Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   Vand Renault 5 (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/188935-renault-5-a.html)

villytzah 17-05-10 12:18

Renault 5
 
5 Attachment(s)
Dupa cum scrie si in titlu vand Reno 5 din '88 cu motor de 1,100 cmc, varianta Campus.
Masina o am de 4 ani, timp in care am avut o gramada de bucurii, dar si nervi si toane cu ea.
Are 210.000 km si se tine destul de bine.
Modificari:
- jante pe 13 de rechin
- toba finala inox - suna frumos
- amortizoare sport fata (am si arcuri scurte - dar nu sunt puse pe masina)
- capota bad boy
- faruri smoked
- vopsita acum 2 ani

Piese de rezerva:
- punte spate cu tamburi
- amortizoarele fata stock

Contact:
YM: villysor
Tel: 0722 291 797

Pret 1200 euro

villytzah 19-05-10 16:16

Re: Renault 5
 
Sus cu ea.
Masina este ideala pt oras.

villytzah 30-05-10 15:02

Re: Renault 5
 
Up si negociabil

villytzah 07-06-10 13:17

Re: Renault 5
 
Sus pe prima pagina.

villytzah 18-06-10 14:34

Re: Renault 5
 
UP cu molia - pret nou 1000 euro.

villytzah 21-06-10 14:42

Re: Renault 5
 
Sus cu Reno - 1000 euro.

Tis-ul 22-06-10 12:44

Re: Renault 5
 
sorry ca ma bag...dar nu era odata pe iuliu maniu??


Arata bine... pot sa zic si un UP..

villytzah 22-06-10 15:55

Re: Renault 5
 
No problem.

Acolo o parchez de obicei cand sunt in Bucuresti.

villytzah 08-07-10 18:05

Re: Renault 5
 
Up cu Reno ... pretul ramane la 1000 euro.

zadeathgod 08-07-10 23:06

Re: Renault 5
 
salut!
te intereseaza cumva?
https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...3000-euro.html

villytzah 09-07-10 11:18

Re: Renault 5
 
Spune-mi te rog mai exact ce trebuie reparat la motorul tau?
Nu cred ca doar pompa e problema, stiu ca la y20dth cade vibrochenu + alte chichitarii.
Un motor ok de schimb e cam 500-600 euro + diferenta care o vrei tu, sunt bani pe care momentan nu-i am.
Oricum putem detalia, zi-mi ce diferenta vrei si exact ce problema are masina ta. Am un amic de lucreaza la Dibas si voi discuta cu el cam care sunt costurile de readucere la viata am masinii tale si mai ales daca merita.

villytzah 15-07-10 16:55

Re: Renault 5
 
Up cu molia - 1000 euro.

villytzah 27-07-10 14:18

Re: Renault 5
 
UP - valabil - pret nou - 4000 ron fix.

villytzah 03-08-10 12:22

Re: Renault 5
 
Inca valabil

villytzah 17-08-10 09:51

Re: Renault 5
 
Am patit o "bucurie" cu masinuta - neatentie + frana fara motiv => bara crapata, capota infundata.
Masina este inca de vanzare - pretul fiind negociabil (astfel incat sa includa si cheltuielile de reparatie)

villytzah 27-08-10 11:27

Re: Renault 5
 
3 Attachment(s)
Am atasat poze.
E posibil ca in wknd sa fac rost de far si masca.
Cheltuieli de reparatie:
- bara 100 ron
- capota 100 ron
- vopsit manopera 120 ron
- vopsea 60 ron

Astea sunt preturile gasite de mine la service.
Si am gasit si - far+masca 80 ron

Rotunjim si mai scadem 500 ron din pretul initial.
Deci pret nou 3500 ron + piesele de le am acasa:
- punte spate
- arcuri scurte pe fata
- consola centrala cu spatiu pt casetofon si butoane de inchidere centralizata si geamuri el.
- carburator solex
- toba finala normala de R5

Ce mai trebuie schimbat la masina:
- macara dreapta, am observat ca se misca foarte greu de cateva saptamani, nu e rupta dar se misca greu

villytzah 30-08-10 21:07

Re: Renault 5
 
Pret nou 3500 ron + piesele de le am acasa:
- punte spate
- arcuri scurte pe fata
- consola centrala cu spatiu pt casetofon si butoane de inchidere centralizata si geamuri el.
- carburator solex
- toba finala normala de R5

villytzah 21-09-10 22:42

Re: Renault 5
 
Pretul de 3500 ron devine negociabil - UP.

villytzah 05-10-10 16:24

Re: Renault 5
 
800 euro negociabil + piesele de rezerva

villytzah 13-10-10 10:49

Re: Renault 5
 
Sus cu molia :D

villytzah 15-11-10 21:24

Re: Renault 5
 
M-am decis, masina merge la reparat. Caut far stanga si masca.

Masina inca ramane de vanzare. Pret negociabil.

villytzah 06-01-11 02:44

Re: Renault 5
 
Pret nou - 600 euro fix.

villytzah 17-01-11 21:45

Re: Renault 5
 
Valabil - in weekend am pornit masinuta si totul e ok, am dat si o tura cu ea sa mai rulam putin.
Apoi am intors-o la garaj unde va sta in continuare pana trece iarna.

Sus cu masinuta - 600 euro.

Pesso 18-01-11 00:39

Re: Renault 5
 
Cateva poze cu interiorul imi poti trimite?

pioneeru 18-01-11 18:12

Re: Renault 5
 
up de la mine :D ufff...daca as avea banii acum as lua-o :-s ceva schimburi cu un laptop si niste bani te ar interesa? :) ( scuze daca suna suna cam patetic :-s )

villytzah 25-01-11 10:57

Re: Renault 5
 
5 Attachment(s)
Poze cu interiorul masinii.
Acelasi pret de 600 euro fix.

villytzah 04-02-11 11:35

Re: Renault 5
 
I-am luat masca fata, urmeaza si farul dreapta si ma apuc de reparatii.

villytzah 17-02-11 22:31

Re: Renault 5
 
Am luat si farul dreapta, urmeaza reparatie pt revizie ITP.
Inca de vanzare.

villytzah 11-04-11 22:53

Re: Renault 5
 
Masina a intrat la reparat, urmeaza ITP si e gata de vanzare.

villytzah 09-05-11 22:40

Re: Renault 5
 
Masina este aproape gata, ultimele reglaje la frane si directie ca sa trecem ITP-ul fara probleme.

Ar mai fi macaraua pt geamul dreapta fata pe care nu o gasesc de fel.
Voi posta poze cu masina reparata cum ajung la Ploiesti.

villytzah 25-05-11 08:37

Re: Renault 5
 
10 Attachment(s)
Masina a iesit din reparatii si arata foarte bine.
Urmeaza ITP-ul si masina e gata de plecare.
Pozele sunt facute cu telefonul pe inserat. Scuzati calitatea slaba.
Daca doriti pot poza si anumite detalii ale masinii.

Pretul este de 800 euro.

villytzah 30-06-11 08:08

Re: Renault 5
 
Saptamana asta rezolv cu ITP si e gata de plecat la viitorul proprietar.

Pretul masinii este de 800 euro, iar in pretul asta mai intra si o bara spate de GTT si un eleron de GTT.

villytzah 14-07-11 12:35

Re: Renault 5
 
ITP - trecut
RCA - facut

Si am si scos buburuza la plimbare, merge foarte bine.

villytzah 04-08-11 09:43

Re: Renault 5
 
Masina a ajuns la noul proprietar. Sa o stapaneasca sanatos.
Se poate inchide acest topic.
Multumesc.

Old_boy 04-08-11 14:27

Re: Renault 5
 
felicitari tie si noului propietar o masina foarte frumoasa

vali.2005 04-08-11 17:50

Re: Renault 5
 
Quote:

Originally Posted by villytzah (Post 4506572)
Masina a ajuns la noul proprietar. Sa o stapaneasca sanatos.
Se poate inchide acest topic.
Multumesc.

Multumesc villytzah!:D Voi avea grija de ea cel putin asa cum ai avut tu! :D Am sa incerc sa vin si cu ceva fotografii! :D


All times are GMT +2. The time now is 06:15.

- Copyright 2026 4Tuning