![]() |
americanii astia :)))
am gasit un gmc de vanzare...sa va zic caracteristicile:
Pret: 11,800 EURO An fabricatie: 1992 Carburant: Benzina Rulaj: 91,000 km Capacitate: 7,445 cmc Putere: 180 CP Locatie:BUCURESTI Inmatriculata RO Dotari: CUTIE AUTOMATA; GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE; OGLINZI INCALZITE; SERVO-DIRECTIE; AER CONDITIONAT; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; JANTE ALIAJ; INCHIDERE CENTRALIZATA; TUNING SPECIAL GENEVA,2 VOLUME,4+1 USI,SALON VIP DOTAT CU,TV.DVD.RADIOCASETOFON,LEMN CIRES NATURAL :shock: :shock: :shock: Capacitate: 7,445 cmc Putere: 180 CP :shock: :shock: :shock: |
poze nu ai gasit ?
|
1 Attachment(s)
noup :(
uite ceva de genu' asta : |
Quote:
|
Si ce faci cu hardugia aia daca o cumperi ? (in afara de faptul ca iti consuma 30% in oras si nu gasesti loc de parcare, asta k sa nu mai vb de piese...) :D
|
cat consuma ?
|
Re: americanii astia :)))
americanii scot 180 cp din 7,5l si japonezii 100 cp pe litru..... daca nu si mai bine...
|
Re: americanii astia :)))
Daca sunt inteligenti..
|
Re: americanii astia :)))
Quote:
Scuze de intrebare daca e cam deplasata dar nu pricep :rolleyes2 cand vb de cuplu nu vb de putere ? |
Re: americanii astia :)))
Quote:
horse power is how fast you hit the wall and torque(cuplu) is how far you take it with you !!! apropos... in legatura cu cei 180cp din 7.5L uitati-va si la anul de fabricatie a masinii... si v-ati intrebat cate tone are? din motoarele mai noi americane de 6L se scot peste 400 de cai!!! |
Re: americanii astia :)))
Quote:
ce ma uimeste pe mine insa e.... cat a cautat (!8ym topicul k sa-l scoata de la naftalina... kiar asa de mare e foamea de posturi? |
Re: americanii astia :)))
Quote:
cat despre consum....pai..iti trage si barca..si casa...si catzelu si vitzelu'...si atunci mai comentezi la 30% consum? :D :D pai parcare pt ce? graviteaza strada in jurul tau dk te afli in asa ceva :lol: 8) |
Re: americanii astia :)))
Quote:
|
Re: americanii astia :)))
oricum..astea moderne...da...e posibil sa fie asa..avand in vedere si pretul..si faptul k americanii se orienteaza tot mai des spre IMPORTS..dar cele vechi...pe vremuri nu erau asa jalnice(V8-le tineau o viata)...cum sunt dupa '77 parca..incoa' :(
|
Re: americanii astia :)))
ce cuplu are?va zic eu destul cat sa tracteze casa fara nici o problema.
|
Re: americanii astia :)))
intr-adevar ce se scoatea inainte era facut k lumea... erau tancuri adevarate... mootarele inca mai sunt facute sa tina <<pe viata>> dar de obicei cade cutia
|
Re: americanii astia :)))
da....motoare de motoare simple...fara moarte.un exemplu...cine a vazut emisiunea mithbusters cand au luat aia un motor vechi de cadillac si in revervor au pus jumate benzina si jumate solutie de desfundat chiuvete....motoru a mers perfect rotund fara probleme fara ezitari....ia sa bagam solutie d'aia nenorocita intr-un MPI...se face pulbere...
inainte nu se tinea cont de consum,benzina era ieftina...nimeni nu isi punea problema consumului. iar GMC-ul ala nu consuma 30 consuma minim 40%...dar nu asta conteaza Acu sa nu fac o comparatie tembela dar un tractor universal romanesc DIZAL are 45 de cai putere dar trage dupa el 2 remorci pline cu nisip lejer...fara sa ii puna probleme.ia sa punem un bMW de 150 de cai sa traga 2 remorci ...atunci ai sa vezi jale si cutie explodata si motor calat.Asa ca nu le putem compara si nu are rost discutia asta. Am avzut si eu un GMC ca ala e demential,e monstru e ceva de neimaginat... |
| All times are GMT +2. The time now is 14:52. |
- Copyright 2026 4Tuning