Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - HellRot Cabrio. (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/216214-e36-hellrot-cabrio.html)

emy_davidoff 24-10-10 15:10

E36 - HellRot Cabrio.
 
It's my story .. :)

Toata pasiunea pentru BMW a inceput acum 3 ani cand am luat permisul de conducere.Nu eram decis ce masina sa-mi iau.Gandul meu era doar intre doua masini: vW Golf 3 si BMW seria 3 "Pisicuta" .Atat mi-a fost de ajuns sa "plimb" o pisica a unui prieten.Asa ca m-am incarcat cu multa rabdare si cu multe cafele in fata sa caut .. Pisici. :)
Toate bune si frumoase,gasisem un 318 la Botosani din 93' (motorul cu aprindere pe delcou) m-am bucurat ca l-am luat cu bani putini si inmatriculat.Asta a fost avantajul maxim.Ceea ce nu ma avantaja era morotul.Nu-mi placea cum se aude si cum tragea,asa ca am dat-o.La ceva timp .. un prieten aduce tot un 318 din Germania din 95.Alta viata. :) Pisic plimbat de neamt.Doar 3 luni de zile am reusit sa o tin .. cat i-am pus numerele rosii,pt ca taxa era mare si nu-mi convenea.In schimb dupa cele doua pisici am gasi un Mercedes - Benz E200 Kompressor din 2000,la care am dat pisica la schimb *cea adusa din Germania* si o diferenta de bani.Ceea ce nu-mi convenea era ca aveam 19 ani si aveam o masina prea serioasa pentru anii mei .. asa ca venise vara.Imi doream o masina cabrio.Am gasit-o pe *Roscata* care m-am decis sa o tin pentru mine,chiar daca ar fi sa-mi iau masina pe care mi-o doresc mult.( un seria 5 cu motor 2.0 sau 2.3 benzina din 2003 ) :)

*Bineinteles ca am schimbat toate consumabilele:ulei,filtru-ulei,filtru aer,filtru benzina,placute frana fata-spate,antigel iarna.bucse fata,rulmenti spate,curea alternator.*

Detalii :

An: 1995
Model: 318 *Webasto*
Carburant: Benzina
Transmisie: Automata *Modul sport*


Dotari:

*geamuri electrice.
*oglinzi electrice incalzite heliomate.
*ABS.
*Air-Bag.
*servo-directie.
*folie fata - spate 30%.
*led-uri pe pozitie.
*muzica: stok.
*CD-Mp3 Sony CDX-GT260.
*jante. 1.Copy from M3 18"
2.fata: 16"
spate: 17"

Cam asta e pisica. :)
Proiecte de viitor: Bara ///M fata,praguri ///M si un final BORLA sau REMUS.

emy_davidoff 24-10-10 15:14

1 Attachment(s)
Asa arata masina cand am luat-o. :)

emy_davidoff 24-10-10 15:16

3 Attachment(s)
Asa arata asta vara cu jantele de 18* ...

JusT_SaY_BoBo 24-10-10 15:19

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by emy_davidoff (Post 3752690)
Asa arata asta vara cu jantele de 18* ...

arata bine masina imi place!niste poze din interior?parerea mea este sa ii schimbi semnalele acelea cu niste semnale smoked o sa arte mult mai bine;)

emy_davidoff 24-10-10 15:20

3 Attachment(s)
Si asa arata masina acum ... :)

Imi cer scuze pentru calitatea imaginilor si ca masina nu e spalata.

emy_davidoff 24-10-10 15:24

@Just Say BoBo

... am sa ii fac poze la interior.

Si asta vreau sa-i fac zilele astea.Sa foliez semnalele si triplele.

MULTUMESC MULT DE APRECIERE SI DE SFAT.

Darkside_89 24-10-10 22:11

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Mmmmm inca un Hellrot,foarte bine,arata bine masina,ingrijita si curatica dar totusi as opta pt alte jante(fara suparare)un M-pack si blana in pamant8)

emy_davidoff 25-10-10 00:37

Mersi mult.Kit-ul o sa vina in vara ..
Deocamdata mai tin seturi-le astea de jante .. Si cele pe 18" si astea de 17" cu buza.

Grasu'XxL 25-10-10 07:51

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Suspensieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeee maaaaaaaaaaaaaaaaiiii jooooooooooooooooooooaaaaaaaaaaaaassăăăăăăăăăăăăăă ăăăăăăăăăăă:)). Claxonează daca ai înţeles mesajul:D.

emy_davidoff 25-10-10 09:17

@ Grasu XXL .

Am inteles. :D .Mersi mult de sfat. :)

vladigrec 25-10-10 15:06

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
frumusica, dar nu mai bine arata cu jantele din primul rand de poze ?

emy_davidoff 25-10-10 15:43

@ vladigrec

Nu stiu ce sa zic.Mie imi plac mai mult astea cu buza .. negre.
Parca da mai bine pe masina ..
Tu zici de cele pe 18" nu? *replik ///M*

vladigrec 25-10-10 18:23

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
dada, alea ///M dream sau cum se numesc

jipianu 25-10-10 18:50

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
si eu zic ca aratau mai ibne cu primele jante.

Frumoasa masina ... schimba o data semnalele alea ca nu dau bine deloc pe masina

vladigrec 26-10-10 16:57

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
schimba-le sau fa-le fumurii

emy_davidoff 23-11-10 10:48

Poze noi :)
 
3 Attachment(s)
... 2-3 poze mai recente. :)

Adryanbmw 23-11-10 16:27

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
frumoasa matza colegu succes la modificat si sa ai noroc la ea:-P

Wilgax 23-11-10 16:59

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Frumoasa pisicuta.Dupa mine as fi lasat-o cu jantele de M.Arata mult mai bine!Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km cu ea.Asteptam modificari pe parcurs.

tracky 23-11-10 17:11

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
hehe ..frumoasa pisica emi :P

emy_davidoff 23-11-10 19:15

:)
 
MUltumesc tuturor pentru aprecieri .. :)

Masina primeste saptamana asta jantele pe 18" inapoi, invelite cu gume de iarna. :)

Marius,ms bro .. Urmeaza sa fac poze si cu your ex' GOLF.

viorelandrei 23-11-10 23:21

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
frumos pisic...ai grija de el,noroc!!!

Driv3r2003 28-11-10 21:30

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Frumoasa pisica sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara incidente.

bear_king 28-11-10 21:44

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
arata mai bine cu jantele de M,dar e frumoasa si asa 8)

DannyKid 29-11-10 00:12

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Salut ! Frumoasa pisicuta !
Nu te supara, ai luat-o cumva de la 2 batranei ?

emy_davidoff 29-11-10 09:35

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
5 Attachment(s)
@Driv3r2003 : Multumesc Ady ... Daca vrei si ai placere,hai sa iesim cu ele la o poza intr-o zi,mai ales ca le sta foarte bine in zapada. :)

@bear_king : Multumesc mult.

@DannyKid : Nu.Masina am luat-o de la un baiat care lucreaza pe un tir in toata Europa,parca Gaby il chema.Apropo .. Daca tot vreti .. Poze cu E-Class'ul. :)

emy_davidoff 29-11-10 09:38

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Recent am schimbat jantele pe masina .. si am pus gume de iarna Michelin 225/40/18.
Revin cu poze .. :)

emy_davidoff 29-11-10 15:52

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
4 Attachment(s)
Si cum am zis .. revin cu niste poze,facute astazi.Imi cer scuze de claritate .. :P

emy_davidoff 29-11-10 23:57

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Am gasit ceva interesant pe Youtube.Ce parere aveti despre .. https://www.youtube.com/watch?v=0JSMQk61xQ8

Wilgax 30-11-10 00:06

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by emy_davidoff (Post 3856377)
Am gasit ceva interesant pe Youtube.Ce parere aveti despre .. https://www.youtube.com/watch?v=0JSMQk61xQ8



Decat sa te chinui sa le faci, mai degraba iti iei altele gata facute!parerea mea!

emy_davidoff 22-12-10 12:09

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
1 Attachment(s)
Salutare.Am o mica *nelamurire* in legatura cu butonul M.
Stiu ca e ceva in legatura cu modul de Iarna/Manual.

Cum il pot utiliza?Mai precis cum pot schimba vitezele?
(Stiu ca modelele mai noi au -/+.Asta nu are.)

Va multumesc mult.

emy_davidoff 22-12-10 12:52

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
1 Attachment(s)
Deci pot apasa butonul "M" ,apoi dau masina pe "D" - drive si fara sa mai fac nimic o sa-mi schimbe ea automat de la treapta 1 pana intr-a 3?? Sau ??!

emy_davidoff 25-01-11 19:56

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
4 Attachment(s)
Salutare! .. Revin si eu cu ceva poze noi.

Cum da caldura ma apuc de lucrat la masina.

*ProJect* :

- pragurile si aripa spate dreapta.(a aparut rugina )
- vopsire la culoarea masinii bara fata,praguri,bara spate.
- proiectoare.
- foliere : geamuri,triple,semnale,proiectoare .
- inlaturare zgaraieturi de pe jante si vopsire .
- dupa o iarna .. asa de grea,schimbare: bucse,rulmenti spate si telescoapele pe fata.

Si cam atat deocamdata.
Sper sa vina caldura cat mai repede sa ma pot apuca de treaba ca deja am inceput sa urasc cum (trancane si huruie) :)

Wilgax 25-01-11 21:34

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by emy_davidoff (Post 4020338)
Salutare! .. Revin si eu cu ceva poze noi.

Cum da caldura ma apuc de lucrat la masina.

*ProJect* :

- pragurile si aripa spate dreapta.(a aparut rugina )
- vopsire la culoarea masinii bara fata,praguri,bara spate.
- proiectoare.
- foliere : geamuri,triple,semnale,proiectoare .
- inlaturare zgaraieturi de pe jante si vopsire .
- dupa o iarna .. asa de grea,schimbare: bucse,rulmenti spate si telescoapele pe fata.

Si cam atat deocamdata.
Sper sa vina caldura cat mai repede sa ma pot apuca de treaba ca deja am inceput sa urasc cum (trancane si huruie) :)




Pe viitor sa ai trecut pe lista si un hardtop.Face toti banii!8)

emy_davidoff 07-02-11 23:14

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Imi recomandati .. sau mai bine zis,daca dau stop-urile si semnalele cu spray fumuriu transparent,lucios,mi-ar iesi bine?

A mai facut cineva treaba asta cu spray fumuriu transparent lucios?

Maniak22 22-02-11 14:14

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by emy_davidoff (Post 4064118)
Imi recomandati .. sau mai bine zis,daca dau stop-urile si semnalele cu spray fumuriu transparent,lucios,mi-ar iesi bine?

A mai facut cineva treaba asta cu spray fumuriu transparent lucios?

Iti ies foarte inchise asa. Mai bine mergi la un vopsitor si iti amesteca lac cu vopsea neagra iar lacul sa fie in procent mult mai mare sa iti iasa smoked. Eu totusi a-si opta pentru folie:) ca ma pot razgandi oricand

valica-norvegia 23-02-11 17:55

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by emy_davidoff (Post 4064118)
Imi recomandati .. sau mai bine zis,daca dau stop-urile si semnalele cu spray fumuriu transparent,lucios,mi-ar iesi bine?

A mai facut cineva treaba asta cu spray fumuriu transparent lucios?

da iese bine cu spray transparent negru am eu la masina mea

valica-norvegia 23-02-11 17:58

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by valica-norvegia (Post 4113804)
da iese bine cu spray transparent negru am eu la masina mea

iti arat poze daca vrei,nu le da cu vopsea ca nu se mai vede nici o pozitie

Maniak22 23-02-11 19:41

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by valica-norvegia (Post 4113820)
iti arat poze daca vrei,nu le da cu vopsea ca nu se mai vede nici o pozitie

Baga poze sa vedem cum ti-au iesit

emy_davidoff 23-02-11 21:57

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Pune niste poze sa vad cum ti-au iesit ..

valica-norvegia 24-02-11 14:13

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by emy_davidoff (Post 4114709)
Pune niste poze sa vad cum ti-au iesit ..

cum sa fac sa pun poze ca nu stiu


All times are GMT +2. The time now is 01:01.

- Copyright 2026 4Tuning