Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Intalnire VW CORRADO de 1 mai (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/173151-intalnire-vw-corrado-1-a.html)

clau lcf 28-02-10 14:17

Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Deci, dragi posesori de Corrado, m-am gandit ca nu ar fi o idee rea de 1 mai sa ne intalnim si noi , cat mai multi, sa schimbam pareri la un gratar, o berica( fara alcol) un suc, si sa ne admiram masinutele.

Cred ca daca vrem, putem sa ne adunam. e destul timp pana de 1 mai. Locatia o propun Constanta.

Ce ziceti???

Primul sunt eu care votez pentru. :D

vdub 28-02-10 14:18

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
de acord !!! - aduc berea - cu alcool :)

iuli_stl 28-02-10 14:21

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
si eu ma bag

MadAboutGolf3 28-02-10 14:29

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
cat rasism :( numai posesorii de corrado sunt bine primiti ? :-s
ce locatie potrivita si prielnica tie ti-ai ales :))
totusi.. deja faceti planu? :D

clau lcf 28-02-10 14:48

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Pai eu zic sa aive corradistii timp, sa stranga banucul, sa fie masinile gata, bineinteles care pot venii, sa nu se spuna ca e din scurt.

Curaj baieti.....

aleps_corrado 28-02-10 17:10

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
nu ajung cu ea pana la constanta =))

corrado_ro 28-02-10 17:43

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
si eu ma bag.

renatonas 28-02-10 17:53

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Sper sa termin motorul pana atunci sa fie intreaga brigada DUBz.Momentan sunt 2 dub-isiti care vor merge,dar sper sa mai fie inca 2 sau 3.Deci DuB-istii vor fi prezenti ...

Raddo Rulezz:D

Mario_Dub 28-02-10 17:56

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
eu sigur nu ajung, multumesc pentru invitatie. nu prea mai scot corrado din parcare daca o tin la vanzare.

Edit: s-ar putea sa ajung si eu cu DUB-ita mea in urma insistenteler iubitei:D, bani sa fie de asigurare:(

aleps_corrado 28-02-10 18:09

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
daca ma trage vreo cineva :)) vin si eu =)) defapt sigur vin tractat :))

clau lcf 28-02-10 18:14

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
1 Attachment(s)
Hai ca imi place ce vad. La mai multi !!! Si asa suntem "rari" fata de altii. Sa dam exemplu.

o imagine pt voi. Chiar daca suntem vreo 20 in toata tara...

100 de bucati. Cred ca vreo 104...

iuli_stl 28-02-10 18:21

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
inainte sa fac un drum de aprox 2000 km cu corrado si eu ma temeam de ramas prin tara,dar dupa ce am parcurs vreo 500 grijile au disparut,odata pornita greu o mai opresti,acum astept cu nerabdare sai mai arat tara!!!curaj e corrado!!!!!!!!!!!!!!!!ce dracu!!!!!!!!!!!!

corraptor_evo 28-02-10 18:25

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Ma bag si eu, desigur, dar Constanta, pentru mine, e cam departe si drumul e rau. As prefera mai in mijlocul tarii. La urma urmei nu-i nevoie sa fie organizata intalnirea in orasul unui proprietar de Corrado, decat in cazul in care ne ia acasa la el. Nu suntem asa de multi ca sa trebuiasca cine stie ce interventii pe la cine stie cine pentru care ar trebui sa fie pusa vreo "pila". Constanta ar avea un avantaj daca ar fi in sezon si-am face vreo baie-doua sau ar fi odata cu vreo cursa sau vreo expozitie, ceva interesant... Altfel, e doar intr-un alt oras in alt colt de tara ca si Timisoara, Iasi, Satu Mare etc. Doar daca vreti sa mergem impreuna, de mana, la Delfinariu... Si, cum am spus, pentru mine ar insemna vreo 1000 de kilometri de drum prost sau 1300 km de drum mai bun. Ma rog, nu stiu de ce majoritatea Corrado-urilor care mai functioneaza sunt in Bucuresti, avantajati si de cei 200 km pana la Constanta, cat si de Autostrada Soarelui si drumul bun prin Dobrogea pe axa lor. Desigur, parintii mei sunt de vina ca s-au stabilit la Iasi...
:lol:
(pun un singur emoticon pentru tot, peste tot, unde credeti ca-s prea serios)

vdub 28-02-10 18:29

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
salut edi,

de 1 mai la constanta in majoritatea anilor s-au organizat linii :) nusj daca te pasioneaza pe tine chestiile astea :)) , dar fii sigur ca nu o sa mergem de mana la delfinariu.


aleps_corrado - leaga bine capota aia inainte de drum..


brgds,
edi

corraptor_evo 28-02-10 18:34

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Quote:

Originally Posted by vdub (Post 3132646)
salut edi,

nusj daca te pasioneaza pe tine chestiile astea :)) ,


:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

iuli_stl 28-02-10 18:44

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
de 1 mai in constanta se organizeaza linii si alte chestii,ce e urat pt noi k nu prea sunt corrado,cu okzia asta ne am face putin vazuti,e o okzie perfecta!!!!

clau lcf 28-02-10 19:34

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Eu am crescut pana la 8 ani in iasi, Razboieni, comuna Tibanesti mai exact. Locatia pt mine nu e o probl. Teoretic cel mai bine e sa fie in mijlocul tarii. Aici mai pot sa ma interesez de cazare , cv. daca sunt si alte idei, sunt binevenite. Constanta (Constanta, Costinesti, Neptun, si tot asa...) e propunerea mea. Ideea e sa ne intalnim, si sa fim siguri cu macar 1-2 saptamani inainte.stii cum e... sa nu vorbim mult si sa nu facem nimic.

Corraptor, hai ca vreau sa iti vad masinuta cam de mult timp. De la mine votul pt cel mai frumos corrado din tara. ( frumos = munca , investitie, pasiune ) .Fara suparare pt ceilalti corradei.

Stiu ca sunt cv kilometri, si consumul e maricel...

La vara vin eu cu al meu in Iasi :D

Kaluvr6 28-02-10 21:38

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
eu sunt pro intalnire, si sunt tot pro sa se faca undeva in mijlocul tarii sa poata veni toata lumea. Sunt vremuri grele iar o deplasare la mare in sezon nu e chiar ieftina, ma gandesc la cazare si ce mai impune miscarea asta. Daca s`ar tine la Bucuresti, as fi de acord, ne interesam de cazari, sunt pensiuni decente etc. Daca ajung de 1mai la mare eu mai mult ca sigur nu o sa particip pt ca o sa fiu cu clubul la curse.

aleps_corrado 28-02-10 21:50

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
o so leg marti o duc la vopsit si indreptat :))=)) si imi pun sigurante ai sa vezi =)))

clau lcf 28-02-10 22:28

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Cand o sa vada? De 1 mai? :)

Zam0ldac 01-03-10 09:20

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Daca rezolv pana atunci masina contati si pe mine :D

maibunu 01-03-10 11:27

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
imi pare rau dar nu am cum sa ajung, am o nunta pe 1 mai la care trebuie sa ma duc.
a inceput sezonul nuntilor :lol:

o_kh3 01-03-10 11:59

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
de 1 mai eu vorbisem cu baietzii de pe vwforum sa merem cu cortul la mare asa ca daca e ....bagati in lista si un golf 1

corraptor_evo 01-03-10 12:20

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Quote:

Originally Posted by maibunu (Post 3135044)
imi pare rau dar nu am cum sa ajung, am o nunta pe 1 mai la care trebuie sa ma duc.
a inceput sezonul nuntilor :lol:

Paule, nunta-ti trebuie tie, badie? Pe scumpetea asta de vreme? Mai bine scoti si tu fetele la plimbare... ;)

maibunu 01-03-10 12:26

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Quote:

Originally Posted by corraptor_evo (Post 3135243)
Paule, nunta-ti trebuie tie, badie? Pe scumpetea asta de vreme? Mai bine scoti si tu fetele la plimbare... ;)

pai ce sa fac e nunta din familie si nu am cum sa ma dau disparut daca vreau sa mai mananc mancare calda.

lasa ca la fata i-am mai cumparat niste lucruri interesante si mai astept si hop le pun pe toate pe masina.

clau lcf 01-03-10 16:50

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Paul fii atent aici... Mananci cv la nunta, pe la 12 ti se face rau, si dai fuga la noi, ca noi avem remediul. Poate ne intindem si pe 2 mai. Nu se stie . Cred ca vrea fata sa se vada si ea cu suratele ei :D.

clau lcf 01-03-10 20:05

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Quote:

Originally Posted by Mario_Dub (Post 3132488)
eu sigur nu ajung, multumesc pentru invitatie. nu prea mai scot corrado din parcare daca o tin la vanzare.

Edit: s-ar putea sa ajung si eu cu DUB-ita mea in urma insistenteler iubitei:D, bani sa fie de asigurare:(

Domnul mario, masina ta e pe langa Moinesti pe acolo nu? Langa o alimentara. Sormea s-a maritat in cartierul ala.:D La 2 blocuri de masina ta. Am admirat-o vreo 15 min, dar nu a iesit nimeni sa tipe. Asta prin toamna.

maibunu 02-03-10 20:40

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Quote:

Originally Posted by clau lcf (Post 3136141)
Paul fii atent aici... Mananci cv la nunta, pe la 12 ti se face rau, si dai fuga la noi, ca noi avem remediul. Poate ne intindem si pe 2 mai. Nu se stie . Cred ca vrea fata sa se vada si ea cu suratele ei :D.

in mod sigur fata mea ar vrea sa se vada cu surate ale ei dar in acelasi timp cred ca nevastamea nu va aprecia lipsa mea de la nunta surorii ei.

clau lcf 02-03-10 22:00

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
E grava treaba. Esti scuzat:D

Mario_Dub 02-03-10 22:25

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
teoretic stau paralel cu moinesti, practic stau pe valea lunga... poate data viitoare cand mai ai drum stam si palavragim in parcare.

clau lcf 06-03-10 07:25

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Mario, alaltaseara am trecut prin zona, dar i-am lasat cv lui sormea si am fugit la Brasov.

Deci baieti, haideti sa ne stabilim o locatie sa fie bine pt toata lumea.

Mario_Dub 06-03-10 10:39

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
eeh masina sta cuminte in parcare ca s-a taiat un cot de plastic de la radiator, noroc ca vine separat de radiator si abea ieri a ajuns in magazin, plus ca trebuie sa fac si schimbul de ulei si nu prea o mai misc pana nu-l fac. cand mai ai drum stam la o palavra:)

clau lcf 06-03-10 14:46

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Stam, cum sa nu stam Mario.

Maibunu... Ma suna cumnatamiu intr-o zi..."Stii la ce ma uit eu acum? eu zic: la ce? el: la un corrado. Dar asta cred ca e puternic, ca are un radiator si niste tuburi in fata. E vr6, ca are VRG la numar. B 76 VRG" :)))


Apropo, la 4 tuning days apare vreo surata?

maibunu 06-03-10 19:47

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
radiatoarele si tuburile alea e de la clima am nevoie de climatizare buna :lol:

clau lcf 06-03-10 21:23

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
:))))))) buna asta.

corraptor_evo 07-03-10 09:49

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Quote:

Originally Posted by maibunu (Post 3154408)
radiatoarele si tuburile alea e de la clima am nevoie de climatizare buna :lol:

Cum? De la clima? Eu ziceam ca sunt de la GPL! :lol:

clau lcf 07-03-10 10:29

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Pentru cine nu a intrat aici.... Numaratoarea...https://forum.4tuning.ro/323-discutii...ml#post3140038

clau lcf 08-03-10 16:13

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Chiar ca venii vb de gaz, cand l-am adus eu, ma intreaba unu ce motor am pe el. ii zic ca 2900, benzina. Si el... BA, ESTI NEBUN?????? BAGAL PE GPL. Oameni nebuni :)))))))

corrado_ro 14-03-10 18:33

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Pna la urma ne intalnim? Unde si cand?

clau lcf 15-03-10 00:40

Re: Intalnire VW CORRADO de 1 mai
 
Asa ziceam si eu. Pai dupa ce se discuta pe topic, pana acum ramane judetul Constanta (Constanta, Costinesti, Neptun, etc...) . Data e 1 Mai.


All times are GMT +2. The time now is 12:32.

- Copyright 2026 4Tuning