Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - M43B18 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/180331-e36-m43b18.html)

Neamtzu_e36 02-04-10 20:22

E36 - M43B18
 
6 Attachment(s)
Dupa cateva zile de gandire m-am hotarat pastrez pisica nu mai vreau urs dasta am si inchis vechiul thread .Cum spuneam este un E36 din 93 motor 1.8 ,interior piele,abs,servo,geamuri electrice fata,mai trebuie putin lucrat la ea dar o sa o fac si asta va ramane nu o mai dau ,legat de inmatriculat am sa o bag la BG cand am sa dau ursu ,am sa revin cu poze pe parcurs cu ce am sa fac pe la masina :D

ar_66_rau 02-04-10 20:29

Re: E36 - M43B18
 
sporr...k ai ceva de lucruu...;)

Neamtzu_e36 02-04-10 20:37

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by ar_66_rau (Post 3242963)
sporr...k ai ceva de lucruu...;)

stiu ca am ceva de munca la ea dar nu imi pare rau si sper sa scot ceva frumos ;) si mai am sa fac si aprinderea care a fost pusa invers ca nu porneste :sad:

ar_66_rau 02-04-10 21:02

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3242985)
stiu ca am ceva de munca la ea dar nu imi pare rau si sper sa scot ceva frumos ;) si mai am sa fac si aprinderea care a fost pusa invers ca nu porneste :sad:

las' k faci incet incet....si daca ai gusturi....de ce sa nu iasa ceva frumos;)....sa-ti ajute Dumnezeu...sa iasa ceva ft ft frumos...;)bafta

Wilgax 02-04-10 21:18

Re: E36 - M43B18
 
WELCOME BACK!Tot E36 ramane la putere momentan.Arata bine zic eu...dar cand te vei baga in ea va iesi crima!Am sa urmaresc topicul cu foarte mare interes!Spor la tunareala Neamtzule!Imi aduc aminte de cea de 2000.....ar fi iesit frumoasa si aia!Asta si mai si!

Marian_nebunu 03-04-10 06:35

Re: E36 - M43B18
 
Iuda mare :D:D:D ai tradat tu pisica pentru urs ntz ntz ntz

Neamtzu_e36 03-04-10 10:32

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3243076)
WELCOME BACK!Tot E36 ramane la putere momentan.Arata bine zic eu...dar cand te vei baga in ea va iesi crima!Am sa urmaresc topicul cu foarte mare interes!Spor la tunareala Neamtzule!Imi aduc aminte de cea de 2000.....ar fi iesit frumoasa si aia!Asta si mai si!

ooooo wilgax cf ? nu te-am mai vazut pe forum :D

Neamtzu_e36 03-04-10 10:33

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3243888)
Iuda mare :D:D:D ai tradat tu pisica pentru urs ntz ntz ntz

Bai Mariane iar incepi ma cu IUDA ?? :D:D am zis ca ramane pisica pai pisica ramane ;)

Wilgax 03-04-10 12:03

Re: E36 - M43B18
 
Ce sa fac Neamtzule.....uite sunt bucuros ca te-ai dat inapoi pe meleagurile lui E36 sa mai am cu cine discuta.Am avut niste divergente p-aci din cauza faptului ca postam mult si am zis sa o fac numai cand este strict necesar si nu prea am mai dat deoarece incerc sa strang bani sa-mi fac pisicuta asa incetu cu incetu si cam rar pe-acasa mai mult cu munca.Mai am si BACu acush acushik!Am incercat sa urmaresc celelalte thread-uri cu ursii aia mici si simpatici dar nu avea rostul.Acum....vreau sa vad ce iese din toata treaba asta cu noua ta achizitie si sper de data asta sa te tii de cuvant si s-o pastrezi sa iasa ceva beton din ea!Astept cu nerabdare poze si filmulete!


PS:zi-mi te rog raspunsul la o intrebare ca aici nu stiu......vine un interior de E36 coupe pe E36 limo?ma refer la scaune si mai ales la bancheta spate.

Neamtzu_e36 03-04-10 12:16

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3244418)
Ce sa fac Neamtzule.....uite sunt bucuros ca te-ai dat inapoi pe meleagurile lui E36 sa mai am cu cine discuta.Am avut niste divergente p-aci din cauza faptului ca postam mult si am zis sa o fac numai cand este strict necesar si nu prea am mai dat deoarece incerc sa strang bani sa-mi fac pisicuta asa incetu cu incetu si cam rar pe-acasa mai mult cu munca.Mai am si BACu acush acushik!Am incercat sa urmaresc celelalte thread-uri cu ursii aia mici si simpatici dar nu avea rostul.Acum....vreau sa vad ce iese din toata treaba asta cu noua ta achizitie si sper de data asta sa te tii de cuvant si s-o pastrezi sa iasa ceva beton din ea!Astept cu nerabdare poze si filmulete!


PS:zi-mi te rog raspunsul la o intrebare ca aici nu stiu......vine un interior de E36 coupe pe E36 limo?ma refer la scaune si mai ales la bancheta spate.

Pai ce sa zic domnu bafta cu Bacul si sa faci tu pisica ,eu sper din pisica asta sa scot ceva frumos asa mi-am propus ,leagat de intrebarea ta stiu ca scaunele de coupe merg pe sedan dar bancheta nu stiu dc sa zic da merge sau nu merge mai intereseazate ;)

Wilgax 03-04-10 12:22

Re: E36 - M43B18
 
Multumesc mult!Sper sa trec de el mai rapid ca e stress sincer.Pisicuta...probabil va intra la tuning capital dupa BAC stii cand poate voi scapa de saracia asta de oras sa ma angajez undeva cu bani mai multicei sa-mi permit sa o fac!Cat despre scaune in mare parte bancheta ramane problema!Am sa ma interesez oricum!Inca odata repet...pozici si filmuletze cu fiecare miscare ce-o faci in favoarea ei!Cu ocazia asta pana la urmatorul post Paste Fericit si sa vina iepurashul cu pachet /// m, jante interior bandouri ///M...sau tuning de calitate pe gustul tau!

Neamtzu_e36 03-04-10 12:40

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3244460)
Multumesc mult!Sper sa trec de el mai rapid ca e stress sincer.Pisicuta...probabil va intra la tuning capital dupa BAC stii cand poate voi scapa de saracia asta de oras sa ma angajez undeva cu bani mai multicei sa-mi permit sa o fac!Cat despre scaune in mare parte bancheta ramane problema!Am sa ma interesez oricum!Inca odata repet...pozici si filmuletze cu fiecare miscare ce-o faci in favoarea ei!Cu ocazia asta pana la urmatorul post Paste Fericit si sa vina iepurashul cu pachet /// m, jante interior bandouri ///M...sau tuning de calitate pe gustul tau!

Ms si tie iti urez PASTE FERICIT alaturi de cei dragi :-)

Neamtzu_e36 06-04-10 09:44

Re: E36 - M43B18
 
5 Attachment(s)
Au venit deja 2 lucruri pt masina
- Grila fata noua ( fara nas)
- Volan M-teck

caddy26alex 06-04-10 12:07

Re: E36 - M43B18
 
fortza neamtule apucate de treaba!!!

PDV_1989 07-04-10 10:04

Re: E36 - M43B18
 
Pisi a ta arata ca fosta mea cand am luat-o:D, cu putin timp si niste bani va iesi ceva frumos. bafta in continuare.

alex4you 07-04-10 21:09

Re: E36 - M43B18
 
Matza blanda zgarie rau :P sau face cerculetze pe nisipu de la mare :P

Neamtzu_e36 09-04-10 16:05

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by PDV_1989 (Post 3254571)
Pisi a ta arata ca fosta mea cand am luat-o:D, cu putin timp si niste bani va iesi ceva frumos. bafta in continuare.

pai nu pui 2-3 poze sa vad si eu cum era a ta?? :D:D

Neamtzu_e36 09-04-10 16:08

Re: E36 - M43B18
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by alex4you (Post 3256616)
Matza blanda zgarie rau :P sau face cerculetze pe nisipu de la mare :P

nu zgarie pt ca iam taiat ghearele :D si nici cercuri nu face :D:D

caut plasticele de la radiator nu stiu cum se numeste (este un capac) si ala unde se inchide capota daca stiti de unde sa iau ms
P.S -am cumparat si emblema de carbon :D

Neamtzu_e36 17-06-10 14:55

Re: E36 - M43B18
 
4 Attachment(s)
Am inceput sa lucrez la pisica am schimbat grila fata ,a primit nari noi aduse la comanda si bara fata cam atat momentan ca ce este mult strica :D in poze nu apar narile noi
Si am cumparat si plasticele care lipseau la motor

Gyo*TDS 17-06-10 19:21

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3447983)
Am inceput sa lucrez la pisica am schimbat grila fata ,a primit nari noi aduse la comanda si bara fata cam atat momentan ca ce este mult strica :D in poze nu apar narile noi
Si am cumparat si plasticele care lipseau la motor

buna treaba;)
a mers bine cu berea :-)

Neamtzu_e36 18-06-10 15:56

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Gyo*TDS (Post 3448557)
buna treaba;)
a mers bine cu berea :-)

Se spune ca tre sa consumi multe lichide cand este cald afara asa ca noi am fost ascultatorii :D:D:D

Neamtzu_e36 20-06-10 21:03

Re: E36 - M43B18
 
4 Attachment(s)
Am luat si oglinzi de M dar nu aveau suportii asa ca am dat comanda la redzone tuning si abia astept sa vina si ma treb sa iau sticla din stanga :-)
Poze

Marian_nebunu 24-06-10 11:59

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3455979)
Am luat si oglinzi de M dar nu aveau suportii asa ca am dat comanda la redzone tuning si abia astept sa vina si ma treb sa iau sticla din stanga :-)
Poze

asa frate asa mai vii de acasa:D

rdy4ever 24-06-10 15:29

Re: E36 - M43B18
 
bara fata... parca e ceva in neregula cu ea...

Gyo*TDS 24-06-10 15:31

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3450560)
Se spune ca tre sa consumi multe lichide cand este cald afara asa ca noi am fost ascultatorii :D:D:D

asa e :D oricum ai facut treaba buna.:-)

ZerO_CooL 24-06-10 21:11

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3250836)
Au venit deja 2 lucruri pt masina
- Grila fata noua ( fara nas)
- Volan M-teck

sergiulik83: Salut.Poți te rog să-mi spui de unde ai luat volanul,eventual o adresă de internet.Baftă cu bimmer-ul.

A dat report post, probabil din greseala, in loc sa posteze aici.

Neamtzu_e36 25-06-10 10:51

Re: E36 - M43B18
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by rdy4ever (Post 3466873)
bara fata... parca e ceva in neregula cu ea...

ce este in neregula cu bara?? seamana cu cea din poza atasata,mie imi place bara :-)

Neamtzu_e36 25-06-10 10:58

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Gyo*TDS (Post 3466879)
asa e :D oricum ai facut treaba buna.:-)

ms ms ,ieri am montat si oglinzile de M am sa revin cu poze .....

Neamtzu_e36 28-06-10 10:53

Re: E36 - M43B18
 
3 Attachment(s)
Pozele :D

keemo 28-06-10 11:10

Re: E36 - M43B18
 
da bine cu oglinzile si bara. Imi pare putin matuita bara ,de ce nu o vopsesti undeva profi ?in rest masina e ok ,sa o stapanesti sanatos ,spor la modificari !!:D

Neamtzu_e36 28-06-10 11:14

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by keemo (Post 3476319)
da bine cu oglinzile si bara. Imi pare putin matuita bara ,de ce nu o vopsesti undeva profi ?in rest masina e ok ,sa o stapanesti sanatos ,spor la modificari !!:D

ms ,bara este facuta cu sprey ca sa nu stea in 7 culori cand termin de pus tot ce vreau pe ea o bag la vopsit :D

Neamtzu_e36 28-06-10 11:36

Re: E36 - M43B18
 
1 Attachment(s)
un filmulet din tineretea mea :D

D_a_N_i 28-06-10 11:38

Re: E36 - M43B18
 
noroc ca tiam dat io filmuletu.bafta la proiect

alex4you 28-06-10 13:09

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3476392)
un filmulet din tineretea mea :D



vai nu imi vine sa cred ca dupa atata timp vad si eu filmuletzul asta.......imi completez colectia de filmulete cu tine :P....upsss :">......ce dor mie de matza aia..........

Ricardinho 28-06-10 14:50

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3455979)
Am luat si oglinzi de M dar nu aveau suportii asa ca am dat comanda la redzone tuning si abia astept sa vina si ma treb sa iau sticla din stanga :-)
Poze


Arata mai bine acum spor in continuare la treaba ... app sa-i pui si niste semnale smoked ca da bine rau, pleoape, niste proiectoare la fel smoked..grila de la bara si ce mai crezi tu

Neamtzu_e36 28-06-10 20:53

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by alex4you (Post 3476628)
vai nu imi vine sa cred ca dupa atata timp vad si eu filmuletzul asta.......imi completez colectia de filmulete cu tine :P....upsss :">......ce dor mie de matza aia..........

Opa colectie sa inteleg ca am si fani?? :D:D:D

Neamtzu_e36 28-06-10 20:56

Re: E36 - M43B18
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Ricardinho (Post 3476963)
Arata mai bine acum spor in continuare la treaba ... app sa-i pui si niste semnale smoked ca da bine rau, pleoape, niste proiectoare la fel smoked..grila de la bara si ce mai crezi tu

MS ,or sa vina si alea pe rand , poza cu volanul montat multumesc lui preparatu pt ajutor

Neamtzu_e36 29-06-10 15:00

Re: E36 - M43B18
 
6 Attachment(s)
O pun si pe sora mai mica care nu prea vede lumina zilei ca sta sub prelata si asteapta sa fie inscrisa este un E36 1.6 ca dotari are doar oglinzi electrice :D asta va ramane simpla fara modificari eu zic ca arata destul de bine astept parerii

POZE :

D_a_N_i 29-06-10 15:16

Re: E36 - M43B18
 
arata bine asa simpla asa sa o si lasi sa mergi zilnic cu ea iar 1.8 pentru ce vrei tu sa o faci

Neamtzu_e36 29-06-10 15:40

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by D_a_N_i (Post 3479903)
arata bine asa simpla asa sa o si lasi sa mergi zilnic cu ea iar 1.8 pentru ce vrei tu sa o faci

Asta mica va fi de zi cu zi si cea neagra o fac pentru mine vad eu la sfarsit ce o sa iasa ;)


All times are GMT +2. The time now is 13:50.

- Copyright 2026 4Tuning