Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/21162-int-cadillac-elderado-american-cowboy.html)

blowwind 27-07-06 22:03

[INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
9 Attachment(s)
drive me cowboy...drive me ...

Zuky 27-07-06 23:38

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
Shtei Zozo ce shtie...super paintu`

aleks 28-07-06 01:17

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
kitch... am spus-o d la 4tuning day incoace...

dexter_20 29-07-06 17:02

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
meserie masina,dar nu e extraordinara.respect pt ZOZO, respect pt ceea ce face,dar masina nu are acel ceva care sa ma atraga.

Reme 30-07-06 12:32

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
super mijto! WOW :shock:

BULLDOG 30-07-06 13:04

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
se vede ca a fost multa munca depusa pentru masina asta...un veritabil PIMP mobil:D:D

WestCoastCustoms 30-07-06 13:44

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
s-ar putea sa ma insel.. dar modelul nu este cumva eldorado?

valib 30-07-06 14:43

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
not my type...:rolleyes2
e prea...impodobita...

bodyspeed 30-07-06 20:33

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
Quote:

Originally Posted by valib
not my type...:rolleyes2
e prea...impodobita...

e impodobita.. dar nu mi-ar displace cateva repere de pe ea... in fine.. e lucrata in super detaliu deci ce sa mai...le are pe toate /.... dr. zozo mai da si tu la alti ;) felicitari pentru masina.,,....
e o masina facuta pentru show

god2me 18-08-06 15:50

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
cand o veni vremea ma duc cu ea cu sorcova... hai sa fim seriosi ... tuningul nu inseamna sa o incarci si sa pui tot ce se potate pune intr-o masina... doar pielea aia alba imi place

aleks 25-08-06 18:55

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
Quote:

Originally Posted by god2me (Post 524054)
cand o veni vremea ma duc cu ea cu sorcova... hai sa fim seriosi ... tuningul nu inseamna sa o incarci si sa pui tot ce se potate pune intr-o masina... doar pielea aia alba imi place

si faptul ca e alb complet(interior + exterior), asta e unul dintre singurele atuuri

mad_mike 29-08-06 21:15

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
E prea misto.....chiar am ramas fara cuvinte cand am vazut-o la 4tuning day.LCD in loc de oglinzi???THIS CAR IZ DA SHIT:D

aleks 04-09-06 23:08

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
yeah... big shit.... asta e tot, lcd in oglinzi, si e masina anului...
tot respectul pentru investitie, dar nu e convingator rezultatul...

Mandella 04-09-06 23:27

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
se vede ca s-a lucrat din greu la ea , e americana ....ce sa mai... tre sa arate altfel , interiorul nu arata rau dar parca ceva nu-mi place la ext
felicitari oricum...!

mihai.ghetto 05-09-06 20:59

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
se vede ca s-au bagat multi bani, dar nu e chiar pe gustul meu. pentru iubitorii de pimp mobil merge :)

Mandella 05-09-06 23:33

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
Quote:

Originally Posted by agent smith (Post 544420)
pentru iubitorii de pimp mobil merge :)

parca-l vad pe Snoop Dogg la volan, sau in spate cu doua negrese si cateva sticle de sampanie......:D

aleks 10-09-06 11:40

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
nah... daca asta i-a placut proprietarului... oricum sunt un anti fan convins, nu merita premiul cel mare cu siguranta....

sortex 26-10-06 16:02

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
am votat frumos.. hmm eu zic ca merge intotdeauna mau fascinat masinile astea

AK-ZER 26-10-06 19:06

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
Quote:

Originally Posted by WestCoastCustoms (Post 502260)
s-ar putea sa ma insel.. dar modelul nu este cumva eldorado?

nu te inseli ..ai dreptate.. e ELDORADO.. that wuz a typo..

sonik89 27-10-06 16:50

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
ia cam stricat linia originala prin paintu ala , nu mai iese in evidenta ce trebuia sa iasa , cum zicea cineva pe pag 1 tuningu nu inseaman doar sa pui piese pe masina , xcum sa se bucure de ea cui ii place ;)

danutSZY 28-10-06 02:00

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
Quote:

Originally Posted by sonik89 (Post 600961)
ia cam stricat linia originala prin paintu ala , nu mai iese in evidenta ce trebuia sa iasa , cum zicea cineva pe pag 1 tuningu nu inseaman doar sa pui piese pe masina , xcum sa se bucure de ea cui ii place ;)

.........iar pusti posteaza......si au de obiectat aiuria.......am sa mor!!!!!!!!!!!:evil: .........toate lucrerile care s-au facut,......s-au facut cu nopti nedormite,ganduri,stres,sudoare si nu in ultimul rand cu bani multi.........si ce rezulta.....critici de la pusti de cartier car nu au nici macar carnet.......rau si pacat........dar ce naiba sa faci daca......e democratie si drept la replica dar nu la replici fara sens!!!!!.........................masina e superba!!!!

SHOGUN-A8 28-10-06 02:20

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
Quote:

Originally Posted by danutSZY (Post 601563)
.........iar pusti posteaza......si au de obiectat aiuria.......am sa mor!!!!!!!!!!!:evil: .........toate lucrerile care s-au facut,......s-au facut cu nopti nedormite,ganduri,stres,sudoare si nu in ultimul rand cu bani multi.........si ce rezulta.....critici de la pusti de cartier car nu au nici macar carnet.......rau si pacat........dar ce naiba sa faci daca......e democratie si drept la replica dar nu la replici fara sens!!!!!.........................masina e superba!!!!

Masina e intradevar mult prea impodobita...si gusturile oricum nu se discuta...putea sa stea cineva si 500 de ani sa lucreze la o masina...asta nu inseamna ca este cea mai tare, nu?

DR.ZOZO 29-10-06 22:25

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
8 Attachment(s)
salut tuturor.
eu sant proprietarul cadilacului,adica am fost ptr ca sa vandut cu suma de 14 000 de euro acu 4 luni.
deci sa spun si eu doua cuvinte,normal gusturile difera de la om la om.eu am facut o masina PIMP daca se cunoaste acest cuvant si la noi.hai sa fim realisti de ce nu e ok treba cu monitoarele in oglizi este taranesc cumva?nas crede,am facut un lucru care nu la mai facut nimeni pana atunci nici cei de la pimp my ride.
atunci ce sa zic eu cand vad la tv ca pune in masina calcator ptr rufe,cusca de caini,acvari,uscator de par,preso de cafea,etc si o gramada de fel si fel de lucruri stupide.PE ASTEA CUM LEATI CATALOGA?
masina am facuto ptr gusturile tuturor,iar paintul stiu ca e foarte complex,dar am vrut sa arat mai multe feluri de paint si in special calitatea.nu uitati e o masina de show.
iar de interior sa nu mai vorbesc nici cea mai mica defectiune nu avea si a fost 100% inbracat in piele.si cred ca am ales bine combinatia de piele.
sa butonezi pe calc e usor sa zici ca nu e ok dar asta voi stiti.
ORICUM LA ANUL DE 4 TUNING DAY legativa bine la pantaloni sa nu va cada cand o sa apar cu urmatoarea masina,asta va garantez ca va fi asa cum tre sa arate o masina preparata.
premiul 4tunig orcum nul dau la nimeni,asa ca luati-o ca pe o provocare cei ce tuningheaza, mai bine zis" CREAZA" masini.
pozele astea cum le catalogati?
cupeul alb cu paint a fost facut acuma 6 ani, luati an considerare asta.

sonik89 31-10-06 14:18

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
Quote:

Originally Posted by danutSZY (Post 601563)
.........iar pusti posteaza......si au de obiectat aiuria.......am sa mor!!!!!!!!!!!:evil: .........toate lucrerile care s-au facut,......s-au facut cu nopti nedormite,ganduri,stres,sudoare si nu in ultimul rand cu bani multi.........si ce rezulta.....critici de la pusti de cartier car nu au nici macar carnet.......rau si pacat........dar ce naiba sa faci daca......e democratie si drept la replica dar nu la replici fara sens!!!!!.........................masina e superba!!!!

Danut poate ai dreptate , nu zic k nu sa lucrat la ineterior si ca nu e frumos interioru , dinpotriva imi place , am comentat in legatura cu paintu nuj dc am senzatia k no sa vad un pimp danduse jos dintr-o masina curcubeu , oricum nu are rost sa te aprinzi in halu asta , "critici de la pusti de cartier car nu au nici macar carnet......." hmmm nus pusti de cartier ci sunt "pusti de centru " 2 la mana nu imi trebuie carnet ca sa imi dau cu parerea referitor la paintu masinii , oricum nu are rost sa ma cert pe un subiect aiurea ...

aleks 03-11-06 10:23

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
zozo, eu am fost unul din criticii tai, nu pentru ca am ceva personal cu tine, te-am vazut la 4tday, am vorbit, ti-am inteles punctul de vedere.
numai ca stilul masinii tale, desi muncita din greu, sunt convins, nu era, din punctul meu de vedere, cel reprezentaiv pentru 4tuning day, nu era masina care sa castige premiul cel mare nu pentru ca nu ar fi fost muncita sau pentru ca modificarile ar fi fost facute la fwtwi ma-sa, ci pentru ca ideea de 4tuning day nu era corect reprezentata de proiectul asta.
sincer, tot respectul pentru tine si pentru munca ta, nu pun nicio clipa la indoiala calitatile tale, departe de mine gandul asta, sper ca ai inteles ideea
p.s.: cat despre modificarile de la pimp my ride... s-a tot discutat despre ele pe forum... tiganeli mai mari ca ale alora nu face nimeni pe planeta :)

DR.ZOZO 05-11-06 23:17

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
lasa ca la anul nu veti mai avea obiectii.

mattr|x`u 05-11-06 23:43

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
las` ca ii betonata...ai ajuns departe..

Tzus 20-11-06 19:02

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
Nu da o senzatie de maxim confort.Are cu adevarat un aer PIMP.Este frumos dar nu pe gustul meu.

abstrakt 06-12-06 09:55

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
este o lucrare pe cinste e chiar extraordinar dar dece toti schimba culoare si nu forma ca ar fi tare ceva nou personalizat,ca pina la urma tuning-ul este o modalitate de ati personaliza masina mai ales stylingul.PEACE

alex_nebunu 28-01-07 15:12

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
SUPERRRRRRR masina am vazuto in tm
propietaru sta la mn in zona ii bestiala masina

zarisk 30-01-07 21:34

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
superbe masini si painting-uri.....bravo DR. ZOZO!

vladmrz 05-02-07 04:03

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
ampulea... tuning prea exagerat!! mie unu nu imi place!!! tiagnesc :))

Ryan 06-02-07 15:35

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
Bha fratilor.. nu il mai ridicati in slavi pe lake asta fara sa il cunoasteti...
Ducetiva unu masina la el... si daca o sa iti faca treaba(ma indoiesc) .. atunci laudatil.

Sa vedem atunci cati sau cine o sa il mai laude

wlady 23-03-07 17:21

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
Mie personal nu-mi place ! Are prea multe lucruri. Int-un cuvant nu e stilul meu. Am votat MERGE pentru ca sunt sigur ca e o masina mai mult ca buna pentru un PIMP. A fost bine lucrata, din acest punct felicitari ZoZo. Nu stiu daca e cum zice Ryan epntru ca inca nu am folosit serviciile tale. Oricum astept sa vad ce va veni la 4TNG Day :wink:, sper ca va fi mai "stradala". Bafta

Y O B 02-06-07 18:21

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
merge, dar cred ca se putea si mai bine

daniviva 16-06-07 22:42

tapiter auto
 
e foarte frumos dizainul ,dat pe scaune mergea ceva brodat;)

mitza mtb 02-03-08 19:41

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
Frumos interior....chiar imi place...dar ma intreb cum conduce cu volanu ala asa ciudat=))

adi_wauxhall 26-03-08 22:54

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
este frumoasa,dar am o singura curiozitate...cu ar arata masina dupa o zi in care ploua?:))... probabil o menajera pt interior?:D... in fine , e k masinutza

DR.ZOZO 04-05-08 12:12

Re: [INT] Cadillac Elderado ... american cowboy
 
in cele 7 luni cat am tinut masina,niciodata nu am curatit interiorul,doar l-am aspirat,ce zici? daca ai grija si nu fumezi in masina si nu umbli prin romania cu geamurile deschise nu se murdareste ::))


All times are GMT +2. The time now is 22:29.

- Copyright 2026 4Tuning