Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tg-Jiu (https://forum.4tuning.ro/415-tg-jiu.html)
-   -   bmw E30 turbo (https://forum.4tuning.ro/415-tg-jiu/188740-bmw-e30-turbo.html)

calingruia2001 16-05-10 14:06

bmw E30 turbo
 
5 Attachment(s)
urmeaza akm e dezmembrat :x

fitanu-vasi 17-05-10 04:45

Re: bmw E30 turbo
 
Foarte misto masina, sa o stapanesti sanatos.
P.S. Asta nu la avut Fane.

blad 17-05-10 17:12

Re: bmw E30 turbo
 
gata a dat masina fane????

NightClubRacer 18-05-10 16:56

Re: bmw E30 turbo
 
arata bine, dar pe ce motor pui turbo?

calingruia2001 18-05-10 20:07

Re: bmw E30 turbo
 
nu a dat o fane nu a platito nu a fost a lu fane
de pe 5 ar ul ala de il dezmembrez 25 24 v ce zici e bun dar nu are vanos am inteles ca e cel mai bun ..

calingruia2001 18-05-10 20:09

Re: bmw E30 turbo
 
gata cu recarosarea acum e dezcompletata urmeaza 25 24v si apoi o mica turbina dar trebuie sa gasesc cine pune turboooo pe la buc ca la noiiii e varza

calingruia2001 18-05-10 20:12

Re: bmw E30 turbo
 
9 Attachment(s)
poze cu ursulet frumosiii:lol::lol::lol::lol:

calingruia2001 18-05-10 20:13

Re: bmw E30 turbo
 
ma drogheaza masinile astea am devenit dependent si am fost un prost knd am vrut sa o vand ...........

blad 18-05-10 22:24

Re: bmw E30 turbo
 
Quote:

Originally Posted by calingruia2001 (Post 3370830)
nu a dat o fane nu a platito nu a fost a lu fane
de pe 5 ar ul ala de il dezmembrez 25 24 v ce zici e bun dar nu are vanos am inteles ca e cel mai bun ..

oricum fuge masinutza :p ii dadea fane 200 pe varsaturi :)) acul sarea de la 80 la 200 :))

GTXR 19-05-10 01:23

Re: bmw E30 turbo
 
sa bagi si niste poze mai recente ,sti ce zic eu ...sa iei motoru de pe subaru si ai termint povestea :lol:

NightClubRacer 19-05-10 09:55

Re: bmw E30 turbo
 
in buc sunt destui care pun turbo, bani sa ai :D ca te costa ceva...dar merita ;) Blocant ai? :D ca motoru e deja pe vine.

calingruia2001 19-05-10 13:31

Re: bmw E30 turbo
 
blocant are 5 aru si vreau sa ii mut mijlocu din ala in ala ca carcasa nu merge cam la ce pret sa ma astept la montarea asta de turbina si cam cati caluti ar face sunt bune kit urile astora la 1400e ...
PT CATA GTX MOTORU DE SUBARU RAMANE PE SUBARU .... CA DOAR NU AM INEBUNIT..

calingruia2001 19-05-10 13:35

Re: bmw E30 turbo
 
as vrea si eu un parasolar cu no speed limit s au ceva sa mi pun si eu stie cineva de unde...

bobiMOM 19-05-10 13:42

Re: bmw E30 turbo
 
Quote:

Originally Posted by calingruia2001 (Post 3372546)
blocant are 5 aru si vreau sa ii mut mijlocu din ala in ala ca carcasa nu merge cam la ce pret sa ma astept la montarea asta de turbina si cam cati caluti ar face sunt bune kit urile astora la 1400e ...
PT CATA GTX MOTORU DE SUBARU RAMANE PE SUBARU .... CA DOAR NU AM INEBUNIT..

merge direct grupul dc 5-arul de care vorbeshti este e34!

calingruia2001 19-05-10 15:09

Re: bmw E30 turbo
 
Quote:

Originally Posted by bobiMOM (Post 3372574)
merge direct grupul dc 5-arul de care vorbeshti este e34!

da de e34 si nu cred ca merge la prinderi e mai mare are buzele alea nu vine la suruburi stii tu ca merge

GTXR 19-05-10 15:53

Re: bmw E30 turbo
 
kituri turbo gasesti pe ebay in state dar nu stiu cat sunt de bune,in plus nu au toate piesele necesare ...dupa ce ai rezolvat partea asta urmeaza electronica ,cred ca cel mai bun pt treaba asta e WPPu' .

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=kit...286.m270.l1313

bobiMOM 19-05-10 18:57

Re: bmw E30 turbo
 
Quote:

Originally Posted by calingruia2001 (Post 3372827)
da de e34 si nu cred ca merge la prinderi e mai mare are buzele alea nu vine la suruburi stii tu ca merge

Da, trebuie schimbat decat capacul din spate...oricum depinde ce raport are? Depinde ce motor vrei? Catzi cai? Trebuie sa studiezi f bine inainte de a lua decizii!

Ruff_Ryders 20-05-10 19:06

Re: bmw E30 turbo
 
frumos ursulet...bafta la modificari;))

calingruia2001 21-05-10 14:47

Re: bmw E30 turbo
 
da stiu ca trebuie sa studiez motorul l am luat e 25 24v si kit de turbo nu am luat dar trebuie sa vin si sa ma gandesc cam ce e mai bine in fine vad eu ma gandesc

calingruia2001 21-05-10 14:48

Re: bmw E30 turbo
 
Quote:

Originally Posted by Ruff_Ryders (Post 3376318)
frumos ursulet...bafta la modificari;))

mersi sper sa iasa bine ca daca nu e belea

Ruff_Ryders 21-05-10 14:50

Re: bmw E30 turbo
 
las ca trebuie sa iese daca pui suflet;))

andy4M3 29-05-10 20:47

Re: bmw E30 turbo
 
RATZOO !!! daca tu pui pe masina asta TURBO .... eu o sa trec la triciclete...
M-as bucura sa faci asta ....dar m-as si mira in acelas timp k ai mai zis tu k faci si nu ai mai facut .........SPOR LA TREABA:peace:

calingruia2001 30-05-10 13:29

Re: bmw E30 turbo
 
Quote:

Originally Posted by andy4M3 (Post 3400082)
RATZOO !!! daca tu pui pe masina asta TURBO .... eu o sa trec la triciclete...
M-as bucura sa faci asta ....dar m-as si mira in acelas timp k ai mai zis tu k faci si nu ai mai facut .........SPOR LA TREABA:peace:

da mai am mai zis ca fac dar nu am mai facut o ca nu am mai avut dispozitia necesara acuma o fac pe bune apropo a zis barzoiu ca ti o da la jumate ca te ai *** pe tine pt un milion jumate cand scoti mata....

andy4M3 30-05-10 14:43

Re: bmw E30 turbo
 
BINE BA .....o sa ma feresc:D:D:D SA TE VAD CE FACI CU URSU K SUNT CURIOS .... :peace:

MarioCrT 31-05-10 16:53

Re: bmw E30 turbo
 
andy parcă aveai şi tu un proiect legat de un BMW . Ce ai mai făcut cu el ?

andy4M3 31-05-10 17:07

Re: bmw E30 turbo
 
INK ESTE !!!! Mai trebuie vopseaua si e completa .....MOMENTAN "FONDURI INSUFICIENTE":sad: in rest complet tot de la lambodoors la ultimu twiter pt sunet in masina :dribble: Sper sa ma invart cat mai repede si de vopsea :peace:

PANA ATUNCI SPOR LU' RATZA LA E30 :peace::peace::peace:

fitanu-vasi 03-07-10 23:08

Re: bmw E30 turbo
 
Baa lasa turbo, pune motor de m5 e 60.
Ia uite ce face:
'' https://www.youtube.com/watch?v=HiRaJaJK_dw ''

'' https://www.youtube.com/watch?v=lS5yD...eature=channel ''


All times are GMT +2. The time now is 23:54.

- Copyright 2026 4Tuning