi plac mult:!:

mikkado 03-11-10 10:38

Re: Brichete si soldatei
 
Tare colectia de soldatei, sunt din plastic sau plumb ?

2010 03-11-10 13:28

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3772687)
oooooo...:clap:
ma bucur ca ai inceput in sfarsit sa le arati si celorlalti colectia ta de brichete...ca ai cateva.
foarte tare
de soldatei chiar nu stiam, bravo prietene.Imi plac mult:!:

Multumesc Emi:!:
Quote:

Originally Posted by mikkado (Post 3780996)
Tare colectia de soldatei, sunt din plastic sau plumb ?

Cred ca din plumb, multumesc Marius:!:

topser 07-11-10 14:09

Re: Brichete si soldatei
 
iti poti da seama ft usor daca sunt din plumb sau nu , dupa greutatea lor...:lol:

2010 07-11-10 16:31

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by topser (Post 3792053)
iti poti da seama ft usor daca sunt din plumb sau nu , dupa greutatea lor...:lol:

Da man fiind foarte grei cu siguranta sunt din plumb

2010 09-11-10 12:08

Re: Brichete si soldatei
 
8 Attachment(s)
Adaug 3 brichete si ceva amintiri din copilarie..

2010 10-11-10 13:07

Re: Brichete si soldatei
 
1 Attachment(s)
Adaug ceva figurine cumparate azi..

FED express 11-11-10 15:16

Re: Brichete si soldatei
 
tare sperietoarea aia de ciori:lol::lol:
vad ca se inmulteste colectia...:D

2010 14-11-10 16:31

Re: Brichete si soldatei
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3803813)
tare sperietoarea aia de ciori:lol::lol:
vad ca se inmulteste colectia...:D

Mersik Emi..azi am fost la targul de antichitati si am pus mana pe inca o bricheta frumoasa:!:

FED express 15-11-10 19:21

Re: Brichete si soldatei
 
ai fost la vanatoare, imi place.Foarte aurita, si se vede ca e veche, frumos man, bravo:!:

2010 17-11-10 04:43

Re: Brichete si soldatei
 
Multumesc Emi, nici nu am stat pe ganduri cand am vazut-o..

DTH 18-11-10 23:13

Re: Brichete si soldatei
 
Multe modele de brichete foarte interesante , ultima achiziţionată e cireaşa de pe tort ...chiar că nu am mai văzut model ca ăsta :)

2010 19-11-10 07:52

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by MillionDollarBaby (Post 3824436)
Multe modele de brichete foarte interesante , ultima achiziţionată e cireaşa de pe tort ...chiar că nu am mai văzut model ca ăsta :)

Multumesc foarte mult Claudia:!:

2010 21-11-10 21:32

Re: Brichete si soldatei
 
1 Attachment(s)
Inca doua brichete..

CIPONE 22-11-10 21:39

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 3772521)
De ceva vreme ma chinui sa colectionez brichete..mai nou si soldatei..

Spirit of St. Louis my favourite...

Cool colectie Costi, spor.

2010 22-11-10 21:47

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by CIPONE (Post 3835292)
Spirit of St. Louis my favourite...

Cool colectie Costi, spor.

Multumesc mult Ciprian..si pentru mine sunt speciale:!:

2010 28-11-10 13:18

Re: Brichete si soldatei
 
1 Attachment(s)
Pe ziua de azi inca trei brichete..

FED express 28-11-10 15:05

Re: Brichete si soldatei
 
tu golesti targul de brichete...
Ce tare e aia cu "Eu sa astept telefonul ei?:confused2":lol::lol:
se vede ca e si veche, frumoasa bre:wink:

2010 28-11-10 21:20

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3851721)
tu golesti targul de brichete...
Ce tare e aia cu "Eu sa astept telefonul ei?:confused2":lol::lol:
se vede ca e si veche, frumoasa bre:wink:

Era bine daca il goleam Emi..eu nu cred ca e asa veche dar fiind din metal a vrut sa mearga cu mine acasa..
Mersik man:!:

2010 05-12-10 16:45

Re: Brichete si soldatei
 
1 Attachment(s)
Dupa o zi de targ vin cu inca 4 bucati..

2010 12-12-10 13:12

Re: Brichete si soldatei
 
1 Attachment(s)
Inca trei brichete, doua din targ si un Zippo de la un bun prieten

2010 20-12-10 08:48

Re: Brichete si soldatei
 
1 Attachment(s)
Inca doua brichete..

2010 08-01-11 10:15

Re: Brichete si soldatei
 
5 Attachment(s)
Azi o gramada de brichete primite cadou de la bunul meu prieten Aokimare:!::!:

Mht'u 08-01-11 18:03

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 3964708)
Azi o gramada de brichete primite cadou de la bunul meu prieten Aokimare:!::!:

ce tare e aia in forma de tigara..8)

2010 09-01-11 05:41

Re: Brichete si soldatei
 
E o finete de bricheta:!:

cruizer11 09-01-11 19:02

Re: Brichete si soldatei
 
La brichete m-ai depasit...eu nu am decat vreo 5-6 asa:lol:

Clantza 10-01-11 14:59

Re: Brichete si soldatei
 
si eu voi prezenta cateva brichete din mica mea colectie...numai sa le fac niste poze:P

2010 10-01-11 17:14

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 3969372)
La brichete m-ai depasit...eu nu am decat vreo 5-6 asa:lol:

poate le prezinti si tu man..

Quote:

Originally Posted by Clantza (Post 3971748)
si eu voi prezenta cateva brichete din mica mea colectie...numai sa le fac niste poze:P

Abia astept sa vad ceva nou:!:

Clantza 11-01-11 17:13

Re: Brichete si soldatei
 
1 Attachment(s)
O poza cu mica mea colectie:P .Diseara revin cu fiecare bricheta in parte pentru ca acum le redimensionez:D

2010 11-01-11 21:22

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by Clantza (Post 3975451)
O poza cu mica mea colectie:P .Diseara revin cu fiecare bricheta in parte pentru ca acum le redimensionez:D

Prima si puscociul sunt beton:!:

precu 03-02-11 12:31

Re: Brichete si soldatei
 
Foarte fain colectia,mai ales brichetele in forma de pistol!

2010 13-02-11 15:39

Re: Brichete si soldatei
 
1 Attachment(s)
Inca doua brichetute

2010 01-03-11 18:03

Re: Brichete si soldatei
 
2 Attachment(s)
Inca doua brichete si o maimuta de metal..

ovibonaparte 02-03-11 12:37

Re: Brichete si soldatei
 
acum imi pare rau ca nu am luat(sambata trecuta din targul de vachituri) o bricheta in forma de...toaleta:D,dar am zis ca nu merita 15 lei,poate o doreai in colectie,voi pune ceva poze cu niste soldatei de plimb daca e ok.

2010 02-03-11 13:13

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by ovibonaparte (Post 4135524)
acum imi pare rau ca nu am luat(sambata trecuta din targul de vachituri) o bricheta in forma de...toaleta:D,dar am zis ca nu merita 15 lei,poate o doreai in colectie,voi pune ceva poze cu niste soldatei de plimb daca e ok.

Eu in general nu ratez nimic din targ mai ales brichete!
Poti pune poze mane!

ovibonaparte 03-03-11 08:25

Re: Brichete si soldatei
 
10 Attachment(s)
[QUOTE=2010;4135642]Eu in general nu ratez nimic din targ mai ales brichete!
da...dar asta ar insemna sa ma duc la targ cu camionul:D,revin cu poze si ceva descrieri:prima e o statueta de plastic,ruseasca,lipsesc armele din pacate;apoi o figurina PAPO cu NAPOLEON,apoi un cavaler BRITAINS DETAIL,sabia am pus-o eu de la o figurina ordinara,apoi piticul barbos din STAPANUL INELELOR(partea 1),apoi un turc,cred,un tobosar elvetian,un pedestras ungur,si..insusi BUTCH CASSIDY,cele 5 figurine mici sant din plumb,cred,la urma o poza cu ...stiu ca nu sant brichete dar sant in tema:D.
p.s. avea tata vreo 5 brichete cu gaz de acum 50 de ani,ma jucam cu ele cand eram mic...l-am sunat sa-l intreb daca le mai are,evident,ca desi are alte lucruri astea le-a aruncat:sad:.

2010 03-03-11 08:28

Re: Brichete si soldatei
 
Frumosi toti mane, de astia mici am avut si eu o groaza dar au fugit..la fel si colectia de chibrite!

ovibonaparte 06-03-11 15:54

Re: Brichete si soldatei
 
4 Attachment(s)
deci...revin cu o bricheta adevarata:D,super dupa parerea mea:IMCO TRIPLEX SUPER,MADE IN AUSTRIA,sper sa va placa:
ps draga colega,ai un pm;).

ovibonaparte 07-03-11 13:52

Re: Brichete si soldatei
 
7 Attachment(s)
azi am avut o mare bucurie,mama mi-a gasit doua brichete,una o am chiar de la mama,care la randul ei a primit-o cadou demult,anii 60;a doua o am din 1991,doar ca ...am imprumutat-o sorei mele care atunci cand a ramas fara gaz(bricheta, nu sora:lol:) nu a incarcat-o imediat,evident ca garniturile s-au uscat si pierde gazul destul de repede.


All times are GMT +2. The time now is 01:59.

- Copyright 2026 4Tuning