Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Volkswagen tuning (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning.html)
-   -   Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning/210099-cate-vw-uri-golf-3-gti-20-jahre-romania.html)

ionutz_njd 21-09-10 17:05

Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
6 Attachment(s)
Avand un golf 3 gti 2000 8v 20 aniversar m-am gandit sa vad si eu cam cate modele 20 jahre sunt in romania
as dori ca ceic are au acest model sa il posteze aici
deci ca si model de postare sa ne fie mai usor vom scrie asa
ca ex pun cazul meu: vw golf 3 gti 20 jahre 2000 8v Bucuresti 1996
si poze interior exterior nu prea multe 4 - 5 ajung 3 exterior 1 -2interior :)


vw golf 3 gti 20 jahre 2000 8v Bucuresti 1996

ionutz_njd 22-09-10 16:56

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
chiar nu stie sau nu are nimeni nici un model de aniversare 20

Sebastian.C 23-09-10 20:56

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Eu stiu unul la mine in oras, TDI (AFN) la un tigan, praf, a fost lovit, refacut, murdar in interior, deteriorat etc. Deci... e pierduta :))
Aa...si i-am luat eu centurile =))

ionutz_njd 24-09-10 10:55

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by Sebastian.C (Post 3678943)
Eu stiu unul la mine in oras, TDI (AFN) la un tigan, praf, a fost lovit, refacut, murdar in interior, deteriorat etc. Deci... e pierduta :))
Aa...si i-am luat eu centurile =))

pacat ca asemenea masini nu sta in mainile cui trebuie
deci avem un tdi pierdut

ovidiu89 24-09-10 11:24

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
mai este golful lu guvidu de la tm

AnduGTR 24-09-10 11:50

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Avem si noi unul in Buzau, 20 Jahre, TDi de 110 cp, super ingrijita masina, merge absolut tot pe el si e in starea originala, nu e sorcovita deloc-deloc. Imi pare rau ca n-am poze cu masina. Poate in viitor ma intalnesc cu proprietarul si pun si o poza.

balann_jointt 24-09-10 14:30

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
5 Attachment(s)
inca 1 !

sorin_sorin95 24-09-10 14:59

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Cel din ultimul post nu prea pare 20 Jahre ii lipsesc dungile rosii,daca am avea o poza cu interirorul macar.
Mai exista unul in BV la 45yfz dar il are la dezmembrat, era 2.0 16V.

ionutz_njd 25-09-10 14:34

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
deci avem 4 pana acum
restul spuneti si voi ce motorizare e macar daca nu stiti nici anu de frabricatie
la 20 jahre nu e obligatoriu sa fie dunga rosie pe bandouri :) dunga rosie e ca e gti :D restul o fac ei rosie

balann_jointt 26-09-10 01:54

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
cel postat de mine daca imi aduc bine aminte parca e 2000 16 V abf

Cipilica 26-09-10 23:27

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by AnduGTR (Post 3680177)
Avem si noi unul in Buzau, 20 Jahre, TDi de 110 cp, super ingrijita masina, merge absolut tot pe el si e in starea originala, nu e sorcovita deloc-deloc. Imi pare rau ca n-am poze cu masina. Poate in viitor ma intalnesc cu proprietarul si pun si o poza.


Comfirm, astazi am studiat si eu masina si intr-adevar e deosebita. Nu ma pricep eu prea bine la golf dar am vazut multe chestii interesante. Poate cineva stie sa spuna toate dotarile, sau ma rog, ce are in plus editia asta.

P.S. Sper cat mai curand sa fac si 2/3 foto

ionutz_njd 27-09-10 16:04

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by Cipilica (Post 3685398)
Comfirm, astazi am studiat si eu masina si intr-adevar e deosebita. Nu ma pricep eu prea bine la golf dar am vazut multe chestii interesante. Poate cineva stie sa spuna toate dotarile, sau ma rog, ce are in plus editia asta.

P.S. Sper cat mai curand sa fac si 2/3 foto

uitate la masina mea si ai sa vezi dotarile de pe ea
jantele de gti bbs gt rs
sistem audio nokia statie subwoofer si 4 boxe plus egalizator
tapiteriea e cu inscriptionari gti
bord cu ceasuri albe
centuri rosi
husa schimbator maner frana plus volan piele neagra cu cusaturi rosi
schimbator minge de golf si scris GTI
si parca are prelungitorul bara fata ca cel de vr6 si pragurile altfel daca nu ma insel:D
cam atatea stiu eu :D fata de celelalte editi

Cipilica 27-09-10 20:56

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by ionutz_njd (Post 3686800)
uitate la masina mea si ai sa vezi dotarile de pe ea
jantele de gti bbs gt rs
sistem audio nokia statie subwoofer si 4 boxe plus egalizator
tapiteriea e cu inscriptionari gti
bord cu ceasuri albe
centuri rosi
husa schimbator maner frana plus volan piele neagra cu cusaturi rosi
schimbator minge de golf si scris GTI
si parca are prelungitorul bara fata ca cel de vr6 si pragurile altfel daca nu ma insel:D
cam atatea stiu eu :D fata de celelalte editi

OK. Astea le-am vazut si eu + inca cateva, dar repet, nu ma pricep la golfuri (ma intereseaza pentru ca vreu sa trec la golf), deci spun ce am vazut:
-jante cum zici tu,modulare, pe 16", cu prindere in 5 prezoane;
-sistem audio DA
-tapiteria DA
-ceasuri DA
-centuri DA
-nuca schimbator DA
-maner frana si volan DA, in + volanul e putin diferit si mai deosebit (revin cu poza)
-fusta fata DA
+
-fusta spate cu ochi de pisica
-am inteles ca are si alta grila frontala (avea una normala pt ca... :cry:)
-discuri si etrieri mai mari
-nu stiu daca vin vopsiti rosii de fabrica
-dunga rosie pe bandouri si bari
-stopurii Hella fumurii


Sper ca nu deranjez, vreau sa aflu mai multe si poate e de folos si altora.
Era sa uit. Sa-l stapanesti sanatos, foarte frumos golful.

mirel 19 27-09-10 23:25

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
ionutz al tau nu e vr 6

ionutz_njd 27-09-10 23:51

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by mirel 19 (Post 3687696)
ionutz al tau nu e vr 6

cipilica da ai mare dreptatee am uitat si farurile hella clare faza scurta luna separat
ms pt urari



mirel da ai dreptate al meu a fost vr6 2.9 da am zis sa fie gti si am cautat 2000 16v da nu am gasit sau am gasit la bani de un vr si am luat un 2000 8v care e trecut si in talon si carte si am inceput lucru cu el schimbat curele toate electromotor filtre ulei ambreaj ........ am zis sa il fac tipla si asa o sa ramana daca e ceva de o modificare o sa fie da o sa ma coste cel putin 1000 e si pe criza asta o sa dureze pana in primavara sa fac rost de bani :) sau poate cine stie nu pot sa stau dupa vr-aitul ala si arunc alt vr:)

450yfz 28-09-10 22:24

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
am ami avut eu 2 bucati de edition 20 unu personal unu la dezmembrat!!!

guvidu 27-01-11 10:05

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
10 Attachment(s)
Am si un 20 jahre. Motor 2000 8V din 97, totul e original pe el exceptand stopurile spate ( le am si pe cele originale dar astea dau mai bine cu RS-urile)
Pe wikipedia scrie ca s-au facut doar 1000 de exemplare din acesta seria , dar nu sunt 100% sigur de lucrul acesta.

Asa arata al meu...

ms32zzz 28-01-11 19:49

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
5 Attachment(s)
am si eu un Golf 3 GTI 20 jahre an 1996 2000 8 valve

ionutz_njd 28-01-11 21:39

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by ms32zzz (Post 4030261)
am si eu un Golf 3 GTI 20 jahre an 1996 2000 8 valve

:D frumoase ce s azic s ala stapaniti sanatosi:D si drumuri bune :)... ceasurile astea sunt haioase eu le am de seat ibiza cupra rosi :D ca lumina cu 260:D

balann_jointt 29-01-11 01:20

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
4 Attachment(s)
ink unul 2.0

guvidu 29-01-11 21:56

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
asta gri ori nu e 20jahre, ori a avut scaunele schimbate. 20Jahre a venit numai cu tapiteria in patratele cu logo-ul GTI sau piele

rradovr6 30-01-11 02:10

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by guvidu (Post 4033087)
asta gri ori nu e 20jahre, ori a avut scaunele schimbate. 20Jahre a venit numai cu tapiteria in patratele cu logo-ul GTI sau piele

In ultima vreme vad ca se vorbeste foarte mult de masinile mele....asa k am hotarat sa intru si eu pe forrum daca imi dati voie:P.....GUVIDU'le am auzit de tine nu te cunosc...sunt convins ca stii multe despre 20 jahre....hai k iti mai spun si eu cate ceva...pe gti ul de 16v e predominant interiorul model k si al meu pe gti ul de 8v predomina interiorul tau iar la faza cu centuriile ca mai vb unii si altii pe gti 16v 20 jahre nu sau pus centuri rosii de fabrica ...centuriile rosii sau pus doar pe gti8v si pe gti tdi 20jahre....a postat balann mai sus si masina mea...gti ul gri....crede ma e 20 jahre verificat dupa serie asa e mai usor...iar mai sus a postat tot el un gti in 2 usi MRM u si acela e 20 jahre....iar faza cu dungile rosii e o chestie absurda sorry:P

ionutz_njd 30-01-11 02:39

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by rradovr6 (Post 4033612)
In ultima vreme vad ca se vorbeste foarte mult de masinile mele....asa k am hotarat sa intru si eu pe forrum daca imi dati voie:P.....GUVIDU'le am auzit de tine nu te cunosc...sunt convins ca stii multe despre 20 jahre....hai k iti mai spun si eu cate ceva...pe gti ul de 16v e predominant interiorul model k si al meu pe gti ul de 8v predomina interiorul tau iar la faza cu centuriile ca mai vb unii si altii pe gti 16v 20 jahre nu sau pus centuri rosii de fabrica ...centuriile rosii sau pus doar pe gti8v si pe gti tdi 20jahre....a postat balann mai sus si masina mea...gti ul gri....crede ma e 20 jahre verificat dupa serie asa e mai usor...iar mai sus a postat tot el un gti in 2 usi MRM u si acela e 20 jahre....iar faza cu dungile rosii e o chestie absurda sorry:P

sa nu par rautacios invata sa scri si dupaia ai vb :) gresesc si eu da nu ca tine .... mai citeste odata cu ce vin echipate masinile din editia 20 jahre.... nu mai vb ca ai vazut u dupa serie ..... momentan dupa serie e doar OEM de la bmw :P ce ai u e editie gti doarece ai recaro scaunele si nu gti :P centuri rosi vin pe toate seriile de 20 jahre citeste si u pe wikipedia.... si ai sa vezi cu ce sunt echipate

rradovr6 30-01-11 02:40

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
4 Attachment(s)
Am mai pus si cateva poze dinainte sa inmatriculez masina....acum are cateva aspecte diferite plafonul vopsit negru....jante brock b2 sau bbs uri ink nu mam hotarat:P

rradovr6 30-01-11 02:48

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by ionutz_njd (Post 4033625)
sa nu par rautacios invata sa scri si dupaia ai vb :) gresesc si eu da nu ca tine .... mai citeste odata cu ce vin echipate masinile din editia 20 jahre.... nu mai vb ca ai vazut u dupa serie ..... momentan dupa serie e doar OEM de la bmw :P ce ai u e editie gti doarece ai recaro scaunele si nu gti :P centuri rosi vin pe toate seriile de 20 jahre citeste si u pe wikipedia.... si ai sa vezi cu ce sunt echipate

Omule eu tot incerc sa mi dau seama unde am gresit mai sus si tot nu gasesc....iar la faza cu seriile mergi frumos la o reprezentanta vw audi cum de exemplu avem noi la oradea d&c u si crede ma se poate verifica masina dupa serie de sasiu....asta ti o spun k am fost si eu si ink un proprietar de 20 jahre de la noi din oras....si crede ma ca fac drumu de germania destul de des si nu de azi ieri ci de cativa ani si am vazut 20 jahre si pe germania si sa pus la fel de bine si interioru meu si ala cu patratzele....

RideTheRiddle 30-01-11 03:03

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by ionutz_njd (Post 4033625)
sa nu par rautacios invata sa scri si dupaia ai vb :) gresesc si eu da nu ca tine .... mai citeste o data cu ce vin echipate masinile din editia 20 jahre.... nu mai vb ca ai vazut u dupa serie ..... momentan dupa serie e doar OEM de la bmw :P ce ai u e editie gti doarece ai recaro scaunele si nu gti :P centuri rosi vin pe toate seriile de 20 jahre citeste si upe wikipedia.... si ai sa vezi cu ce sunt echipate

ce ma distrez :))
ca sa nu fiu total offtopic, un "sarbatorit" dasta a plecat azi dintre noi, facut praf pe un camp pe langa craiova, ce-i drept la cate "actiblide" avea pe el cred ca acum e fericit :D

Sebastian.C 30-01-11 12:04

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2

Fi atent aici domnu Rado... N-are nici scaune ca ale tale...si are si centuri rosii... Nu mai vb aiurea....

rradovr6 30-01-11 13:35

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Fi atent aici domnu Rado... N-are nici scaune ca ale tale...si are si centuri rosii... Nu mai vb aiurea....[/QUOTE]
Da da si nu are nici macar a.c. sa nu mai vb de un climatronic...in fine ma iertati ca mi am postat masina mea care e de fapt un simplu gti cu interior de jahre....aici la noi toti sunt destepti si in loc sa ajute sau sa dea un sfat stiu sari cu gura si vb urat.....apropo guvidu frumoasa masina :P:D

AR120CP 30-01-11 14:34

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Mod...20-Jahre-.html

asta ar trebui sa lamureasca cam toate aspectele...

sanatate

SynTheLaZ 30-01-11 15:20

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Mai baieti .. 2.0L 8v Nu este Gti .. este Gti Edition!

Cele cu dunga rosie pe bandouri sunt 2.0L 16v, adica Gti-ul !

Cu ajutorul lui AR120CP si al tovarasului Google Translate stau asa :


Exterior:
Grille, mānerul din spate şi carcasele oglinzilor exterioare īn culoarea caroseriei - Am !
# Amortizoarele fata si spate cu dungi rosii -Am !
# Bremssättel für Scheibenbremsen vorn und hinten rot lackiert Etrierele de frānă pentru frāne cu discuri fata si spate vopsite īn roşu Am !
# Red textul "GTI", fata si spate, la 81 kW TDI scris, de asemenea, "TDI" spate - Am (avut) !
# Red textul "GTI" īn barurile de protecţie impact lateral - Am Gti Edition fiind 2.0L 8v
# patru roţi din aliaj uşor 7 J x 16, BBS "RS2" īn design cross-a vorbit, cu īncuietori roata şi pneuri 215/40 R 16 W - Nu am! (ori nu a avut masina ori au fost vandute)
# eşapament Twin sistem de evacuare cu kW extinse pentru 85 -Am !



Interior:

#Sport scaunele din faţă, reglabilă īn īnălţime, cu scaun tesatura acoperă īn sport de asamblare, această panouri scaun din material textil, negru / rosu carouri, scaun sustine, rame laterale şi ale solurilor din tesatura, uni-negru; tetierele din tesatura, uni-negru - am dar nu sunt rosu/gri !

#Banchetă din spate īn acelaşi ambalaj ca scaunele din fata -Am !
# Usi laterale si interior, negru cu stofa interior negru uni- Am!
#Īn schimbare versiunea aluminiu buton de piele cu design minge de golf, cu un obiectiv introdus - Nu am !
#prindere frāna de mānă īn piele cu cusaturi rosii si un buton de eliberare roşu - NU am!
#Soft mānerele uşilor vopsite negru - Am!
#Centuri de siguranţă faţă şi spate de tip īn roşu, catarame de centură cu un buton rosu - Nu am!
#Covorase textile, fata si spate, negru, rosu cu margine Rosie - AM!
#Fata praguri usi cu folie decorativa si relief cu literele "GTI" - Am cu Gti Edition!

Echipamentul de siguranţă
#Driver / airbag pentru pasagerul din faţă şi - AM!
#lămpile de ceaţă colorate -AM !
#treia lumina de frānă -Am !


Volan/schimbator din piele cusute cu rosu am si eu. Mare parte din dotari le am!

Scaunele sunt Recaro, negru cu cusaturi rosii iar pe mijloc scrie Gti Edition cu rosu, nu cu patratele colorate in rosu/gri.

Jante VW Speedline 15" (mi-as dori BBS modulare daca vinde cineva ;) )


Ma indoiesc ca detin un 20 Jahre!

Poate sunt alte persoane mai intema si ne pot spune mai multe!

AR120CP 30-01-11 15:30

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
parerea mea ii ca masina gri nu ii 20 jahre....dar nush daca prea conteaza...oricum linkul pus de mine ar trebui sa ajute...pe specialisti.

sanatace

ionutz_njd 30-01-11 16:57

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
9 Attachment(s)
k atasej eu niste poze cu a mea :) fiind 20 jahre ... ce imi lipseste sunt covorasele care le am da nus pe amsina deoarece cel de la sofer are o gaura:D si pragurile care sau pus unele de fibra plecand din caroserie:D
nu uitati sistemul audio din fabrica nokia .. am avut si climatronic da dintro greseala sa ars:D incercare de pus leduri rosi:D

SynTheLaZ 01-02-11 10:11

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Sunt curios de ce au fost sterse post-urile baiatului cu hartiile de la reprezentanta prin care demonstreaza ca detine un 20 Jahre ....

balann_jointt 01-02-11 15:53

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
N J D-ule vezi ca axagerati frate! iar am dat-o din cola in fanta .... si iar iese iures mare si nu mai intelegem nimic .... mai luati si parerile altora in seama , toti au dreptu sa isi exprime parerea ....

rradovr6 01-02-11 18:44

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by SynTheLaZ (Post 4041086)
Sunt curios de ce au fost sterse post-urile baiatului cu hartiile de la reprezentanta prin care demonstreaza ca detine un 20 Jahre ....

Au fost sterse ca erau probabil de la vreun mercedes si erau off topic....scuze moderatorilor...

guvidu 03-02-11 10:12

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by SynTheLaZ (Post 4035064)
Mai baieti .. 2.0L 8v Nu este Gti .. este Gti Edition!

Cele cu dunga rosie pe bandouri sunt 2.0L 16v, adica Gti-ul !

Eu nu as fi asa de sigur ca toate modelele de MK3 cu motor de 2.0L 8V sunt GTI Edition.
Am atasat un scan cu brosura ORIGINALA scoasa de cei de la VW pt modelul GTI 20 Jahre, unde sunt specificate toate detaliile specifice acestei editii limitate.Jos pe ultima pagina scire CLAR cele 3 motorizari cu care a venit Jahrele
2.0L 8V
2.0L 16V
1.9L TDI.
Mai sunt specificate si cele 2 tipuri de tapiterii , cu logo-ul GTI si piele, centurile rosii....etc.
Cred ca brosura asta ar trebui sa rezolve contrazicerile nostre :)

mm83vlp 03-02-11 15:06

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by rradovr6 (Post 4042799)
Au fost sterse ca erau probabil de la vreun mercedes si erau off topic....scuze moderatorilor...

mai detinatorilor de masinute despre care nu prea aveti habar...hartiile pe care detinatorul de Golf GTI BH82MRM le-a postat erau despre masina lui pe care eu le-am dat dupa ce le-am scos din programul nostru international de la reprezentanta VW unde lucrez. omul mi-a dat seria de sasiu a masinii si i-am listat fisa de dotari (chiar si ce seputea pune din fabrica si nu avea masina) anul si data fabricatie, modelul de masina si motor, absolut tot ce se stie despre masina din momentul cand a iesit din fabrica....cine a sters postul a facut-o din invidie ori total necunostinta...daca sunteti curiosi sa aflati daca masina voastra e la fel ca a lui model aniversar 20de ani, astept sa imi dati un masaj cu seria de sasiu a masinii si va spun tot ce se stie despre masina...sau mai simplu faceti o plimbare la o reprezentanta VW din zona voastra si mergeti la consilierul de service cu un talon si va spune el tot...poate (daca masina a avut service la reprezentanta) va spune si tot istoricul de service...asa ca ar trebui sa isi ceara scuze cel care a sters posturile despre BH82MRM...ma bucur ca pozele au ramas (este a 4-a masina postata aici).

rradovr6 05-02-11 01:56

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by mm83vlp (Post 4048954)
mai detinatorilor de masinute despre care nu prea aveti habar...hartiile pe care detinatorul de Golf GTI BH82MRM le-a postat erau despre masina lui pe care eu le-am dat dupa ce le-am scos din programul nostru international de la reprezentanta VW unde lucrez. omul mi-a dat seria de sasiu a masinii si i-am listat fisa de dotari (chiar si ce seputea pune din fabrica si nu avea masina) anul si data fabricatie, modelul de masina si motor, absolut tot ce se stie despre masina din momentul cand a iesit din fabrica....cine a sters postul a facut-o din invidie ori total necunostinta...daca sunteti curiosi sa aflati daca masina voastra e la fel ca a lui model aniversar 20de ani, astept sa imi dati un masaj cu seria de sasiu a masinii si va spun tot ce se stie despre masina...sau mai simplu faceti o plimbare la o reprezentanta VW din zona voastra si mergeti la consilierul de service cu un talon si va spune el tot...poate (daca masina a avut service la reprezentanta) va spune si tot istoricul de service...asa ca ar trebui sa isi ceara scuze cel care a sters posturile despre BH82MRM...ma bucur ca pozele au ramas (este a 4-a masina postata aici).

Vulpe.....nu te mai stresa.....eu am renuntat de cateva zile la fel si mosu....eu le ziceam mai sus sa incerce totusi o reprezentanta pentru a fii siguri de editia masinii dar unii ziceau ca doar la bmw uri se poate=))=)) in fine ...nu i stres oricum sunt curios cate pm uri o sa ai cu seriile eventualilor doritori....

mm83vlp 05-02-11 09:45

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by rradovr6 (Post 4054266)
Vulpe.....nu te mai stresa.....eu am renuntat de cateva zile la fel si mosu....eu le ziceam mai sus sa incerce totusi o reprezentanta pentru a fii siguri de editia masinii dar unii ziceau ca doar la bmw uri se poate=))=)) in fine ...nu i stres oricum sunt curios cate pm uri o sa ai cu seriile eventualilor doritori....

astia nu stiu ca la BMW se verifica istoricul masinii dupa cheia de contact (la fel se poate si la Audi dupa 2005) nu dupa seria de sasiu...grupul VW are cel mai bine implementat sistemul de evidenta al masinilor dupa seriile de sasiu...si cand zic grupul VW ma refer aici si la Audi,Skoda,Seat,Porsche,etc...apropo..nici unul nu a trimis sa verific seria...oare de ce?!:twisted:

ionutz_njd 05-02-11 11:56

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by mm83vlp (Post 4054699)
astia nu stiu ca la BMW se verifica istoricul masinii dupa cheia de contact (la fel se poate si la Audi dupa 2005) nu dupa seria de sasiu...grupul VW are cel mai bine implementat sistemul de evidenta al masinilor dupa seriile de sasiu...si cand zic grupul VW ma refer aici si la Audi,Skoda,Seat,Porsche,etc...apropo..nici unul nu a trimis sa verific seria...oare de ce?!:twisted:

pt ce sa ti-o trimit cand am 5 repezentante in oras???? chiar crezi ca esti asa mare important cu textul asta dat de tine .... momentan producatorul a dat toate optiunule puse pe masinile aniversare ..k... si se pare ca la "uni" lipsesc cu desarvasire.... alti chiar le au pe toate ... si cand le au pe toate aia e edita completa de aniversare..de aia se si numeste aniversare si ssau facut doar 1000 de bucati ..nu e editie de serie ci editie limitata ...... ..chiar vas ruga sa postati ce are legatura cu titlu nu sa va laudati ca lucrati la reprezentante sau eu mai stiu ce cu masini 20% editie .. scrie clar pe prima pagina daca citeai erai mai destept un pic


ps: din pacate am mai aflat de o masina ..era in craiova da sa dezmembrat ...si se pare ca cine a luat interiorul o sa aibe o masina aniversare ... si nu a ajuns undeva la remat :)


All times are GMT +2. The time now is 09:15.

- Copyright 2026 4Tuning