![]() |
Top Speed - Cine a prins mai mult
Acest topic a fost mutat aici si facut pool...
1 - Yamaha: aerox,slider,neos,booster.etc 2 - Aprilia: sr,amico,rally .etc 3 - Malaguti: f10,12,15 .etc 4 - Gillera/piaggio: runner,dna,nrg .etc 5 - Alte marci. Votati si postati cu ce ati prins mai mult si viteza... Nota moderator: daca iar se va ajunge la cearta, acest topic se va inchide... Va rog, daca spuneti ca un scuter a prins viteza "x" in timpul "y", sa argumentati cum si demonstrati asta. |
Top Speed - Cine a prins mai mult
daca se poate sa pui si Aprilia Sr pt ca sunt ceva posesori de asa ceva:)
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Se rezolva imediat...
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Mersi norbi
Malaguti f12 - 90 kmh.h putin in vale |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Norbi ms mult ca mai ascultat la faza cu demonstratu asa mi se pare normal!
Aprilia leonardo 130km/h si prin septembrie mergea doar 90 probleme cu setu/acum nu stiu cat ya ca e in rodaj :D |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
97km/h in linie dreapta cu malaguti f12 50cc stock.
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
eu am prins 90 cu malaguti f12, era drum drept , fara inclinatie, set de 49 cmc stock, eram in paralel cu un peugeot sqab, la amandoi ne arata ca mergem cu 90, da ma mult nu mergea :))
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
malaguti f12 - 93 kmh, iar cu yamaha aerox - 87 kmh, sunt curios dupa ce ii mai schimb unele lucruri in transmisie daca da peste 90 :D
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Aprilia rs 50: ( odata cand am vrut sa vad cat prinde iam dat 70 km/h in vit 4 din 6 nu am mai avut unde) iar odata prin 7.000 vit 6 80 km/h .. nu mint cu nimic( isi ia viteza in timp )
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
ar trebui rescris pool-ul :)
yamaha aerox,slider,neos,booster.etc aprilia: sr,amico,rally etc malaguti: f10,12,15 etc gillera/piaggio: runner,dna,nrg alte marci. parerea mea:) |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
da ar fii o idee !Acum sa speram ca un moderator va modifica daca nu voi vorbi eu cu cineva !!!Toti cei care ati postat va cred pe toti dar trebuie si o dovada!Daca se va lasa asa!
|
Top Speed - Cine a prins mai mult
S-a rezolvat... Acum sa vedem dovezile :twisted:
Eu am prins cu Yamaha Aerox 120km/h, drum intins... Set 80cc, ambreaje, muzicuta, role... Nu am dovezi, daca ma credeti e bine, daca nu, tot e bine. (dovada nu am, dar razvan a fost acolo si stie cum mi-a mers scuterul pe vremuri) |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Si eu cu un aprilia sr(al membrului eMH)....90km/h si nu aveam aceleratia in blana!Set de 50cm si toba sport Leo Vince ZX...mai multe va poate spune el!
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
73 km/h cu Yamaha CT50s stock ..
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Giugiule lasa 90km/h(arata dovada)...nu zic ca nu fuge ca stiu scuteru dar...
Peugeot V-Clic 90km/h! |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
eu am mers 85-86 km/h cu phantomul meu..
nu are nici o modificare . nimic..si era drum drept |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
My Aprilia Leonardo 125cc 130km/h putin la vale....
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
140km/h
malaguti f12 ... |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
ohoo...dar ce setari aveai pe el(dami un pm)!!!
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Quote:
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Malaguti-ul lui este de 100 cc si mai este si tuning , deci nu ii de mirare :D
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
cum zice Razvy :D
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
atunci e greseala mea!Imi pare rau si respetele mele!
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Malaguti f15, 105,paralel cu un fiat punto,dovada nu am pt ca nu am cablu de kilometraj , dar dupa ce va intra iarasi la modificari, motor,si tot carenajul o sa va arat si dovezi,ps motor 80,toba sport leo wince sa intins cam pe 1km,sprint foarte mare nu am pt ca mi varza cureaua si rolele;)si carburatorul e stok.Am prins 105 pe strada eminescu din baia mare unde era fostul targ auto,si am mers pana aproape de piata.
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
am si eu un MBK Nitro i-am pus kit de 70cc dar tot degeaba mai mult de 80-85 nu fuge...
cam ce ar trebuie sa ii mai cumpar ? |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
@jipianu : toba,variator,ambreiaj,jiglor sau chiar carburator mai mare.
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
scopul acestui pool nu este acela de a spune cat ati prins cu scuterul tau ( sau nah daca al tau fuge peste 100 atunci e bine poti sa spui + dovada (video/foto) ) Parerea mea este ca acest pool se adreseaza celor ce au mers cu mai multe scutere si sa posteze cu care dintre ele a prins mai mult
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
multumesc rinzou
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
momentan marca YAMAHA este pe 1 dupaia urmeaza pe locul 2 aprilia si malaguti si alte marci este pe locul 3
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
100km/h cu piaggio nrg 2 si 90km/h cu yamaha aerox .8)
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
1 Attachment(s)
Va las pe voi sa estimati viteza. Chiar is curios cam cat aveam. Va dau un indiciu...210 cmc :)
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
130-140:-?
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
130 :D
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Dupa parerea mea aveam peste 140,imi scria 143 pe bord si a zis cel care l-a facut ca merge mai mult decat arata bordu.
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Aprilia amico-putin peste 65km/h
Gilera runner-100km/h putina panta Peugeot Looxor-110kmh |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
[QUOTE=danutzcag;3110323]Aprilia amico-putin peste 65km/h
doar atat?:???:...da niste detalii despre el |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
First Bike Sprinter: 59km/h , dadea in nas, cred ca de la CDI.
Aprilia Amico: 75km/h. |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
scuter pegasso 49cc stock ...85km/h drum drept..(data viitoare o sa fac si poza...promit..)):-P
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
kymko dink 150cc putiin peste 125km/h
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Atv Yamha Raptor 700 cc ....94km/h pe sosea .
OFFROAD 65km/h prin padure |
| All times are GMT +2. The time now is 21:15. |
- Copyright 2026 4Tuning