![]() |
E46 - Bagged
2 Attachment(s)
Buna, cam de 1 an si ceva lucrez la masina dar nu m-am gandit sa o postez pe 4tuning
E46 320i 2.2i 170cp asa arata masina cand am luat-o |
Re: Stanced E46
1 Attachment(s)
am inceput cu muzica, esec pentru ca nu am ales bine statia, eram incepator si subwooferul era mai slab decat amplificatorul, s-a ars in cateva ore de cand le-am montat :D
|
Re: Stanced E46
1 Attachment(s)
au urmat apoi angel-eyes, semnalizari fumurii, stop-uri fumurii
|
Re: Stanced E46
1 Attachment(s)
am schimbat iar muzica :), intre timp am pus folii pe geamuri, un eleron m3, narile negre, ornamentele usilor negru lucios, interior luminat cu led-uri alb rece
|
Re: Stanced E46
1 Attachment(s)
am ajuns apoi la suspensii si distantiere de 15 mm spate cu 10 mm fata (am folosit si un alt tip de bieleta de pe alta masina pentru a fi functionala bara stabilizatoare :) ) si am modificat la fel aripile spate pentru a intra mai usor rotile sub aripa
|
Re: Stanced E46
1 Attachment(s)
am schimbat iar muzica si cred ca de data asta va fi ultima data, head unit alpine cu sistem lightning audio complet, coaxiale fata strike, componente spate strike, amplificator strike 1000D + sub strike 15" pe 2 bobine
|
Re: Stanced E46
Atat, teai oprit la modificarile astea?
Imi este foarte cunoscuta masina, nu stiu de ce..Am mai vazuto prin CJ cand eram prin trecere.. Probabil ma insel, in fine.. Bafta in continuare! |
Re: Stanced E46
1 Attachment(s)
capota facelift
|
Re: Stanced E46
si eu am amplificatorul mai mare decat statia si pana acum n-am avut nici o problema
|
1 Attachment(s)
cat timp a fost frig ( :O ) am lucrat la sistemul de deschidere al usii, pregatit pentru eliminarea clantelor
https://vimeo.com/7866176 Quote:
|
2 Attachment(s)
am achizitionat o bara foarte frumoasa care am aranjat-o un pic
am aranjat-o un pic mai mult :)) Quote:
|
Re: Stanced E46
1 Attachment(s)
acum am inceput sa lucrez tot ce tine de tabla, capota badboy + bulge m3 custom, bandouri eliminate, semnalizari laterale eliminate, clante eliminate
|
Re: Stanced E46
1 Attachment(s)
am modificat si oglinzile, le-am scurtat inaltimea cu cativa centimetrii, din pacate o oglinda am crapat-o :( dar se rezolva :) poate gasesc aici pe cineva care sa citeasca topicul si sa aibe o oglinda care nu ii mai foloseste, heliomata si incalzita caut ceva, chiar daca e ruginita in partea de jos un pic
|
Re: Stanced E46
Bafta cu ea!Si scuze daca mam "bagat" peste tine..
|
3 Attachment(s)
a trebuit sa fac ceva custom si la jante si le-am polishat, a fost un proces destul de lung dar a meritat efortul :D
am luat pentru jante si valve ascunse, multumesc lui ADE (peugeot 206) pentru idee Quote:
modificarile vor continua, stay tuned :) |
Re: Stanced E46
o sugestie, incearca sa scrii mai mult intr-un post si sa nu mai faci 5454255 posturi
on: nici eu nu tin subwooferul dat la minim din statie .. sa speram ca n-o sa faca poc :lol: |
Quote:
am scris inainte, am vrut sa se vada progresul sa fie text poza, daca imi spui cum pot face asta, asa o sa fac deacum inainte, oricum nu vad problema, dar daca deranjeaza voi scrie altcumva daca subwooferul e bun, rezista :) |
Re: Stanced E46
bafta cu proiectu man
|
Re: Stanced E46
Felicitari ! Foarte bine arata masina ! sunt curios cum va arata spre final ... voi urmari threadul asta cu mare interes !
|
Re: Stanced E46
Foarte frumos ce ai facut pana acum!
Esti pe drumul cel bun imi place. |
Re: Stanced E46
Bun venit.
Interesant proiect, frumoase realizari. Bafta!!! |
Re: Stanced E46
frumos :D dar parca jantele alea nu meritau investitie :D trebuiau altele :D in rest nu am ce sa iti reprosez e frumoasa masina :D
bafta in continuare |
Re: Stanced E46
''get low as you can, coz low is a lifestyle''
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: |
Re: Stanced E46
interesant proiect!!!!
o intrebare, termini masina pana la KOE???? P.S ai scos tarziu manerele!!! |
Re: Stanced E46
super tare...stances all the way! multa bafta :D
|
Re: Stanced E46
Foarte tare arata fara manere la usi ! Ai sudat gaura sau ai astupat direct cu fibra?
Sucees! |
Re: Stanced E46
Quote:
am reusit sa imi gasesc cauciucuri 235 40 17, foarte mult am cautat, si cand am gasit nu aveam bani :D, va fi un detaliu foarte important pentru imaginea masinii Quote:
si nu am inteles de ce le-am scos tarziu manerele ??? :D Quote:
|
Re: E46 - Stanced
foarte frumoasa masina mai.bafta cu proiectul.eu in locul tau mash oferi sa imi faci si mie asha jantele pana la KOE
ce zici?te oferi peu-ule?:D |
Re: E46 - Stanced
mai vedem :)
|
Re: E46 - Stanced
bafta la modificari ... arata foarte bine ;)
|
Re: Stanced E46
Quote:
bafta cu masina!!!!!!! |
Re: E46 - Stanced
sa nu se inteleaga gresit, nu am modificat masina pentru show-ul de la cluj, normal ca o faceam mult mai repede daca asta vroiam dar finantele nu ma lasa :d
|
Re: E46 - Stanced
sunt proiecte ce trebuie gandite din timp .. si care nu pot fi grabite..
la sfarsit o sa fie un produs final demn de mers la un show cu el |
Re: E46 - Stanced
4 Attachment(s)
poze noi cu ea vopsita (provizoriu)
|
Re: E46 - Stanced
Hai cu poze noi. Contrastu de care ti-am zis;-) spor.
|
Re: E46 - Stanced
f frumos proiectul.felicitari.am sa urmaresc thread-ul;)
|
Re: E46 - Stanced
foarte frumos ! ar merge un portbagaj csl look!
intr-o poza apare cu bandouri spate in alta fara.. cum este de fapt? sper ca fara:D ce e cu oglinzile alea? |
Re: E46 - Stanced
mersi, va fi si un csl ;)
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
daca citesti mai atent scrie ce am facut, inca nu sunt terminate, mai am de lucru la oglinzi, le-am scurtat cu cativa centimetrii in inaltime |
Re: E46 - Stanced
sper ca umpli bara aia de stickere , nu? :D
http://fatlace.com/lacedup/wp-conten.../07/illest.jpg |
| All times are GMT +2. The time now is 09:39. |
- Copyright 2026 4Tuning