Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   calibra (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/21013-calibra.html)

bulldog_cox 25-07-06 04:08

calibra
 
aduca opel calibra din germania la comanda cu orice motor..
de la 2 la 5 zile maxim!

bulldog_cox 25-07-06 13:48

Re: calibra
 
nu e nimeni interesat de calibra?...nu vrea nimeni...

alex_102 25-07-06 14:44

Re: calibra
 
pai ce sa facem cu ele?.. ca e si asa plin de calibra cu numere de De si It

colegutu_2005 25-07-06 19:28

Re: calibra
 
sal...ia zi pe la cati bani imi aduci o calibra mai zapacita nu una super buna una asa cu acte sa mai circul si eu???? dami un pm sau contact:YM:colegutu_2005

bulldog_cox 25-07-06 20:49

Re: calibra
 
Quote:

Originally Posted by alex_102
pai ce sa facem cu ele?.. ca e si asa plin de calibra cu numere de De si It

...CUM CE SA FACI...PUI O PIESA MAI BUNA DECAT UNA CARE O IEI DE PE UNA DIN ROMANIA.
MASINILE LE ADUC PENTRU DEZMEMBRARI,NU FOR AVEA NUMERELE,VOR INTRA IN TARA PE PLATFORMA(DIN VAMA)

cristivw 25-07-06 22:41

Re: calibra
 
ok ok. la cati bani imi poti aduce o calibra '94 - '96 BUNA (stim toti cum sunt majoritatea calibrelor), ca sa o pot baga pe actele unei calibre de aici, inscrise, devenita epava? :D

bulldog_cox 25-07-06 23:16

Re: calibra
 
cu inscrisul aici...din cate stiu eu..numai pe naspa le poti pune,legal nu ai cum!
dar un cu sfi in fur la 1000 euro

GTA 25-07-06 23:29

Re: calibra
 
Piese de schimb aduci....SH...????

cristivw 26-07-06 09:39

Re: calibra
 
Quote:

Originally Posted by cristivw
ok ok. la cati bani imi poti aduce o calibra '94 - '96 BUNA (stim toti cum sunt majoritatea calibrelor), ca sa o pot baga pe actele unei calibre de aici, inscrise, devenita epava? :D

ai raspuns cam la 1.000 eur, sau nu era pt mine msajul? deci... calibra "BUNA" din '94 - '97? inmatricularea se va face prin recarosare, adica pe actele unei calibre inscrise in romania, care a fost facuta pachet...

bulldog_cox 26-07-06 10:31

Re: calibra
 
Da,o Calibra Buna Este In Jur La 1000 Euro Cristivw,depinde De Motor.

bulldog_cox 26-07-06 10:32

Re: calibra
 
Piese Am Cam Orice.

MauS 26-07-06 10:53

Re: calibra
 
Calibra turbo aduci?:)

MauS 26-07-06 11:01

Re: calibra
 
ma intereseaza doar motorul si cutia dar sa fie bune

bulldog_cox 26-07-06 13:21

Re: calibra
 
Din Cate Am Auzit Calibra Turbo C20let In Ro Nu Se Prea Gaseste Si Un Motor E In Jur La 2000,de Dincolo O Masina Cu C20let O Aduc Peste 300 Euro!

bulldog_cox 27-07-06 00:31

Re: calibra
 
calibra turbo inscrisa in ro 5700 euro(piele,clima)

bulldog_cox 27-07-06 00:31

Re: calibra
 
calibra neinscrisa, adusa din gemrania 16v sfi??e cineva interesat?

Hooligan 27-07-06 10:16

Re: calibra
 
detalii...poze...valabilitate :D parca m-ar iteresa o calibra :D

bulldog_cox 27-07-06 12:13

Re: calibra
 
vin poze mai tarziu

Hooligan 27-07-06 12:18

Re: calibra
 
pai da-mi si tu detalii tehnice...motor , km parcursi , e radiata , mai pot circula cu ea in RO, cp , dotari

bulldog_cox 27-07-06 12:25

Re: calibra
 
motor 150 cp 16v sfi,160000km,oglinzi electrice,geamuri electrice,computer de bord,mai tarziu apar si poze.pret negociabil,nu se poate circula cu ea in tara

antonio226 27-07-06 12:38

Re: calibra
 
pe o calibra 8v adusa din germania, cam cat ceri?

bulldog_cox 27-07-06 14:03

Re: calibra
 
deocamdata nu mai aduc nimic pana nu vand calibra care o am si motorul 16v sfi

bulldog_cox 06-08-06 15:05

Re: calibra
 
am motor 16v sfi(2 bucati)
si mai aduc
:)
pret 600euro
tot ce are nevoie ca sa fuctioneze

bamsee 06-08-06 15:32

Re: calibra
 
alte masini nu aduci? m-ar interese un bmw e 34 tds full

Hooligan 06-08-06 16:58

Re: calibra
 
pe mine o calibra sau o pisicuta...da sa pot circula cu ele

bulldog_cox 06-08-06 23:38

Re: calibra
 
e34,mai vb,se poate sa iti aduc special tie,ma interesez de preturi,ne intelegem la pret si un avans sa nu raman cu tzapa...

ruller 07-08-06 21:34

Re: calibra
 
da te rog un id de mess ....ori aici ori pe pm..ca ma intre p mine motor de calibra...sau chiar calibra;)

bob 08-08-06 23:29

Re: calibra
 
spune-mi te rog daca te bagi sa aduci o Vectra A 2000 16v 4x4 din 92 in sus, daca se poate si cu acte sa se mai poata circula... si in ce bani poti sa o aduci ? astept un pm

X-Ray-Eyes 09-08-06 01:31

Re: calibra
 
Quote:

Originally Posted by bulldog_cox
Din Cate Am Auzit Calibra Turbo C20let In Ro Nu Se Prea Gaseste Si Un Motor E In Jur La 2000,de Dincolo O Masina Cu C20let O Aduc Peste 300 Euro!

Se gaseste ... am luat eu una din 1994 tzeapana ... si umblat la motor.
Motorul in jur de 700-750 Euro are cineva de vanzare , C20LET , cu 230Cp , intercooler EDS , instalatie , etc .... nu 2000 euro cat zici ca se vinde ... si e drum lung de la 750Euro pana la 2000 ...
Calibra turbo ai scris gresit .. o aduci peste 3000 nu 300 ... ca daca o aduceai peste 300 , adica pe la 350 vindeai 1 bucata la saptamana !!!
:)

bulldog_cox 09-08-06 10:17

Re: calibra
 
da,e gresala mea...normal ca cu 3000,singura care am gasit-o acolo este de 2750 euro,cu bani astia daca era o luam de acolo.
bravo tie,ai vut bafta,cred ca esti de acord cu mine pe chestia asta....unde iei tu c20let in bani astia...daca gasesti sa imi zici ca vrem sa punem pe un kadett:))

X-Ray-Eyes 09-08-06 12:37

Re: calibra
 
Quote:

Originally Posted by bulldog_cox
....unde iei tu c20let in bani astia...daca gasesti sa imi zici ca vrem sa punem pe un kadett:))

Sa il facetzi de liniutze ?

bulldog_cox 09-08-06 13:44

Re: calibra
 
...nu..pentru distractie daca va fi ceva vom merge si la liniutze,deocamdata de 2 luni i-am pus 16v sfi...,dar din nefericire am fost nevoiti sa ii pune arcuri normale,amortizoarele au ramas,si am schimbat jantele+cauciucurile,tot orasul nostru este distrus,..:(

X-Ray-Eyes 09-08-06 14:06

Re: calibra
 
Ai PM de la mine ...

heavystorm2005 29-08-06 23:27

Re: calibra
 
sal poti sa aduci o pisicutza 94-96 e36 4 usi ?cam la ce bani?

heavystorm2005 29-08-06 23:28

Re: calibra
 
si poti sa aduci separat jenti de pisicutza?

brunetel21 30-08-06 01:54

Re: calibra
 
se poate circula cu o calibra adusa de afara? si anume cat timp?

bulldog_cox 30-08-06 08:55

Re: calibra
 
nu se mai poate circula cu masina care vin din gemrania decat maxim 2 zile timp in care este"livrata " la cel carea dorit sa o cumpere.
aduc numai daca cineva chiar doreste,cum dioreste,ce masina doreste,cu un avans....sa nu iau tzapa....

antonio226 30-08-06 09:17

Re: calibra
 
cam la cat ma duce o calibra 8V?....

bulldog_cox 30-08-06 09:33

Re: calibra
 
depinde de ce dotari are,starea tehnica oricum o sa fie buna pt ca cel din gemrnaia are atelier auto si e specializat pe opel.in jur la 700-900,daca chiar vrei masina suna la 0744374963

bulldog_cox 30-08-06 13:34

Re: calibra
 
preturile sunt si in functie de pretul masinii de acolo+taxe+drum+ciubuc
se accepta variante!


All times are GMT +2. The time now is 09:59.

- Copyright 2026 4Tuning