![]() |
Renault 5
5 Attachment(s)
Dupa cum scrie si in titlu vand Reno 5 din '88 cu motor de 1,100 cmc, varianta Campus.
Masina o am de 4 ani, timp in care am avut o gramada de bucurii, dar si nervi si toane cu ea. Are 210.000 km si se tine destul de bine. Modificari: - jante pe 13 de rechin - toba finala inox - suna frumos - amortizoare sport fata (am si arcuri scurte - dar nu sunt puse pe masina) - capota bad boy - faruri smoked - vopsita acum 2 ani Piese de rezerva: - punte spate cu tamburi - amortizoarele fata stock Contact: YM: villysor Tel: 0722 291 797 Pret 1200 euro |
Re: Renault 5
Sus cu ea.
Masina este ideala pt oras. |
Re: Renault 5
Up si negociabil
|
Re: Renault 5
Sus pe prima pagina.
|
Re: Renault 5
UP cu molia - pret nou 1000 euro.
|
Re: Renault 5
Sus cu Reno - 1000 euro.
|
Re: Renault 5
sorry ca ma bag...dar nu era odata pe iuliu maniu??
Arata bine... pot sa zic si un UP.. |
Re: Renault 5
No problem.
Acolo o parchez de obicei cand sunt in Bucuresti. |
Re: Renault 5
Up cu Reno ... pretul ramane la 1000 euro.
|
Re: Renault 5
|
Re: Renault 5
Spune-mi te rog mai exact ce trebuie reparat la motorul tau?
Nu cred ca doar pompa e problema, stiu ca la y20dth cade vibrochenu + alte chichitarii. Un motor ok de schimb e cam 500-600 euro + diferenta care o vrei tu, sunt bani pe care momentan nu-i am. Oricum putem detalia, zi-mi ce diferenta vrei si exact ce problema are masina ta. Am un amic de lucreaza la Dibas si voi discuta cu el cam care sunt costurile de readucere la viata am masinii tale si mai ales daca merita. |
Re: Renault 5
Up cu molia - 1000 euro.
|
Re: Renault 5
UP - valabil - pret nou - 4000 ron fix.
|
Re: Renault 5
Inca valabil
|
Re: Renault 5
Am patit o "bucurie" cu masinuta - neatentie + frana fara motiv => bara crapata, capota infundata.
Masina este inca de vanzare - pretul fiind negociabil (astfel incat sa includa si cheltuielile de reparatie) |
Re: Renault 5
3 Attachment(s)
Am atasat poze.
E posibil ca in wknd sa fac rost de far si masca. Cheltuieli de reparatie: - bara 100 ron - capota 100 ron - vopsit manopera 120 ron - vopsea 60 ron Astea sunt preturile gasite de mine la service. Si am gasit si - far+masca 80 ron Rotunjim si mai scadem 500 ron din pretul initial. Deci pret nou 3500 ron + piesele de le am acasa: - punte spate - arcuri scurte pe fata - consola centrala cu spatiu pt casetofon si butoane de inchidere centralizata si geamuri el. - carburator solex - toba finala normala de R5 Ce mai trebuie schimbat la masina: - macara dreapta, am observat ca se misca foarte greu de cateva saptamani, nu e rupta dar se misca greu |
Re: Renault 5
Pret nou 3500 ron + piesele de le am acasa:
- punte spate - arcuri scurte pe fata - consola centrala cu spatiu pt casetofon si butoane de inchidere centralizata si geamuri el. - carburator solex - toba finala normala de R5 |
Re: Renault 5
Pretul de 3500 ron devine negociabil - UP.
|
Re: Renault 5
800 euro negociabil + piesele de rezerva
|
Re: Renault 5
Sus cu molia :D
|
Re: Renault 5
M-am decis, masina merge la reparat. Caut far stanga si masca.
Masina inca ramane de vanzare. Pret negociabil. |
Re: Renault 5
Pret nou - 600 euro fix.
|
Re: Renault 5
Valabil - in weekend am pornit masinuta si totul e ok, am dat si o tura cu ea sa mai rulam putin.
Apoi am intors-o la garaj unde va sta in continuare pana trece iarna. Sus cu masinuta - 600 euro. |
Re: Renault 5
Cateva poze cu interiorul imi poti trimite?
|
Re: Renault 5
up de la mine :D ufff...daca as avea banii acum as lua-o :-s ceva schimburi cu un laptop si niste bani te ar interesa? :) ( scuze daca suna suna cam patetic :-s )
|
Re: Renault 5
5 Attachment(s)
Poze cu interiorul masinii.
Acelasi pret de 600 euro fix. |
Re: Renault 5
I-am luat masca fata, urmeaza si farul dreapta si ma apuc de reparatii.
|
Re: Renault 5
Am luat si farul dreapta, urmeaza reparatie pt revizie ITP.
Inca de vanzare. |
Re: Renault 5
Masina a intrat la reparat, urmeaza ITP si e gata de vanzare.
|
Re: Renault 5
Masina este aproape gata, ultimele reglaje la frane si directie ca sa trecem ITP-ul fara probleme.
Ar mai fi macaraua pt geamul dreapta fata pe care nu o gasesc de fel. Voi posta poze cu masina reparata cum ajung la Ploiesti. |
Re: Renault 5
10 Attachment(s)
Masina a iesit din reparatii si arata foarte bine.
Urmeaza ITP-ul si masina e gata de plecare. Pozele sunt facute cu telefonul pe inserat. Scuzati calitatea slaba. Daca doriti pot poza si anumite detalii ale masinii. Pretul este de 800 euro. |
Re: Renault 5
Saptamana asta rezolv cu ITP si e gata de plecat la viitorul proprietar.
Pretul masinii este de 800 euro, iar in pretul asta mai intra si o bara spate de GTT si un eleron de GTT. |
Re: Renault 5
ITP - trecut
RCA - facut Si am si scos buburuza la plimbare, merge foarte bine. |
Re: Renault 5
Masina a ajuns la noul proprietar. Sa o stapaneasca sanatos.
Se poate inchide acest topic. Multumesc. |
Re: Renault 5
felicitari tie si noului propietar o masina foarte frumoasa
|
Re: Renault 5
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:15. |
- Copyright 2026 4Tuning