Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale moto (https://forum.4tuning.ro/571-discutii-generale-moto.html)
-   -   Inca Un Accident (https://forum.4tuning.ro/571-discutii-generale-moto/18074-accident.html)

Bmwaldo 28-05-06 22:45

Inca Un Accident
 
inca un accident pe dn1 la tancabesti ... atentie .. pozele sunt socante ... si sa ma scuze admin`ul / moderatorul .. pt link :
http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=19462
Dumnezeu sa il odihneasca in pace ! :cry: :cry:

Bmwaldo 28-05-06 22:58

Re: Inca Un Accident
 
2 Attachment(s)
POZE SOCANTE >... ATENTIE !! poate k sunt prea dure ..dar ar trebui sa le vedetzi sa va imaginatzi pe voi acolo cand calcatzi prea tare acceleratia...cat despre baiat ... nu avea nicio sansa ...
P.s : scuzatzi copierea pozelor de pe alt site...

andrey_ctyn 28-05-06 22:58

Re: Inca Un Accident
 
Dumnezeu sa-l odihneasca ! :(( urat ... f urat .. saracu' :(

SpeedeR 29-05-06 00:58

Re: Inca Un Accident
 
D-zeu sa-l ierte!! :( :( :(

Psycho 29-05-06 01:20

Re: Inca Un Accident
 
OMFG ... nu`mi vine sa cred .... :(

Dumnezeu sa-l ierte :(

SpeedeR 29-05-06 01:58

Re: Inca Un Accident
 
Alt taran care a vrut sa intoarca fara sa se asigure... si pacat k si lipsa echipamentului sia spus cuvantul :( :(
Rog un moderator sa scoata prima poza postata, cel putin din respect pentru decedat
Inca o data, Odihneasca-se in pace si sper ca ala cu passatu sa isi gaseasca sfarsitul in chinuri

http://oxide.globtel.ro/images_moto/...fault/rose.gif http://oxide.globtel.ro/images_moto/...fault/rose.gif RIP

Bmwaldo 29-05-06 01:59

Re: Inca Un Accident
 
il consider k pe unul dintre cele mai sangeroase accidente petrecute in acest an in Romania ... :cry: :cry: :cry:

Bmwaldo 29-05-06 03:11

Re: Inca Un Accident
 
Quote:

Originally Posted by SpeedeR
Alt taran care a vrut sa intoarca fara sa se asigure... si pacat k si lipsa echipamentului sia spus cuvantul :( :(
Rog un moderator sa scoata prima poza postata, cel putin din respect pentru decedat
Inca o data, Odihneasca-se in pace si sper ca ala cu passatu sa isi gaseasca sfarsitul in chinuri

http://oxide.globtel.ro/images_moto/...fault/rose.gif http://oxide.globtel.ro/images_moto/...fault/rose.gif RIP

am pus`o sa se vada c se poate intampla ..dar dak deranjeaza ... rog si eu sa fie scoasa ... my fault

Alexutzzz 29-05-06 05:23

Re: Inca Un Accident
 
mi se pare o mare tampenie sa postezi aici accidentele astea si sa nu zici macar cum s a intamplat ,cei care sunt interesati de motociclism intra pe forumurile moto ;) dar nici aici nu e rau numai ca ar fi bine sa zici numa de BINE ,si "pizder" unde crezi tu ca a intors? daca ai fost atent sti ai fi dat seama ca nu avea cum sa intoarca pentru ca nu avea cum pentru ca erau acele balize pline cu apa ,acum sa va zic cum s a intamplat
motociclistu venea cu aprox 200 km/h asta ar insemna 56m/s asta daca calculez bine cel cu masina a trecut de pe o banda pe alta si asa s a petrecut accidentu :((
RIP SCHULZ asa il chema
si parca nu se mai opresc accidentele moto anu asta au fost cam 180 si vreo 25 de morti :(( imi e frica sa mai scot motoru din garaj

SpeedeR 29-05-06 09:03

Re: Inca Un Accident
 
si tu daca ai fi mai mai atent ai fi aflat k la 10 m de accident se terminau balizele si cik a vrut sa intoarca larg... dar comentariile nu isi mai au rostul acum

VLAD_85 29-05-06 14:51

Re: Inca Un Accident
 
Dumnezeu sa-l odihneasca !

AleXXL 29-05-06 19:33

Re: Inca Un Accident
 
RIP ...
am ramas shocant cand am vz pozele ...:rolleyes2
cred si eu ca prima poza trebuie scoasa din respect pt.familia decedatului :cry:

DDD 29-05-06 20:50

Re: Inca Un Accident
 
Odihneasca-se in pace!
din nefericire am trecut pe la locul accidentului la cateva minute de la producerea lui, si noi tot pe motocilceta, a fost cel mai urat sentiment pe care l-am avut, sa stai sa dai din colt in colt si sa-ti fie frica sa dai un cearsaf la o parte pentru ca exista sansa sa fie cineva cunoscut. e groazinc, mi-a fost frica sa ma uit la el pentru ca aveam senzatia ca era desfigurat, dar nu, nu era, era linistit ca si cum dormea, o sa fie o imagine pe care nu o voi uita toata viata.
Condoleante familiei si celor ce l-au cunoscut pe Cristi.

PS. Marea majoritate de pe aici sunteti conducatori auto, va rog, aveti grija cum conduceti, nu va distrugeti vietile voastre si nici pe ale altora, criminalul era un tanar, un tanar ce a luat viata atlui tanar din inconstienta, va rog aveti grija de voi caci nimeni altcineva nu o face, aveti grija de voi pentru ca altfel veti ajunge si voi sa faceti parte dintr-o statistica.

Condoleante inca o data si aveti grija cum conduceti, o fractiune de secunda este tot ce-i trebuie unui inconstient sa va ucida.

GolfuletzS 29-05-06 20:53

Re: Inca Un Accident
 
nu se poate asa ceva ....


RIP :sad: :sad: :sad: :sad:

BULLDOG 29-05-06 20:58

Re: Inca Un Accident
 
:( Parca nu se mai opresc accidentele moto din tara, din ce in ce mai multe din pacate majoritatea datorita neatentiei soferilor fata de motociclisti:( Oihneasca-se in pace! si condoleante familiei :(

d3vilish_lips 29-05-06 22:02

Re: Inca Un Accident
 
DDD ... shtii care e ideea .. cand eshti cu conserva pe strada eshti si te simti in sigurantza si uitzi k ala care e pe 2 roti .. si la 50 la ora daca pica de pe motor poate sa moara ... plus de asta .. viteza .. k de obicei a mai facut o victima , un tanar nevinovat. Gandeshte-te in felul urmator k daca el venea cu 150 cel de la volan nu putea aprecia viteza lui si / sau poate chiar nu l-a vazut ...

oricum pacat , pacat k s-a mai dus o viata nevinovata , cat despre cuvintele spuse despre tine nu pot sa spun nimik pot spune k sunt frumoase dar nu se cade asa ceva aici .. si nu tin partea nimanui .. nici a motociclishtilor si nici a automobilistilor



ps: psycho a redactat cele de mai sus ;)

Psycho 29-05-06 22:06

Re: Inca Un Accident
 
facea fitze forum`u si a postat ea in locul meu ...

DDD 29-05-06 22:17

Re: Inca Un Accident
 
Era vorba de un sfat al unui om care a vazut cum un tanar si-a prapadit viata din cauza neatentiei, plus ca este un subforum de motociclism, poate va fi invatare de minte pentru cei care se cred invincibili, poate din 10 motociclisti unul se va gandi de doua ori inainte de a baga mana in gaz, nu mai vreau sa-mi numar prietenii pe degete si nu mai vreau sa vad tineri morti in accidente.
In fiecare zi vad incepatori pe motociclete atat de puternice incat ar face sa paleasca si un motociclist experimentat, vad inconstienti care ruleaza cu viteza fara casca si echipament de protectie, nu am vrut sa lezez pe cineva, am vrut doar sa va atrag atentia ca aveti doar o viata si aia este foarte pretioasa. Inconstienta este de ambele parti, si toti, fie ca suntem automobilisti, fie ca suntem motociclisti suntem afectati de gereslile zmeilor din jurul nostru.
Aveti grija de voi.
D.

Psycho 29-05-06 22:24

Re: Inca Un Accident
 
Acum ceva timp a fost pus pe forum un film cu un tip care la fel a murit din cauza unui accident cu un autoturism. Filmul este destul de macabru in sensul k tipu este filmat cu moare si chiar cu plange zicand k nu vrea sa moara , este incredibil , ramai marcat cand vezi asa ceva si eu unu mi-am jurat k atunci cand in spatele meu este un motociclist sa fac orice imi sta in putintza pentru ai facilita trecerea si de a nu fii eu cel care doamne fereshte ii pune capat zilelor . de aceea prin oras in deosebi belesc ochii in oglinzi daca aud vreun motor .. si merg cu geamul intredeschis pentru ai auzii , tinand cont de faptul k vara a inceput si vor fii din ce in ce mai multi , numarul lor se va marii ... cred k ne revine atat noua cat si voue responsabilitatea de a spori / marii atentia pe drumurile puvblice ..

SpeedeR 29-05-06 23:03

Re: Inca Un Accident
 
Quote:

Originally Posted by Psycho
Acum ceva timp a fost pus pe forum un film cu un tip care la fel a murit din cauza unui accident cu un autoturism. Filmul este destul de macabru in sensul k tipu este filmat cu moare si chiar cu plange zicand k nu vrea sa moara , este incredibil , ramai marcat cand vezi asa ceva si eu unu mi-am jurat k atunci cand in spatele meu este un motociclist sa fac orice imi sta in putintza pentru ai facilita trecerea si de a nu fii eu cel care doamne fereshte ii pune capat zilelor . de aceea prin oras in deosebi belesc ochii in oglinzi daca aud vreun motor .. si merg cu geamul intredeschis pentru ai auzii , tinand cont de faptul k vara a inceput si vor fii din ce in ce mai multi , numarul lor se va marii ... cred k ne revine atat noua cat si voue responsabilitatea de a spori / marii atentia pe drumurile puvblice ..

bv ;) asa fac si eu... si tare mas bucura daca toti ar fi la fel...
dar... dk nu toti ,makar cativa sa ii ajutam...

NightClubRacer 29-05-06 23:47

Re: Inca Un Accident
 
e urat ceea ce s-a intamplat, poate vom invata si noi cate ceva din accidente, sa fim mai atenti la cei pe 2 roti. Si eu sunt un mare pasionat 2 roti, dar ma cam feresc sa ies si sa ma plimb singur. D-zeu sa-l ierte!!! :(

DDD 30-05-06 10:46

Re: Inca Un Accident
 
Ma bucur sa aud asta, ma bucur cand vad ca si voi va straduiti, pentru ca am vazut multi soferi care taiau fata motocicletelor intentionat, ma bucur ca si voi vreti sa schimbati ceva, sper sa nu mai trebuiasca sa aud ca mi-a murit un prieten doar pentru ca "Nu l-am vazut domne!"
Va multumesc.

Eugen_TL 30-05-06 13:44

Re: Inca Un Accident
 
vai mama...grav grav de tot ..socante pozele ,cel putin pt mine :(

d-zeul sa-l aiba in grija acolo sus

bogdan_wrc 30-05-06 14:13

Re: Inca Un Accident
 
D-zeu sa il ierte. imi pare foarte rau cand vad si aud de astfel de evenimente. inca in RO nu ma simt protejat nici in maisna, cu atat mai putin pe 2 roti. nu am carnet cu A, dar am vazut si auzit destule incat sa ma dea inapoi de la achizitia unui motor. in RO inca e macel pe sosele!

Bmw_E30dak 30-05-06 15:27

Re: Inca Un Accident
 
\dumnezeu sa il ierte saracul baiat offff

LiviuTZ 30-05-06 19:21

Re: Inca Un Accident
 
Ba baietzi eu am fost la locul accidentului...in viatza mea nu am mai vazut asa ceva...cand am vazut baiatula ala cu motociclate cum statea intins pe jos nu imi venea sa cred...am zis ca nu mai conduc niciodata...Dumnezeu sa il ierte!!!:((

LiviuTZ 30-05-06 19:32

Re: Inca Un Accident
 
Nu va doresc sa vedeti asa ceva niciodata...sper sa uit ce am vazut...tremur numai cand ma gandesc!

Bmwaldo 31-05-06 00:01

Re: Inca Un Accident
 
Quote:

Originally Posted by LiviuTZ
Nu va doresc sa vedeti asa ceva niciodata...sper sa uit ce am vazut...tremur numai cand ma gandesc!

tzi sau taiat picioarele ... erai moale ... si batea inima tare in piept ? asa`i ?

JohnyXxx 31-05-06 03:01

Re: Inca Un Accident
 
RIP Odihneasca-se in pace (EU mai bine mor asa decat bolnav la pat si vai mortii mei.)

TazzY 31-05-06 08:15

Re: Inca Un Accident
 
R.I.P........ Nu mai am cuvinte.....

Opportunity 31-05-06 12:23

Re: Inca Un Accident
 
RIP pacat de el

LiviuTZ 31-05-06 17:27

Re: Inca Un Accident
 
Quote:

Originally Posted by Walderrama
tzi sau taiat picioarele ... erai moale ... si batea inima tare in piept ? asa`i ?

Cam asa ceva...a fost primul mort pe care l-am vazut din motive de genu asta!!!Dumnezeu sa-l odihneasca in pace

The_One_Forever 07-06-06 14:46

Re: Inca Un Accident
 
Sa se odihneasca in pace.

hu guta 15-06-06 19:20

Re: Inca Un Accident
 
dumnezeu sa-l odihneasca in pace

in romania motociclisti nu sunt respectati


All times are GMT +2. The time now is 14:21.

- Copyright 2026 4Tuning