![]() |
I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Buna ziua, pe motiv ca imi trebuie un telefon nou, am dat un ochi pe magazinul portocaliu sa vad ce mai e, nu ma asteptam sa ma bani dar mi-a sarit in ochi la un pret mic i-phone 3gs, am intrebat o colega care a avut sau mai are i-pod touch, si mie mia parut foarte fain cand am umblat pe el, si a spus ca e foarte fain telefonul (i-phone 3gs). Dar dupa o zi, am vazut tot pe magazinul portocaliu un banner cu samsung galaxy 3gs, si nu stiu ce sa fac, samsungul imi pare mai "complet" el asa, dar a avut verisoara mea 4 samsunguri si chiar nu mi-au parut cine stie ce... acum nu stiu ce sa fac, eu as alege maru (apple), desi trebuie sa apar i-phone 4... poate o fi ala si mai fain (si ieftior)
deci ce sa aleg? |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
3gs. puct.
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
totusi, are mult mai multe functii samsungul, e mai rezistent "maru"?
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Dat fiind faptul ca va fi nou lansat pe piata nu cred ca 4g ul va avea un pret light.Samsungu nu mi se pare o marca prea stralucita in materie de telefoane,3gs mi se pare un telefon complet din toate punctele de vedere,mii de aplicatii,jocuri,muzica,filme de toate :D
Ii poti face update de soft la 4.0 si vei avea aceelasi soft ca pe 4g:D As alege 3gs ul fara sa stau pe ganduri ;) |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Quote:
are android ca sistem de operare deci mult mai rapid la aplicatii nu trebuie sa-i faci jail-break ca sa instalezi si tu niste aplicatii amarate ecran super amoled deci mult mai clar si mai rezistent samsung touch UI peste android deci multi touch and write by swipe si in ultimele review`uri chiar bate iphone 4 dar ce sa mai vb de 3gs qik.com/cangri si o sa vez cateva review`uri so SAMSUNG ALL DAY LONG unless :"I don`t care" o sa gasesti tot acolo un filmulet funny |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
in magazinul portocaliu(orange) samsungul e la 99 de euro, dar imi pare ca trebuie sa faci abonament, iar măru, e cam la fel tot 99 sau 103 la prelungire (cum imi trebe mie), deacord cu nea gogu, samsungu nici mie nu imi pare stralucit.
oricum multumesc de raspuns, cred ca raman la mar, e 2 contra 1 :), totusi mai astept si alte pareri :-??, pana fac rost de restul de bani de care mai am nevoie mai e loc de o razgandire-doua, mai am nevoie de o mica parte, poate ma sponsorizeaza bunica, tineti-mi pumnii :D |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Quote:
+1 Pentru mar,fara indoiala alege 3gs'ul ! |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
totusi de ce? da un argument te rog, totusi mersi mult pentru parere ;)
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Zane, o fi 99 oiro maru` la firma portocalie, da` ia vezi cat ai de platit abonamentu pe luna. Daca faci un total la abonamentul pe 24 luni, +99 euro...iti iei masina de banii aia :lol:
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
maru, e la prelungire, eu deja am abonament din decembrie, si il iau la prelungire (stiu stiu nu se poate face prelungire decat dupa 1-2 ani, dar il iau pe abonamentul cuiva din familie)
https://www.orange.ro/magazin-online...ane/iphone-3gs dar se pare ca la samsung trebuie facut altul, deci momentan il scot din plan, pana vad mai exact cum e... sau daca in timp apare si asta la prelungire :) totusi astept si alte pareri |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Si ai verificat cumva daca la prelungirea abonamentului respectiv pretul este tot 99 euro? Nu de alta, dar s-ar putea sa ai o surpriza..:-)..ma rog, asta daca nu cumva persoana respectiva care isi va prelungi abonamentul pentru tine are un abonament foaarte mare :)
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
galaxy s clar.
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Quote:
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Quote:
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
siteste si postul meu de deasupra ta, cat sa vezi cum e maru si cum e cu samsungul :), oricum toti cred ca am luat tepe de astea, cel putin cand am vazut 1 euro telefonu... eram mai mic si ma gandeam ma duc, iau vreo 100 si le vand in piata, ce fraieri, o sa fac afacerea vietii :))
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Am mai auzit o chestie despre ele, de la un baiat care a avut mar 3g, ca poti pune muzica doar trecuta prin itunes, e asa si la 3gs?
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Da , la fel
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Quote:
PS : Iphone 3GS ca si Samsung Galaxy S,fac parte din oferta de telefoane smartphone's, pe langa ca iti prelungesti un abonament,pe 24 de luni,esti obligat sa iti faci o optiune de internet cu 9 euro pe luna ( 100% la Iphone ). Eu as alege 3GS-ul,asa cum am ales si eu deja,sunt foarte multumit! |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
deci in acest program nu trebuie sa platersc nimic? si pot pune muzica mea(caci ascult si muzica unor artisti care nu au fost dati la tv, mai ales in state)? este si pentru windows xp? ca ci astia de la apple sunt cu mac-ul
totusi , eu am dat la preturi thank you, si acolo nu am vazut s aprecizeze ceva de iphone ca trebuie marit abonamentul... oricum vad ca de la 20 de mb de net mi-au marit la 200mb, fara sa spuna nimic, dar nu mi-au luat nimic, deci sunt multumit |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Quote:
Nu,nu trebuie sa platesti nimic pentru program. Da,si pentru XP/vista/win7. |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
multumesc :)
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Zane tot respectu pt tine dar daca tu o sa iti iei iphone cu prelungirea abonamentului pe 24 luni, la un abonament de maxim 10 euro/luna si iphone-u 99 euro, iti platesc drum/cazare sa vi la brasov sa faci smecheria asta si pt mine.
Uite cum stau treburile. Pantera 26 - abonament lunar 27 euro - iphone 99 euro Pantera 8 - abonament 8 euro lunar - iphone 548 euro Toate pe 24 de luni. Eu zic ca nu merita un calcul simplu Bani cheluiti pe abonament: 648 euro Bani telefon: 99 euro Total : 747 euro - 3200 RON Ce zici iti permiti? Daca iti permiti totul e ok insa sa nu faci confuzie ca dai 99 euro si ai abonament mic. O sa ai un abonament de 27 euro lunar. |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
DE CE TREBUIA ZANE SA FACI UN TOPIC SEPARAT CAND PUTEAI PUR SI SIMPLU SA PUI INTREBAREA CARE TE ROADE LA TOPICUL "Diverse discutii despre telefoane mobile" ??? ESTI TU MAI SPECIAL, AI 3 OO SAU CARE-I TREABA, CA NU INTELEG?
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
scuze, am vazut topicul ala dupa ce am primit cateva raspunsuri... :oops: e greseala mea, dar de acum ce sa-i mai faci...
apropo pt restu, da am gresit cu prelungirea, ia mult, de acum mai asterpt cateva luni sa imi expire abonamentul meu si o sa il inchid si fac altul ca sa iau ceva bun :) topicul se poate inchide/sterge :) |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Quote:
Quote:
. Poti pune, orice muzica vrei, orice denumire ar fi ! 2 La mana: depinde ce vrei de la telefon. Daca esti apps addict, alege clar 3gs. Daca vrei doar un telefon bun, cu care poti face apeluri, mergi pe Galaxy S. Daca vine vorba de Iphone 4, deja Galaxy S iese din discutie, cu tot cu androidul lui. |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
dolb, el se referea acolo ca poate pune muzica doar cu ajutorul iTunes, adica nu cu copy-paste.
Oricum, as alege iPhone oricand...dac-as avea si fonduri...:lol: |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Quote:
se poate pune muzica pe telefon si cu itunes ;) trebuie sa cauti putin pe net .. e cu cut . copy paste transform dar pentru restu exista http://www.jailbreakme.com si telefonul devine un mielusel imediat ;) SLIDE TO JAILBREAK ;) |
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Sfatul meu e sa iti iei Iphone 3gs.Eu unul asa am facut si nu regret deloc.
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Quote:
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
am avut si Iphone 3 si galaxy s eu recomant samsungul!
|
Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:46. |
- Copyright 2026 4Tuning