Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Oradea (https://forum.4tuning.ro/86-oradea.html)
-   -   Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning (https://forum.4tuning.ro/86-oradea/20067-masini-nasoale-oradea-kitsch-tuning.html)

BIG_mafia 07-07-06 14:36

Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
Am deschis acest topik ca sa ne putem exprima parerea si despre mashinile chici si nasol tunate din Oradea...din cate am vazut is multe in orash...

BIG_mafia 07-07-06 14:37

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
2 Attachment(s)
prima mashina...

Zuky 07-07-06 14:48

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Sa vedem cum va evolua topiku.....o sa contribui si eu cu ceva poze;)

BIG_mafia 07-07-06 15:12

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
asa asa :)

Trixi 07-07-06 16:00

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Din pakate,o sa aveti treaba baietzi...

BIG_mafia 07-07-06 16:26

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Quote:

Originally Posted by Trixi
Din pakate,o sa aveti treaba baietzi...

la ce te referi?!

valib 07-07-06 16:29

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
se referea la faptul ca sunt foarte multe masini nasoale in oradea...

BIG_mafia 07-07-06 16:31

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
total deakord :) si cum stai cu baku?

Trixi 07-07-06 16:31

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
ms de ajutor :D n-am fost destul d rapida d data asta :D :D :D
da,exact la asta m-am referit...;)

BIG_mafia 07-07-06 16:41

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
ashteptam poze si comentarii in legatura cu subiectu topicului :)

BIG_mafia 09-07-06 09:16

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
3 Attachment(s)
uite o mashina care era frumoasa....dar akuma e distrusa...:(

SoundIdentity 09-07-06 09:30

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Quote:

Originally Posted by BIG_mafia
uite o mashina care era frumoasa....dar akuma e distrusa...:(

putin efort si se readuce la realitate...;)...de ex polo meu inca acu in primavara nu arata nicicum ...:( acum e bibelou 90%

BIG_mafia 09-07-06 10:41

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
cu atata efort putea sa aibe grija de ea...nuh?! ;)

Mihaitza_tdi 09-07-06 10:58

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Am vazut zilele trecute masina...era fara bara fatza...poate isi face alta!!!sa vedem cat o sa tina;)

Mihaitza_tdi 09-07-06 11:28

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Probabil ala cu dacia pt intercooler si-a decupat in bara si si-a pus sita!!!:)

SoundIdentity 09-07-06 13:25

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Quote:

Originally Posted by BIG_mafia
Am deschis acest topik ca sa ne putem exprima parerea si despre mashinile chici si nasol tunate din Oradea...din cate am vazut is multe in orash...

eu atata iti sugerez ...ca....ai grija la ce zici tu chici ..nasol..si etc.....o masina tunata lovita .... intr-un stadiu de regenerare nu se incadreaza in acest topic....doar te atentionez ptr unele ulterioare discutii ce pot aparea....nu stiu daca tu stii ce inseamna sa cheltuiesti pe o masina...dar!!!.....de o sa ai una atunci iti vei da seama.......;)..hai bafta...;)

BIG_mafia 09-07-06 13:31

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Quote:

Originally Posted by Mihaitza_tdi
Am vazut zilele trecute masina...era fara bara fatza...poate isi face alta!!!sa vedem cat o sa tina;)

Tot ce e posibil...sa speram ca iese ceva frumos:)

BIG_mafia 09-07-06 13:35

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Quote:

Originally Posted by SoundIdentity
eu atata iti sugerez ...ca....ai grija la ce zici tu chici ..nasol..si etc.....o masina tunata lovita .... intr-un stadiu de regenerare nu se incadreaza in acest topic....doar te atentionez ptr unele ulterioare discutii ce pot aparea....nu stiu daca tu stii ce inseamna sa cheltuiesti pe o masina...dar!!!.....de o sa ai una atunci iti vei da seama.......;)..hai bafta...;)

nu am zis k e chici sau nasoala...pur si simplu am aratat cum e mashina la momentu de fatza...momentan vanez mashini nasoale...din oradea ;)

SoundIdentity 09-07-06 23:13

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Quote:

Originally Posted by BIG_mafia
nu am zis k e chici sau nasoala...pur si simplu am aratat cum e mashina la momentu de fatza...momentan vanez mashini nasoale...din oradea ;)

ok am vazut ca nu ai criticat-o...eu doar te preveneam sa nu pui ceva ce nue la locul ei..;)

BIG_mafia 10-07-06 14:49

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Quote:

Originally Posted by SoundIdentity
ok am vazut ca nu ai criticat-o...eu doar te preveneam sa nu pui ceva ce nue la locul ei..;)

ms o sa am grija...;)

marius84 10-07-06 17:30

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
frate cand o sa ai masina ta cumparata pe banii tai intretinuta din banii tai,la 20 de ani si 'permis de conducere' o sati dai seama ca 'atata efort' o sa ti se para uneori poate prea mult,mai ales daca mai ai si o familie pe care trebuie sa o ajuti financiar.asa ca mai vb cand o sa fii in situatia de fata.Miar placea sa-i cunosc personal pe vreo cativa din gusterii si lingaii care posteaza pe aici sa vad ce le poate capul si mai ales ceau realizat ei pana acum nu ce le-au dat parintii.asa ca hai bafta.

BIG_mafia 10-07-06 17:40

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
pai uite...yo nu vreau sa supar pe nimeni...dar dak nu ai suficientzi bani atunci de ce bagi in tuning...is multzi in oradea...care nu se pot numi mashini tunate numa tentative de tuning....si sa fim serioshi majoritatea is fakute in bataie de jok...dak nu ai destui bani sa faci mashina de la cap la coada...mai bine nu te baga...k dupa aia nu iese bine si lumea rade tine...Asta ii parerea mea...poate altzi is de alta parere....

BIG_mafia 10-07-06 17:52

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
si ink ceva...nu am zis k mashina tah ii nasoala sau chici...ii chiar faina...pakat de bara fatza...da din cate am auzit o schimbi nuh?!

marius84 10-07-06 17:54

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
si dupa parerea ta opelul unde il incadrezi?
ca vad ca esti bazat.inseamna ca ai si tu vreo masina tunata...
sau ma insel?
si tot ce faci ii sa butonezi tastatura toata ziua
tre sa mai cresti frate.
in fine poate ne intalnim vreodata fata in fata sa vb, sa te vad atunci.pa

BIG_mafia 10-07-06 17:59

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
sa fiu sincer opel se incadreaza pe primu lok la mine si yo vreau sami fak un vectra b...k is mashini cu imaginatzie...nu am zis k is bazat...si nu am mashina...am numa 17 ani...bye :)

horguemtuning 10-07-06 19:29

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Sper sa va placa ce va iesi din fata la Opel oricum l-am ridicat un pic adica vreo 2 cm pentru a nu mai lovi de toate borduri si oricum va fi un model mai masiv

BIG_mafia 10-07-06 19:42

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Quote:

Originally Posted by horguemtuning
Sper sa va placa ce va iesi din fata la Opel oricum l-am ridicat un pic adica vreo 2 cm pentru a nu mai lovi de toate borduri si oricum va fi un model mai masiv


ashteptam cu nerabdare :) ceva poze ai?!

Ciky 11-07-06 18:57

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
marius are dreptate,big mafia,vei vedea tu cand vei fi pe picioarele tale la un moment dat in viatza ca shi daca vei reushi sa mergi cu mashina la spalatorie,sau sa-i faci un plin te vei bucura,dar daca ii mai faci unele imbunatatziri ca sa-tzi placa mai mult de ea,asha ca era mai bine zic eu sa nu se deschida topicul acesta pentru a nu da nashtere la noi conflicte.;)

BIG_mafia 11-07-06 19:01

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
conflikte conflikte dar am de gand sa arat...k is multe mashini nasol tunate in oradea...si ma repet din nou nu am zis k opelu` lu marius ii nasol!!!!!!

Ciky 11-07-06 19:02

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
vezi? deja s-a declansat unul............:):):):):)::)

BIG_mafia 11-07-06 19:24

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
sa ivit si o sa se mai iveaska....dar nu vreau sa renuntz :)

margineanu ovidiu 11-07-06 20:04

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Quote:

Originally Posted by BIG_mafia
sa ivit si o sa se mai iveaska....dar nu vreau sa renuntz :)

adevarul este ca sunt si vor fi masini care degeaba sunt apreciate de stapani tot nu sunt ceva special pentru altii,fiecare cu parerea lui eu zic sa-i dati omului o sansa si daca proprietarul se supara sau se oftica inseamna ca nu e destul de multumit de ce a reusit sa faca,pacat ca inca in afara de dacie nu am vazut pe nimeni sa puna vreo poza legata de topic,alte orase au zeci de poze cu masini nasoale,oricum topicul a fost creat pentru ca lumea sa-si exprime pareri nu sa sara pe cel care scrie.dati bice si puneti poze

Zuky 11-07-06 20:22

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Quote:

Originally Posted by margineanu ovidiu
adevarul este ca sunt si vor fi masini care degeaba sunt apreciate de stapani tot nu sunt ceva special pentru altii,fiecare cu parerea lui eu zic sa-i dati omului o sansa si daca proprietarul se supara sau se oftica inseamna ca nu e destul de multumit de ce a reusit sa faca,pacat ca inca in afara de dacie nu am vazut pe nimeni sa puna vreo poza legata de topic,alte orase au zeci de poze cu masini nasoale,oricum topicul a fost creat pentru ca lumea sa-si exprime pareri nu sa sara pe cel care scrie.dati bice si puneti poze

Deacord....si doar o observatie...BIG mafia nu a spus niciodata despre vectra ca e kitch sau ca e urata....ba chiar a spus ca mashina e frumoasa..shi eu sunt 100% deacord cu el.....ceea ce cred eu ca a vrut el sa spuna este ca mashina a vazut shi zile mai bune ....nu cred ca a vrut sa insulte proprietarul in vreun fel....eu sunt SIGUR ca este greu sa intretzii o mashina din bani proprii shi il intzeleg shi pe proprietar...nici mie nu mi-ar fi pikat bine sa imi vad mashina intr-un asemena thread....

Mihaitza_tdi 11-07-06 22:19

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Azi am fost pana la Horguem si bara era aproape gata deci in curand o sa apara!!! Nu va spun nimic despre ea o sa fie surpriza....:):)asa k nu va certati!!;)nimeni nu vrea sa vb urat despre vreo masina din oradea!

horguemtuning 11-07-06 22:44

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Gresit , bara de Vectra B doar a fost probata , va fi modificata in sensul ca va fi construita o bara noua pe modelul celui vechi cu grila impreuna si asa va fi noul model . Scuze eram cam innebunit cu prostiile si alergaleala si am uitat sa iti zic

Zuky 12-07-06 07:25

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Spor la treaba Horguem...

civic_ex 12-07-06 16:45

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Quote:

Originally Posted by BIG_mafia
uite o mashina care era frumoasa....dar akuma e distrusa...:(



poate ar trebui sa o lasi mai moale cu critica.
mie nu mi-ar conveni sa fiu in locul lui marius (proprietarul), sa imi vad masina pe un topic asa penal ca asta care l-ai creat tu.
ps. masina aia nu e distrusa, in decurs de cateva saptamani va fi refacuta

daflyer_oradea 12-07-06 17:45

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
e masina lui Fasie??Marius a fost coleg de clasa cu mine in clasele 10-12...
daca stiam , il cooptam de mult.
;))

BIG_mafia 12-07-06 18:32

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Quote:

Originally Posted by civic_ex
poate ar trebui sa o lasi mai moale cu critica.
mie nu mi-ar conveni sa fiu in locul lui marius (proprietarul), sa imi vad masina pe un topic asa penal ca asta care l-ai creat tu.
ps. masina aia nu e distrusa, in decurs de cateva saptamani va fi refacuta

nu e dar a fost...ulterior am aflat si noi k o sa fie refakuta...si speram sa fie mai reushita de cat a fost la inceput :) si in legatura cu criticile...mashina lui marius nu a fost criticata de lok...dar yo zik sa trecem peste si sa incerkam sa gasim si sa punem poze cu mashinile care fak de ras tuningul oradean...ce zicetzi?

SoundIdentity 12-07-06 23:21

Re: Mashinile nasoale din oradea...
 
Quote:

Originally Posted by BIG_mafia
nu e dar a fost...ulterior am aflat si noi k o sa fie refakuta...si speram sa fie mai reushita de cat a fost la inceput :) si in legatura cu criticile...mashina lui marius nu a fost criticata de lok...dar yo zik sa trecem peste si sa incerkam sa gasim si sa punem poze cu mashinile care fak de ras tuningul oradean...ce zicetzi?

cauta!!! ca noi nu avem timp de asa ceva :):):):):):):)


All times are GMT +2. The time now is 22:29.

- Copyright 2026 4Tuning