![]() |
Machete in lucru - VRS
9 Attachment(s)
Acesta este Lamborghini-ul Gallardo pe care de o saptamana ma chinui sa-l modific si incepe sa se vada ce vreau sa iasa din el. Pozele pe care vi le dau sunt poze cu masina acum nu am reusit sa termin body-kitul in schimb i-am facut un eleron, aripile si pleoape pentru faruri. Cum ziceam ce am facut acum la ea nu este modelat. Urmeaza in urmatoarele saptamani sa termin macheta si voi reveni cu poze. Si inca ceva cum pot sa curat lipiciul dupa parbriz fara sa il stric?
|
Re: Machete in lucru - VRS
Quote:
2.Icearca sa finisezi mai mult cu smirghel de granulatie mica...ma refer produsul finit-body kit-ul.Ca sa nu iti ramana urme si vei avea un rezultat de nota 10...bine-nteles daca mucesti.Hai noroc si spor la treaba.Asteptam rezultate. |
Re: Machete in lucru - VRS
am vazut cum sa scot lipiciul si urmeaza sa mai modific body-kit-ul. Nu-l las asa mai umblu la apripile spate si mai am da' in urmatoarele 4 zile nu pot face nimic ca sunt cu scoala si dupaia o sa am timp destul ca sa o fac.
|
Re: Machete in lucru - VRS
Da, foarte bine.Bravo.Asteptam noi rezultate, dupa ce esti liber.
|
10 Attachment(s)
Salut! Revin cu noutati. Cu ocazia terminarii cls a 9-a, si datorita timpului liber pot sa spun ca am inceput sa fac jenti pentru masina. Dimensiunile rotii sunt 21mm latime si 35mm inaltime. Cum spuneam si cauciucurile vor fi personalizate
Din pacate am renuntat deocadata la jenti si am facut difuzorul. Iar de dimineata voi pune pozele cu praguri, bara fata si retusarea aripilor. Dar acum pun o poza cu difuzorul ce va fi montat pe ea. Acesta este difuzorul... este luat de la un notebook IBM si mai am inca 2 care vor fi montate pe alt viitor proiect + ca pe acest proiect vor fi puse in 2 difuzoare de nokia 6234 V-am promis aseara noi poze. Se numesc JANTE nu jenţi |
Re: Machete in lucru - VRS
Nu arata deloc rau..oricum sunt sceptic cu privire la un Lamorghini Low...in fine..astept sa vad cum decurg modificarile si asptept sa vad Body-Kit-ul finisat.Bafta!
|
Re: Machete in lucru - VRS
Mersi! Nu cred ca va mai dura mult:d
|
Re: Machete in lucru - VRS
sa faci jante si cauciucuri personalizate? poti dezvolta ideea? multumesc:-)
|
Re: Machete in lucru - VRS
Quote:
|
Re: Machete in lucru - VRS
Quote:
|
Re: Machete in lucru - VRS
Pentru jante folosesc pe post de capace un plastic cu forma pe care vreau sa o obtin, pentru acel cerc o teava de pvc si pentru cauciucuri camera de bicicleta. Le editez cu mini aparatul de machete si gravat. O sa revin cu detalii in sectiunea Tutorial tuning machete dar dupa ce termin de facu bodykitul.
|
Re: Machete in lucru - VRS
poti pune te rog o poz cu acel aparat? sa stiu ce sa caut. multumesc si bafta!:D
|
Re: Machete in lucru - VRS
4 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Machete in lucru - VRS
De unde ai luat aparatul acesta?
|
Re: Machete in lucru - VRS
Din OBI Ploiesti
|
Re: Machete in lucru - VRS
Salut, am si eu nevoie de ajutor. Am un Lamborghini galben care in diferite unghiuri se vede verde mai ales cand este lumina in jurul ei. Imi puteti spune ce tip de vopsea este, daca pot sa o fac eu si cam cat ar costa?
|
Re: Machete in lucru - VRS
Quote:
|
Re: Machete in lucru - VRS
Aha! OK mersi de ajutor
|
Re: Machete in lucru - VRS
Quote:
Pentru asa ceva trebuie sa mergi la un magazin specializat, vopseaua de tipul asta se prepara la comanda si e destul de scumpa. O alternativa ar fi sa mergi la un service auto care se ocupa si de vopsitorie avand in vedere ca e o vopsea pretentioasa si e greu de aplicat in regie proprie. |
Re: Machete in lucru - VRS
Quote:
|
Re: Machete in lucru - VRS
Iese vopsea gazata sau coaja de portocala. Nici una din variante nu e de preferat.
|
Re: Machete in lucru - VRS
salut, vopseaua poti sa of aci la orice laborator de vopsele, 35 lei( pe baza de diluant), 50 lei (pe baza de apa) nu este chiar o avere pentru o vopsea speciala.
Ai cred ca 500 de posibilitati de vopsele, perlate neperlate etc. bafta! |
Re: Machete in lucru - VRS
Aha! Mersi de ajutor tuturor
|
Re: Machete in lucru - VRS
Stiti cumva cand este concursul de machete??
|
Re: Machete in lucru - VRS
Quote:
Te referi la "Cea mai frumoasa macheta..."? Alea in decembrie stiu eu ca se fac. |
Re: Machete in lucru - VRS
sal, cat ai dat pe aparatul de gravat? intreb pentru ca am cautat azi si sub 2-3 mil nu gaseam :|
on. ceva cu vopseaua? te-ai hotarat? |
Re: Machete in lucru - VRS
Salut! Atata scrie pe bon 80-90 lei si e facut de CMI. Vezi ca la OBI Ploiesti este chiar la inceput. Intreaba pe cineva de acolo despre aparat de gravat CMI.
Inca nu m-am hotarat cu vopseaua ca am avut niste treaba. |
Re: Machete in lucru - VRS
7 Attachment(s)
Salut! Astazi m-am apucat de un nou proiect. Este vorba de un Hummer H2, 1/18, Maisto. In momentul de fata i-am facut geamurile fumurii, 2 tevi de esapament si i-am redus garda la sol. Uitati cateva poze.
|
Re: Machete in lucru - VRS
1 Attachment(s)
Uitati poza cu esapamentele montate
|
Re: Machete in lucru - VRS
Fa "teava" in interior neagra ...
|
Re: Machete in lucru - VRS
Quote:
|
Re: Machete in lucru - VRS
frumos dar ai grija, este o bijuterie de masina care cere finisari excelente8)
ce as vrea si eu un h2 sa il fac frumos:oops::oops: bafta@ |
Re: Machete in lucru - VRS
Mersi! Tot ce vreau sa ii mai fac sunt jantele atat!:D
|
Re: Machete in lucru - VRS
arata foarte RAU pleoapele alea care vrei sa le faci.
|
Re: Machete in lucru - VRS
Quote:
|
Re: Machete in lucru - VRS
Quote:
|
Re: Machete in lucru - VRS
7 Attachment(s)
Am revenit cu poze!
|
Re: Machete in lucru - VRS
Nu te sfii sa mai finisezi.Baga bine cu 80, 150, 240, si la sfarsit cu 600.apoi da spritz-chit-ul si finiseaza din nou cu smirghel waterproof, cu apa, pana iasa neted.
|
Re: Machete in lucru - VRS
ok mersi de ajutor
|
Re: Machete in lucru - VRS
e pacat de munca depusa daca nu o finisezi sa iasa perfect pentru vopsea.
succes iti doresc ! |
| All times are GMT +2. The time now is 19:31. |
- Copyright 2026 4Tuning