Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning) (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/20574-logan-fitzos-personal-tuning.html)

casca2000ro 16-07-06 20:50

LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Ma gandeam k poate am sa ajung sa primesc unele sfaturi in legatura cu designu' masinii... Am incercat sa o fac placuta ochiului, l inceput, sa imi placa mie, dupa care sa urmez sfaturile celorlalti "ochiosi" :shock: Astept sfaturi...;)

casca2000ro 16-07-06 20:54

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
5 Attachment(s)
Ma gandeam k poate am sa ajung sa primesc unele sfaturi in legatura cu designu' masinii... Am incercat sa o fac placuta ochiului, l inceput, sa imi placa mie, dupa care sa urmez sfaturile celorlalti "ochiosi":shock: Astept sfaturi...;)

Bigu 16-07-06 21:34

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
poti sa incepi cu un bodykit

Lukian_XXX 18-07-06 18:07

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
si cu suspensie!!

axxro 18-07-06 22:10

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
de incepe cu jenti (ca doar nu pui bodykit adevaat pe jenti de tabla cu capace), suspensie sport so cobori ca loganu cum este mare nu arata bine si apoi eventual un bodykit. nu exista o reteta a tuningului, faci cum ai bani si cam cum iti place, mai furi o ide din dreapta-stanga........

GIULY 18-07-06 22:46

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
dupa parerea mea acele aparatori de la roti( presuri) strica tot aspectul masinii chiar daca sunt utile....asta nu numai la a ta, ci in general ,mie mi se pare ca orice logan cu presuri arata a tractoras....poate e doar o opinie.eu zic sa l cobori putin...si asa iesi mai ieftin decat cu un bodykit...si sa i tragi niste foli sau sa ti ionizezi geamurile + sa o incalti cu niste jante de 16 min....cred ca ar arata mult mai bine:-)

TufY 19-07-06 02:14

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
foarte fitzos loganul tau !!! e de curse??

GIULY 20-07-06 09:16

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Quote:

Originally Posted by RaZv
:lol: Daca ii pui jante de minim 16 " masina asta nu mai pleaca de pe loc:!: Asta nu e masina de facut tunning pe ea si nici de curse....Ce curse sa faci cu 65 de cai?! Poate concurezi cu Aro:D Logan-ul e masina de carat butoaie:twisted:

loganu' isi face mai mult decat onorabil treaba la bani pe care ii dai pe el.....si decat sa mi iau nu stiu ce astra refuzata de nemti sau vreun golf 4 diesel si obosit ...mai bine un logan nou....si in ceea ce priveste motorul cel mai slab are 75cp si nu e chiar asa de puturos....iar mai nou a aparut si varianta 1.6 110 cai.....

Xender 20-07-06 09:45

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Quote:

Originally Posted by GIULY
loganu' isi face mai mult decat onorabil treaba la bani pe care ii dai pe el.....si decat sa mi iau nu stiu ce astra refuzata de nemti sau vreun golf 4 diesel si obosit ...mai bine un logan nou....si in ceea ce priveste motorul cel mai slab are 75cp si nu e chiar asa de puturos....iar mai nou a aparut si varianta 1.6 110 cai.....

De cand a aparut 1.6 cu 110 cp (pe piata..)??!?!?! k nu am auzit pana acuma. Stiam k ar fi vorba k o sa-l puna dupa ce ii fac si facelift. Si asta mai repede de 1 an nu o sa se prea intample.

evill 20-07-06 12:07

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Quote:

Originally Posted by GIULY
loganu' isi face mai mult decat onorabil treaba la bani pe care ii dai pe el.....si decat sa mi iau nu stiu ce astra refuzata de nemti sau vreun golf 4 diesel si obosit ...mai bine un logan nou....si in ceea ce priveste motorul cel mai slab are 75cp si nu e chiar asa de puturos....iar mai nou a aparut si varianta 1.6 110 cai.....

la banii care ii dai pe el poti sa iti iei ceva mult mai bun .. de ex un fiat albea dala nou

Cr1Sty_xxl 20-07-06 12:12

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
110 caluti la logan..:O:O:O e adevarat..?

Lukian_XXX 20-07-06 14:33

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
da e adevarat si va aparea odata cu faceliftu!
in toamna la salonul auto de la Paris

TufY 21-07-06 11:45

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
evill cati km ai cu fiatul ca am un prieten cu un stilo jtd 3 usi care are numai probleme cu ea bine ........nu grave marunte: un rulment, un cablu de ambreiaj, discuri, un scartait, cutie schimbata, furtun turbo a 2-a oara schimbat, bucsaraie si el era incantat de fiat dar cand ii zicea lumea ca fiatul nu e maisna de romania se contrazicea si acum ca are cu ea aproape 50.000km si a vazut cate a schimbat la maisna noua si ingrijita ......... a zis ca mai bine nu o lua

TheMagicPenguin 21-07-06 12:39

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Imi trimiti si mie un PM sa-mi spui de unde ai cumparat chestiile alea care se pun pe rama ushii si un pretz te rog?!!! :-)

casca2000ro 22-07-06 11:22

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Mah... sincer sa fiu, chestiile alea le-am pus cu ajutorul unui tovarash mai "tziganos" care isi duce veacul prin VITAN... "Chestiile alea d p rama usii" sunt simple autocolante din comertz(mate):lol: Important e rezultatul final in sine... decat istoria lui, nu?!?!?!? ;)8)
Dak vrei 1 pretz... 5roni materialul+o stela;) :lol:

Sasha_z 22-07-06 21:48

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
1 Attachment(s)
n`ai regreta daca l`ai face sa arate asa....:D

casca2000ro 23-07-06 17:12

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
:???: :yikes:Daca t referi l pipitze... s poate rezolva!:peace: Mai greu cu tuningu'...:cry:

DISSSEL 24-07-06 08:38

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Quote:

Originally Posted by evill
la banii care ii dai pe el poti sa iti iei ceva mult mai bun .. de ex un fiat albea dala nou

ALBEA CARE SE VINDE INTZARA SUNT LA PRET SHI LA CALITATATE PT EUROPA DE EST ASA CA STAI LINISHTIT CA IEI TZEAPA SHI CU FIATU CUM AU LUAT CATZI VA PRIETENI SHI RUDE DE ALE MELE

ph87gms 24-07-06 22:25

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
O ideee ... fati`o pe placul tau ... fato sa te simti tu bine nu alti ... nu scoate esapamentul

casca2000ro 25-07-06 08:32

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Merci fratzior...

evill 26-07-06 08:54

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Quote:

Originally Posted by TufY
evill cati km ai cu fiatul ca am un prieten cu un stilo jtd 3 usi care are numai probleme cu ea bine ........nu grave marunte: un rulment, un cablu de ambreiaj, discuri, un scartait, cutie schimbata, furtun turbo a 2-a oara schimbat, bucsaraie si el era incantat de fiat dar cand ii zicea lumea ca fiatul nu e maisna de romania se contrazicea si acum ca are cu ea aproape 50.000km si a vazut cate a schimbat la maisna noua si ingrijita ......... a zis ca mai bine nu o lua

In august face fix un an de cand a fost cumparata si adusa din italia. Si are 90.000 km in bord. De atunci au fost schimbate numai consumabile si cauciucurile. Si a fost facut cu ea italia romania de nenumarate ori de ex ieri a venit cu ea din italia ... este extrem de fiabila ... bineinteles ca problemele difera de la masina la masina ... poate ii fac astazi niste poze ..


ah si era sa uit a fost schimbat parbrizu .. a sarit o pietricica in geam si la crapat .. dupa care sa extins .. si a trebuit schimbat

Psycho 26-07-06 09:22

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
pune-i kitu de la pilot ca da frumos pe el

ph87gms 26-07-06 10:37

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
mAH fal cum stii u mai bine ...ideei putine ... imaginatie bogata

Bigu 26-07-06 20:01

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
azi, 26/07/2007 mergand spre bucuresti am vazut masina intr-o benzinarie si arata destul de frumos.....ti-ai pus praguri??? eu asa am obs din mers. oare a ta e????

ph87gms 26-07-06 22:17

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Quote:

Originally Posted by Bigu
azi, 26/07/2007 mergand spre bucuresti am vazut masina intr-o benzinarie si arata destul de frumos.....ti-ai pus praguri??? eu asa am obs din mers. oare a ta e????

de cine zpui de logan

casca2000ro 27-07-06 12:47

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Merci fratzioru'...:hug: Intradevar, in momentul asta masina arata cu totul diferit(gratie unor bani kre mi-au km intrat sub mana l inceputul verii):blahblah: Pozele deja postate sunt destul d vechi:ashamed: Ideea e k astept sa s evapore apa sarata din aparatul foto sa o pot posta l cum arata in mom asta!:peace:
P.S. Dupa cum am spus... astept doar sugestii, iar initiativa mi-o i-au singur(tinand cont si d parerile din jur) Atat kt timp imi place mie... e bine asa!:boxing::2gun::D






Apropo... sa nu credeti acum k arata k tunatura aia d l PILOT!:lol:

Va pupa tata si astept parerile voastre...

TufY 30-07-06 03:15

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
treaba ta ........ asteapta cat vrei dar azi la mare am vazut un logan BETON cameleon un body kit unicat cred era superba masina daca aveti ceva poze cu ea poate le puneti pe undeva pe forum nu am retinut numarul ca eram prea captivat de culoare si ce era pe ea so era si in mers ;)
bafta

dracushorul 31-07-06 12:57

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
incepe shi u cu nishte jentzi belea 17" sau mai mari(dak sar putea ceva bun) shi nishte suspensii reglabile......

dipsy_007 31-07-06 16:47

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Quote:

Originally Posted by evill
la banii care ii dai pe el poti sa iti iei ceva mult mai bun .. de ex un fiat albea dala nou

moama.....bey....alta masina nu gaseai.....albea????:))masina d bosorogi sa mor yo d nu e asa....si pretul e enorm......fata d logan......asa k mi pune mintea la contributie si cauta alta.......k la albea ai dat'o'n bara.....:Dfara suparare.....

STREET 10-08-06 21:27

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
cand am vazut poza asta https://forum.4tuning.ro/attachment.p...8&d=1153076007 am crezut ca ii capota deschisa :lol:

casca2000ro 10-08-06 21:43

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
:lol: :lol: :lol: Tare Rau...

ph87gms 11-08-06 19:20

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
wow...super

serjserj 17-08-06 14:07

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Ermmm hello. Primul meu post :-)

http://photos1.blogger.com/blogger/2...y%20Serj.0.jpg

Sper sa placa cuiva. Exista cumva o sectiune speciala pentru creatii or sum sum?

sandrin 18-08-06 09:26

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by TufY
treaba ta ........ asteapta cat vrei dar azi la mare am vazut un logan BETON cameleon un body kit unicat cred era superba masina daca aveti ceva poze cu ea poate le puneti pe undeva pe forum nu am retinut numarul ca eram prea captivat de culoare si ce era pe ea so era si in mers ;)
bafta

cred ca de asta zici .... :rolleyes2
:arrow:

ph87gms 18-08-06 09:58

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
super ce sa zicem

Sasha_z 18-08-06 18:43

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
asta e cel mai tare logan pe care l`am vazut vreodata....

casca2000ro 19-08-06 00:34

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
a muncit omu'... nimic d zis... dar yo zic k a km exagerat l el! L-a km "imprashtiat"... Oricum, bani si munk investita in "blana" lui!;)

sandrin 19-08-06 12:37

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
kit-ul de pe logan nu e chiar unicat ... spoilerul spate l-am mai vazut pe o astra ... si treaba cu capacele vopsite nu prea dau bine ... mergeau niste jenti .. la cat a investit omu in masina ...

iNd0z 21-08-06 10:59

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Am vaz si eu Loganu asta prin eforie ; am avut impresia ca pe capota din fanta era body paint dar e lipita o vrajeala; :) oricum e belea; am obs totodata cum erau julite spoilerele de la gropi presupun :P

ph87gms 21-08-06 11:41

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
fratilor cum necum ... masina aceasta arata super .. cu bara din spate din astra...si ce dak... dar ori cum prinde bine si nu o putem numi kichi.... arata super... tot respectul din partea mea... mainile sus...pt munca sa


All times are GMT +2. The time now is 04:10.

- Copyright 2026 4Tuning