Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - TM 77 EEE (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/212946-e46-tm-77-eee.html)

Caius TM 07-10-10 18:07

E46 - TM 77 EEE
 
E46 ; 3.0i - 231cp cabrio , 10/2001
dotari : senzori lumina / ploaie / parcare
Pachet M interior/exterior : scaune sport, piele, electrice, incalzite, cu memorii, schimbator iluminat M, telefon, harman kardon , xenon + spalator farurii, volan M + comenzi, stopurii led (facelift) ... + altele care nu-mi vin in cap acuma...

(*am deschis alt thread pt. ca m'am hotarat sa tin masina iar pe celalalt thread era numa caterinca)

ideea de baza:
o sa fie o mica copie de m3 (sper sa fie una reusita)... bara fata a mostenito, in prezent, masina a primit capota de m3 (aluminiu, originala), suspensia reglabila, pe drum este si bara spate (m3 originala).. in calcul mai sunt pragurile, aripile, oglinzile si evacuarea.

saptamana viitoare intra la o revizie.. (bucsaraie, ulei, filtre & stuff) si dupaia la vopsit... (da, tot neagra o sa fie) ea acuma e albastru inchis.

e mult de lucru si ca sa iasa ceva frumos, costurile sunt pe masura...
o sa revin cu poze pe parcurs...

SB09HMM 07-10-10 19:52

re: E46 - TM 77 EEE
 
upuri din partea mea ...ai facut foarrte frumoasa treaba si cu e46le sedan, si cu e36le coupe, si cu asta cred ca rupi...ceai facut cu e36le ala dinainte ...e idolu matzei mele ! spor la modificari si pacat de threadu celalalt ca aveai ceva opinii...dar vorba ta...prea multa caterinca:)bafta !!

Skillzu 07-10-10 20:27

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 3709984)
E46 ; 3.0i - 231cp cabrio , 10/2001
dotari : senzori lumina / ploaie / parcare
Pachet M interior/exterior : scaune sport, piele, electrice, incalzite, cu memorii, schimbator iluminat M, telefon, harman kardon , xenon + spalator farurii, volan M + comenzi, stopurii led (facelift) ... + altele care nu-mi vin in cap acuma...

(*am deschis alt thread pt. ca m'am hotarat sa tin masina iar pe celalalt thread era numa caterinca)

ideea de baza:
o sa fie o mica copie de m3 (sper sa fie una reusita)... bara fata a mostenito, in prezent, masina a primit capota de m3 (aluminiu, originala), suspensia reglabila, pe drum este si bara spate (m3 originala).. in calcul mai sunt pragurile, aripile, oglinzile si evacuarea.

saptamana viitoare intra la o revizie.. (bucsaraie, ulei, filtre & stuff) si dupaia la vopsit... (da, tot neagra o sa fie) ea acuma e albastru inchis.

e mult de lucru si ca sa iasa ceva frumos, costurile sunt pe masura...
o sa revin cu poze pe parcurs...

Pai da ma sefule, dar thread fara poze ?!
Hai nu mai fi suparacios, si pune poze acolo sa vedem ca e ceea ce trebuie.

Caius TM 07-10-10 20:45

re: E46 - TM 77 EEE
 
momentan nu este fratele meu .... nu este
capota e argintie.. bara spate e rosie ...
pana intra la vopsit.. o sa fie un mic rainbow.. :D

DEVIL's Style 07-10-10 21:30

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 3710418)
momentan nu este fratele meu .... nu este
capota e argintie.. bara spate e rosie ...
pana intra la vopsit.. o sa fie un mic rainbow.. :D


Bla bla bla ! get it?:D ... pozele , chiar si in stadiul actual ! intotdeauna ti am admirat "operele" ! mult succes si cu acest proiect !

Caius TM 07-10-10 22:25

re: E46 - TM 77 EEE
 
2 Attachment(s)
2 poze ce le'am gasit ....

o sa vin cu altele....

DEVIL's Style 07-10-10 22:27

re: E46 - TM 77 EEE
 
capota de m3 va primi si prize? sau va ramane asa? frumoase jantele cu buza :D

Caius TM 07-10-10 22:29

re: E46 - TM 77 EEE
 
o sa fie completa ....
momentan e .. wip .. :D

Bmwaldo 07-10-10 22:32

re: E46 - TM 77 EEE
 
2 prize de coca !!:D

Caius TM 07-10-10 22:46

re: E46 - TM 77 EEE
 
sa aplaudam ca foca... :lol:

bcoupe 07-10-10 22:54

re: E46 - TM 77 EEE
 
sa vedem ce scoate domnu Caius din acest exemplar!

iti doresc multa bafta cu bibiu :D

SAX1987 07-10-10 23:21

re: E46 - TM 77 EEE
 
Imi plac jantele :shock: raman astea sau mai schimbi 5 perechi pana alegi una?

crysty.bobok 07-10-10 23:48

re: E46 - TM 77 EEE
 
Nici nu sti tu cat am cautat threadul vechi zilele trecute :))) vroiam sa mai vad o data pozele cu jantele pe masina !

Prea bine arata , bafta cu ea !

V1RuS 08-10-10 00:23

re: E46 - TM 77 EEE
 
frumoasa :lol:

sprinter 08-10-10 00:23

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 3710767)
sa aplaudam ca foca... :lol:

Ce numar ai TM 77 EEE zici ca ai vrut sa zici TAMAIEEE
felicitari :lol: hai cu poze noi cu kitu ala nebun

SB09HMM 08-10-10 01:53

re: E46 - TM 77 EEE
 
capota si jantele te da pe spate ......super frumoase...asteptam urmatoarele modificari:D

Caius TM 08-10-10 07:04

re: E46 - TM 77 EEE
 
* bcoupe .. mersi, si eu astept sa fie gata....

* SAX1987 ..momentan am altele pe masina ... :D dar alea o sa ramana....

* crysty.bobok ... mersi .. discutam mai multe cand vi in tm.. (asa am inteles.)

* V1RuS .. ironic?

* sprinter ... nu frate.. era TeMelieeeee :lol:

* SB09HMM .. incet incet vin si celalalte piese ... vedem la final daca e ce trebuie...

Bmwaldo 08-10-10 11:25

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 3710767)
sa aplaudam ca foca... :lol:

mare talent !

Ricardinho 08-10-10 12:49

re: E46 - TM 77 EEE
 
Sa o stapanesti Sanatos Caius ... si multa bafta la proiect, astept sa vad ceva indraznet si frumos ... Un mic M cabrio ...


Stima si multa bafta inca o data si felicitari pt achizitie

Caius TM 08-10-10 17:19

re: E46 - TM 77 EEE
 
Ricardihno ... thx bro'... la fel si tie!!

D.Allecs 08-10-10 18:01

re: E46 - TM 77 EEE
 
Hai ca ma speriasem, credeam ca ai renuntat la a mai posta pe forum.
Vad un inceput bun, sper ca cu ocazia asta o sa imi schimb parerea despre cabrio, cu siguranta o sa faci ceva super.
Spor la treaba! Astept poze cu update`uri si toate cele.:rolleyes2

ar_66_rau 08-10-10 19:10

re: E46 - TM 77 EEE
 
spor caiusitooss....sa o vedem cat mai repede pe strazi...;)

Caius TM 09-10-10 09:58

re: E46 - TM 77 EEE
 
D.Allecs ... o sa revin cu poze pe parcurs.. :D

raulitoosss... che pasa hombre? :lol: ai gasit loganu? :D

Luci_e36 16-10-10 14:10

re: E46 - TM 77 EEE
 
caius ti-am vazut masina aseara la iveco si apoi dupa ce ai plecat...ce o patit capota? mai exact acolo langa nari?:sad:

Caius TM 16-10-10 20:53

re: E46 - TM 77 EEE
 
era pe val ... s'a crezut ricky martin - she bangs :lol:
se face... nu'i stres...
sper saptamana viitoare sa o bag la vopsit.. sa pun jantele sus si toate piesele care le mai am acasa... sa nu fie curcubeu...

plictisit 16-10-10 20:54

re: E46 - TM 77 EEE
 
vad ca te misti domnu, asteptam produsul finit :D

Caius TM 16-10-10 20:58

re: E46 - TM 77 EEE
 
da... si eu astept sa fie gata.....:D

TM 77 ADF 17-10-10 17:14

re: E46 - TM 77 EEE
 
hooooo cu tata, k mai e pana la vopsit :D tuningu bos nu e gata...

Caius TM 28-10-10 16:11

re: E46 - TM 77 EEE
 
am retusat capota.. sa nu mai circul asa cu ea ...
a venit si difusoru' CSL thx to PAK ...
si inca un pachetel pt care ii multumesc lu RRM .. :D

... mai vin si altele pe parcurs ...

D.Allecs 28-10-10 19:41

re: E46 - TM 77 EEE
 
Mai arunca pe aici niste poze, asa... sa ne mai clatim ochii.:rolleyes2

pwr_bz 28-10-10 20:04

re: E46 - TM 77 EEE
 
Hai sus cu ele.
Sa le vedem montate.
Si baga poze!!
Ne este dor de masinuta.

SB09HMM 28-10-10 23:23

re: E46 - TM 77 EEE
 
ard de nerabdare sa mai vad poze .:)

Caius TM 29-10-10 10:19

re: E46 - TM 77 EEE
 
masina a primit si o folie f discreta... light black .. 10x kox!!

turb0 29-10-10 10:29

re: E46 - TM 77 EEE
 
Pune si tu o poza cu masina. Sau vrei sa pui direct la final, pe parcurs de ce nu vrei sa pui ?! Ma superi :lol:

Wilgax 29-10-10 15:11

re: E46 - TM 77 EEE
 
Frumoasa masina.Jantele fac toti banii!S-o stapanesti sanatos si fara incidente.Si cat mai multe poze cand este timp!

P A K E 29-10-10 18:55

re: E46 - TM 77 EEE
 
Cred ca trebuie sa apelam la paparazi pt poze :lol:

Calin_CGM 30-10-10 18:51

re: E46 - TM 77 EEE
 
cu aripile spate cum faci?...daca pe fata pui de m3...
frumoasa rau masina!

by_edu 30-10-10 19:02

re: E46 - TM 77 EEE
 
Salut Caius ! Aseara am vazut fostul UPS :D , arata intr-un mare fel !

Bafta cu acest proiect si sa iasa mai bine !!

turb0 30-10-10 19:03

re: E46 - TM 77 EEE
 
3 Attachment(s)
Pe spate pune ceva de E36, inca ii sta gandul acolo.


Intre timp masina arata cam asa :lol:

P.S in poza nr. 3 ii mai ramasese ceva vopsea si a colorat coturile pe la tevile din fundal :omfg:

kox_24 31-10-10 08:07

re: E46 - TM 77 EEE
 
1 Attachment(s)
pun eu una.aproape toata gama.:D


All times are GMT +2. The time now is 03:42.

- Copyright 2026 4Tuning