Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Electrica, electronica (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/194645-electrica-electronica.html)

iuliano_smile 18-06-10 15:08

Electrica, electronica
 
Diagnoza pentru urmatoarele masini:
Dacia Solenza, Logan, Supernova de asemenea si gama Renault. Prin diagnoza inteleg: stergere erori, urmarirea motorului daca este in parametri si rectificarea ulterioara a problemei.
Pret 50RON.

Diagnosticare pentru masinile care au GPL montat si care sunt secventiale 50ron. Prin diagnoza inteleg: daca GPL merge in parametri, modificarea hartii pentru a merge motorul corect, a calibra acel indicator de GPL, si inca cativa parametrii.

Montez Alarma si IC Negociabil la pret.

Activez functii cum ar fi:
*Pornirea automata a stergatoarelor la actionarea pompitei stropitoare a parbrizului cu posibilitatea setarii numarului de baleieri la apasare scurta/lunga 40ron

*Inchidere automata a masinii la depasirea unei viteze prestabilite. 20ron

*Inchiderea automata a masinii dupa 30s de la descuierea din telecomanda. 20ron

*Avertizare viteza excesiva 40ron

Schimb iluminare bord, consola, butoane, plafoniere orice. Pretul 10ron/led.

Montez deschiderea portbagajului si modul care prin comanda "apasarea de 2 ori de deschidere" activeaza motorasul portbagajului. De asemenea se poate pune si un buton separat si se poate lega si o alrma, toate in paralel.
Montarea motorasului cu modulul aferent 90ron. Kitul contine : motoras, cablul, modulul, butonul.

Montez Avertizor de lumini aprinse 20 ron. Acest avertizor lucreaza astfel. Aprindeti farurile si deschideti usa, modulul incepe si va bazaie.

Pentru contact id de mess :[email protected] sau nr de tel: orange 0751025700 sau cosmote 0763322512.

iuliano_smile 19-06-10 21:08

Update
 
6 Attachment(s)
Bordul de clio symbol pe solenza
Bord de logan pe solenza
In curand se poate schimba si lumina la solenza.
In curand se poate activa CB si schimba km din bordul de logan.

De asemenea ma puteti contacta la telefon pentru probleme de natura electronica, electrica si de asemnea si mecanica la orice masina.

cannavaro 20-06-10 22:06

Re: Electrica, electronica
 
Cat iei sa montezi o Inchidere centralizata pe Dacia 1300? Am actuatoarele trase in usi cu tot cu fire, am Inchiderea care a mai fost montata odata, am fire schema etc.

iuliano_smile 20-06-10 22:09

Re: Electrica, electronica
 
cannavaro ai PM.

cannavaro 23-06-10 23:14

Re: Electrica, electronica
 
Multumita lui iuliano_smile s-a rezolvat treaba cu inchiderea. Totul rapid, ieftin si bine. Recomand cu incredere.

iuliano_smile 24-06-10 10:34

Re: Electrica, electronica
 
Multumesc cannavaro. Te mai astept cu cea mai mare placere pe la mine.

Update:
Montez intrare auxiliar pe casetofoane 10 lei.
Repar cd palyere, mp3 playere auto.
In atentia posesorilor de solenza, se paote schimba iluminare si la bordurile de solenza. 150ron
In atentia posesorilor de dacii cu borduri de tip ooo se schimba iluminare aceea verde cu orice doriti. 50 de lei.

Pentru borduri este inclusa manopera, desfacutul lor, absolut tot.

jakal 24-06-10 14:26

Re: Electrica, electronica
 
am inchidere la E30 dar mie sila sa mai bag cheia in usa....ai ceva sa o inchid din telecomanda?.....

ms.....

iuliano_smile 24-06-10 15:11

Re: Electrica, electronica
 
jakal ai PM.

Vladz 24-06-10 16:57

Re: Electrica, electronica
 
te pricepi sa stingi martor bord Air Bag ?

iuliano_smile 24-06-10 16:59

Re: Electrica, electronica
 
Vladz ai pm.

ct35gabys 25-06-10 13:25

Re: Electrica, electronica
 
salut, imi puteti da si mie schema modulului pentru deschidere portbagaj din cheia masinii. multumesc.

andrei_hrz 25-06-10 21:05

Re: Electrica, electronica
 
Daca ai da niste detali ne-ar fi mult mai usor sa te ajutam asta daca ne permite si posesoru topicului sa vorbim sa rezolvam problema asta
model masina, daca e alarma de fabrica, daca nu e alarma de fabrica cam ce alarma e

solidstate 17-01-11 19:30

Re: Electrica, electronica
 
Salut,
Vreau si eu o oferta la montat leduri la bord complet logan.
Multumesc.

jakal 17-01-11 22:45

Re: Electrica, electronica
 
Quote:

Originally Posted by Vladz (Post 3467130)
te pricepi sa stingi martor bord Air Bag ?

bagabont.......:lol::lol:

Vladz 17-01-11 22:50

Re: Electrica, electronica
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 3996056)
bagabont.......:lol::lol:

=))))))))) misiune indeplinita deja :lol:

s3by 19-01-11 04:51

Re: Electrica, electronica
 
Salut. Ma intereseaza un pret pentru : buton deschidere portbagaj in masina+deschidere din telecomanda stock a masinii , inchiderea usilor dupa o anume viteza,schimbarea luminilor in tot bordul , actionarea stergatoarelor in momentul stropirii , eventual daca poti impuls pentru geamurile electrice sa coboare si sa urce automat toate operatiunile pt Logan .Astept un pm.Merci

s3by 23-01-11 21:26

Re: Electrica, electronica
 
Nu te mai ocupi ? :))

cannavaro 23-01-11 22:03

Re: Electrica, electronica
 
Ba da se ocupa dar nu prea urmareste forumul in ultima vreme:) L-am trezit eu acum.

iuliano_smile 23-01-11 22:29

Re: Electrica, electronica
 
Multumesc canavaro si imi cer scuze celorlalti carora nu leam raspuns.
Munca inca mai indeplinesc, dovada vie si incontestabila fiind masina lu cannavaro, lui 60wanted, tomtomul si alte vedete:p

60swanted 23-01-11 22:33

Re: Electrica, electronica
 
prezent la datorie....respect iuliano:>:>:>....munca buna si sigura:>...recomand

gaby_cas 23-01-11 23:08

Re: Electrica, electronica
 
Foarte multumit de munca prestata, angajati-l cu incredere, ieftin si bun....

iuliano_smile 18-03-11 13:18

Re: Electrica, electronica
 
Chiar nu doreste nimeni o masina mai unicat:p?

Se schimba iluminarea la orice masina, diagnoza la dacia logan, solenza, supernova.
De asemenea se monteaza inchideri centralizate pentru orice masina, de asemenea si alarme. Montez subwoofer cu tot cu statie, fire trase bine fara probleme. Montez si boxe si mp3 playere, car kituri.
Filtre sport sau tobe sport se accepta montajul la o suma modica.

Totul se realizeaza la preturi de criza.

liberys 18-03-11 13:58

Re: Electrica, electronica
 
poți sa schimbi led-urile (verzi) de la un Ford Focus 2 ?...demontatul îl asigur, eu tu doar sa faci...lipeala :D

iuliano_smile 18-03-11 14:01

Re: Electrica, electronica
 
Quote:

Originally Posted by liberys (Post 4179688)
poți sa schimbi led-urile (verzi) de la un Ford Focus 2 ?...demontatul îl asigur, eu tu doar sa faci...lipeala :D

liberys ai pm:p.

iuliano_smile 06-08-11 11:59

Re: Electrica, electronica
 
14 Attachment(s)
Updates:))

catageo 10-08-11 21:19

Re: Electrica, electronica
 
Pacat ca nu mai am Octavia. Spor la treaba in continuare si multi clienti

iuliano_smile 11-08-11 08:47

Re: Electrica, electronica
 
Multumesc Catalin dar ma descurc la orice masina. Mai greu dar nu deloc:d.

Raresh01 20-08-11 15:27

Re: Electrica, electronica
 
Cat costa montarea unei mufe AUX la un cd player?

iuliano_smile 21-08-11 16:21

Re: Electrica, electronica
 
Pe ce cd player?

tng 22-08-11 00:40

Re: Electrica, electronica
 
vreau sa schimb luminatul din bord ptr un opel corsa c. cat ma costa la tine te rog? montaj si becuri (ceasurile si consola)
multumesc

Raresh01 22-08-11 11:50

Re: Electrica, electronica
 
Quote:

Originally Posted by iuliano_smile (Post 4538702)
Pe ce cd player?

Este un cd player original cu interfata 2din.

iuliano_smile 24-11-11 18:16

Re: Electrica, electronica
 
3 Attachment(s)
Oferta de craciun:))...avem benzi de leduri albastre, rosii, verzi, alb neon la pretul de 30 ron metrul. De asemenea ofer si montajul:p.

60swanted 25-11-11 09:30

Re: Electrica, electronica
 
am cumparat o banda de leduri....nu se compara cu cele luate din comert...foarte multumit.am sa revin si cu poze....recomand

60swanted 27-11-11 12:18

Re: Electrica, electronica
 
4 Attachment(s)
pozele promise.....(alb neon)

CorteZ_PKP 27-11-11 12:20

Re: Electrica, electronica
 
foarte bune benzile de led:D am discoteca in masina!E foarte tare si pe electrica:D

dipsy_007 27-11-11 19:53

Re: Electrica, electronica
 
salut.un pret te rog pentru schimbat iluminat bord si cd player la un opel astra h?

iuliano_smile 27-11-11 20:35

Re: Electrica, electronica
 
Hai 60wanted k a iesit frumos:p. Asteptam si poze cu usile spate, luminare la picioare si in torpedou. Acum ai iesit si tu din banaliate (din preistoric....auzi sa nu iti mearga lumina la torpedou:)))

dipsy_007 ai Pm.

Noile date de contact:
0751025700
0732585471
[email protected]

60swanted 30-12-11 21:22

Re: Electrica, electronica
 
9 Attachment(s)
ceva lucru in echipa cu Iulian....

PH-93-NIM 28-01-12 10:59

Re: Electrica, electronica
 
Mai lucrezi?


daca da ma intereseaza :
-schimb lumina bord (ceasuri+consola) pt un focus mk1
-lumina la picioare fata+spate

si cumva sti sa repari difuzoare? adica sa le rebobinezi ?

iuliannsl 31-01-12 10:09

Re: Electrica, electronica
 
Salut...vreau sa montez o alarma pe inchidere la un e36 coupe..un pret..?


All times are GMT +2. The time now is 03:50.

- Copyright 2026 4Tuning