![]() |
E46 - 2000!
3 Attachment(s)
Salut, ma numesc Sergiu, si sunt proprietarul unui BMW E46 din 2000. Masina am adus-o acum 2 ani din Germania, masina arata impecabil, dar in acesti 2 ani de drumuri romanesti a mai suferit mici avarii estetice, n-am reusit sa-i fac mari modificari, dar acum in sfarsit am luat decizia, si de luna aceasta ma pun pe treaba, in functie de posibilitati si timp.
Momentan are evacuare + filtru sport, stopuri si semnale albe, eleron M3, pachet lumini albastre led in interior, sistem audio Hifonics + Subwoofer 600W RMS, camera video marsarier, DvD, jante 17 inchi. Atasez si cateva poze cu masina, poze facute de-un prieten de-al meu! |
Re: BMW E46 2000!
Frumoasa !!! Spor la modificari ;)
|
Re: BMW E46 2000!
ce ai vrea sa mai pui pe ea.frumoasa masina sa o stapanesti sanatos si in continuare.
|
Re: BMW E46 2000!
ms mult!
|
Re: BMW E46 2000!
1 Attachment(s)
In scurt timp vreau sa-mi aduc si oglinzi negre M3, stopurile vreau sa le fac fumurii (pana o sa le schimb cu stopuri pe led), plafonul negru mat, embleme carbon look, Angel Eyes, doresc sa`i fac si un Bad Boy Look discret ... imi place foarte mult,doresc ca masina sa fie o combinatie de negru si argintiu in exterior, iar in interior, ornamentele carbon look, cu un DvD 2 DIN. Prin luna iunie, sau mai repede...am in gand o suspensie sport, si pachetul M exterior.
Maine imi vor ajunge in sfarsit si jantele mult asteptate, pe 18 inchi, am atasat si o fotografie. Astept de la voi eventuale sugestii si critici legate de masina/planurile mele. Foto cu jantele! |
Re: BMW E46 2000!
Quote:
|
Re: BMW E46 2000!
Pune mai multe poze cu masina, interior/motor/exterior. In primul rand ai putea incepe prin o suspensie + jante si eventual dupa sa te apuci de interior , embleme si alte chesii.
|
Re: BMW E46 2000!
1 Attachment(s)
Quote:
Am atasat aici si-o poza cu interiorul, momentan e identic, doar ca in loc de casetofon am un DvD simplu cu ecran de 4 inchi! sincer nu-mi place deloc cum arata, doresc sa-l inlocuiesc cu un DvD 2 DIN si sa mut clima in compartimentul de jos! |
Re: BMW E46 2000!
alte planuri ar fi, un volan in 3 spite!
|
Re: BMW E46 2000!
Asta vroiam eu să,la interiorul acela un volan în trei spiţe ar merge la nebunie!
NEAPĂRAT suspensie sport,este cam înăltuţă :lol: Cam cât te-a costat maşina?Şi înscrierea la ea ,dacă se poate !Mulţumesc!Baftă cu ea la modificări ! |
Re: BMW E46 2000!
Quote:
|
Re: E46 - 2000!
felicitari pentru masina.mai bine ii pui dvd dedicat e46 nu 2din arata mult mai bine
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
|
Re: E46 - 2000!
Inainte ca sa ma apuc de alte investitii, am luat hotararea sa`mi duc masina la un mecanic. Mi`am facut eu o idee asa in mare, cam ce trebuie schimbat si am facut un calcul aproximativ, 1000 de lei maxim, piese + manopera.
De cateva ore m-a sunat mecanicul si ..... surpriza: -Telescoape spate -bieleta de directie stanga -capat de bara stanga -brate (ambele) - si le`am mai schimbat doar acum 1 an jumate -bucsa spate la ambele brate -saboti frana de mana -filtru de benzina Am facut un scurt calcul, si iasa undeva la 2060 lei totalul + 350 lei manopera, deci, s`au dus cateva dintre planuri, cel putin am sa renunt la suspensia sport pentru moment....... |
Re: E46 - 2000!
Ce motorizare are?
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
|
Re: E46 - 2000!
o sa arate super bine dupa ce o lasi mai jos :D
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
|
Re: E46 - 2000!
Se pare ca am noroc! Am rezolvat niste lucruri si se pare ca saptamana asta imi voi pune suspensia pe masina (cel putin asa sper), daca nu saptamana viitoare! asa ceva vreau => http://www.jom.de/products/gb/Specia...ad-spring.html
Astept pareri! |
Re: E46 - 2000!
BMW ul e BMW .. frumoasa masina ,sa o stapanesti sanatos in continuare ,mult succes
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
|
Re: E46 - 2000!
stopurile nu ai de gand sa le schimbi abia acum le-am observat..
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
|
Re: E46 - 2000!
azi s`au apucat de pus suspensia pe masina, si surpriza .....:au ajuns la concluzia ca nu pot s`o puna...(mecanicii astia........pf),cica nu se potriveste, ca n`au primit nust ce garnituri, ca telescopul nu se blocheaza ca se roteste, etc......, in consecinta am hotarat sa o duc s`o pun la service`ul care colaboreaza cu firma prin care mi`am adus suspensia...........(cica 100% se potriveste), asta ramane de vazut maine ...sper sa iasa bine, o sa atasez poze!
|
Re: E46 - 2000!
am primit un telefon de la mecanic, suspensia se potriveste perfect, a mai ramas aproape "1 deget" intre cauciuc si caroserie! am sa revin cu poze diseara!
|
Re: E46 - 2000!
3 Attachment(s)
Aseara am ajuns cam tarziu acasa, atasez pozele cu suspensia montata si o poza mai veche cu masina stock!
P.S. Stopurile si semnalele urmeaza sa fie schimbate cu semnale negre pe led! Jantele le am deja dar inca nu le schimb....astept o minune sa mai astupe gropile, ca se pare ca cei de la drumuri intarzie! (Jantele din poza sunt pe 17 ...si sunt de vanzare!) Pareri? |
Re: E46 - 2000!
arata foarte bine ;)
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
|
E46 - 2000!
super misto da cu suspensie sport!! cat ai dat pe ea? spor la modificat in continuare!
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
|
Re: E46 - 2000!
arata din ce in ce mai bine.dupa ce pui si restul va fi categoric alta masina.
|
Re: E46 - 2000!
Arata mult mai bine cu noua suspensie. Dupa ce pui stopurile va arata foarte bine. Un inceput frumos pentru e46;).
|
Re: E46 - 2000!
Quote:
astea...pe saptamana viitoare... |
Re: E46 - 2000!
2 Attachment(s)
O intrebare, oare stopurile nu le pot monta eu? sau sunt greu de montat? ...cam cat costa montajul pt stopuri? + semnale laterale si semnale fata?
si inca ceva ... joi imi ajung stopurile pe LED sunt rosii cu alb, dar mi`am cumparat o folie fumurie pt stopuri, si as vrea ca produsul finit sa arate ca in poza atasata! ...pareri? ...am atasat si o poza cu semnalizarile pe fata, fumurii + LED! |
| All times are GMT +2. The time now is 05:31. |
- Copyright 2026 4Tuning