![]() |
Transfagarasan Car Day
|
Re: Transfagarasan Car Day
cate masini sau inscris?
|
Re: Transfagarasan Car Day
top gear de romania :D
interesanta initiativa (provocarea) sunt curios ce o sa iasa. ar fi interesant si o filmare pe timp de noapte la urcare :-) spor la treaba |
Re: Transfagarasan Car Day
detalii ceva?
|
Re: Transfagarasan Car Day
Toate detaliile sunt pe flyer :-)
Suna perfect.. daca n'as avea masina cu motor de rasnita, as fi primul inscris ... poate la anu :rolleyes2 Sa va distrati.. si sa faceti poze... multe :-) |
Re: Transfagarasan Car Day
am postat gresit...s-a incarcat dupa un minut....:D
|
Re: Transfagarasan Car Day
modificati bre poza,"91 kilometri" cu un singur i :P e pacat de initiativa
taxa este pentru o masina sau pentru o persoana? |
Re: Transfagarasan Car Day
Pacat doar ca Transfagarasan-ul se redeschide complet abia dupa 1 iulie.
Quote:
|
Re: Transfagarasan Car Day
intradevar dupa 1 iulie se deschide dar in data de 24-26 iunie cu ocazia GT Marathon in romania va fii deschis.
detalii aici http://rallyzone.ro/index.php/circuit.html |
Re: Transfagarasan Car Day
Evenimentul se doreste doar pentru COMUNITATE, atat de tuning, styling, performance si audio. Nu este un eveniment pentru public; doar pentru noi - cei pasionati de automobile.
Fie ca aveti masina de 100 euro sau de 100.000 euro, fie ca este "gata" sau "work-in-progress", fie ca pasiunea este drift-ul sau drag-ul, acest car day este pentru a ne reaminti ca suntem o comunitate caruia ii plac masinile, nu certurile. Va asteptam. P.S. a) 200 RON / persoana, include cazare, masa, foc de tabara, fotbal, filme, poze, etc.; b) Pana acum suntem 14 masini. |
Re: Transfagarasan Car Day
Pai cu-atat mai mult nu cred ca se poate obtine o deschidere a drumului doar pentru acest eveniment... :rolleyes2
|
Re: Transfagarasan Car Day
Daca nu era rezolvat deja, nu postam.
|
Re: Transfagarasan Car Day
Voi stiti mai bine. ;)
Ati 'uns' rotitele care trebuie, daca ati reusit deschiderea acelei portiuni + bagat pluguri pentru acest eveniment. Felicitari ;) |
Re: Transfagarasan Car Day
ATENTIE!
Data evenimentului s-a modificat! Evenimentul va avea loc cu 1 zi inainte, adica pe 12 IUNIE, 2010, SAMBATA! INFORMATII SI REGULAMENT: A) Nu exista termen limita pentru inscriere. Puteti sa va inscrieti si cu 1 zi inainte. B) Despre Plata si serviciile INCLUSE 1) Suma de 200 RON se achita la FATA LOCULUI, la ora 10:00 a.m., odata cu deschiderea evenimentului. 2) Suma de 200 RON include: a) Cazare 1 camera de 2 persoane pentru 1 noapte. b) O cina festiva in noaptea evenimentului. c) Foc de tabara, teren fotbal, etc.; in cadrul complexului turistic Albota. d) Mic dejun in a 2-a zi a evenimentului. e) Sedinta foto-video; participant cu masina personala in video-ul evenimentului + poze individuale si de grup. f) Etapa indemanare / raliu pe o portiune a traseului Transfagarasan (optional). 3) Preturi pentru vizitatori ADITIONALI: a) Persoana in plus la cina, mic dejun si restul evenimentelor: 50 RON. b) Pescuit, calarie, ATV-uri, Barca, Canoe, Piscina, Jacuzzi, Fitness sau alte servicii se taxeaza conform preturilor Complex Turistic Albota 4) Suma de 200 RON nu se plateste DIRECT catre ShadowCrew, ci la furnizorul de servicii hotel/restaurant. Acestia sunt cei care predau bon fiscal. Clubul ShadowCrew este o asociatie non-profit, acest eveniment NU genereaza niciun fel de venit. Datorita acestui fapt, ShadowCrew nu isi asuma nicio responsabilitate fata de participantii la eveniment in legatura cu serviciile hotel/restaurant. Acestea sunt responsabilitatea Complexului Turistic Albota. C) ITINERARUL evenimentului 1) Intalnire cu toti participantii la Barajul Vidraru 2) Sesiune foto. 3) Drum catre Cascada Balea 4) Sesiune foto+video. 5) Probe de indemanare; 1, 3, 5 km. a) Parcurgerea probelor este optionala. Acestea nu se clasifica in nici un campionat actual. Nu sunt un eveniment sportiv. b) Pilotii masinilor isi asuma intreaga raspundere pentru orice accidente survenite pe traseu. 6) Sesiune foto+video. 7) Parcurgerea a 60 de km pana la Complexul Turistic Albota. a) In functie de durata celorlalte activitati, parcurgerea drumului se va face fara limite de viteza (daca se desfasoara dupa orele 17:00). b) Pilotii masinilor isi asuma intreaga raspundere pentru orice accidente survenite pe traseu. 8) Cazarea la Complexul Turistic Albota. 9) Cina festiva, foc de tabara, etc. Acest eveniment este pentru COMUNITATE, nu pentru public. O parghie, care sa faciliteze relatiile de colaborare intre diverse cluburi automobilistice din Romania. Cei interesati, pentru inscrieri si mai multe detalii, tel 072458223. |
Re: Transfagarasan Car Day
Salutare. S-a interesat cineva recent de starea Transfagarasanului? S-a mai propus o excursie asemanatoare pe un alt forum, dar cineva a pomenit de niste zone decopertate. Mai ales daca ai masina tunata nu prea merita sa iti lasi spoilere, tobe sau alte accesorii prin gropi.
|
Re: Transfagarasan Car Day
Bravo baieti ma bucur sa vad cat mai multe evenimente in Romania .Felicitari si la mai multe ,cred ca o sa iasa super tare ,in primul rand locatia e de nedescris TRANSFAGARASAN.Bravo bravo.
|
Re: Transfagarasan Car Day
Frumoasa initiativa, dar nu cred ca se va concretiza la data respectiva.
Portile tunelului de la Balea Lac sunt inchise, sudate, (d.c. sudate, pentru a nu intra zapada in tunel in timpul iernii ca draq o mai scoate de acolo) pana la data stabilita de deschide a Transfagarasanului, eu asa stiam ca este procedura. Cu privire la locul stabilit de pornire al itinerariului, barajul Vidraru, locul ales nu este potrivit pentru adunarea unui numar mare de masini, nefiind loc, stationarea pe baraj fiind interzisa. Ca o sugestie privind locul de intalnire, mai potrivit mi se pare la baza cetatii Poienari, aproximativ km 58, e mai mare spatiul. |
Re: Transfagarasan Car Day
Eu sunt nascut in Curtea de Arges stau la jumate de ora de baraj si Transfagarasan si multe lucruri aici nu sunt in regula doar daca aveti aprobare de la politie sa se faca ceva de genu!
De ce spun asta sambata la baraj unde vreti voi sa va intalniti e FULLLLL dac amai veniti si voi cu 2 masini cu siguranta nu aveti loc sa le puneti! In legatura cu Transfagarasanu tunelul nu am auzit de cand ma stiu sa se deschida innaitne de termen doar cand au fost cei de la Top Gear dar acum nu stiu tinand cont ca este destul de cal si voi asigurati ca este ok se poate sa dea drumu mai devreme. Drumul este destul de greu de jos de la cetatea poenari pana putin dupa baraj apoi au inceput sa asfalteze este oarecum ok! Daca aveti nevoie de detalii imi puteti lasa PM. Oricum felicitari un eveniment frumos! |
Re: Transfagarasan Car Day
Detaliile se mai pot schimba pana in saptamana in chestiune; in cazul in care organizarea (autoritatile), nu decid sa aprobe toate conditiile evenimentului. In orice caz, fie ca vin 5 masini, fie ca vin 50, atat costurile cat si distractia va fii la fel.
Ca si situatie de urgenta, se poate rezuma doar la partea de nord a drumului, dinspre Sibiu. |
Re: Transfagarasan Car Day
pe 12 iunie se tine e36 meet ar fii fost bine sa organizati in alta zi
|
Re: Transfagarasan Car Day
o lista cu cei inscrisi?
|
Re: Transfagarasan Car Day
Evenimentul E36 nu este responsabilitatea noastra. Acest eveniment nu necesita zeci/sute de masini... daca se intampla sa coincida cu altele, imi pare rau pentru cei care ar fii vrut sa vina si nu vin. In rest... fiecare cu al lui. :)
Lista cu cei inscrisi nu s-a alcatuit inca, clubul ShadowCrew fiind implicat in pregatirea show-ului de la Alba Iulia din weekend-ul tocmai incheiat. Probabil se va alcatui in decursul acestei saptamani. |
Re: Transfagarasan Car Day
Fotografii facute in urma cu o saptamana circa, pe transfagarasan
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._4547117_n.jpg http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._5464555_n.jpg Mai multe aici: https://www.facebook.com/#!/photo.php...22118081162459 |
Re: Transfagarasan Car Day
Portiunea dinspre Curtea de arges catre tunel sau dinspre Sibiu?
|
Re: Transfagarasan Car Day
Dinspre sibiu :)
Cand a fost raliul argesului era inchis nu stiu acum ... insa cred ca l-au deschis ... :) pozele cu 350zu sunt facute acum .. 2 saptamani aproape .. |
Re: Transfagarasan Car Day
Am vorbit ieri si zapada s-a cam topit, iar drumul este deschis.
|
Re: Transfagarasan Car Day
A fost un eveniment incredibil. Nu multi au venit, dar cei care au ales sa petreaca acest weekend pe Transfagarasan
nu au regretat alegerea facuta. Pe langa kilometri peste kilometri de asfalt parcurs pe "the best road in the world", oaspetii au savurat clipe de neuitat alaturi de comunitatea de tuning din Romania. Atat la cina festiva, la focul de tabara precum si la surpriza facuta de organizatori (un foc de artificii), fiecare s-a simtit de minune alaturi de natura, asfalt si bolizi. Pe masura ce le primesc, voi posta cateva poze... Iar mai tarziu in aceasta noapte, o scurta filmare din partea mea cu 350z-ul si "urmaritorii", un BMW E30 si un Ford Mondeo. Cei care au fost, sunt liberi sa-si posteze pozele, filmarile, etc.; |
Re: Transfagarasan Car Day
17 Attachment(s)
si ceva poze de la eveniment,
pacat ca n-au fost mai multi, e o experienta de neuitat, imi pare rau ca i dind't bring the right car :) |
Re: Transfagarasan Car Day
|
Re: Transfagarasan Car Day
Foarte reusit filmul,felicitari!
|
Re: Transfagarasan Car Day
Nota 20 pentru film bravo
|
Re: Transfagarasan Car Day
bravo baieti! 8)
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:49. |
- Copyright 2026 4Tuning