Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   Hamann Mini Cooper S (https://forum.4tuning.ro/400-europene/21142-hamann-mini-cooper.html)

RoSonic 27-07-06 16:24

Hamann Mini Cooper S
 
6 Attachment(s)
Hamann Mini Cooper S

TM88FAE 27-07-06 17:59

Re: Hamann Mini Cooper S
 
marfa rau jucaria asta, mai ales interiorul...pret ceva?

Todorutz 27-07-06 18:07

Re: Hamann Mini Cooper S
 
arata super bine masinutza......dar un detaliu motor, pretz ?

N0S_eXpert 27-07-06 18:47

Re: Hamann Mini Cooper S
 
daca au si umblat putin la motor inseamna ca au scos o masinutza rapida ;) pt ca nu ii o masina grea :D

Florin D 27-07-06 19:55

Re: Hamann Mini Cooper S
 
MAMA-MIA !
Motor de 1.6 supraalimentat de... :) 211 CP. :) adica +96 de cai fata de varianta standard. Asta bate si TSI-ul lui VW la putere litrica. Trotineta cu steroizi.
Nu degeaba i-au montat jante de 18 tzoli

Dj_Sotty 27-07-06 19:58

Re: Hamann Mini Cooper S
 
betoana rau! mi`ar trebui`o klar! asa mika kum ii! E M-power!

Dj_Sotty 27-07-06 20:57

Re: Hamann Mini Cooper S
 
Supraalimenteaza si TSI poate scoate si el p`akolo!@ :) Ca are 170 cp standard!

fratzika 27-07-06 21:02

Re: Hamann Mini Cooper S
 
...e o bijuterie....chiar imi place...si pe deasupra...s-ar putea ca la partea electrica (cablajul) sa fi contribuit si eu un pic, tinand cont ca se face unde lucrez eu....:-P... si Fast_Racer_Sonik...nu-i asa Bogdane????

c3-mad 27-07-06 21:55

Re: Hamann Mini Cooper S
 
Ohhh ..very nice car ... :D :D :D :D

Mihaitza_tdi 27-07-06 22:23

Re: Hamann Mini Cooper S
 
super masina.....imi place mult!!!;)

Zuky 27-07-06 23:11

Re: Hamann Mini Cooper S
 
E frumoasa mashinutza intradevar...dar daca eu mi-ash lua mashina asta sigur nu iash trage culoarea asta alba...nu o avantajeaza delok!

Eugen_TL 28-07-06 02:22

Re: Hamann Mini Cooper S
 
o super buburuza.... o masinutza cu care impresionezi peste tot ..superb arata...

weedboy 28-07-06 03:24

Re: Hamann Mini Cooper S
 
Dragutza masina....acelea sunt cumva gentzi oz acelea de raliu park???

bizkuite 28-07-06 06:41

Re: Hamann Mini Cooper S
 
e tare buburuza, astia de la Hamann au experienta si idei bune, totusi parca ii lipseste ceva... nu stiu ce ,dar lipseste...

TSC-Us 28-07-06 14:08

Re: Hamann Mini Cooper S
 
parca e masina mea de golf...GLUMEAM desigur!
daca e facuta de hamann inseamna ca nu e de joaca cu ea!
la prima vedere nu prea ai da cinestie ce importanta dar ai sa ramaii surprins cand te umileste "buburuza" asta!
211 cp...si cred ca e f usoara...zboara...

F.R.Sonic 28-07-06 19:57

Re: Hamann Mini Cooper S
 
Quote:

Originally Posted by fratzika
...e o bijuterie....chiar imi place...si pe deasupra...s-ar putea ca la partea electrica (cablajul) sa fi contribuit si eu un pic, tinand cont ca se face unde lucrez eu....:-P... si Fast_Racer_Sonik...nu-i asa Bogdane????

Hai sa nu fi contribuit la ea!! :D cum naiba ba adi cand tu te lupzti cu modulele si eu ma lupt cu carcasele si antenele alea 992 si 292 sau 851 pe care le tot incurc cand tre sa le duc la navi:zombie:
scuze de offtopic! Masina e bestiala!! Cei de la HAMANN stiu sa faca din orice ...orice! Sunt cei mai tari

cipri4n 28-07-06 21:01

Re: Hamann Mini Cooper S
 
http://www.hamann-motorsport.de/index_start_en.php ....date tehnice si pret...:)...

baloo_cs 29-07-06 00:56

Re: Hamann Mini Cooper S
 
K-lumea dar parca ar arata mai bine neagra8)

Seat_TDI 29-07-06 21:25

Re: Hamann Mini Cooper S
 
moama ce l-as fugarii pe shoselele brailei:lol:

mihaimicron 31-07-06 14:55

Re: Hamann Mini Cooper S
 
e super ,ce bine mi-ar sta cu una :D....pacat ca nu incap in ea :)

LoOn 31-07-06 18:32

Re: Hamann Mini Cooper S
 
Ce as face cu una din asta prin oras... :D

bakal 31-07-06 18:41

Re: Hamann Mini Cooper S
 
ar putea sa se bata cu lotus exige la demaraj si la handling

bakal 31-07-06 18:42

Re: Hamann Mini Cooper S
 
super tare, atatia cai din nimic

mini rules the street

PauL.LFS 03-08-06 13:35

Re: Hamann Mini Cooper S
 
chiar imi place masinutza :D raportul putere-greutate ii f bun ;) la liniute ar avea demaraj bun :D

AK-ZER 11-08-06 09:40

Re: Hamann Mini Cooper S
 
Quote:

Originally Posted by bakal
ar putea sa se bata cu lotus exige la demaraj si la handling

cred k glumesti.. exige e mai ushor shi are un sasiu ft. bun.. e facuta altfel.. pt performanta de la inceput.. mini-ul e din alta liga.. e o mashina mica... chiar dk trebuia sa fie una mini.. cum sugereaza numele.. un mini vechi preparat de zcars powered by hayabusa.. da ar putea sa se bata cu exige.. shi probabil l-ar lua shi la handling nu numai la demaraj(0-100= 3 sec.) cat despre hamann.. ce pot sa spun in afara de spoilerul fata pt cooper s.. inspirat shi el de la cel de works.. shi int. care pot sa spun k este superb in fibra de carbon.. nu mi se pare un tuning impecabil.. sunt multe kituri de caroserie mai frumoase... shi cand vine vorba de performanta la capitolul mini by BMW... Mini BBR le ia pe toate mini-urile dezvoltand 300 cai putere..

STREET 22-10-06 12:38

Re: Hamann Mini Cooper S
 
Rachetutza:D

Duruselu 28-10-06 17:52

Re: Hamann Mini Cooper S
 
ar fii super daca hamann nu ar mai pune aceleasi jenti la toate masinile pe care le modifica.... in rest totul e perfect..

razvyy 30-07-07 00:08

Re: Hamann Mini Cooper S
 
din cate stiu eu cei care se ocupa cu tunarea la mini sunt cei de la JCW (john cooper works si chiar fac niste chestii dragute pe mine unul m-a impresionat
http://www.mini.com/com/en/john_coop...ge/content.jsp

Cosmin255 13-08-07 20:17

Re: Hamann Mini Cooper S
 
foarte tare masinuta:)


All times are GMT +2. The time now is 09:27.

- Copyright 2026 4Tuning