![]() |
Cielo Oradea
4 Attachment(s)
Daewoo cielo, made in South Korea :D,
discuri frana Zimmerman, perforate, placute Ferodo , jante Wolfrace Kendo Black 15'. Pneuri Marangoni Zeta Linea 195/50/15. Filtru aer K&N in cutia originala , portbagaj shaved . Audio difuzoare JBL GT series , subwoofer JBL GT 5-2402BR , amplificator JBL GTO 1004e, condensator de 1F Spectron. |
re: Cielo Oradea
frumoasa masina dar baga si niste poze din fata si din spate :)
p.s. jante denastea am vrut sa imi pun eu .. dar m`am lasat :D |
re: Cielo Oradea
Foarte mafiotă maşina dar o strica sticker-ele alea.
Poate în timp vei putea să îi scoţi si bandourile alea cromate. |
re: Cielo Oradea
Andi a descris perfect situatia... "MAFIOTA" :)) SUper arata masina, dar scoate toate stickerele de pe ea, scoate si bandourile alea si la final... suspensie 80/60 sau 60/40... o sa arate si mai bine :)
Frumoasa masina sa ai grija de ea... |
re: Cielo Oradea
Salutare domnu!!!Ce urmeaza la masina?
Ps:Daca nu ma insel parca team vazut o data in oras mi se pare cunoscuta masina |
re: Cielo Oradea
7 Attachment(s)
Salutare baieti, multumesc pentru aprecierile facute pana acum.
Cea ce m-a determinat sa postez si eu despre ce s-ar putea face dintr-un daewoo cielo este nenumaratele wanna be.. modified ,ce le-am vazut pe parcursul timpului pe diferite forumuri , respectiv site-uri. Cum intotdeauna este loc de mai bine , si al meu cielo a suferit diferite modificari la partea de estetica mai mult , incepand cu linia audio si terminand la finele anului 09' cu jantele respectiv sistemul de franare . Anul acesta este in plan o suspensie reglabila de la SPAX PSX , lowers by 40mm , reglabile pe duritate:D O bara stabilizatoate pentru puntea fata , desi in acest segment intampinam greutati deoarece nu gasesc una compatibila , doar poate ar merge oarecare de Kaddet.. Si un upgrade pe partea audio, 2x JBL P1222 Power series 1600/400rms De asemenea i-au in calcul schimbarea head unitului.. actual un Panasonic CQ7703N digital 4x70w cu un Pioneer AVH-P3100DVD |
urmeaza si poze mai noi, doar sa se limpezeasca vremea asta.
ce am urcat acum sunt si poze mai noi si unele mai vechi, stilul masini in cele din urma este si va urma in continuare un stil clean 8) cu tendinte MAFIOTE:-P slava foliei super dark:D care politiei doamne ajutale.. nu le place..:D si mie mi se pare cunoscuta masina ta suciuciprian, cine are ochiul format pentru masini intretinute le observa una doua8) |
re: Cielo Oradea
Bun Venit in clanul Daewoo!!! Superba masina,rotile,spatele fff frumos.
Sugestii de le mine: 1.Renunta la stickerele alea,dau un aspect de kitch. 2.Vopseste stalpii de la usi in negru,pentru a da o continuitate foliei de pe geamuri. Sunt convins ca mai ai u multe idei pentru acest proiect. |
re: Cielo Oradea
decat sa dai atatia bani pe 2 jbl p1222 ... mai bine te orientezi la ceva asemnator si bun in raport pret/calitate .. parerea mea :) si in legatura cu dvd .. eu am modelul ce vrei tu sa pui :D
|
Re: Cielo Oradea
4 Attachment(s)
update..
|
Re: Cielo Oradea
Draguta masina, dar o aud cum tipa neaparat dupa suspensie sport , si nu 40 mm, mai mult...
Cum ai zis si tu, o bara rigidizare pe fata ar merge...Se gaseste destul de usor, doar sa cauti... La motor nu ii faci nimic, sa fie in ton cu toate elementele tuning de pe partea audio ? Bafta la modificari, spor la treaba ! |
Re: Cielo Oradea
frumos frumos... exact mafia style :D imi plac discurile perforate, ai facut treaba buna! pe spate ai cumva punte de opel, cu discuri? daca n-ai, nu te bate gandu sa-ti pui? in rest ce sa zic, stickerele ar trebui date jos, si o suspensie ca sa o cobori (nu e scump un set de arcuri). a da, si o toba sport sa urle putin :twisted:
|
Re: Cielo Oradea
Cat au fost discurile Zimmermann??
|
Re: Cielo Oradea
topa sport are :D de la yed racing..:D ma bate gandu la una carbon da sa nu huruie prea tare :lol:
suspensia anu asta e in plan , arcuri + amortizoare poate 60/40 |
Re: Cielo Oradea
Ai vreun site ceva legate de suspensia reglabila? Bara stabilizatoare te asigur eu ca merge de kadett :)
|
Re: Cielo Oradea
arata foarte frumos, foarte "mafiota" cum s-a spus mai sus:-)
muzica, jos palaria..este jbl totusi.. toba sport pune de carbon dar cu silencer, cand vrei urla, cand nu, nu :lol: bafta in continuare la modificari:-) |
Re: Cielo Oradea
3 Attachment(s)
multumim frumos , ne straduim sa o facem din ce in ce mai buna:D
acuma cu muzica mie imi place JBL , ca si brand , nu o fi cel mai tare in domeniul car audio ..da e suficient , si oricum imi place sa merg pe acceasi linie :D nu boxe dls,,woofer GZ etc. |
Re: Cielo Oradea
3 Attachment(s)
noul look :D
|
Re: Cielo Oradea
O schimbare radicala a look-ului :D
|
Re: Cielo Oradea
Frumoasa rau masina!E si aceasi culoare ca a mea,poate i-ti fur si eu vreo 2 idei daca nu te superi bineinteles!Bafta cu ea in continuare!
|
Re: Cielo Oradea
ma bucur ca va place:D
|
Re: Cielo Oradea
Frumoase rau jantele. Wolfrace-urile astea dau bine de tot pe masina ta, mai ales ca e si inchisa la culoare!Totusi cred ca ar fi mers si ceva mai maricele decat 15", dar asta depinde doar de tine.
Felicitari pt grija pt masina...Munca e totul ! |
Re: Cielo Oradea
7 Attachment(s)
un update asa micutz de prin vara din 010..:D
nu mai postat de ceva vreme:shock: si un virtual in materie de bad boy si nu numai :D facut de BSV pe care doresc sa si il pun in aplicare in cursul acestui an |
Re: Cielo Oradea
Ma bucur ca`ti place ce am gandit eu cu masina ta:),dar asta e adevarau arata prea bn asa;)succes la realizari..si sper sa o vad asa anu asta cum zici tu.Sper ca nu te superi daca imi fac si eu BB cam asa :)),o sa semene masinile noastre dar totusi vor fi diferite.cele mai cunoscute cielo`uri or fi astea Mihaiule.
App...ce cauta masina ta...la fosta mea scl unde am terminat liceu?:D |
Re: Cielo Oradea
statea la umbra , in compania masinei la politie :D
cu putzin timp cu catziva mai multi bani :D le facem si mai valabile :D |
Re: Cielo Oradea
imi place linia audio.. nu esti moale:D
|
Re: Cielo Oradea
mersi mersi :D
|
Re: Cielo Oradea
oi trece anu asta pe la mitingu vostru si o sa vad live...8)
|
Re: Cielo Oradea
te asteptam sa treci :D
o profi photo sesion e inclusa in pretz..:D |
Re: Cielo Oradea
|
Re: Cielo Oradea
Da frumos.. dar las k azi deja wofferele alea erau cam vechi...asta nu e o problema numa sa sune, mai bine spunene c ai de gand sa pui?! :D
|
Re: Cielo Oradea
ma gandesc la Mac Audio STX sunt din colectia noua din cate am vazut:D si pretul e bunicel
pareri ?:D http://www.***********/car-sound/subw...dual-8259.html |
Re: Cielo Oradea
decat macurile astea la banii astia iti faci muzica nu ***urile alea .. ;)
|
Re: Cielo Oradea
foarte frumoasa masina...cum a mai zis si lumea pe aici, mafioata masina:twisted:
dar da acele stikere jos...nu-si au rostul pe masina... numai bine! |
Re: Cielo Oradea
multumim :D
stikere sau dat jos intre timp , mai putin cel cu clubul din care fac parte CRS Oradea:D urmeaza un photoshoting pe 26 martie 8) |
Re: Cielo Oradea
2 Attachment(s)
photo update
|
Re: Cielo Oradea
Maffia style ...clar.Frumos cielo`u tau.Mai ai nevoie sa o cobori oleaca si`n rest nota10.Ai pozele noi vad... si eu le vreau :D
|
Re: Cielo Oradea
5 Attachment(s)
o coboram:-)
photo update part. 2 |
Re: Cielo Oradea
10 Attachment(s)
photo shote':D
|
Re: Cielo Oradea
UAW..ft faine pozeleh... ,de masina sa nu mai zic,maffia..
Gasesti u zone faine d sedintza foto.. |
| All times are GMT +2. The time now is 15:41. |
- Copyright 2026 4Tuning