Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Honda - Acura tuning (https://forum.4tuning.ro/142-honda-acura-tuning.html)
-   -   Hel HONDA CRX (https://forum.4tuning.ro/142-honda-acura-tuning/17103-hel-honda-crx.html)

WarlorD 08-05-06 14:41

Hel HONDA CRX
 
4 Attachment(s)
Deci poza Honda CRX 2 este fotografiata (n-am scanner) dintr-o revista de calculatoare unde era prezentata grafica 3d. De care is pasionat. M-am uitat pe uk.mobile.de si am gasit o honda crx. dar surpriza nu are nici macar euro3. defapt nici o honda crx 1 nu are eruo 3. iar eu is fan la honda crx 1 nu honda crx 2, care mi se pare ca arata ca o miata decupata. ma rog nu conteaza asta. ce tre sa ii fac la o honda crx 1 ca sa ii fac euro 3 ca sa o pot aduce in tara si sa ii pun si niste servomotoare la volan. care este site-ul de jenti de la lionheart ... vreau sa ii pun supercharger, turbo, injectoare, filtre ... the works. am 4000 euroi de dat pe masina si inca 2000 pot sa bag in motor si jenti. interioru later cand mai fac bani.

fanete 08-05-06 14:56

Re: Hel HONDA CRX
 
3 Attachment(s)
in primul rind , esti sigur ca vrei crx1 pentru ca sunt trei modele de crx, primul semanind foarte tare cu al doilea si al treilea este cel care nu mai are nici o legatura cu modelul care il arati tu in poze.

cit despre ceeace zici tu acolo este greu sa aduci o masina de afara. nu ai cum sa ii pui euro 3 pe o masina care nu are euro 3. deci automat o aduci degeaba, doar sa iti iei una varza dar inscrisa de aici din tara si sa ii faci recarosare

uite link cu un CRX de vinzare. aici este neinscris de aia costa si atit, dar din cate stiu eu parca a rezolvat cu recarosare si a inscris-o
https://www.4tuning.ro/bazar/anunturi...cp_xx4478.html

uite aici poze cu crx-urile crx 1 crx 2 si crx "3" del sol se chiama

WarlorD 13-05-06 21:43

Re: Hel HONDA CRX
 
Interesant. Oricum cea mai sexy daca pot sa zic asa mi se pare crx 1. pielea mea. e mai faina cu visualingul facut. Arata ca o masina frate. Nu imi plac masinile exagerat de rotunde. Arata ca o sticla de coca cola. I mean ... WTF. Sau urasc masinile exagerat de patrate Crysler C300 daca nu ma insel. Masina aia arata ca o lada de bere. Sry daca compar numai cu bauturi. Dar imi place palinca dar asta nu are o sticla anume. :P

BogdanNZ 21-06-06 13:41

Re: Hel HONDA CRX
 
Asa cum le numiti voi, CRX 2 este cea mai buna optiune, in special pt modificari, si asta doar in cazul in care nu te intereseaza Civic, Prelude sau Integra, care sunt toate mai iutzi dar probabil in romania mai rare si mai scumpe.Success

Nicknamed_13 27-07-06 01:14

Re: Hel HONDA CRX
 
Sal'!! Eu conduc un CRX Del sol ( CRX 3 cum spuneti voi). 1600cmc DOHC VTEC 170cai fara modificari! Din experienta proprie si din ce spun prietenii, CRX 2 are performantele cele mai bune! Are numai 970kg si motorul B16A1 scoate 160cai. Motorul de pe CRX del sol este B16A2 si are putere mai mare dar masina cantareste mai mult (1160) si este un pic mai inceata. Daca vrei sa faci ceva acestor masini fara sa schimbi motorul ti-as propune sa mergi pe CRX 2 modelul SIR (VTEC). Modelul SI (non-VTEC)este ok dar...ma rog..presupun ca vrei "top of the range"! Ma bucur ca sunt mai multi impatimiti HONDA zilele astea.

fanete 27-07-06 08:10

Re: Hel HONDA CRX
 
pei baga frate ceva poze cu maina ta. si nu stiu cum de ai tu 170 de ci pe crx-u tau ca variatnta asta de motorizare a fost doar pentru japonia. de fapt toate din japonia au mai multi cai fata de cele din europa

Nicknamed_13 28-07-06 01:20

Re: Hel HONDA CRX
 
4 Attachment(s)
Dupa cum am spus in celalalt topic am B16a2! Poza cu masina intreaga e facuta in ziua cand am luat-o! De atunci am pus jenti de 15" Mugen originale, pedale de curse, filtrul de aer (vine si teava luna asta), si are ambreaj nou! Sper sa fie numai atat ca ma cam gandesc daca sa o vand sau nu!

Cat despre ea cum merge...in curbe nu se compara cu CRX 2 pentru ca este grea. Am in spate cam 50kg de motorase si alte rahaturi pt acoperis si portbagaj deci 1160kg! Un prieten a avut CRX 2 dus pana la 185cai (de la 160 dar avea motoru cam terminat) dar cand a condus masina mea a spus ca accelereaza greu de pe loc dar nu se astepta sa fie asa rapida din start rulat! Pt a realiza defapt cat de mishto motoare si masini scoate Honda cu CRX-ul lui a batut un Subaru Legacy RS (intercooler nou, intreg sistem eshapare, BOV, si boost controller - 260cai) de la 80km/h la 190km/h...la 4-5 lungimi de masina! Cu a mea ar fi fost cam 2lungimi!

fanete 04-08-06 14:15

Re: Hel HONDA CRX
 
uuuuuu, sa o stapinesti sanatos frate e beton masina.

TazzY 05-08-06 06:36

Re: Hel HONDA CRX
 
Frumoasa foc... Si eu tot CRX 2 sau 3 vreau sa imi iau... :D

TazzY 05-08-06 06:42

Re: Hel HONDA CRX
 
10 Attachment(s)
Cateva CRX'uri.. :)

driftboy92 20-12-06 18:07

Re: Hel HONDA CRX
 
E mai ieftina de cumparat din germania si e mai aproape.Imi place si mie masina asta.E HONDA,ce mai, masina japoneza!!(de turatii)!

fanete 21-12-06 11:50

Re: Hel HONDA CRX
 
nu toate japonezele sunt de turatii ;)

sKija 20-01-07 08:50

Re: Hel HONDA CRX
 
3 Attachment(s)
o masina nicuta pt. cures :|

mareo 15-06-07 20:01

Re: Hel HONDA CRX
 
tare aia albastra, pune pzoe sa vedem ce genti iai pus..?
:D

CJ-01-WOB 04-07-07 02:01

Re: Hel HONDA CRX
 
Quote:

Originally Posted by TazzY (Post 508749)
Cateva CRX'uri.. :)

ala ultimu la fatza zici ca e ZONDA

BascaBV 09-07-07 22:06

Re: Hel HONDA CRX
 
Dak tot e offtopicareala aici ... am si eu o intrebare ... Honda CRX 2 (adik 88-91) VTEC ... cum e Non-euro ... sau euro X ? Si cam cat ar scadea taxele pt CRX2 din ianuarie ... din ce ati auzit ... Ca din cate stiu eu pt non-euro scad foarte mult taxele mai ales dak masina e mai veche de 15 ani ... deci ...? Astept raspuns. Multumesc

bitza_zmz 06-08-07 12:47

Re: Hel HONDA CRX
 
Am eu exact ce cautzi tu,o honda crx1 si este chiar inscrisa pe numere de constatza(un 2500 euro discutabil),mai am o honda prelude frumoasa tot asa 2500 euro discutabil care este pe numele meu plus inca o honda acura integra super tare masina si tot la 2500 discutabil,toate 3 masinile sunt perfect functionale!!!!!Ia ID meu sau vreun nr de tel si ne auzim itzi trimit poze!!Bafta

psymind 06-08-07 15:25

Re: Hel HONDA CRX
 
astept cu interes raspuns la intrebarea lui "BascaBV" chear sunt foarte interesant despre taxele de la 1 ianuarie. Si eu intentionez sa imi aduc o CRX 2 undeva in februarie :D

neo_crx 09-09-07 14:15

Re: Hel HONDA CRX
 
Nu cred ca vor scoate taxa prea curand .... eu am tot ashteptat dar m-am resemnat :D mi-am luat de-aici un Crx 3 putzin mai scump dar asta e....ce sa fac nu mai rezistam :D

nutzuXXL 03-05-08 16:55

Re: Hel HONDA CRX
 
crx 2 e cea mai buna optiune . am si eu o intrebare . motorul 1.5 16v de pe un civic din 1990 este euro1,2 sau noneuro?

doggz 06-05-08 10:01

Re: Hel HONDA CRX
 
Quote:

Originally Posted by nutzuXXL (Post 1512689)
crx 2 e cea mai buna optiune . am si eu o intrebare . motorul 1.5 16v de pe un civic din 1990 este euro1,2 sau noneuro?

Dupa mine ar tb sa fie euro 2, ca acelasi motor din 1992 stiu ca e, dar nu bag mana-n foc...

shadowro 10-05-08 17:09

Re: Hel HONDA CRX
 
rar-ul e cam estupido ... masina mea e euro 1 in schimb ei au trecut-o in acte non euro ... si cred ca toate masinile pana in 91 de marca hnoda or sa aiba aceeasi soarta.

cristimarcu2 27-06-10 23:09

Re: Hel HONDA CRX
 
Am un kit de ambreiaj nou pt honda crx, il dau cu 70 de euro, daca va intereseaza.

cristimarcu2 27-06-10 23:12

Re: Hel HONDA CRX
 
0 7 6 1 7 3 7 3 2 7 alte detalii pt kit

bitza_zmz 28-06-10 03:29

Re: Hel HONDA CRX
 
pt ce motor?crx1 sau 2?

cristimarcu2 28-06-10 18:21

Re: Hel HONDA CRX
 
pentru crx 1. Eu am dat pe el 509ron, il am in cutie.

Toyboy 31-08-10 01:25

Re: Hel HONDA CRX
 
ca sa iesiti BINE la testele EURO, asigurativa ca schimbati catalizatorul vechi cu unul nou ;)

Andrey_VMD 14-11-10 01:21

Re: Hel HONDA CRX
 
1 Attachment(s)
saptamana asta vreau sami achizitionez un CRX din 1992 (nu stiu care crx e 1 sau 2 ) nu are servo , as vrea nishte informatii , se manevreaza greu chiar daca nu are servo, cat de bun e motorul de 1.6 16v ? ms ,astept cateva raspunsuri din partea celor care au in posesie asa ceva.... ms...

Toyboy 14-11-10 02:57

Re: Hel HONDA CRX
 
Quote:

Originally Posted by Andrey_VMD (Post 3810426)
saptamana asta vreau sami achizitionez un CRX din 1992 (nu stiu care crx e 1 sau 2 ) nu are servo , as vrea nishte informatii , se manevreaza greu chiar daca nu are servo, cat de bun e motorul de 1.6 16v ? ms ,astept cateva raspunsuri din partea celor care au in posesie asa ceva.... ms...

daca vrei servo, A/C, cabrio, cumpara varianta Del Sol :rolleyes2

Andrey_VMD 14-11-10 13:43

Re: Hel HONDA CRX
 
ms pt raspuns, dar ma asteptam la un raspuns pt intrebarile mele daca se poate, ms ..o zi frumoasa

Toyboy 14-11-10 16:56

Re: Hel HONDA CRX
 
Quote:

Originally Posted by Andrey_VMD (Post 3811230)
ms pt raspuns, dar ma asteptam la un raspuns pt intrebarile mele daca se poate, ms ..o zi frumoasa

nu raspund la intrebari de domnisoare ;)
sa ai spor !

CT99WUW 15-11-10 17:33

Re: Hel HONDA CRX
 
Quote:

Originally Posted by WarlorD (Post 405567)
servomotoare la volan. care este site-ul de jenti de la lionheart ... vreau sa ii pun supercharger, turbo, injectoare, filtre ... the works. am 4000 euroi de dat pe masina si inca 2000 pot sa bag in motor si jenti. interioru later cand mai fac bani.


Servo motoare minim 3 ca sa ai bracaj maxim
Supercharger + turbo doar daca le montezi impreuna altfel n-ai rezolva nimic
Injectoare....neaparat de la Matshusita
Filtre KeN sau AeM
In rest Doamne Ajuta si tuning sa fie ca de restul ne ocupam noi .

Magos 15-11-10 22:22

Re: Hel HONDA CRX
 
Quote:

Originally Posted by CT99WUW (Post 3814705)
Servo motoare minim 3 ca sa ai bracaj maxim
Supercharger + turbo doar daca le montezi impreuna altfel n-ai rezolva nimic
Injectoare....neaparat de la Matshusita
Filtre KeN sau AeM
In rest Doamne Ajuta si tuning sa fie ca de restul ne ocupam noi .

Cat de adevarat... :lol:

Toyboy 16-11-10 20:21

Re: Hel HONDA CRX
 
Quote:

Originally Posted by Magos (Post 3815681)
Cat de adevarat... :lol:

mult prea mult fum pe forum-ul asta ... din pacate :cry:

Doc 12-01-11 23:30

Re: Hel HONDA CRX
 
Si cand te gandesti ca este plin netul cu info despre CRX...:blahblah:


All times are GMT +2. The time now is 12:11.

- Copyright 2026 4Tuning