![]() |
LEGAL RACING de vara
LEGAL RACING pregateste : curse de accelerare
Bucuresti mai multe Braila doua Galati 13-13 va asteptam la Tm la show mare si circuit in colaborare cu Subaru TM. ... mai sunt si altele vor fi anuntate din timp |
Re: LEGAL RACING de vara
deci in braila se vor tine ambele curse ?
|
Re: LEGAL RACING de vara
De ce nu? intentionam
|
Re: LEGAL RACING de vara
pai strazile sunt mai bune in galati , mult mai bune.
|
Re: LEGAL RACING de vara
este si galati
daca avem solicitari si sprijin serios de acolo... |
Re: LEGAL RACING de vara
abia astept cursele care se vor tine la braila. si noi avem strazi bune in braila, dar important e sa se tina cursele, nu unde vor avea loc.
|
LEGAL RACING de vara
Astept cu nerabdare....
Mereu mi-a facut o deosebita placere, si m-am simtit ca un "peste in apa" la cursele organizate de voi, de LR, de Sebastian.... Sunt convins ca nimeni nu-i perfect si toti facem greseli, dar o spun cu mana pe inima, in prezent cele mai bune curse sunt cele ale LR-ului... dehh... experienta... Un 2006 plin de satisfactii si de curseeee.... |
Re: LEGAL RACING de vara
Daca tu crezi ca ne faci un compliment sau chiar daca e doar o constatare sa sti ca ne jignesti.
Noi am fost originali am deschis un drum si nu ne place sa fim comparati cu altii care-si fac treaba cum stiu si pot mai bine. Avem mandria vanitatea de anu ne pune in balanta cu altii.De 4 ani noi facem legale avem peste 50 de etape la activ, mai bune mai rele, foarte bune, de toate, mai exact 55 sau 56 daca-mi aduc bine aminte. Far falsas modestie va spun ca suntem singuri care stim sa face sa fie bine insa rabatul la calitate si taxele vin din lipsa de fonduri, nu din nestiinta si de asta ne deranjeaza cateodata critica unora ce se dau destepti, balene intr-o lingura cu apa.Stim inaintea altora ce e bine si ce nu si blamul lor sa-l patreze pentru munca lor. Am prefera sprijin si disciplina nu critici dupa eveniment. Vom face curse esti binevenit, ba chiar mai mult, intotdeauna i-am respectat pe cei vechi care au progresat. |
Re: LEGAL RACING de vara
Pe litoral nimic ? As fi imbinat utilul cu placutul ...
|
Re: LEGAL RACING de vara
Nu ocolim nimic, insa e prematur sa anuntam ceva.
|
Re: LEGAL RACING de vara
indiferent cum iese cursa de pe 17, suntem multi braileni care vrem un bis prin iulie-august, si va fi, ca avem restante la capitolul legale
|
Re: LEGAL RACING de vara
Propun septembrie ca sa fie toata lumea valida.
|
Re: LEGAL RACING de vara
Vrem si noi la Pitesti o cursa ca lumea! Asta de sambata cred k va fi un mare fas! Cu Pitestiul aveti ceva in plan?
|
Re: LEGAL RACING de vara
Discutam in doua saptamani astept sa ma contactezi si vedem ce-i de facut.
|
Re: LEGAL RACING de vara
la bucuresti cam pe cat? ca sa avem si noi macar 1-2 masini gata pentru start. Mersi!
|
Re: LEGAL RACING de vara
de ce ti s-a parut un fals? a fost o premiera in primul rand.. nu au fost evenimente neplacute si in plus de asta a fost indemanare si nicidecum viteza acolo unde satisfactiile sunt mult mai mari de ambele parti.
cand o sa organizam noi cei de la fsr ceva in pitesti o sa fie sigur acceleratie si nu excludem varianta colaborarii cu legal racing, ba dimpotriva am mai avut tentative de colaborare insa nu prea ne-am tinut de asta in mod special. e bine ca atunci cand organizezi ceva sa il faci ca la carte sa nu apara evenimente neplacuta, ca daca apar pe langa necazurile pe moment putem sa ne luam adio la curse pt ceva vreme. asa ca sa nu ne pripim si sa facem ceva de ce nu impreuna ca la carte |
Re: LEGAL RACING de vara
La 17 ani e greu sa fi total responasbil.
Asta e legea! |
Re: LEGAL RACING de vara
mai am 17 zile pana fac 18 ani in sfarsit.. si chiar daca nu aveam mebrii clubului se vor implica total daca e sa facem ceva frumos
|
Re: LEGAL RACING de vara
Nu vreau sa se supere nimeni insa eu cred ca-i mai bine asa:
http://www.legalracing.ro/forum/viewtopic.php?t=243 |
Re: LEGAL RACING de vara
totusi la noi in timisoara cand vine iara LEGAL RACING!imi raspunzi te rog!
|
Re: LEGAL RACING de vara
Pot sa-ti spun ca nu in vara in perioada de concedii si poate mai de graba la arad.
|
Re: LEGAL RACING de vara
cam pe ce data urmatoarea cursa si unde ?
|
Re: LEGAL RACING de vara
exista un calendar al curselor, stie cineva ? ca este enervanta asteptarea...merci.
|
Re: LEGAL RACING de vara
Atat timp cat lumea nu e unita...
nu vom publica un calendar. |
Re: LEGAL RACING de vara
Quote:
stiu ca in romania nimic nu merge dar nici chiar asa... neavand un calendar al curselor dati dovada de neprofesionalism si aceasta secretomanie accentueaza stare asta de incordare...voi stiti asta bine si nu va pasa. stiu ca sunt critici dupa fiecare cursa dar in general cursele sunt asteptate cu sufletul la gura si sunt apreciate. se asteapta o evolutie in organizarea lor dar nu incetarea curselor. poate totusi va razganditi si organizati o cursa sau poate o sa apara un organizator mai serios. sper ca tonul meu nu te-a deranjat. |
Re: LEGAL RACING de vara
si despre ideea de a nu mediatiza cursele: asa crezi ca se atrag sponsorii ?
sunt de acord ca masinile participante sa fie preparate dar in loc sa gasiti o solutie pt a proteja publicul voi il suprimati. mai tarziu tot din cauze economice veti scurta pista pe un sfert de mila... ''succes'' |
Re: LEGAL RACING de vara
Quote:
"poate o sa apara un organizator mai serios" nu cred ca e corect sa spui asa, noi suntem seriosi si nu cred ca se poate pune in discutie seriozitatea noastra, poti discuta multe aspecte insa sa ne acuzi indirect de asta e o obraznicie si dai dovada de rea vointa. "neprofesionalism" din nou o acuzatie nefondata, noi am expus un calendar bun si rezultatul a fost in mod repetat anuntarea altor etape peste cele propuse de noi, iar programarea curselor nu cred ca are f multe in comun cu profesionalismul. In principiu din cauza unora ca tine care nu cred ca au facut vreodata ceva constructiv pentru curse, echipa cu care lucrez e scarbita. Nu cautam atragerea de sponsori ci acoperirea cheltuielilor prin autofinantarea participantilor. Sponsorii sunt putini si nu prea dau ei doi bani pe genul asta de curse, sunt curios daca participi cati sponsori ai si ce sume ti-au oferit. |
Re: LEGAL RACING de vara
a fost ultima mea interventie pe acest forum si imi pare rau ca te-am ofensat.imi cer scuze.
|
Re: LEGAL RACING de vara
cale batuta!
|
Re: LEGAL RACING de vara
..... vad ca se leaga si mai multe "prietenii"....
|
Re: LEGAL RACING de vara
pai ce ar fi prima data?
|
Re: LEGAL RACING de vara
Avem deosebita placere de a va anunta ca in curand vom organiza o noua etapa de accelerare -viteza in Bucuresti.
ziua 16 luna Septembrie anul curent ora de start 20 ora de inchidere 23-24 Locatia LEGAL RACING, calea de acces catre Dragonul Rosu dinspre Sos. Fundeni. Distanta 402m. Etapa din CAMPIONATUL DE ACCELERARE AL ROMANIEI sprijinita de FRAS. |
Re: LEGAL RACING de vara
o abundentza de curse acum si io vroiam sa fac economi pana la iarna...
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:36. |
- Copyright 2026 4Tuning