Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 5 (https://forum.4tuning.ro/644-masina-mea-bmw-seria-5.html)
-   -   E60 - 535d (https://forum.4tuning.ro/644-masina-mea-bmw-seria-5/174790-e60-535d.html)

cristi_tecar_30 07-03-10 15:51

E60 - 535d
 
9 Attachment(s)
de curant am achizitionat un 535d si vreau sa va dati niste pareri desre masina,daca va place,daca sunt ceva probleme cu aceasta masina.
modificarile ce vreau sa pun sunt niste jante black chrome niste oglinzi de m5,difuzor din carbon cu iesit pt 4 tobe eleron din carbon si distantiere.
voi ce parere aveti?

cristi_tecar_30 07-03-10 16:13

Re: BMW e60 535d
 
eventual daca stiti voi evetuali vanzatori de piese de tuning daca aveti de vanzare jante sau oglinzi,etc.
ce m'ar mai interesa ft tare ar fi folii pt faruri sa le dau o tenta de negru daca are cineva asa ceva
si daca mai stiti ceva modificari de bun gust...

m_power87 07-03-10 16:50

Re: E60 - 535d
 
Foarte frumoasa negresa :D Sa ai parte de ea si spor la modificari

lucian_bmw 07-03-10 19:28

Re: E60 - 535d
 
daca iti iei alte jante fa-mi un pret pt acestea daca sunt de vanzare te rog . ms

cristi_tecar_30 07-03-10 19:41

Re: E60 - 535d
 
pai le vand.nici nu stiu sa iti zic cum sunt pe piata.si dau doar jantele fara cauciucuri.id-ul meu este [email protected] sau 0745131935
daca vrei sa vb mai multe ma gasesti.eu o sa le dau ca nu am ce face cu astea apoi ca de iarna am pe 17

cristi_tecar_30 07-03-10 19:44

Re: E60 - 535d
 
cam pe la 1000 euro negociabil le dau ca nu au zgarieturi si o fost pe masina 4 luni ca le'o luat azi vara si o avut acuma alea de iarna.ma cauti daca te intereseaza

cristi_tecar_30 07-03-10 19:54

Re: E60 - 535d
 
masina are pachet M complet de fabrica.jante M, suspensie M, directie M, aerodinamic M.deci jantele is originale de bmw si au fost schimbate recent pe casco ca fostu proprietar nu io placut ca una era zgariata si le'o schimbat toate

CobraArt 07-03-10 20:01

Re: E60 - 535d
 
Arata masina foarte bine si cu astea,de ce vrei sa le schimbi?

cristi_tecar_30 07-03-10 20:05

Re: E60 - 535d
 
pai vreau sa pun jante baracuda black chrome si sa il fac tot negru mat
ca atunci el o sa fie negru mat si jantele o sa deie bine cu foliile de pe geamuri.oricum jantele astea mult mai bine arata in realitate decat in poze

JusT_SaY_BoBo 07-03-10 20:19

Re: E60 - 535d
 
foarte frumoasa masina.un sfat nu-l fa negru mat!folie pentru faruri am inteles ca gasesti pe ebay speciale pentru e60.daca tot o faci neagra fai un interior alb sau crem deschis si o sa fie perfecta.

cristi_tecar_30 07-03-10 20:35

Re: E60 - 535d
 
deci masina ii tot M.inclusiv directia merge o sg tura nu o tura jumate.acuma cu interioru sar putea daca il fac il fac alb.in primu rand vreau sa pun difuzoru spate de carbon si sa ii scot 4 tobe

cristi_tecar_30 07-03-10 20:36

Re: E60 - 535d
 
m'am gandit si sa o vopsesc alb perlat cu plafonul negrusi folii si jante black chrome

B88VXL 07-03-10 20:53

Re: E60 - 535d
 
cum sa schimbi jantele astea:) care sunt prea tari:) pastreaza-le:) ai o masina foarte frumoasa:);)

cristi_tecar_30 07-03-10 20:55

Re: E60 - 535d
 
multumesc foarte frumos.vreau sa o fac printre cele mai frumoase 5-eruri din tara.acuma mam uitat pe ebay si jantele astea fara cauciucuri is 1680 de euro si cu tot cu cauciucuri 2400.ma mai gandesc daca le dau deocamdata:D

CobraArt 07-03-10 20:57

Re: E60 - 535d
 
Eu ti-am zis ca sutn foarte misto....

cristi_tecar_30 07-03-10 20:59

Re: E60 - 535d
 
mersi de sfat.maine ma duk sa schimb foliile sa pun mai negre

quick_silver2 07-03-10 21:00

Re: E60 - 535d
 
Parerea mea sincera
Asa masina,nu ii cumpara difuzor si alte tampenii
Laso asa cum e,eventual mici detalii (Siglele de pe capota si porbagaj si de pe volan,eventual si centrul rotilor sa iti cumperi altele,cu negru)
In rest,cam atat
Niste jante grave negru complet.
Sa te bucuri de ea.
PS: Cati km are masina?

CobraArt 07-03-10 21:05

Re: E60 - 535d
 
Nu inteleg ce va place voua la jantele negre??? Negru nu mai scoate janta in evidenta cu absolut nimic...

cristi_tecar_30 07-03-10 21:06

Re: E60 - 535d
 
pai eu vroiam sa ii pun difuzorul doar ca sa ii scot 4 tobe si jante crom negru vreau sa ii pun.si embleme bmw din carbon si eleron din carbon.nu vreau sa o impopotonez cu tot felu de prosti
masina are 100 de mi de km din 2005

cristi_tecar_30 07-03-10 21:15

Re: E60 - 535d
 
4 Attachment(s)
nu ii faza de negru normal ii faza de negru crom.ti'am atasat o poza sa vezi cum arata

B88VXL 07-03-10 21:15

Re: E60 - 535d
 
poate schimbi bara cu una de m5. o sa se vada mai frumos cu evacuarile.. oglinzi de m5:) e frumoasa cu shadowline.emblemele de carbon dau frumos rau. am si eu. bafta:)

cristi_tecar_30 07-03-10 21:17

Re: E60 - 535d
 
eu miash lasa bara asta ca bara de m5 nu are proiectoare si eu vreau sa ii pun leduri se xenon in proiectoare.sau este bara de m5 care are si proiectoare?ai avut ceva probleme cu masina?sunt probleme cu masini de astea?

cristi_tecar_30 07-03-10 21:23

Re: E60 - 535d
 
ce parere aveti de jantele alea?

motzu 07-03-10 22:34

Re: E60 - 535d
 
superb.....sa ai parte de el si spor la modificat

m_power87 07-03-10 22:53

Re: E60 - 535d
 
Sunt frumoase jantele, cred ca varianta cu dunga rosie ar arata mai bine pentru ca pune in evidenta dimensiunea jantelor, nu iti recomand foliile pentru faruri de pe Ebay pentru ca am avut si eu si au adeziv foarte prost se desfac mereu, cel mai bine mergi la un aplicator de folii sa iti puna Llumar de ex, dar o nuanta cat mai deschisa pentru ca altfel o sa ai sigur probleme cu politia si cu vizibilitatea noaptea. Spor la modificari

B88VXL 07-03-10 22:59

Re: E60 - 535d
 
Quote:

Originally Posted by cristi_tecar_30 (Post 3158109)
eu miash lasa bara asta ca bara de m5 nu are proiectoare si eu vreau sa ii pun leduri se xenon in proiectoare.sau este bara de m5 care are si proiectoare?ai avut ceva probleme cu masina?sunt probleme cu masini de astea?

eu ziceam de bara din spate de m5.

Xploshion 08-03-10 14:14

Re: E60 - 535d
 
1 Attachment(s)
super 5'arul , spor la modificari !
ca tot vb'eai de eleroane ...incearca ceva gen Ac Schnitzer pe portbagaj cum este cel de M5 ...am un amic cu un 5'ar exact ca al tau doar ca la interior are piele maro :-P si mai putini km in fine nu conteaza....
Bafta !!!


:arrow:

cristi_tecar_30 08-03-10 15:29

Re: E60 - 535d
 
1 Attachment(s)
pai o sa pun ceva finut cum o sa pun poza mai jos.nu vreau sa o tiganesc si sa o impodobesc.vreau sa pastrez linia originala si sa pun elemente de calitate

cristi_tecar_30 08-03-10 15:30

Re: E60 - 535d
 
ca si cel din poza dar carbon sa dea cu difuzorul

ar_66_rau 08-03-10 15:38

Re: E60 - 535d
 
foarte foarte foarte frumos e60-ul......sa ai parte de el si te rog nu-l strica cu negru mat si alte prostii ca e superba asa cum e....niste jante mai frumoase daaa....si eventual o suspensie s-o trantesti rauuuu de tott:lol::lol:

cristi_tecar_30 08-03-10 15:51

Re: E60 - 535d
 
m'am gandit si eu ca nu are rost sa o fac negru mat.jantele trebuie neaparat sa le schimb.de aceea sunt de vanzare acestea

13tsp 08-03-10 15:56

Re: E60 - 535d
 
Mi se pare fumat deja negrul mat, las-o asa, e splendida culoarea. Si jantele dau bine pe ea. :D

cristi_tecar_30 08-03-10 16:02

Re: E60 - 535d
 
multumesc frumos de aprecieri.dar ca un impatimit de tuning asa nu o pot lasa
o sa mai schimb una alta.culoarea este un negru individual

Xploshion 08-03-10 16:35

Re: E60 - 535d
 
Quote:

Originally Posted by cristi_tecar_30 (Post 3160457)
pai o sa pun ceva finut cum o sa pun poza mai jos.nu vreau sa o tiganesc si sa o impodobesc.vreau sa pastrez linia originala si sa pun elemente de calitate

consideri ca eleronul de la Ac Schnitzer din poza atasata de mn e tiganesc si nu este de calitate ? :D Acum fiecare cu gusturile lui ...

cristi_tecar_30 08-03-10 17:30

Re: E60 - 535d
 
nuuu.nu ziceam asta.si daca te uiti mai bine is aproape la fel.poate sunt chiar identice ca dupa ce am pus reply am observat.vreau ceva in gen cum ai pus tu sau cum am pus eu dar din carbon vreau sa pun:)
ii ok si eleronul din poza care ai atasat'o tu.

cristi_tecar_30 08-03-10 17:31

Re: E60 - 535d
 
sunt identice

Xploshion 08-03-10 18:41

Re: E60 - 535d
 
Quote:

Originally Posted by cristi_tecar_30 (Post 3160896)
nuuu.nu ziceam asta.si daca te uiti mai bine is aproape la fel.poate sunt chiar identice ca dupa ce am pus reply am observat.vreau ceva in gen cum ai pus tu sau cum am pus eu dar din carbon vreau sa pun:)
ii ok si eleronul din poza care ai atasat'o tu.



am inteles ! :-) ...app uh vrei difuzorul spate exact cum are userul " m_power87" pe masina lui nu !? :D

dragos002 08-03-10 19:31

Re: E60 - 535d
 
Arata frumos masina asa . Nu iti pune croame ca nu dau bine . Jantele asta dau super bine .

cristi_tecar_30 08-03-10 19:37

Re: E60 - 535d
 
2 Attachment(s)
pun o poza cu difuzorul,nu chiar asa de mare adica mai drept.mai apropiat de cel original.am atasat niste poze cu difuzorul.sa arate ceva in gen ca si bara de m5

cristi_tecar_30 08-03-10 19:44

Re: E60 - 535d
 
8 Attachment(s)
nu pun croame.pun croame negre.
ajutati'ma sa ma decid la jante daca tot suntem la capitolu asta:
-crom negru;
-negru mat cu dunga rosie.
dintre astea doua.pun poze cu jante.
uitati'va si dati'va cu o parere


All times are GMT +2. The time now is 19:17.

- Copyright 2026 4Tuning