![]() |
Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
6 Attachment(s)
Avand un golf 3 gti 2000 8v 20 aniversar m-am gandit sa vad si eu cam cate modele 20 jahre sunt in romania
as dori ca ceic are au acest model sa il posteze aici deci ca si model de postare sa ne fie mai usor vom scrie asa ca ex pun cazul meu: vw golf 3 gti 20 jahre 2000 8v Bucuresti 1996 si poze interior exterior nu prea multe 4 - 5 ajung 3 exterior 1 -2interior :) vw golf 3 gti 20 jahre 2000 8v Bucuresti 1996 |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
chiar nu stie sau nu are nimeni nici un model de aniversare 20
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Eu stiu unul la mine in oras, TDI (AFN) la un tigan, praf, a fost lovit, refacut, murdar in interior, deteriorat etc. Deci... e pierduta :))
Aa...si i-am luat eu centurile =)) |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
deci avem un tdi pierdut |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
mai este golful lu guvidu de la tm
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Avem si noi unul in Buzau, 20 Jahre, TDi de 110 cp, super ingrijita masina, merge absolut tot pe el si e in starea originala, nu e sorcovita deloc-deloc. Imi pare rau ca n-am poze cu masina. Poate in viitor ma intalnesc cu proprietarul si pun si o poza.
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
5 Attachment(s)
inca 1 !
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Cel din ultimul post nu prea pare 20 Jahre ii lipsesc dungile rosii,daca am avea o poza cu interirorul macar.
Mai exista unul in BV la 45yfz dar il are la dezmembrat, era 2.0 16V. |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
deci avem 4 pana acum
restul spuneti si voi ce motorizare e macar daca nu stiti nici anu de frabricatie la 20 jahre nu e obligatoriu sa fie dunga rosie pe bandouri :) dunga rosie e ca e gti :D restul o fac ei rosie |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
cel postat de mine daca imi aduc bine aminte parca e 2000 16 V abf
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
Comfirm, astazi am studiat si eu masina si intr-adevar e deosebita. Nu ma pricep eu prea bine la golf dar am vazut multe chestii interesante. Poate cineva stie sa spuna toate dotarile, sau ma rog, ce are in plus editia asta. P.S. Sper cat mai curand sa fac si 2/3 foto |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
jantele de gti bbs gt rs sistem audio nokia statie subwoofer si 4 boxe plus egalizator tapiteriea e cu inscriptionari gti bord cu ceasuri albe centuri rosi husa schimbator maner frana plus volan piele neagra cu cusaturi rosi schimbator minge de golf si scris GTI si parca are prelungitorul bara fata ca cel de vr6 si pragurile altfel daca nu ma insel:D cam atatea stiu eu :D fata de celelalte editi |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
-jante cum zici tu,modulare, pe 16", cu prindere in 5 prezoane; -sistem audio DA -tapiteria DA -ceasuri DA -centuri DA -nuca schimbator DA -maner frana si volan DA, in + volanul e putin diferit si mai deosebit (revin cu poza) -fusta fata DA + -fusta spate cu ochi de pisica -am inteles ca are si alta grila frontala (avea una normala pt ca... :cry:) -discuri si etrieri mai mari -nu stiu daca vin vopsiti rosii de fabrica -dunga rosie pe bandouri si bari -stopurii Hella fumurii Sper ca nu deranjez, vreau sa aflu mai multe si poate e de folos si altora. Era sa uit. Sa-l stapanesti sanatos, foarte frumos golful. |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
ionutz al tau nu e vr 6
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
ms pt urari mirel da ai dreptate al meu a fost vr6 2.9 da am zis sa fie gti si am cautat 2000 16v da nu am gasit sau am gasit la bani de un vr si am luat un 2000 8v care e trecut si in talon si carte si am inceput lucru cu el schimbat curele toate electromotor filtre ulei ambreaj ........ am zis sa il fac tipla si asa o sa ramana daca e ceva de o modificare o sa fie da o sa ma coste cel putin 1000 e si pe criza asta o sa dureze pana in primavara sa fac rost de bani :) sau poate cine stie nu pot sa stau dupa vr-aitul ala si arunc alt vr:) |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
am ami avut eu 2 bucati de edition 20 unu personal unu la dezmembrat!!!
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
10 Attachment(s)
Am si un 20 jahre. Motor 2000 8V din 97, totul e original pe el exceptand stopurile spate ( le am si pe cele originale dar astea dau mai bine cu RS-urile)
Pe wikipedia scrie ca s-au facut doar 1000 de exemplare din acesta seria , dar nu sunt 100% sigur de lucrul acesta. Asa arata al meu... |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
5 Attachment(s)
am si eu un Golf 3 GTI 20 jahre an 1996 2000 8 valve
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
4 Attachment(s)
ink unul 2.0
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
asta gri ori nu e 20jahre, ori a avut scaunele schimbate. 20Jahre a venit numai cu tapiteria in patratele cu logo-ul GTI sau piele
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
4 Attachment(s)
Am mai pus si cateva poze dinainte sa inmatriculez masina....acum are cateva aspecte diferite plafonul vopsit negru....jante brock b2 sau bbs uri ink nu mam hotarat:P
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
ca sa nu fiu total offtopic, un "sarbatorit" dasta a plecat azi dintre noi, facut praf pe un camp pe langa craiova, ce-i drept la cate "actiblide" avea pe el cred ca acum e fericit :D |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2
Fi atent aici domnu Rado... N-are nici scaune ca ale tale...si are si centuri rosii... Nu mai vb aiurea.... |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Fi atent aici domnu Rado... N-are nici scaune ca ale tale...si are si centuri rosii... Nu mai vb aiurea....[/QUOTE]
Da da si nu are nici macar a.c. sa nu mai vb de un climatronic...in fine ma iertati ca mi am postat masina mea care e de fapt un simplu gti cu interior de jahre....aici la noi toti sunt destepti si in loc sa ajute sau sa dea un sfat stiu sari cu gura si vb urat.....apropo guvidu frumoasa masina :P:D |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Mod...20-Jahre-.html
asta ar trebui sa lamureasca cam toate aspectele... sanatate |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Mai baieti .. 2.0L 8v Nu este Gti .. este Gti Edition!
Cele cu dunga rosie pe bandouri sunt 2.0L 16v, adica Gti-ul ! Cu ajutorul lui AR120CP si al tovarasului Google Translate stau asa : Exterior: Grille, mānerul din spate şi carcasele oglinzilor exterioare īn culoarea caroseriei - Am ! # Amortizoarele fata si spate cu dungi rosii -Am ! # Bremssättel für Scheibenbremsen vorn und hinten rot lackiert Etrierele de frānă pentru frāne cu discuri fata si spate vopsite īn roşu Am ! # Red textul "GTI", fata si spate, la 81 kW TDI scris, de asemenea, "TDI" spate - Am (avut) ! # Red textul "GTI" īn barurile de protecţie impact lateral - Am Gti Edition fiind 2.0L 8v # patru roţi din aliaj uşor 7 J x 16, BBS "RS2" īn design cross-a vorbit, cu īncuietori roata şi pneuri 215/40 R 16 W - Nu am! (ori nu a avut masina ori au fost vandute) # eşapament Twin sistem de evacuare cu kW extinse pentru 85 -Am ! Interior: #Sport scaunele din faţă, reglabilă īn īnălţime, cu scaun tesatura acoperă īn sport de asamblare, această panouri scaun din material textil, negru / rosu carouri, scaun sustine, rame laterale şi ale solurilor din tesatura, uni-negru; tetierele din tesatura, uni-negru - am dar nu sunt rosu/gri ! #Banchetă din spate īn acelaşi ambalaj ca scaunele din fata -Am ! # Usi laterale si interior, negru cu stofa interior negru uni- Am! #Īn schimbare versiunea aluminiu buton de piele cu design minge de golf, cu un obiectiv introdus - Nu am ! #prindere frāna de mānă īn piele cu cusaturi rosii si un buton de eliberare roşu - NU am! #Soft mānerele uşilor vopsite negru - Am! #Centuri de siguranţă faţă şi spate de tip īn roşu, catarame de centură cu un buton rosu - Nu am! #Covorase textile, fata si spate, negru, rosu cu margine Rosie - AM! #Fata praguri usi cu folie decorativa si relief cu literele "GTI" - Am cu Gti Edition! Echipamentul de siguranţă #Driver / airbag pentru pasagerul din faţă şi - AM! #lămpile de ceaţă colorate -AM ! #treia lumina de frānă -Am ! Volan/schimbator din piele cusute cu rosu am si eu. Mare parte din dotari le am! Scaunele sunt Recaro, negru cu cusaturi rosii iar pe mijloc scrie Gti Edition cu rosu, nu cu patratele colorate in rosu/gri. Jante VW Speedline 15" (mi-as dori BBS modulare daca vinde cineva ;) ) Ma indoiesc ca detin un 20 Jahre! Poate sunt alte persoane mai intema si ne pot spune mai multe! |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
parerea mea ii ca masina gri nu ii 20 jahre....dar nush daca prea conteaza...oricum linkul pus de mine ar trebui sa ajute...pe specialisti.
sanatace |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
9 Attachment(s)
k atasej eu niste poze cu a mea :) fiind 20 jahre ... ce imi lipseste sunt covorasele care le am da nus pe amsina deoarece cel de la sofer are o gaura:D si pragurile care sau pus unele de fibra plecand din caroserie:D
nu uitati sistemul audio din fabrica nokia .. am avut si climatronic da dintro greseala sa ars:D incercare de pus leduri rosi:D |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Sunt curios de ce au fost sterse post-urile baiatului cu hartiile de la reprezentanta prin care demonstreaza ca detine un 20 Jahre ....
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
N J D-ule vezi ca axagerati frate! iar am dat-o din cola in fanta .... si iar iese iures mare si nu mai intelegem nimic .... mai luati si parerile altora in seama , toti au dreptu sa isi exprime parerea ....
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
1 Attachment(s)
Quote:
Am atasat un scan cu brosura ORIGINALA scoasa de cei de la VW pt modelul GTI 20 Jahre, unde sunt specificate toate detaliile specifice acestei editii limitate.Jos pe ultima pagina scire CLAR cele 3 motorizari cu care a venit Jahrele 2.0L 8V 2.0L 16V 1.9L TDI. Mai sunt specificate si cele 2 tipuri de tapiterii , cu logo-ul GTI si piele, centurile rosii....etc. Cred ca brosura asta ar trebui sa rezolve contrazicerile nostre :) |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
ps: din pacate am mai aflat de o masina ..era in craiova da sa dezmembrat ...si se pare ca cine a luat interiorul o sa aibe o masina aniversare ... si nu a ajuns undeva la remat :) |
| All times are GMT +2. The time now is 09:15. |
- Copyright 2026 4Tuning