Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - urs carpatin (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/195145-e30-urs-carpatin.html)

rares22 21-06-10 18:36

E30 - urs carpatin
 
3 Attachment(s)
salutare la toata lumea.duminica mi-am luat si eu un urs cu o motorizare de 2500 cm si akuma a inceput distractia ca vreau sa il modific un pic si vreau si eu niste pareri si sfaturi .

turb0 21-06-10 18:40

Re: e30 urs carpatin
 
poze,detalii, deja devii enervant. daca toti faci topic, arunca si tu acolo 2-3 poze sa stim despre ce este vorba. Ce sfaturi sa-ti dea cineva daca nici poze cu masina nu sunt?!

rares22 21-06-10 19:03

Re: e30 urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by turb0 (Post 3458514)
poze,detalii, deja devii enervant. daca toti faci topic, arunca si tu acolo 2-3 poze sa stim despre ce este vorba. Ce sfaturi sa-ti dea cineva daca nici poze cu masina nu sunt?!

pai am pus dar doar 3 ca atatea am facut azi

rares22 21-06-10 19:06

Re: e30 urs carpatin
 
azi am inceput sa il desfac si sa il pregatesc de vopsit

Tzzantaru 21-06-10 19:46

Re: e30 urs carpatin
 
salut , unde il pregatesti de vopsit si unde il vopsesti?si daca nu cer prea multe lasa-mi un PM cu un pret cam la cat te ajunge toata treaba.ms

Calin_CGM 21-06-10 19:57

Re: e30 urs carpatin
 
asta nu e ursu de a fost a lu neamtu e36 de aici de pe forum?
..bafta in continuare cu el!

daman 21-06-10 19:58

Re: e30 urs carpatin
 
ai ceva de munca .masina functioneaza?

rares22 21-06-10 19:59

Re: e30 urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Tzzantaru (Post 3458688)
salut , unde il pregatesti de vopsit si unde il vopsesti?si daca nu cer prea multe lasa-mi un PM cu un pret cam la cat te ajunge toata treaba.ms

pai la mine la la servici il pregatesc tot akolo il si vopsesc in cabina ca eu sunt vopsitor de meserie in cristian avem serviceul dak esti interesat cautama 0741122884 e nr meu de tel

rares22 21-06-10 19:59

Re: e30 urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Calin_CGM (Post 3458711)
asta nu e ursu de a fost a lu neamtu e36 de aici de pe forum?
..bafta in continuare cu el!

ba da asta e ursu

rares22 21-06-10 20:03

Re: e30 urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by daman (Post 3458713)
ai ceva de munca .masina functioneaza?

da functionea za numai ca imi treb un set de fise si azi am descoperit ca si baia de ulei e fisurata si mai imi treb niste mici piese elemente din interior si exteriorul caroseriei

spain32 21-06-10 20:47

Re: e30 urs carpatin
 
CAM AI DE LUCRU LA IA NU MAI BN LAI RECAROSA !;) bafta cu ursul.

turb0 21-06-10 23:06

Re: E30 - urs carpatin
 
spor la treaba, ai ceva de lucru, dar va iesi frumos, mai ales ca ai ceva elemente m tech II la el.

daffy duck™ 22-06-10 01:26

Re: E30 - urs carpatin
 
hahahahaha....stiu masina, bafta si asteptam poze de la vopsit!!!!

rares22 22-06-10 07:43

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by turb0 (Post 3459394)
spor la treaba, ai ceva de lucru, dar va iesi frumos, mai ales ca ai ceva elemente m tech II la el.

pai are elemente de mtech am toate numai bara de fata nu o am fusta o am dar o sa caut una

rares22 22-06-10 07:45

Re: e30 urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by spain32 (Post 3458848)
CAM AI DE LUCRU LA IA NU MAI BN LAI RECAROSA !;) bafta cu ursul.

pai de ce sa il recarosez ca masina e inscrisa si asa ce am facut iau unu dea gata ?pe asta vreau sa mi-l fac eu cu mana mea

Gyo*TDS 22-06-10 13:05

Re: e30 urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by rares22 (Post 3459758)
pai de ce sa il recarosez ca masina e inscrisa si asa ce am facut iau unu dea gata ?pe asta vreau sa mi-l fac eu cu mana mea

bafta cu ursu,rabdare si tutun sa fie :lol:
ce culoare il faci?:D

rares22 22-06-10 15:26

Re: e30 urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Gyo*TDS (Post 3460530)
bafta cu ursu,rabdare si tutun sa fie :lol:
ce culoare il faci?:D

pai negru perlat m-am gandit :-P

rares22 22-06-10 15:55

Re: E30 - urs carpatin
 
10 Attachment(s)
si ceva poze de azi am mai lucrat un pic la el

EmyM6 22-06-10 17:20

Re: E30 - urs carpatin
 
acu sa vedem ce iese:P
bafta cu el..sper sa iasa ceva frumos

rares22 22-06-10 17:49

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by EmyM6 (Post 3461217)
acu sa vedem ce iese:P
bafta cu el..sper sa iasa ceva frumos

si eu sper sa iasa ceva frumos dar mai am de lucru la el la greu .ms pt incurajari

Gyo*TDS 22-06-10 19:15

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by rares22 (Post 3461276)
si eu sper sa iasa ceva frumos dar mai am de lucru la el la greu .ms pt incurajari

usor usor il faci tu,bani sa fie :lol:

rares22 22-06-10 21:16

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Gyo*TDS (Post 3461460)
usor usor il faci tu,bani sa fie :lol:

da da bine zici bani sa fie numai ca nu prea sunt ne limitam la ce putem as avea multe in cap sa i fac akuma dar ma limitez la ce este necesar akuma sa o scot pe strada si dupaia incet incet

optimus 22-06-10 21:36

Re: E30 - urs carpatin
 
Suces ptr akizitie , bani sa fie cat mai multi ca ai sa vezi ce repede ii papa ursu.

INCA O DATA SUCES:lol:

rares22 23-06-10 10:21

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by optimus (Post 3461839)
Suces ptr akizitie , bani sa fie cat mai multi ca ai sa vezi ce repede ii papa ursu.

INCA O DATA SUCES:lol:

ms pt incurjari:-P

rares22 24-06-10 09:10

Re: E30 - urs carpatin
 
o sa iau o pauza pana miercuri ca am intrat in concediu si o sa revin cu noi poze

rares22 06-07-10 19:08

Re: E30 - urs carpatin
 
salutare voua am revenit de ieri cu lucru la us azi i-am dat fiuler maine mici retusuri am si pornito numai ca am nevoie de niste fise daca are cineva de vanzare si o bara fata revin cat de curand si cu ceva poze

316i 07-07-10 08:48

Re: E30 - urs carpatin
 
Daca vrei fise da-mi un semn...0721.259.522 / 0763.447.415

Tzzantaru 08-07-10 12:53

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by rares22 (Post 3497879)
salutare voua am revenit de ieri cu lucru la us azi i-am dat fiuler maine mici retusuri am si pornito numai ca am nevoie de niste fise daca are cineva de vanzare si o bara fata revin cat de curand si cu ceva poze

hai cu poz"n"ele alea odata , sa te sun si eu intr-o zi sa trec pe la voi pe acolo :D

NorbyHPF 08-07-10 15:58

Re: E30 - urs carpatin
 
nu ai nevoie de un eleron de m tehnik 2?am unul la vinzare..daca esti interesat....;)

urs_e30 08-07-10 16:21

Re: E30 - urs carpatin
 
salut ... mult succes cu acest proiect ;) ... speram sa vedem rezultatul final in cat mai scurt timp ... daca sunt si fonduri :P ... dak nu, nu ne grabim

ps: de ce ai ales mth 2 din fibra si nu din plastic

rares22 08-07-10 20:47

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by urs_e30 (Post 3502771)
salut ... mult succes cu acest proiect ;) ... speram sa vedem rezultatul final in cat mai scurt timp ... daca sunt si fonduri :P ... dak nu, nu ne grabim

ps: de ce ai ales mth 2 din fibra si nu din plastic

am ales kitul din fibra pt ca asa am luat masina cu el dar pe viitor sa speram ca sunt fonduri mai multe si o sa pun unul de plastic

rares22 08-07-10 20:48

Re: E30 - urs carpatin
 
apropo de chit bara de spate nu pot sa o montez pt ca nu am armatura care vine sub ea are cineva asaceva
?
:D

rares22 08-07-10 20:52

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Tzzantaru (Post 3502290)
hai cu poz"n"ele alea odata , sa te sun si eu intr-o zi sa trec pe la voi pe acolo :D

pai vino cand vrei sa vezi lucrarea in decurs

rares22 08-07-10 20:53

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by NorbyHPF (Post 3502730)
nu ai nevoie de un eleron de m tehnik 2?am unul la vinzare..daca esti interesat....;)

pai sunt interesat dar depinde cat vrei pe el:D

rares22 08-07-10 21:38

Re: E30 - urs carpatin
 
6 Attachment(s)
si ceva poze noi

daman 09-07-10 08:51

Re: E30 - urs carpatin
 
o sa iasa frumos ;)

rares22 09-07-10 18:41

Re: E30 - urs carpatin
 
cine are un carton de la plafon ca eu nu am si nu pot sa fac tapiteria fara el?:sad:

Cipilica 09-07-10 22:15

Re: E30 - urs carpatin
 
Felicitari pentru achizitie, pentru urs.
Sa ai spor la bani sa poti baga in el pentru ca cere. Si cere destul.
Sper sa ai si timpul si nervii necesari.

Iar acum cate ceva despre urs...
*vad ca pasajele la aripile spate trebuiesc inlocuite; se gasesc noi iar daca tot le schimbi eu as zice sa iei pentru modelul nou tinand cont ca ai kitt-ul MTechnic II
*bara fata merge si modelul normal facelift numai ca vei avea nevoie si de tampoane (suportii de prindere) pentru ca tu pe masina ai tampoane de la modelul vechi
*nu stiu exact la ce carton de plafon te referi, cred ca cel de la parasolare pe care vine OBC-ul, cel de deasupra parbrizului; daca e asa, am eu.
*pentru alte piese daca mai ai nevoie ne auzim la telefon

rares22 09-07-10 22:41

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Cipilica (Post 3506351)
Felicitari pentru achizitie, pentru urs.
Sa ai spor la bani sa poti baga in el pentru ca cere. Si cere destul.
Sper sa ai si timpul si nervii necesari.

Iar acum cate ceva despre urs...
*vad ca pasajele la aripile spate trebuiesc inlocuite; se gasesc noi iar daca tot le schimbi eu as zice sa iei pentru modelul nou tinand cont ca ai kitt-ul MTechnic II
*bara fata merge si modelul normal facelift numai ca vei avea nevoie si de tampoane (suportii de prindere) pentru ca tu pe masina ai tampoane de la modelul vechi
*nu stiu exact la ce carton de plafon te referi, cred ca cel de la parasolare pe care vine OBC-ul, cel de deasupra parbrizului; daca e asa, am eu.
*pentru alte piese daca mai ai nevoie ne auzim la telefon

nu acela care vine obec-ul ci acela pe care vine tapiteria plafonul mai bine zis ca am inteles ca la modelele cu trapa are crton nu sarme la tapiterie.ms pt sfaturi si in legatura cu pasajele nu cred ca le schimb ca bugetul e redus si am inteles ca sunt o gramada de bani:sad:

rares22 09-07-10 22:45

Re: E30 - urs carpatin
 
dar cred ca noi am vb mai cipilica la tel te-qm sunat acum cateva zile sa te intreb de mecanismul de la trapa .chiar l-ai gasit?:D


All times are GMT +2. The time now is 07:05.

- Copyright 2026 4Tuning