Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Brasov (https://forum.4tuning.ro/50-brasov.html)
-   -   Pareri 4tuning days (https://forum.4tuning.ro/50-brasov/176406-pareri-4tuning-days.html)

Yackone 14-03-10 23:31

Pareri 4tuning days
 
Majoritatea dintre noi am fost prezenti acolo...As vrea sa vad ce parere aveti si voi despre marele eveniment si de ce? Rugamintea mea este sa fiti obiectivi;)

tzutzu.2009 15-03-10 00:19

Re: Pareri 4tuning days
 
In privinta mea, eu zic ca a fost ok! Masini au fost, fete au fost.....
Pacat de cursa de drift care s-a tinut pe un traseu pt barci mai degraba.....
In orice caz, era loc de mai bine.

Shuba88 15-03-10 03:39

Re: Pareri 4tuning days
 
Cum am scris si in threadul "mare" cu pareri, per total mia placut, nu regret ca m-am dus, si ma voi duce si la anu :D
Insa au fost minusuri, cum ar fii:
-Aglomeratia (mult mai ok a fost anul trecut in cladiri separate)
-Zgomotul (Muzica de peste tot, plus baiatul cu evo-ul caruia rateurile se auzeau si inafara salii :lol: )
-Unele masini neterminate (parerea mea este ca masini care mai au chit pe ici pe colo,nu au ce cauta la o expozitie gen 4t)
-Unele masini terminate (Nu vreau sa dau exemple dar cateva erau lucrate jalnic)
-Unele masini stock (nu chiar 100% stock dar maxim un "mini-kit" pe ele... iarasi nu au ce cauta la un show tuning)
-Fetele (hmm,cred k maxim 5 mi sau parut dragute, restul vai si amar, unele chiar de toata jena)

In rest numa bine :D, Multumesc 4tuning ;)

gabitza121 15-03-10 03:50

Re: Pareri 4tuning days
 
NASOL cu exceptia catorva masini care meritau sa fie acolo si sunt megacunoscute ca in fiecare an sunt prezente nimic interesant multe femei nasole pe langa masini adica erau mult mai multe faine care venisera ca si spectatoare decat alea de acolo,si multe masini nasoale sau lucrate de toata jena un mic exemplu era un golf 4 care avea niste lufturi de zici ca ii cazusera piesele pe masina din cer si cum au cazut asa au ramas.:twisted::twisted:

Robert Coca 15-03-10 06:17

Re: Pareri 4tuning days
 
Pentru mine a fost o pierdere de vreme... Aglomeratie, muzica data tare pe la cluburi... Incerci sa pozezi si tu subiectul principal masina + accesoriul femeia (ca la tuning show parca vi pentru masini) si se gaseste cate unu sa se traga in rama cu femeia ca de.. Si tu stai ca fraieru in fata masinii cateodata aplecat sa prinzi un unghi si astepti cate 10 minute sa-si faca Vasile poza cu telefonul cu gagica... Ma gandeam ca au mai evoluat oamenii dar m-am inselat.

La drift sincer sa va spun nu am vazut nimica. Am fost o singura data pe acolo si in 5 minute am plecat. Stai sa-ti rupi gatu sa vezi ceva printre capete. Organizarea la drift a lasat foarte mult de dorit. Incepand cu asezare spectatori si terminand cu jegul de pe circuit (nisip, apa).

La audio oamenii aia au stat in frig afara in parcare. Penibil sa organizezi ceva si sa nu-ti primesti musafirii in incinta complexului...

450yfz 15-03-10 07:36

Re: Pareri 4tuning days
 
foarte nasol putine masini faine...au fost si masini care chiar nu aveau treaba cu tuningul gen oltcitul ala frate ...........macar stiu k pana la buc si inapoi pot sa merg cu 20 de litri de motorina asa k 50% a fost ok mam distrat p drum dus intors....

IL Capo 15-03-10 08:31

Re: Pareri 4tuning days
 
Te-am facut, 12 litri dus-intors :)

Perfect Auto 15-03-10 12:34

Re: Pareri 4tuning days
 
Putini expozanti care sa prezinte cate ceva nou.Multe masini dupa cum au spus si altii sunt prezente in fiecare an cam cu aceleasi chestii...
50% a fost ok din punctul meu de vedere.

gabitza121 15-03-10 16:58

Re: Pareri 4tuning days
 
mai bine mergeam la paradisul acvatic si ne distram mai tare,dar asta e cand nu se mai face din pasiune si se face ptr bani asa se intampla

dexter_20 15-03-10 17:24

Re: Pareri 4tuning days
 
Anul asta mi s-a parut inghesuiala mai mare. Daca se organiza ca in ceilalti ani, in halele respective poate era mai bine. Masini au fost, ca unele au mai fost, ca unele nu trebuiau sa fie, insa ce m-a deranjat...unele nu erau spalate cum trebuie. Am vazut si chedere gazate, si scursuri si lufturi aiurea, dar asta nu m-a deranjat in mod deosebit. Poate ca din cauza frigului fetele au fost mai imbracate ca in alti ani, dar...am trecut si peste asta. Per total mi-a placut.

Robert Coca 15-03-10 17:46

Re: Pareri 4tuning days
 
Quote:

Originally Posted by dexter_20 (Post 3186110)
Poate ca din cauza frigului fetele au fost mai imbracate ca in alti ani, dar...am trecut si peste asta.

Glumesti, nu?

sKyNeT 15-03-10 17:54

Re: Pareri 4tuning days
 
drumul a fost mai fain sincer...

Robert Coca 15-03-10 17:58

Re: Pareri 4tuning days
 
Quote:

Originally Posted by sKyNeT (Post 3186261)
drumul a fost mai fain sincer...

Aici iti dau dreptate.

dexter_20 15-03-10 19:49

Re: Pareri 4tuning days
 
Quote:

Originally Posted by Robert Coca (Post 3186212)
Glumesti, nu?

Nu puteam sa le dezbrac...poate din priviri

MIRCAT 15-03-10 22:03

Re: Pareri 4tuning days
 
-cel mai acru 4tuning de pana acuma!nici nu se compara cu ce a fost la cluj!
-masinile care au fost expuse(cele de sus) majoritatea nu aveau ce cauta acolo....nu se poate ca la un salon de tuning sa bagi masini cu spoilerele lovite,vopsea sarita sau capote vopsite cu spray-ul la intrare!!!
-masinile de jos.....majoritatea le stim de 1-2 ani(cu cateva exceptii)
-foarte putine noutati
-organizare de toata jena in special la drift si car audio
-pretul de intrare....jegmaneala pe fata .....de banii aia stateai in oras la o terasa si vedeai mult mai multe masini faine decat ce se putea vedea la acest "salon" de tuning
-per total.........o mare pierdere de timp!!!

Yackone 16-03-10 08:15

Re: Pareri 4tuning days
 
Quote:

Originally Posted by MIRCAT (Post 3187743)
-cel mai acru 4tuning de pana acuma!nici nu se compara cu ce a fost la cluj!
-masinile care au fost expuse(cele de sus) majoritatea nu aveau ce cauta acolo....nu se poate ca la un salon de tuning sa bagi masini cu spoilerele lovite,vopsea sarita sau capote vopsite cu spray-ul la intrare!!!
-masinile de jos.....majoritatea le stim de 1-2 ani(cu cateva exceptii)
-foarte putine noutati
-organizare de toata jena in special la drift si car audio
-pretul de intrare....jegmaneala pe fata .....de banii aia stateai in oras la o terasa si vedeai mult mai multe masini faine decat ce se putea vedea la acest "salon" de tuning
-per total.........o mare pierdere de timp!!!

Ca o completare...sa nu uitam ca premile iar s-au dat dupa ureche;)

blondu_glf 2 16-03-10 23:44

Re: Pareri 4tuning days
 
da....si lu yackone nu i-au dat nimic :lol:



Idem mircat.....iar drift-ul jenant...

Yackone 16-03-10 23:52

Re: Pareri 4tuning days
 
Quote:

Originally Posted by blondu_glf 2 (Post 3192223)
da....si lu yackone nu i-au dat nimic :lol:



Idem mircat.....iar drift-ul jenant...

ma asteptam ca traby-u sa nu ia nimic avand in vedere "discutile" avute inainte de show...asta este...ma axez pe alte evenimente organizate fara parteneriat 4tuning

blondu_glf 2 17-03-10 09:58

Re: Pareri 4tuning days
 
era o gluma yackone.....

Yackone 17-03-10 23:53

Re: Pareri 4tuning days
 
Quote:

Originally Posted by blondu_glf 2 (Post 3192887)
era o gluma yackone.....

eu vorbeam serios:lol:

e30_eVG3n 19-03-10 00:14

Re: Pareri 4tuning days
 
Se putea mai bine... multa lume, prea multa lume, prea mult zgomot... nici nu vreau sa ma gandesc cum s-or fi ingramadit dimineata aia pentru cele 10 tricouri... useri-useri pana sa ia un tricou... per total, organizarea a lasat de dorit! Eu nu am mai iesit la drift, eram nauc dupa 3 ore de stat inauntru, numa' de drift nu mai aveam chef, dar din ce am auzit, nici n-am pierdut nimic important...

Paul 19-03-10 12:42

Re: Pareri 4tuning days
 
Quote:

Originally Posted by e30_eVG3n (Post 3198912)
.. multa lume, prea multa lume..

Asta si e unul dintre targeturile unui eveniment, nu?

e30_eVG3n 19-03-10 18:49

Re: Pareri 4tuning days
 
Quote:

Originally Posted by Paul (Post 3200015)
Asta si e unul dintre targeturile unui eveniment, nu?

Da, este... dar daca vrei multa lume (am inteles ca se asteptau in jur de 40-50000 de vizitatori, nu stiu cati au fost pana la urma) alegi un spatiu corespunzator... mai mare(indoor+outdoor la prezentat masini, nu inauntru toate masinile si afara doar competitia de sound). Tu ai vazut cum aproape ne calcam in picioare in fata standului MBM cand s-a dezvlauit Megatronul??? Asa ceva nu merge;), plus ca nu aveai cum sa faci poze la masini din cauza roiului care incontinuu trecea prin fata lor, fara sa fie atenti in jur la masini, poate atenti doar la cele cateva fete si sa se traga in poza intre ele... sa se laude ca au fost la un salon de tuning fara sa aiba habar ce-i ala...

Paul 19-03-10 19:17

Re: Pareri 4tuning days
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by e30_eVG3n (Post 3201028)
Da, este... dar daca vrei multa lume (am inteles ca se asteptau in jur de 40-50000 de vizitatori, nu stiu cati au fost pana la urma) alegi un spatiu corespunzator..indoor+outdoor la prezentat masini, nu inauntru toate masinile si afara doar competitia de sound).

Intradevar anul trecut, cand era si in pavilioane aveai aer sa respiri si era chiar ok, dar pana la urma nu se stiu cauzele care au dus la alegerea de anul asta.

Nu inteleg ce vrei sa zici de indoor si outdoor, vroiai sa fie si soundul inauntru, sau toate afara?

Quote:

Tu ai vazut cum aproape ne calcam in picioare in fata standului MBM cand s-a dezvlauit Megatronul??? Asa ceva nu merge;)
Am vazut, ma amuzam, eram cu un etaj mai sus :lol:


Quote:

plus ca nu aveai cum sa faci poze la masini din cauza roiului care incontinuu trecea prin fata lor, fara sa fie atenti in jur la masini, poate atenti doar la cele cateva fete si sa se traga in poza intre ele... sa se laude ca au fost la un salon de tuning fara sa aiba habar ce-i ala...
Nu poti sa cataloghezi cine sa intre si cine nu, e absurd.



In rest mie mi-a placut mai mult drumul spre bucuresti :lol:

bogdan1991s 19-03-10 21:06

Re: Pareri 4tuning days
 
Quote:

Originally Posted by Perfect Auto (Post 3184959)
Putini expozanti care sa prezinte cate ceva nou.Multe masini dupa cum au spus si altii sunt prezente in fiecare an cam cu aceleasi chestii...
50% a fost ok din punctul meu de vedere.

lasa adriane am fost dezamagiti de eveniment dar macar ne-am distrat pe drum, eu inca nu l-am uitat pe ala cu dacia papuc la 120 la ora de mi-a sarit in fata:shock:

e30_eVG3n 20-03-10 01:01

Re: Pareri 4tuning days
 
Quote:

Originally Posted by Paul (Post 3201130)
Intradevar anul trecut, cand era si in pavilioane aveai aer sa respiri si era chiar ok, dar pana la urma nu se stiu cauzele care au dus la alegerea de anul asta.

Nu inteleg ce vrei sa zici de indoor si outdoor, vroiai sa fie si soundul inauntru, sau toate afara?

La ce zgomot era inauntru nu ma mai deranja si competia de sound sa fie tot acolo... acum vorbind serios, vroiam sa zic, ca mergea mai aerisit, puteau sa fie si masini expuse si outdoor, ca doar a fost vreme faina , sau expuse in pavilioane sau acele corturi imense... pentru ca la biletul de 20 de lei se putea...;)

Quote:

Am vazut, ma amuzam, eram cu un etaj mai sus :lol:
Eu incercam sa-mi croiesc drum de jos la etaj:lol:, in final am reusit.

Quote:

Nu poti sa cataloghezi cine sa intre si cine nu, e absurd.
Fara suparare, dar nu sa vii acolo ca la mall sa arati ce trening Dibidas ti-ai luat din Dragonul Rosu... am vazut niste aratari... doamne fereste... smecherasi din-astia... nush ce sa zic, poate sunt eu absurd.

Quote:

In rest mie mi-a placut mai mult drumul spre bucuresti :lol:
Per total a fost ok, dar clar se putea mai bine. Si mie mi-a placut drumul:D


All times are GMT +2. The time now is 05:52.

- Copyright 2026 4Tuning