Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   americanii astia :))) (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/2125-americanii-astia.html)

R-NOS15 10-10-04 18:06

americanii astia :)))
 
am gasit un gmc de vanzare...sa va zic caracteristicile:
Pret: 11,800 EURO An fabricatie: 1992 Carburant: Benzina Rulaj: 91,000 km Capacitate: 7,445 cmc Putere: 180 CP Locatie:BUCURESTI Inmatriculata RO Dotari: CUTIE AUTOMATA; GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE; OGLINZI INCALZITE; SERVO-DIRECTIE; AER CONDITIONAT; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; JANTE ALIAJ; INCHIDERE CENTRALIZATA;
TUNING SPECIAL GENEVA,2 VOLUME,4+1 USI,SALON VIP DOTAT CU,TV.DVD.RADIOCASETOFON,LEMN CIRES NATURAL


:shock: :shock: :shock: Capacitate: 7,445 cmc Putere: 180 CP :shock: :shock: :shock:

ZoliaT_2 10-10-04 19:29

poze nu ai gasit ?

R-NOS15 10-10-04 19:45

1 Attachment(s)
noup :(

uite ceva de genu' asta :

Bogdan_16v 10-10-04 23:33

Quote:

Capacitate: 7,445 cmc Putere: 180 CP
:lol: :lol: :lol: In principiu, cam astea-s masinile americane...Cuplu de te-ndoaie, putere oha....

MMihai 11-10-04 00:02

Si ce faci cu hardugia aia daca o cumperi ? (in afara de faptul ca iti consuma 30% in oras si nu gasesti loc de parcare, asta k sa nu mai vb de piese...) :D

EvLSant0S 11-10-04 19:55

cat consuma ?

(!8Y_M 11-12-06 20:41

Re: americanii astia :)))
 
americanii scot 180 cp din 7,5l si japonezii 100 cp pe litru..... daca nu si mai bine...

bambu 13-12-06 17:04

Re: americanii astia :)))
 
Daca sunt inteligenti..

TheMendacious 13-12-06 20:20

Re: americanii astia :)))
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_16v (Post 74372)
:lol: :lol: :lol: In principiu, cam astea-s masinile americane...Cuplu de te-ndoaie, putere oha....

Ma totusi cum adica are cuplu dar nu are putere ?

Scuze de intrebare daca e cam deplasata dar nu pricep :rolleyes2

cand vb de cuplu nu vb de putere ?

///V8/// 13-12-06 21:06

Re: americanii astia :)))
 
Quote:

Originally Posted by TheMendacious (Post 659512)
Ma totusi cum adica are cuplu dar nu are putere ?

Scuze de intrebare daca e cam deplasata dar nu pricep :rolleyes2

cand vb de cuplu nu vb de putere ?


horse power is how fast you hit the wall and torque(cuplu) is how far you take it with you !!!

apropos... in legatura cu cei 180cp din 7.5L uitati-va si la anul de fabricatie a masinii... si v-ati intrebat cate tone are?
din motoarele mai noi americane de 6L se scot peste 400 de cai!!!

PYT 16-12-06 00:15

Re: americanii astia :)))
 
Quote:

Originally Posted by bambu (Post 659257)
Daca sunt inteligenti..

nu e chiar asa... americanii pur si simplu nu au avut interesul sa faca motoare cu consum rezonabil pt k nu au dus lipsa de petrol. in ultima vreme au inceput si ei sa mai miste ceva si cu dieseluri, etc

ce ma uimeste pe mine insa e.... cat a cautat (!8ym topicul k sa-l scoata de la naftalina... kiar asa de mare e foamea de posturi?

florin_cars 16-12-06 02:45

Re: americanii astia :)))
 
Quote:

Originally Posted by MMihai (Post 74387)
Si ce faci cu hardugia aia daca o cumperi ? (in afara de faptul ca iti consuma 30% in oras si nu gasesti loc de parcare, asta k sa nu mai vb de piese...) :D

they never broke down :lol: :lol: U don't need spare parts..so often :oops:
cat despre consum....pai..iti trage si barca..si casa...si catzelu si vitzelu'...si atunci mai comentezi la 30% consum? :D :D
pai parcare pt ce? graviteaza strada in jurul tau dk te afli in asa ceva :lol: 8)

///V8/// 17-12-06 22:28

Re: americanii astia :)))
 
Quote:

Originally Posted by florin_cars (Post 662774)
they never broke down :lol: :lol: U don't need spare parts..so often :oops:

tu chiar crezi? masinile americane tin exact 160 000km dupa care incep sa se duca piesele pe rand, tot cate una.... de ce crezi ca sunt asa de ieftine?

florin_cars 17-12-06 22:48

Re: americanii astia :)))
 
oricum..astea moderne...da...e posibil sa fie asa..avand in vedere si pretul..si faptul k americanii se orienteaza tot mai des spre IMPORTS..dar cele vechi...pe vremuri nu erau asa jalnice(V8-le tineau o viata)...cum sunt dupa '77 parca..incoa' :(

Iulixxx 17-12-06 23:49

Re: americanii astia :)))
 
ce cuplu are?va zic eu destul cat sa tracteze casa fara nici o problema.

///V8/// 18-12-06 02:12

Re: americanii astia :)))
 
intr-adevar ce se scoatea inainte era facut k lumea... erau tancuri adevarate... mootarele inca mai sunt facute sa tina <<pe viata>> dar de obicei cade cutia

Iulixxx 19-12-06 00:32

Re: americanii astia :)))
 
da....motoare de motoare simple...fara moarte.un exemplu...cine a vazut emisiunea mithbusters cand au luat aia un motor vechi de cadillac si in revervor au pus jumate benzina si jumate solutie de desfundat chiuvete....motoru a mers perfect rotund fara probleme fara ezitari....ia sa bagam solutie d'aia nenorocita intr-un MPI...se face pulbere...
inainte nu se tinea cont de consum,benzina era ieftina...nimeni nu isi punea problema consumului.
iar GMC-ul ala nu consuma 30 consuma minim 40%...dar nu asta conteaza
Acu sa nu fac o comparatie tembela dar un tractor universal romanesc DIZAL are 45 de cai putere dar trage dupa el 2 remorci pline cu nisip lejer...fara sa ii puna probleme.ia sa punem un bMW de 150 de cai sa traga 2 remorci ...atunci ai sa vezi jale si cutie explodata si motor calat.Asa ca nu le putem compara si nu are rost discutia asta.
Am avzut si eu un GMC ca ala e demential,e monstru e ceva de neimaginat...


All times are GMT +2. The time now is 14:52.

- Copyright 2026 4Tuning