Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Inca un enzo a luat calea nemuririi (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/19619-enzo-luat-calea-nemuririi.html)

ZoliaT 28-06-06 01:40

Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
1 Attachment(s)
Inca un enzo a luat calea nemuririi in Seoul, Corea de Sud

urmatoarea generatie o sa aiba oare pilot automat ? :rolleyes2

B-69-TAU 28-06-06 01:44

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
doamne inca unul? dupa ce ca sunt cateva le mai si trosnesc astia!
o sa devina specie in disparitie!

SUN 28-06-06 01:45

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
:lol: Se imputineaza Enzourile....oameni cu bani si fara minte...isi merita soarta!

fenyx 28-06-06 01:50

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
cu o masina ca aia te mai astepti sa mori acasa?

ESPinoza 28-06-06 01:56

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
o sa devina din ce in ce mai exclusivit un enzo si din ce in ce mai scump:)

SpeedeR 28-06-06 02:03

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
este inevitabil sa nu se intample accidente in general... dar cu un enzo si cu un picior drept mai 'nebun' chiar treci masura :)

GABBY_ 28-06-06 06:54

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
fenyx ,nota zece frate ptr ce ai zis.de ce iti iei masina aia ?sa mergi cum mergi cu slk-ul sau sa stai proptit cu spatele tot timpul in spatar ?

Zuky 28-06-06 08:06

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Pacat de masina...Nu mai sunt decat aprox 395 care pot fi facute praf .....

beck 28-06-06 09:31

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
asta e reparabil :D

probabil astea 2 lovite sunt singurele cu propietari care au descoperit a doua jumatate a acceleratiei :D

Treshure 28-06-06 09:47

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Quote:

Originally Posted by Zuky
Pacat de masina...Nu mai sunt decat aprox 395 care pot fi facute praf .....

crezi tu ca e irecuperabila? :P aia facuta praf de neamtz intradevar.. omu' nu se mai alege decat cu banii.. dar asta.. mai merge facuta ;) Daca nu.. sa o dea la baiatu' ca vand apartamentu', masina, si mai fac un imprumut la banca sa o repar :D

DyZ 28-06-06 09:49

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
tui chinezu ala daramat... ce masina... moment de reculegere ...

Razvan-CT 28-06-06 11:13

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
dar cum s'a intamplat?? ca vad ca e lovita si in fata si in spate

BASU 28-06-06 15:39

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
vor exista tot timpul persoane cu f multi bani care sa cumpere asa ceva... si daca persoana respectiva are din nefericire un copil idiot... care vrea sa dea o tura cu masina.. ajunge la stiri ;)

Cosmin255 28-06-06 16:24

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Pai ia sa adunam toti niste bani sa luam un Enzo la cheta ... ca oricum pretul lui va creste...facem si noi un ban cinstit ca astia-s prosti si le tot proptesc...pacat de ele:(

ESPinoza 28-06-06 16:28

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK
Pai ia sa adunam toti niste bani sa luam un Enzo la cheta ... ca oricum pretul lui va creste...facem si noi un ban cinstit ca astia-s prosti si le tot proptesc...pacat de ele:(

si tu ce ai sa faci? doar daca il tzii in garaj toata ziua.. ca la cum circula taximetristi la noi sigur tzi`o atinge careva fara sa ai tu nici o vina.. asta e

Cosmin255 28-06-06 18:32

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Pai il tinem in garaj cativa ani:)...si cand va ajunge la un 3-4 milioane il vindem...;)...adevarul e ca se cam impart soferii in 3 categorii:amatori, profesionisti si...taximetristi...astia nu`s oameni , is veniti din alta galaxie, de pe alta planeta....

WestCoastCustoms 28-06-06 18:49

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Primul Enzo acela facut puzzle cik ar putea fi reparat de Ferrari pt. 300 de mii de euro :D

Gemballa 28-06-06 21:12

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
doar un singur enzo nu s-a reparat ala care a fost despicat in 2 in italia, restu a u fost reparate toate.

mihai88 28-06-06 21:35

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
asta e lovit mai putin decat alalaltu :D...totu spre bine :lol:

Psycho 28-06-06 22:28

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK
Pai il tinem in garaj cativa ani:)...si cand va ajunge la un 3-4 milioane il vindem...;)...adevarul e ca se cam impart soferii in 3 categorii:amatori, profesionisti si...taximetristi...astia nu`s oameni , is veniti din alta galaxie, de pe alta planeta....

pacat de mashinutza ...

greshit .. exista 2 .. hai 3 categorii ...

soferii , conducatorii auto si taximetrishti .. k sa fii sofer tre sa shtii sa conduci .. restu sunt conducatori auto ...

Reme 28-06-06 22:31

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Quote:

Originally Posted by ZoliaT
Inca un enzo a luat calea nemuririi in Seoul, Corea de Sud

urmatoarea generatie o sa aiba oare pilot automat ? :rolleyes2

ouch! doar cand vezi un Ferrari lovit! Nu stiu pe altii, dar pe mine ma doare! Mai costa si aproape 1.000.000 de euro! :cry: :(

dexter_20 29-06-06 20:55

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Si eu care credeam ca masina asta e facuta ca sa fie tinuta in....colectii private sau ca ajung pe maini bune.Dar.....

mad_mike 09-07-06 21:17

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Foarte pacat!Oricum am auzit ca pentru a achizitiona un enzo, obligatoriu sa mai fi avut in garaj si un F 50 sau asa ceva........

c3-mad 09-07-06 23:36

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
mad nike ..nu neaparat un f 50 ..pt a achizitiona un Enzo ..pe langa faptul ca tre sa mai fi avut un ferrari in garaj ..ar mai trebui sa fi si invitat de catre cei de la ferrari sa cumperi o asemenea masina .. daca nu ..singura solutie e sa`l cumperi la mana a doua ..si Surpriza ..la mana a doua pretzul e dublu fata de enzo nou :D ..si app de acel enzo lovit .. si cu moartea care nu te gaseste acasa daca ai un enzo .. :D ..Sa nu uitam ..Enzo e printre cele mai sigure masini din lumea :D:D !!

mad_mike 13-07-06 19:34

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Quote:

Originally Posted by c3-mad
mad nike ..nu neaparat un f 50 ..pt a achizitiona un Enzo ..pe langa faptul ca tre sa mai fi avut un ferrari in garaj ..ar mai trebui sa fi si invitat de catre cei de la ferrari sa cumperi o asemenea masina .. daca nu ..singura solutie e sa`l cumperi la mana a doua ..si Surpriza ..la mana a doua pretzul e dublu fata de enzo nou :D ..si app de acel enzo lovit .. si cu moartea care nu te gaseste acasa daca ai un enzo .. :D ..Sa nu uitam ..Enzo e printre cele mai sigure masini din lumea :D:D !!

Nu neeaparat dar oricum alt tip de ferrari destul de similar.Ce imi place la ea ca este foarte joasa si lata deci e stabila.

turbojack 13-07-06 22:06

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Quote:

Originally Posted by c3-mad
.....Sa nu uitam ..Enzo e printre cele mai sigure masini din lumea :D:D !!



ce te face sa spui asta?
Ai rezultate de la crash test,pe care noi nu le stim?
La peste 150 km/h nici o masina nu mai este sigura la impact direct.

c3-mad 14-07-06 10:17

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Quote:

Originally Posted by turbojack
ce te face sa spui asta?
Ai rezultate de la crash test,pe care noi nu le stim?
.

Nop :D.. in multe emisiuni am auzit/vazut asta ..ba chiar mai mult ..in urma unui accident rezultat pe o strada din america in care masina ( Enzo ) sa rupt in doua bucati ..soferul na avut nici o zgarietura macar ..si chiar pt asta Ferrari va creste pretul la Enzo . ( cel putin asa am auzit ca e printre cele mai sigure .. cum sa dovedesc nam 8) )

Zuky 14-07-06 10:38

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
Quote:

Originally Posted by c3-mad
Nop :D.. in multe emisiuni am auzit/vazut asta ..ba chiar mai mult ..in urma unui accident rezultat pe o strada din america in care masina ( Enzo ) sa rupt in doua bucati ..soferul na avut nici o zgarietura macar ..si chiar pt asta Ferrari va creste pretul la Enzo . ( cel putin asa am auzit ca e printre cele mai sigure .. cum sa dovedesc nam 8) )

Turbojack are dreptate....nimik nu mai e sigur la vitezele alea...cat despre enzo..am vazut shi eu un accident cu un Enzo..numa ca era Italia shi mashina era bucatzi iar shoferul a murit pe loc....

Zuky 14-07-06 10:39

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
4 Attachment(s)
Iata pozele....accidentul s-a petrecut la 200 km/h si shoferul avea 41 de ai...

c3-mad 14-07-06 10:44

Re: Inca un enzo a luat calea nemuririi
 
auuuuuu :)) am uitat sa specific ..ca este una din cele mai sigure ..dar pana la o anumita viteza ..dupa 200km`/h nu sh care sunt sansele sa mai supravietzuiesti ..in orice masina oricat ar fi de sigura:D


All times are GMT +2. The time now is 22:29.

- Copyright 2026 4Tuning