![]() |
Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Deci, dragi posesori de Corrado, m-am gandit ca nu ar fi o idee rea de 1 mai sa ne intalnim si noi , cat mai multi, sa schimbam pareri la un gratar, o berica( fara alcol) un suc, si sa ne admiram masinutele.
Cred ca daca vrem, putem sa ne adunam. e destul timp pana de 1 mai. Locatia o propun Constanta. Ce ziceti??? Primul sunt eu care votez pentru. :D |
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
de acord !!! - aduc berea - cu alcool :)
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
si eu ma bag
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
cat rasism :( numai posesorii de corrado sunt bine primiti ? :-s
ce locatie potrivita si prielnica tie ti-ai ales :)) totusi.. deja faceti planu? :D |
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Pai eu zic sa aive corradistii timp, sa stranga banucul, sa fie masinile gata, bineinteles care pot venii, sa nu se spuna ca e din scurt.
Curaj baieti..... |
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
nu ajung cu ea pana la constanta =))
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
si eu ma bag.
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Sper sa termin motorul pana atunci sa fie intreaga brigada DUBz.Momentan sunt 2 dub-isiti care vor merge,dar sper sa mai fie inca 2 sau 3.Deci DuB-istii vor fi prezenti ...
Raddo Rulezz:D |
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
eu sigur nu ajung, multumesc pentru invitatie. nu prea mai scot corrado din parcare daca o tin la vanzare.
Edit: s-ar putea sa ajung si eu cu DUB-ita mea in urma insistenteler iubitei:D, bani sa fie de asigurare:( |
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
daca ma trage vreo cineva :)) vin si eu =)) defapt sigur vin tractat :))
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
1 Attachment(s)
Hai ca imi place ce vad. La mai multi !!! Si asa suntem "rari" fata de altii. Sa dam exemplu.
o imagine pt voi. Chiar daca suntem vreo 20 in toata tara... 100 de bucati. Cred ca vreo 104... |
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
inainte sa fac un drum de aprox 2000 km cu corrado si eu ma temeam de ramas prin tara,dar dupa ce am parcurs vreo 500 grijile au disparut,odata pornita greu o mai opresti,acum astept cu nerabdare sai mai arat tara!!!curaj e corrado!!!!!!!!!!!!!!!!ce dracu!!!!!!!!!!!!
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Ma bag si eu, desigur, dar Constanta, pentru mine, e cam departe si drumul e rau. As prefera mai in mijlocul tarii. La urma urmei nu-i nevoie sa fie organizata intalnirea in orasul unui proprietar de Corrado, decat in cazul in care ne ia acasa la el. Nu suntem asa de multi ca sa trebuiasca cine stie ce interventii pe la cine stie cine pentru care ar trebui sa fie pusa vreo "pila". Constanta ar avea un avantaj daca ar fi in sezon si-am face vreo baie-doua sau ar fi odata cu vreo cursa sau vreo expozitie, ceva interesant... Altfel, e doar intr-un alt oras in alt colt de tara ca si Timisoara, Iasi, Satu Mare etc. Doar daca vreti sa mergem impreuna, de mana, la Delfinariu... Si, cum am spus, pentru mine ar insemna vreo 1000 de kilometri de drum prost sau 1300 km de drum mai bun. Ma rog, nu stiu de ce majoritatea Corrado-urilor care mai functioneaza sunt in Bucuresti, avantajati si de cei 200 km pana la Constanta, cat si de Autostrada Soarelui si drumul bun prin Dobrogea pe axa lor. Desigur, parintii mei sunt de vina ca s-au stabilit la Iasi...
:lol: (pun un singur emoticon pentru tot, peste tot, unde credeti ca-s prea serios) |
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
salut edi,
de 1 mai la constanta in majoritatea anilor s-au organizat linii :) nusj daca te pasioneaza pe tine chestiile astea :)) , dar fii sigur ca nu o sa mergem de mana la delfinariu. aleps_corrado - leaga bine capota aia inainte de drum.. brgds, edi |
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Quote:
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
de 1 mai in constanta se organizeaza linii si alte chestii,ce e urat pt noi k nu prea sunt corrado,cu okzia asta ne am face putin vazuti,e o okzie perfecta!!!!
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Eu am crescut pana la 8 ani in iasi, Razboieni, comuna Tibanesti mai exact. Locatia pt mine nu e o probl. Teoretic cel mai bine e sa fie in mijlocul tarii. Aici mai pot sa ma interesez de cazare , cv. daca sunt si alte idei, sunt binevenite. Constanta (Constanta, Costinesti, Neptun, si tot asa...) e propunerea mea. Ideea e sa ne intalnim, si sa fim siguri cu macar 1-2 saptamani inainte.stii cum e... sa nu vorbim mult si sa nu facem nimic.
Corraptor, hai ca vreau sa iti vad masinuta cam de mult timp. De la mine votul pt cel mai frumos corrado din tara. ( frumos = munca , investitie, pasiune ) .Fara suparare pt ceilalti corradei. Stiu ca sunt cv kilometri, si consumul e maricel... La vara vin eu cu al meu in Iasi :D |
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
eu sunt pro intalnire, si sunt tot pro sa se faca undeva in mijlocul tarii sa poata veni toata lumea. Sunt vremuri grele iar o deplasare la mare in sezon nu e chiar ieftina, ma gandesc la cazare si ce mai impune miscarea asta. Daca s`ar tine la Bucuresti, as fi de acord, ne interesam de cazari, sunt pensiuni decente etc. Daca ajung de 1mai la mare eu mai mult ca sigur nu o sa particip pt ca o sa fiu cu clubul la curse.
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
o so leg marti o duc la vopsit si indreptat :))=)) si imi pun sigurante ai sa vezi =)))
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Cand o sa vada? De 1 mai? :)
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Daca rezolv pana atunci masina contati si pe mine :D
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
imi pare rau dar nu am cum sa ajung, am o nunta pe 1 mai la care trebuie sa ma duc.
a inceput sezonul nuntilor :lol: |
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
de 1 mai eu vorbisem cu baietzii de pe vwforum sa merem cu cortul la mare asa ca daca e ....bagati in lista si un golf 1
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Quote:
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Quote:
lasa ca la fata i-am mai cumparat niste lucruri interesante si mai astept si hop le pun pe toate pe masina. |
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Paul fii atent aici... Mananci cv la nunta, pe la 12 ti se face rau, si dai fuga la noi, ca noi avem remediul. Poate ne intindem si pe 2 mai. Nu se stie . Cred ca vrea fata sa se vada si ea cu suratele ei :D.
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Quote:
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Quote:
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
E grava treaba. Esti scuzat:D
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
teoretic stau paralel cu moinesti, practic stau pe valea lunga... poate data viitoare cand mai ai drum stam si palavragim in parcare.
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Mario, alaltaseara am trecut prin zona, dar i-am lasat cv lui sormea si am fugit la Brasov.
Deci baieti, haideti sa ne stabilim o locatie sa fie bine pt toata lumea. |
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
eeh masina sta cuminte in parcare ca s-a taiat un cot de plastic de la radiator, noroc ca vine separat de radiator si abea ieri a ajuns in magazin, plus ca trebuie sa fac si schimbul de ulei si nu prea o mai misc pana nu-l fac. cand mai ai drum stam la o palavra:)
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Stam, cum sa nu stam Mario.
Maibunu... Ma suna cumnatamiu intr-o zi..."Stii la ce ma uit eu acum? eu zic: la ce? el: la un corrado. Dar asta cred ca e puternic, ca are un radiator si niste tuburi in fata. E vr6, ca are VRG la numar. B 76 VRG" :))) Apropo, la 4 tuning days apare vreo surata? |
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
radiatoarele si tuburile alea e de la clima am nevoie de climatizare buna :lol:
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
:))))))) buna asta.
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Quote:
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Pentru cine nu a intrat aici.... Numaratoarea...https://forum.4tuning.ro/323-discutii...ml#post3140038
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Chiar ca venii vb de gaz, cand l-am adus eu, ma intreaba unu ce motor am pe el. ii zic ca 2900, benzina. Si el... BA, ESTI NEBUN?????? BAGAL PE GPL. Oameni nebuni :)))))))
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Pna la urma ne intalnim? Unde si cand?
|
Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
Asa ziceam si eu. Pai dupa ce se discuta pe topic, pana acum ramane judetul Constanta (Constanta, Costinesti, Neptun, etc...) . Data e 1 Mai.
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:32. |
- Copyright 2026 4Tuning