![]() |
Femeile la volan
Ce parere aveti de comportamentul in trafic al femeilor?
Nu cred ca-s misogin cand afirm ca is o pacoste in trafic. E o realitate recunoscuta chiar si de o parte dintre ele. Chiar n-au ce le trebuie ca sa fie buni soferi. Mai exista si exceptii dar sunt rare... As fi facut un poll legat de procentul dintre ele care-s varza la condus dar vad ca nu merge. Ce parere aveti despre femei la volan si de ce intamplari ati avut parte din cauza lor? |
Re: Femeile la volan
sunt majoritatea praf ...
da' nu poti nega ca e un procent foarte mic...care dau lectii unor barbati la sofat! |
Re: Femeile la volan
si eu chiar aveam de gand sa deschid un seamenea thread dak nu exista ... dupa ce m-am informat despre accidentu lui DOG
deci ... eu cunosc doar 2 fete .. cu care nu am emotzii dak stau ca pasager in dreapta. si chiar dak ele dau balana la masina si din astea. dar deste restu` ... cuvantu` potrivit e pacoste. degeaba se zice statistic ca ele nu produc la fel de mult accidente ca barbatzii , da ele is pericol public si la 40 km/h acolo unde restu merg cu 80 km/h sau mai mult. |
Re: Femeile la volan
haha :lol: ce topik beton =)) de fiecare data cand sunt cu tata in masina si vedem pe cineva care merge stramb/aiurea/cionci etc facem misto ca ii femeie ca sa o crizam pe mama :lol: si nah in majoritatea cazurilor e drept ... :rolleyes2 dar totusi pentru ca sunt unele(mai multe :lol:) care merge total aiurea nu inseaman ca nu sunt si reprezentate de sex feminin care conduc foarte bine :) dar totusi... mai vezi cate una ca te doare mintea :lol:
|
Re: Femeile la volan
Topic de topic frate!Sper sa nu-l gaseasca vreo fata k o sa faca urat.
|
Re: Femeile la volan
:D pe Oradea s-a mai discutat p tema asta...:D :D :D
https://forum.4tuning.ro/86-oradea/5413-fete-volan.html |
Re: Femeile la volan
pai femeia la volan..este exact ca la baieti! FRATE daca nu esti facut pt asa ceva nu e bine sa te sui... ce baieti care merg ca pis@tul vacii n-ati vazut? eu o gramada..fete la fel! dar tre sa recunosc ca fetele sunt mai atente,in schimb se pierd f repede! pe cand pe baieti ii doare in basca dar sunt siguri pe ei cand e vorba de o interventie, de evitat ...ceva mai complicat
|
Re: Femeile la volan
oky ... shoferu` perfect nu exista ...
dar oricum .. eu zic ca la acei baieti mai aiuritzi .. le-ar trebui doar umpic de experienta ... pe cand la fete ... le trebe mult mai mult .. in orice padure exisa si uscaturi ... deci ... sunt si fete care stiu conduce de numa .. sau sunt si baeti care nu stiu conduce deloc ... :D |
Re: Femeile la volan
acum ce sa zic nu stau sa ma uit la aia care-s in trafic si merg normal daca is barbati sau femei. dar cand incurca o masina traficul sau cand acel sofer face niste tampenii de te doare capul, e aproape intotdeauna o femeie. insa e adevarat ca si bosorogii care merg cu viteza melcului is ingrozitori...
|
Re: Femeile la volan
in Arabia Saudita n-ai probleme din astea :D
|
Re: Femeile la volan
de ce anume ?
lasa-ma sa ghicesc ... asai ca acolo femeile n-au voie sa aiba permis ? :lol: |
Re: Femeile la volan
te-ai prins... :D
|
Re: Femeile la volan
pai facem toti o petitie...si o trimitem la guvern ... poate se aproba :lol: :)
|
Re: Femeile la volan
..ok baieti...suntem acum suparati din cauza D-soarei...dar, ia nu uitati voi nici d taximetristii nostri mult iubiti...de instructorii,care citeodata-s mai varza decit taximetristii...si asa mai departe...:x :x :x
...cum a zis si tunningboy...indiferent k e femeie,barbat,tinar sau mai in virsta...sunt oameni,care ori au in singe ceva,ori nu...si atat...desi,va zic sincer,si eu cind vad un matiz rosu,cu ceva blonda la bord...:x ...deja ma doare mintea..si p cit posibil ,aleg o alta ruta...p bune...dar tot asa ma feresc d toti cei care au cupola:D ...am mai zis si p oradea,problema femeilor este k nu au suficient timp sa conduca,iar cind se pun la volan,o fac d nevoie...k TREBUIE adus copilul,k TREBUIE facut piata...si poate k au mai multa indemainare,decit multi barbati,care din asta isi cistig piinea :cry: ...totusi :D :D :D ,inainte sa semnati petitia aia,mai ginditi-va si la femeile,care au poate milionul d km in c*r....fara nici un accident...care considera k masina are suflet,si o trateaza exact k pe copil...si in caz d eveniment nefericit,jeleste masina pana la depresia nervoasa...k mai cunosc si de astea...;) |
Re: Femeile la volan
mda ... am recunoscut cu totzii ca sunt is fete care chiar stiu conduce mai bine ca o buna parte din barbatzi ...
trixi ... si cand fetele conduc de nevoie intre timp isi mai gasesc timp si pt alte lucruri .. crede-ma ca am vazut destule caruzri, ba isi aranjeaza freza ... ba se da cu ruj si se macheaza ... ba face o groaza de astfel de asemenea lucruri ... si apoi cum sa fi atenta la condus ... nu ? ;) |
Re: Femeile la volan
la noi in cta seara toata lumea se aduna la sala sporturilor .... va dati seama ce e acolo ..full d masini ... intr-o seara vine domnul "miez" cu 3 d-soare in masina ....in timp ce parca i-a luat fata unuia, s-a chinuit 20 min s parcheze, era s loveasca 2 masini. Cand a plecat lafel ..s-a suit in masina ... a inceput s urle alarma, nu stia cum s-o opreasca ... l-au ajutat baietii a dat cu spatele si dadea el fara grija cu ochii in *** dk nu tipa al meu l el se proptea in ditamai passatul nou nout cu nr rosii ..au vazut astia k e pilaf.... l-au dirijat ... in fine .. vrea sa mai face 2 mtrii i se opreste motorul... toata lumea radea deja cu lacrimi ... gagicile d l el din masina erau deja cu mainile la ochi ..... porneste el motoru .... si da sa iasa in bulevard ... se... aud vreo 3-4 baieti "farurile baaaa!!!""butonu din stangaaaa".....aprinde baiatu farurile ... si pleaca de pe loc cu scart .... :)):)):) bineinteles fara s se asigure ...... ASA PILAF N-AM MAI VAZUT IN VIATA MEA :):):):):)a intrecut orci boacana facuta de orice femeie ....
PS: aveti dreptate ....... femeile la volan .. nu gandesc conduc mecanic ..si sunt iar conduse de regulile de circualtie pe care le respecta majoritatea cu strictete .... aici ma refer in primu rand l viteza ....max 50km/h acolo cand paote chair nu e cazul ...... claxonati o femeie si veti vedea rezultatul ..... e toata uda si panicata !!! ..... am vazut insa cum ziceti si voi femei .. care .... GANDESC cand conduc .... si aveti si voi dreptate ... nu-i colacu pentru tine stai acasa frate .... PS 2 : o mare infuenta o au si kilometrii facuti .. asa cum ati zis ..femeile sunt ori soferi de rezerva .. ori iau masina pan` la piata si apoi acasa .. normal ... n-ai cum sa-ti dezvolti abilitatile ..... si reflexele in trafic |
Re: Femeile la volan
intradevar .. e vorba si de km .. si experientza ... dar nu numai
cred ca e si faza ca trebuie sa iti fie in sange asa ceva nu ma laud ca nu sunt cine stie ce mare shofer, da mi-am luat permisu` in dec/ianuarie adica iarna .. si eu direct ma apuc sa merg pe zapada si cheata si toatea alea, in oras numai. dar oricum ... si ink nu am facut vre-un accident. |
Re: Femeile la volan
am impresia k unii sunt mai misogini decat e cazul...
nu uitati ca femeile sunt intotdeauna mai precaute, si din cauza asta conduc incet... intr-adevar, nu au spiritul de orientare la fel de dezvoltat ca si barbatii, si apreciaza mai greu distantele(de asta au si dificultati la parcarea laterala) dar, proportional vorbind, accidentele cauzate de femei sunt cu mult mai putine, si asta spune multe p.s.: aici a scris un tip exasperat de multe din soferitele din trafic, acelasi tip care stie insa sa le respecte si sa-si abtina injuraturile si gesturile obscene, precum si depasirile de macho cand pleaca de la semafor de langa o femeie |
Re: Femeile la volan
....ehheeeee ce bine zice aleks cu ultima parte ;).....
|
Re: Femeile la volan
ba am mers odata cu mama si merge super.sunt unii barbati mai prosti adik foarte prosti.mama e una dintre femei care stie sa conduca
|
Re: Femeile la volan
suport sa vad femei la volan... n am nici o treaba cu ele daca merg normal si nu se freaca ..... aaa nu suport sa vad TARFE la volan .... imi vine sa le opresc si sa le inchid cheile in masina .....
ps maama conduce de mai mult de 10 ani....... are in jur de 50000 km si face germania:P merge baba mea .. haleste km zici ca bea apa:D va imaginati ca dupa 50000 de km nu poate sa fie chiar pilaf |
Re: Femeile la volan
in 10 ani 50.000 km ... f putini
|
Re: Femeile la volan
femei la volan..=o adevarata bomba pe 4 roti...:)) multe accidente am vazut din cauza la femei.Intradevar sunt si unuele care conduc mai bine ca uni barbati...(cazuri rare):D da restu sunt praf:-P
|
Re: Femeile la volan
tuning boy ....... a condus in tot acest timp numai in bucuresti ... si nu in fiecare zi......mai conduce si martalogu de tata ...... oricum.... daca ai vede cum merge nu ai zice ca e femeie
|
Re: Femeile la volan
nu stiu frate...dar are de mai bine de 10 ani si abia 50.000 km ! inseamna ca e la volan chiar f rar ! adica sa inteleg ca daca mama ta avea o masina noua de cand avea carnetu putea sa o vanda acum si sa spuna " are 50.000 km " ... mai vad masini la an vechi si cu km putini ... la unele se umbla la altele nu ! in fine ... sa revenim la subiect ;)
|
Re: Femeile la volan
:lol: daca facea germania cu masina..pana acuma trebuia sa aiba kilometraju dat peste cap...:))):lol:
|
Re: Femeile la volan
a condus passat din 2003 pana acum 30000 km restu numai dacii... am zis in mare 50000 nu am stat sa calculcez dar conduce..... mai mult decat te astepti................ ps in ultimle 2 a facut 3 drumuri intors din germania 3*2500=7500 .... deci n a fost ceva exact
|
Re: Femeile la volan
mdea asa mai merge;)
|
Re: Femeile la volan
Quote:
multumiti?:D:lol::lol::lol: |
Re: Femeile la volan
Quote:
.....ok deci la faza cu nu suportzi tarfe la volan m`ai spart cu ce conduce o tarfa mai diferit decat o femeie obisnuita :rolleyes2 ;)...........apropo am eu si psycho o cunostinta barbat la vreo 20 si ceva de ani cu care imi este frik sa ma urc la volan am fost noi odata cu el si am crezut k nu mai ajungem sa mankam..... |
Re: Femeile la volan
tarfele's tarfe si in ziua de pasti... nu mai e rost de nici un comentariu...........
oricum yo chiar zambesc cand vad cate o femeie care merge...... ca un "sofer" |
Re: Femeile la volan
.....eu zik k bati campii :lol: chiar nu inteleg ( faza cu tarfele)......naibilor si nu`s blonda
|
Re: Femeile la volan
brr baba brr baba .. :) .... bum shaka laca shaka laca ...
io nu suport femeile la volan care mi-o trag al liniutze :) |
Re: Femeile la volan
.....hhahahahahahahahhaha :lol: ..........
|
Re: Femeile la volan
mie mi-a tras-o destul de tare una pe Tico la poligon in 2001 (eu cu Dacia)
da' mai intai am facut-o io pe cele 2 probe speciale clasice. :D da' macar era si "buna" pe langa buna asa ca nu ma supar asa de tare ca m-a luat :D. |
Re: Femeile la volan
ma io nu prea le inghit da trebuie sa le acceptam.
ce nu accept este fomeia taximetrista, ce plm, io nu ma mai sui intrun taxiu condus de o fomeie ca is demente. pana la destinatie era sa faca o gramada de accidente si mai si se ratoia la aia, de parca aia erau de vina, nu ea. nu zic ca nu sant si soferite printre ele, da alea sant exceptii hai sa zic 2 dintr-o 100, nu mai multe(poate ca exagerez) |
Re: Femeile la volan
eu nu suport barbatii taximetristi...
soferii stiu de ce ;) |
Re: Femeile la volan
daca ati face accident si victima ar fi shoferitza cum v-ati mai simti? :D
|
Re: Femeile la volan
stii cum ? exact ca atunci cand fara sa vrei lovesti o femeie cu cotu, sau ii dai o usa in cap din greseala... te simti nasol! dar daca ar fi ea vinovata! depinde de femeie: daca e dragutza si face ochi dulci merge,ajungem la o intelegere..dar daca e o tampita ma duc si ii mai trag una :D
|
Re: Femeile la volan
am vazut ieri un bou cu un papuc care a vrut sa intoarca masina si a intrat in plin intr-o bordura inalta si si-a spart spoilerul, a botit tabla din spate si posibil sa aiba si stricaciuni mai mari macar scutul indoit. cu toate ca avea viteza mica si era clar ca daca nu franeaza va lovi bordura, nu a schitat nici cel mai mic gest sa franeze. eu asa ceva n-am mai vazut nici macar la vreo femeie. chiar depaseste cu mult ce am vazut facut de femei la volan. e un specimen care ne face de rusine...
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:13. |
- Copyright 2026 4Tuning