Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo ysm (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/196680-cielo-ysm.html)

Sobolanu*Original 29-06-10 20:10

Cielo ysm
 
13 Attachment(s)
My Cielo



poze pe parcursul copilariei :D
data nasteri 08 08 2006
primul stpan

pwr_bz 29-06-10 20:15

Re: Cielo ysm
 
Arata binisor pana acum!
Planuri de viitor?
Motor?ceva modificari?

Sobolanu*Original 29-06-10 20:20

Re: Cielo ysm
 
25 Attachment(s)
alte poze

Sobolanu*Original 29-06-10 20:48

Re: Cielo ysm
 
44 Attachment(s)
cum o sa arate luna vitoare inca nu e vopsita

Sobolanu*Original 29-06-10 21:05

Re: Cielo ysm
 
toate materialele pentu vopsitorie au fost de Standox.
o sa revin cu poze saptamana asta.

Robert_MNW 29-06-10 21:56

Re: Cielo ysm
 
Frumoase jante!... pana acum mie unul imi place :-) Bafta multa!

pwr_bz 30-06-10 06:04

Re: Cielo ysm
 
E frumos stadiul in care a ajuns.
Hai sa o vedem finalizata.
O asa iasa f.frumos!

webcathos 30-06-10 07:53

Re: Cielo ysm
 
Interesant!Presupun ca jantele vor fi pe 16 sau chiar 17..!!??

B-99-SAA 30-06-10 18:31

Re: Cielo ysm
 
Arata bine! Jante mari ii trebuie, in rest... s-o vezi vopsita si e perfect!
Spor la treaba, si succes.

Robert_MNW 30-06-10 21:27

Re: Cielo ysm
 
Cred ca jantele vor fi cele din poza, cam mici dar modelul e dragut!

Sobolanu*Original 30-06-10 22:26

Re: Cielo ysm
 
merci ,jantele sunt 17" 8j gume 205 40 17

caut 2 anvelope 205 40 17 sa mai incalt 2 jante, stie cineva ceva ?

ofer un eleron de evo 6 style pe 2 gume.

Sobolanu*Original 30-06-10 22:59

Re: Cielo ysm
 
14 Attachment(s)
alte poze din copilaria lui ysmail

cristy_4speed 01-07-10 04:47

Re: Cielo ysm
 
foarte frumoasa masina bafta multa.....de curiozitate cine ti-a facuto asa?

Sobolanu*Original 01-07-10 19:01

Re: Cielo ysm
 
modificarile care se vad ,interior +i exterior au fost facute de catre cristy_4speed cunoscut in lumea ca "Maioneza" care a depus foarte mult efort ca sa o aduca in starea care se afla acum un pik si cu ajutorul meu. super baiat il recomand cu incredere deplina.

ps bafta cu proiectul tau :evil:

Sobolanu*Original 05-07-10 20:11

Re: Cielo ysm
 
11 Attachment(s)
poze cu ysmail :D

RD-Woo 06-07-10 09:53

Re: Cielo ysm
 
Capota portbagajului iese belea...
in stil Do-Luck :twisted:

Aladin2 06-07-10 22:52

Re: Cielo ysm
 
siii..... de stalpul dupa ferentari nu spui nimic?

Sobolanu*Original 07-07-10 19:00

Re: Cielo ysm
 
arata-mi mie o masina care nu a fost lovita niciodata si dupa mai vb .;)

iviTe 07-07-10 19:59

Re: Cielo ysm
 
Quote:

Originally Posted by Aladin2 (Post 3498440)
siii..... de stalpul dupa ferentari nu spui nimic?

nu vad rostul acestui post ... si ce daca o fost trosnita :D

banzay 07-07-10 20:30

Re: Cielo ysm
 
Quote:

Originally Posted by Sobolanu*Original (Post 3500428)
arata-mi mie o masina care nu a fost lovita niciodata si dupa mai vb .;)

Eu stiu o gramada :) Apropo, stalpul era "de pe" ferentari nu "dupa" cum a scris colegul nu? Ce ti-e si cu lb. romana :rolleyes2

Cum zicea si ivite, ce daca a fost lovita? Imi place cum o sa iasa masina, mult bun gust! Dar nu imi plac barile deloc deloc :(

Spor la treaba!

PS: Mai am si eu o intrebare. Cam cat timp ai tinut masina pe bara? Cand se termina? :)

cristy_4speed 07-07-10 21:03

Re: Cielo ysm
 
ushor ushor prinde forme!!! bun aja!!!
dupa ce o termini cu vopsitu sa vi la mn cu ea sa o vad ...si sa iti trag un stiker:)) cate luni de munca si cati nervi a mancat masina asta!

Sobolanu*Original 08-07-10 18:32

Re: Cielo ysm
 
masina a stat pe bara 3 luni , si o sa fie gata in 2 saptamani vopsita cu fete tapitate etc .

Sobolanu*Original 08-07-10 20:03

Re: Cielo ysm
 
1 Attachment(s)
o fata de usa aflata in lucru .maine voi face poze la fetele de usa facute complet.

banzay 08-07-10 20:16

Re: Cielo ysm
 
Nu o lasa cu materialul asta... e cam urat. Cauta o imitatie de piele care pare fina. Ceva in genul materialului original, dar pe negru. Va fi mult mai frumos.

andi_cimpean 09-07-10 12:01

Re: Cielo ysm
 
Branhiile de pe bara faţă şi găurile alea din praguri nu îmi plac, în rest este chiar frumoasă.

cristy_4speed 09-07-10 19:56

Re: Cielo ysm
 
sobo sper ca nu lasi fetele alea asa imbracate in ***-ul de material ca ma ia capu
fale macar negre:P

Sobolanu*Original 09-07-10 20:02

Re: Cielo ysm
 
Apreciez sfaturile voastre multumesc ,inca o data pt aprecierii.


Materialul a fost ales cu cap de mine ,pentru a imbina tot interiorul cu tapiteria daca veti analiza detaliat interiorul ,materialul ales are toate nuantele.

Branhiile au fost montate suplimentar pentru ca imi place cum da cu tema lui Ysmail.

NXdev 10-07-10 00:14

Re: Cielo ysm
 
ce-mi place mult la cielo tau este culoarea si bara fata.si mie unu place materialul...cred ca piele au majoritatea pe tapiterie..

serban_pc 10-07-10 00:23

Re: Cielo ysm
 
La masina se lucreaza, asta este evident.
Ca nu este pe gustul tuturor mi se pare ceva foarte normal, proprietarului trebuie sa-i placa, nu noua care urmarim topicul.
Ai idei personale si asta apreciez pe linga munc ape care o depui, nu copiezi tot ce este in stg sau in dr ta, precum se face tuningul romanesc.

Bafta , am sa urmaresc pina la final acest proiect!

Sobolanu*Original 12-07-10 20:53

Re: Cielo ysm
 
17 Attachment(s)
POze cu Ysmail vopsit. maine revin cu poze pe lumina





ps am sa va bag si filmarea de la cabina cit a putut vopsitoru sa faca :D

NXdev 12-07-10 20:56

Re: Cielo ysm
 
a iesit foarte bine..daca aveai un aparat foto mai bun arata si mai bine :D

Sobolanu*Original 12-07-10 21:03

Re: Cielo ysm
 
pozele au fost facute la ora 8 seara atunci am putut sa ajung la garaj .tocmai ce venise si masina de la cabina .

maine o sa o vad montata cu toate pe ia , si fac poze pe cu ysmail:evil:

Robert_MNW 12-07-10 21:03

Re: Cielo ysm
 
A iesit bine vopseaua! Culoarea e de fabrica sau ai ales alta?

Sobolanu*Original 12-07-10 21:07

Re: Cielo ysm
 
C 20 U culoarea de Cielo de fabrica fara nimik adaugat . a contat mult si lacul de standox. si cel mai mult mana vopsitorului .

ps mai sunt citeva gunoaie ca nu sta nimeni sa schimbe filtrele de la cabina .

banzay 12-07-10 21:30

Re: Cielo ysm
 
Nebunie culoarea! Asta si cu argintiul de fabrica sunt asa. Si ar mai fi ca si culoare maroniul cu perla a lui XWX. Si daca imi permiti, am si eu critici mici (si nu numai), sper sa nu fie cu suparare. Portbagajul a iesit super, dar de ce nu ai continuat si pe caroserie? Si barile, cred ca ar fi iesit mai calumea ca ale lui Rik (nu neaparat copiate dupa el, puteai sa faci niste modificari). Ce mai imi place mult de tot, cum au iesit pasajele... Hai echipeaz-o si poze muuulte! :D

Robert_MNW 12-07-10 21:39

Re: Cielo ysm
 
Cel putin in ultimele doua poza vopseaua e belea.:-) Chiar pune si tu poze mai multe si bafta la echipat!

Sobolanu*Original 12-07-10 22:11

Re: Cielo ysm
 
nu-mi place sa arunc ochiul in garajul altuia ,prefer sa am proiecte unice .prefer sa, nu aud vorbe pe la colt si ........etc.(stiti voi cum sta treaba!!!!!!!!!!!!! :shock:ai vazut ma pe ala ma copiat.)



maine aveti restu de poze .

iviTe 12-07-10 22:31

Re: Cielo ysm
 
evazarile spate cam ciudate ... :oops: sau mi se pare usa nu prea e la linie cu evazarea :???: in rest frumos vopsita :-)

NightClubRacer 13-07-10 01:17

Re: Cielo ysm
 
e o schimbare in bine :D fata de tema aia cu eleron de evo 6, dar ar fi dat si mai bine cu barile originale, si mult mai lasata din suspensie...in rest arata bine culoarea, spor in continuare!

Robert_MNW 13-07-10 11:16

Re: Cielo ysm
 
Quote:

Originally Posted by iviTe (Post 3513815)
evazarile spate cam ciudate ... :oops: sau mi se pare usa nu prea e la linie cu evazarea :???: in rest frumos vopsita :-)

Cred ca e usa deschisa! Chiar a iesit bine vopseaua!


All times are GMT +2. The time now is 11:12.

- Copyright 2026 4Tuning