![]() |
Machete in lucru - DrifterGT
6 Attachment(s)
Salut, dupa ce multi mi'au zis sa fac un thread incep cu ceva la ce am muncit azi... c.c.a 3 ore.
AUDI Q7 1:24 Welly Modificari: -Grila fata metalica (eliminat cele 4 cercuri/placuta numarului) -Jante pe 24" negru lucios -Discuri frana rosii -Etrieri frana rosii -Suspensia micsorata -2 Tobe negru/alb (gaurite) -Covorase de metal interior -Numar inmatriculare personalizat Aceasta este prima mea masina modificata ... daca aveti pareri bune/rele spuneti'le , chiar am nevoie de cateva sfaturi pentru viitor! Sau ce as mai putea modifica la ea ? Multumesc si vizionare placuta ;). |
Re: Machete in lucru-DrifterGT
Frumos ti-a iesit super cel mai mult imi place grila.:D
|
Re: Machete in lucru-DrifterGT
asa man, bravo...:yes: da tobele alea is ca niste scocuri si mi se par ingrozitoare asa albe...
vezi tu...:lol::yes: abea astept sa vad la ce mai mesteresti:blink: |
Re: Machete in lucru-DrifterGT
Hehehehee..asa da man, bravo pentru initiativa:!:
Buna treaba ai facut dar eu zic sa dai cu negru si portiunea de sub grila va fi mai de efect..cred |
Re: Machete in lucru-DrifterGT
4 Attachment(s)
Quote:
Quote:
Quote:
Acum am aplicat proiectul "plasa" si pe cel de'al 2lea murcielago. Deoarece gaurile de aerisire fata erau pline de plastic , m'am gandit sa le fac cu plasa ;). |
Re: Machete in lucru-DrifterGT
5 Attachment(s)
Noi modificari !
AUDI Q7 ! -Grila metalica vopsita neagra -Carcasa cromata grila vopsita negru lucios -Detaliere cate ceva in interior -Detaliere motor (vopsit cate ceva) -Vopsit pe dedesupt in rosu -Adaugat evacuare scurta neagra dubla RANGE ROVER VOGUE -Grila fata neagra (scoasa emblema) -Jante pe 28" crom -Discuri de frana -Etrieri rosii -Stopuri full black 100% -Folie geamuri spate -Interior vopsit tot culoare rosu-maro culoare pielii -Volan vopsit negru lucios -Adaugat mocheta neagra -Detaliat cate ceva la motor. Alte idei de tuning ? :-) (inafara de kit si revopsit :D) Pozele cu rezolutie mai mare le gasiti aici -> click |
Re: Machete in lucru-DrifterGT
Nr fff tare, e de Emirate???
Incearca sa pui plasa si la praguri.. |
Re: Machete in lucru-DrifterGT
1 Attachment(s)
Quote:
Dupa am scos farurile (din nituri) , am dat jos partea cromata , si am vopsit sticla farului in negru lucios. Le'am prins inapoi cu un fel de poxilina (e ceva negru care prinde bine si se modeleaza) Dupa am dat stopurile jos , dar la acestea am vopsit partea croamata in negru si am lasat sticla stopului rosie sa arate cat de cat a stop :D. NOTA* Vopseaua nu este uscata si poate se vede putin urat , dar cand se va usca iese super!. O sa va tin la curent cu tot ce o sa mai "tunez" |
Re: Machete in lucru-DrifterGT
Geamuri fumurii nu ii faci?Sau desigur daca ai reusi sa ii bagi si niste hydro ar fi prea tare:D
|
Re: Machete in lucru-DrifterGT
Quote:
sa vopsesti partea cromata (mai putin lupele si oala pt DRL) tobele inca trebuie scurtate! |
Re: Machete in lucru-DrifterGT
Quote:
Pai a fost simpla problema , aia a fost ideea mea de a vopsi doar partea cromata , dar din pacate cand sa pun cel de'al II-lea far a pocnit nitul. Si singura optiune era sa lipesc direct sticle de caroserie prin acel kit... altceva nu am avut ce face :( , inca mai am carcasele farurilor spate si sticlele sunt vopsite cu marker deci il pot curata usor :D. Doar sa imi dai o idee cum sa prind sticla de carcasa cromata si de caroserie! |
Re: Machete in lucru-DrifterGT
A iesit bine.Spor la treaba!
|
Re: Machete in lucru-DrifterGT
2 Attachment(s)
Multumesc.
Acum pe la ora 1:16 :D ascultam muzica in M5-ul meu :evil_laug:evil_laug:evil_laug:evil_laug la volum MAXIM ... cand deodata ... Buff odata , Buff de 2 ori :hahano::hahano: ... boxele ambele s'au ars de la bass-ul prea mare si multi DB. Ehh asta e :sad::cry: s'a dus s'a dus... , ma chinuii vre'o juma' de ora sa scot tot lipiciul ala de pe banchete si portbagaj si ramane mai curat ca nou! Deodata ce l'am desfacut am umblat putin la suspensie , si din lipsa de ocupatie i-am pus niste arcuri rosii 8). (poze mai multe maine). Pe viitor as vrea sa il fac ori alb ori negru , care credeti ca va iesi mai bine ? |
Re: Machete in lucru-DrifterGT
Negru mat inclusiv jantele + buza rosie..aaa si foliat:!:
|
Re: Machete in lucru-DrifterGT
3 Attachment(s)
Am adaugat mocheta la M5 :D.
|
Re: Machete in lucru-DrifterGT
Quote:
|
Re: Machete in lucru-DrifterGT
nu arata rau man.bravo.
|
Re: Machete in lucru-DrifterGT
4 Attachment(s)
Quote:
Quote:
|
Re: Machete in lucru-DrifterGT
nu a fost deloc o idee rea.in privinta culorii...mi e nu-mi prea place, dar in rest e ok.ai facut treaba buna.:D
|
Re: Machete in lucru-DrifterGT
1 Attachment(s)
Pai culoarea/material e aproape ca cel care il foloseste kyosho.
Numai ca problema este ca a mea este vopsita (si nu deodata neagra) si de aceasta cand fac poze de la 3cm cu blitz iese alta culoare. Dar defapt ea e neagra doar ca reflecta lumina. La lumina naturala se vede la fel ca X3 :D. |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
not bad 8)
arata bine.bravo |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
13 Attachment(s)
Multumesc , acum sa trecem la lucruri mai faine!
Volkswagen Passat 2001 Tuning ! *Grila fata plasa metalica *Jante 22" cu buza cromata *Discuri de frana *Etrieri rosii *Folie geamuri spate 100% *Parasolar fata/spate *DvD interior fata/spate *3 BOXE spate luneta *Numar inmatriculare luneta *Scaune cu centrul alb *Faruri negre *Scos emblema VW *Scos placute [VW SEDAN] *Scos grila croamta VW *Pus mocheta galbena *Pus pres metalic Toate acestea au fost facute in 4ore aseara! Sper sa va placa! Si rotiile nu sunt prea inafara , asa am vrut sa fie modelul! |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
ce rol are parasolarul de pe luneta din spate:confused2:?:? nu incerci sa faci miezul jantelor negru? cred ca ar da bine de tot...
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Cu jantele o sa ma mai gandesc :D ! |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Ce macheta frumoasa...nu trebuia sa ti bati joc de ea in halul asta....parca e balena pe tocuri cu jantele alea? Se invart macar ? :) Bafta in continuare la "tunat"
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
PS: Se invart si mai e si loc! L.E: Sunt la inceput , nu stiu daca toti s'au nascut mari profesionisti in Tuning ??? Daca am gresit , pot corecta ;) si nu am facut'o sa imi bat joc de ea! |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
este ok drifter.asa se invata.Daca vrei sa pastrezi jentile poti face niste evazari aripi.Jentile mie personal nu-mi plac asa cromate.Le-ai putea face negre.Mult succes.
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
În loc să veniţi cu critici mai bine veniţi cu sfaturi AVIZ AMATORILOR ! ;) Nimeni nu s-a născut învăţat ...şi e o machetă până la urmă ...se poate repara oricând dacă nu ...se cumpără alta ...:rolleyes2
Eu înţeleg Drifter că ai vrut să o faci să fie Low ca în poza cu cea reală dar ...low nu înseamnă roţile ieşite atât de mult înafară , arată kitschoasă şi parasolarul ăla o face şi mai urâtă , parasolar ca ăla pe lunetă văd la ăştia de neam cu bulibaşa ...:-) eu zic să o iei de la zero frumos ...îi dai altă culoare şi o laşi mai simplă :) părerea mea ... |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Quote:
Merci de sfat! |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
e super pasatul dar rotile sunt cam inafara asa le lasi sau erau puse provizoriu??
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
O sa le schimb cu altele normale ca astea sunt prea late si intradevar arata urat asa. Modificari recente au fost indepartarea rotilor si a parasolarului spate! |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
2 Attachment(s)
Quote:
Modificari* *Eliminat parasolar spate *Pus placa radiator verde metalizat dupa grila *Modificat jantele in cat sa iasa numai 1mm afara *Eliminat oglinzi (probabil vor veni altele , deoarece cele stock era una stramba si erau prinse oribil) *Latit cauciucuri pe spate -Din cauza jantelor modificate cat sa intre fix sub aripa , am eliminat discurile de frana si etrieri! :( |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Sunt prea mari jantele pentru tipul ăsta de maşină ....încearcă să o faci mai low şi cu jante mai mici ...grila făcută neagră ...etc etc etc şi parasolarul e prea gros ...;)
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
Quote:
Cat despre jante toti mi'au zis sa le bag mai in interior ca sunt prea iesite , dupa ce m'am chinuit 3 ore sa le tai in 2 sa incapa , acu sa le schimb :rolleyes2 , dupa ce le schimb o sa imi ziceti ca tot astea erau mai frumoase si tot asa... in concluzie la capitolul jante ramane asa :). "parasolarul e prea gros" ?!?!?! gros ca diametru ? sau ca grosime ? |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
O iesit frumoasa rau succes in continuare:D
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Din a doua poză de mai sus , probabil din cauza blitzului se vede ca un argintiu :) Cum vrei tu ...la capitolul jante dar sinceră să fiu arată oribil ...nu cred că ai să vezi vreodată pe stradă aşa jante pe o maşină clasată la limuzine cu ditamai roţile şi ieşite în afară de zici că e hummer wannabe ;) Nu la grosime mă refeream la parasolar ...logic , mai bine îl scoţi de tot şi pui o folie uşor închisă ...oricum asta e maşină de lux şi ai exagerat foarte mult cu ea , dacă se face un tuning pe ea se face cu bun gust nu kitsch ...dar fiecare cu gusturile lui , ei ...;) |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Quote:
Numai ca in realitate avea putin mai mici rotile ca de pe macheta! Am o idee :!: , hai sa facem KITSCH TUNING MACHETE , ce zici ? poate macar acolo castig , ca la battle'urile pe un topic de tuning , tuning'ul nu e apreciat , doar stock... :))! |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Înseamnă că ori nu ai făcut tu cum trebuie macheta ( ceea ce cred 100% ) ori proprietarul maşinii era paralel cu tot ce înseamnă tuning ...mă cam îndoiesc că în străinătate sunt maşini urâte ...am văzut ce au străinii şi dacă vezi una urătă ...vezi odată la .....mult timp :) Da , probabil o să fi nambăr uan la kitsch tuning :) Tuning-ul este de apreciat cânt de făcut cu bun gust ;) |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Bogdan:hug: |
| All times are GMT +2. The time now is 08:03. |
- Copyright 2026 4Tuning