Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Bagged (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/186089-e46-bagged.html)

tupeu 02-05-10 21:56

E46 - Bagged
 
2 Attachment(s)
Buna, cam de 1 an si ceva lucrez la masina dar nu m-am gandit sa o postez pe 4tuning
E46 320i 2.2i 170cp
asa arata masina cand am luat-o

tupeu 02-05-10 21:57

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
am inceput cu muzica, esec pentru ca nu am ales bine statia, eram incepator si subwooferul era mai slab decat amplificatorul, s-a ars in cateva ore de cand le-am montat :D

tupeu 02-05-10 21:57

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
au urmat apoi angel-eyes, semnalizari fumurii, stop-uri fumurii

tupeu 02-05-10 21:59

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
am schimbat iar muzica :), intre timp am pus folii pe geamuri, un eleron m3, narile negre, ornamentele usilor negru lucios, interior luminat cu led-uri alb rece

tupeu 02-05-10 22:00

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
am ajuns apoi la suspensii si distantiere de 15 mm spate cu 10 mm fata (am folosit si un alt tip de bieleta de pe alta masina pentru a fi functionala bara stabilizatoare :) ) si am modificat la fel aripile spate pentru a intra mai usor rotile sub aripa

tupeu 02-05-10 22:03

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
am schimbat iar muzica si cred ca de data asta va fi ultima data, head unit alpine cu sistem lightning audio complet, coaxiale fata strike, componente spate strike, amplificator strike 1000D + sub strike 15" pe 2 bobine

quick_silver2 02-05-10 22:03

Re: Stanced E46
 
Atat, teai oprit la modificarile astea?
Imi este foarte cunoscuta masina, nu stiu de ce..Am mai vazuto prin CJ cand eram prin trecere..
Probabil ma insel, in fine..
Bafta in continuare!

tupeu 02-05-10 22:03

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
capota facelift

plictisit 02-05-10 22:06

Re: Stanced E46
 
si eu am amplificatorul mai mare decat statia si pana acum n-am avut nici o problema

tupeu 02-05-10 22:07

1 Attachment(s)
cat timp a fost frig ( :O ) am lucrat la sistemul de deschidere al usii, pregatit pentru eliminarea clantelor

https://vimeo.com/7866176

Quote:

Originally Posted by plictisit (Post 3327861)
si eu am amplificatorul mai mare decat statia si pana acum n-am avut nici o problema

stiu ca e posibila combinatia dar la mine nu a tinut smecheria :) am fortat bassul

tupeu 02-05-10 22:09

2 Attachment(s)
am achizitionat o bara foarte frumoasa care am aranjat-o un pic

am aranjat-o un pic mai mult :))

Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 3327851)
Atat, teai oprit la modificarile astea?
Imi este foarte cunoscuta masina, nu stiu de ce..Am mai vazuto prin CJ cand eram prin trecere..
Probabil ma insel, in fine..
Bafta in continuare!

imi cer scuze dar nu stiu cum sa pun text si poza, asa vreau sa se vada progresul proiectului :) mai am de scris ...

tupeu 02-05-10 22:13

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
acum am inceput sa lucrez tot ce tine de tabla, capota badboy + bulge m3 custom, bandouri eliminate, semnalizari laterale eliminate, clante eliminate

tupeu 02-05-10 22:16

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
am modificat si oglinzile, le-am scurtat inaltimea cu cativa centimetrii, din pacate o oglinda am crapat-o :( dar se rezolva :) poate gasesc aici pe cineva care sa citeasca topicul si sa aibe o oglinda care nu ii mai foloseste, heliomata si incalzita caut ceva, chiar daca e ruginita in partea de jos un pic

quick_silver2 02-05-10 22:17

Re: Stanced E46
 
Bafta cu ea!Si scuze daca mam "bagat" peste tine..

tupeu 02-05-10 22:17

3 Attachment(s)
a trebuit sa fac ceva custom si la jante si le-am polishat, a fost un proces destul de lung dar a meritat efortul :D
am luat pentru jante si valve ascunse, multumesc lui ADE (peugeot 206) pentru idee

Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 3327914)
Bafta cu ea!Si scuze daca mam "bagat" peste tine..

nici o problema :)

modificarile vor continua, stay tuned :)

plictisit 02-05-10 22:31

Re: Stanced E46
 
o sugestie, incearca sa scrii mai mult intr-un post si sa nu mai faci 5454255 posturi

on: nici eu nu tin subwooferul dat la minim din statie .. sa speram ca n-o sa faca poc :lol:

tupeu 02-05-10 22:37

Quote:

Originally Posted by plictisit (Post 3327997)
o sugestie, incearca sa scrii mai mult intr-un post si sa nu mai faci 5454255 posturi

on: nici eu nu tin subwooferul dat la minim din statie .. sa speram ca n-o sa faca poc :lol:


am scris inainte, am vrut sa se vada progresul sa fie text poza, daca imi spui cum pot face asta, asa o sa fac deacum inainte, oricum nu vad problema, dar daca deranjeaza voi scrie altcumva

daca subwooferul e bun, rezista :)

motzu 02-05-10 23:04

Re: Stanced E46
 
bafta cu proiectu man

crysty.bobok 02-05-10 23:55

Re: Stanced E46
 
Felicitari ! Foarte bine arata masina ! sunt curios cum va arata spre final ... voi urmari threadul asta cu mare interes !

pwr_bz 03-05-10 06:30

Re: Stanced E46
 
Foarte frumos ce ai facut pana acum!
Esti pe drumul cel bun imi place.

FAST&FURIOUS 03-05-10 07:29

Re: Stanced E46
 
Bun venit.
Interesant proiect, frumoase realizari.
Bafta!!!

Marian_nebunu 03-05-10 08:49

Re: Stanced E46
 
frumos :D dar parca jantele alea nu meritau investitie :D trebuiau altele :D in rest nu am ce sa iti reprosez e frumoasa masina :D
bafta in continuare

road_runner 03-05-10 10:11

Re: Stanced E46
 
''get low as you can, coz low is a lifestyle''

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

daffy duck™ 03-05-10 19:04

Re: Stanced E46
 
interesant proiect!!!!

o intrebare, termini masina pana la KOE????

P.S ai scos tarziu manerele!!!

HoricutzWSR 03-05-10 19:49

Re: Stanced E46
 
super tare...stances all the way! multa bafta :D

SAX1987 03-05-10 20:09

Re: Stanced E46
 
Foarte tare arata fara manere la usi ! Ai sudat gaura sau ai astupat direct cu fibra?

Sucees!

tupeu 04-05-10 08:45

Re: Stanced E46
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3328628)
frumos :D dar parca jantele alea nu meritau investitie :D trebuiau altele :D in rest nu am ce sa iti reprosez e frumoasa masina :D
bafta in continuare

ceea ce vreau sa iau jante sunt cam scumpe si nu pot momentan, investitie nu am bagat in ele decat timp, asta era ideea am vrut sa fac ceva diferit si sa nu ma coste, mie imi plac foarte mult asa, mult mai mult decat stock, o sa mai postez poze mai clare in viitorul apropiat

am reusit sa imi gasesc cauciucuri 235 40 17, foarte mult am cautat, si cand am gasit nu aveam bani :D, va fi un detaliu foarte important pentru imaginea masinii

Quote:

Originally Posted by daffy duck™ (Post 3330297)
interesant proiect!!!!

o intrebare, termini masina pana la KOE????

P.S ai scos tarziu manerele!!!

nu sunt sigur, dar probabil va fi la show la standul Team CSR :)

si nu am inteles de ce le-am scos tarziu manerele ??? :D

Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 3330495)
Foarte tare arata fara manere la usi ! Ai sudat gaura sau ai astupat direct cu fibra?

Sucees!

sunt sudate :)

cristi_tecar_30 04-05-10 09:45

Re: E46 - Stanced
 
foarte frumoasa masina mai.bafta cu proiectul.eu in locul tau mash oferi sa imi faci si mie asha jantele pana la KOE
ce zici?te oferi peu-ule?:D

tupeu 04-05-10 10:08

Re: E46 - Stanced
 
mai vedem :)

haralex 04-05-10 11:32

Re: E46 - Stanced
 
bafta la modificari ... arata foarte bine ;)

daffy duck™ 04-05-10 11:37

Re: Stanced E46
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 3331722)

nu sunt sigur, dar probabil va fi la show la standul Team CSR :)

si nu am inteles de ce le-am scos tarziu manerele? :D

vedem toti la show de ce ;)

bafta cu masina!!!!!!!

tupeu 04-05-10 12:42

Re: E46 - Stanced
 
sa nu se inteleaga gresit, nu am modificat masina pentru show-ul de la cluj, normal ca o faceam mult mai repede daca asta vroiam dar finantele nu ma lasa :d

alexufo 04-05-10 15:48

Re: E46 - Stanced
 
sunt proiecte ce trebuie gandite din timp .. si care nu pot fi grabite..
la sfarsit o sa fie un produs final demn de mers la un show cu el

tupeu 04-05-10 22:21

Re: E46 - Stanced
 
4 Attachment(s)
poze noi cu ea vopsita (provizoriu)

tigermotorsport 04-05-10 22:47

Re: E46 - Stanced
 
Hai cu poze noi. Contrastu de care ti-am zis;-) spor.

EmyM6 04-05-10 23:09

Re: E46 - Stanced
 
f frumos proiectul.felicitari.am sa urmaresc thread-ul;)

crysty.bobok 04-05-10 23:23

Re: E46 - Stanced
 
foarte frumos ! ar merge un portbagaj csl look!

intr-o poza apare cu bandouri spate in alta fara.. cum este de fapt? sper ca fara:D
ce e cu oglinzile alea?

tupeu 04-05-10 23:44

Re: E46 - Stanced
 
mersi, va fi si un csl ;)

tupeu 04-05-10 23:49

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by crysty.bobok (Post 3334213)
foarte frumos ! ar merge un portbagaj csl look!

intr-o poza apare cu bandouri spate in alta fara.. cum este de fapt? sper ca fara:D
ce e cu oglinzile alea?

era cu bandouri acum e fara :P
daca citesti mai atent scrie ce am facut, inca nu sunt terminate, mai am de lucru la oglinzi, le-am scurtat cu cativa centimetrii in inaltime

HoricutzWSR 05-05-10 13:22

Re: E46 - Stanced
 
sper ca umpli bara aia de stickere , nu? :D
http://fatlace.com/lacedup/wp-conten.../07/illest.jpg


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2026 4Tuning