Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   Top Speed - Cine a prins mai mult (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/167462-top-speed-prins.html)

norbi_bidi 31-01-10 23:36

Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Acest topic a fost mutat aici si facut pool...

1 - Yamaha: aerox,slider,neos,booster.etc
2 - Aprilia: sr,amico,rally .etc
3 - Malaguti: f10,12,15 .etc
4 - Gillera/piaggio: runner,dna,nrg .etc
5 - Alte marci.

Votati si postati cu ce ati prins mai mult si viteza...

Nota moderator: daca iar se va ajunge la cearta, acest topic se va inchide... Va rog, daca spuneti ca un scuter a prins viteza "x" in timpul "y", sa argumentati cum si demonstrati asta.

JuST_GiuGiu 01-02-10 00:10

Top Speed - Cine a prins mai mult
 
daca se poate sa pui si Aprilia Sr pt ca sunt ceva posesori de asa ceva:)

norbi_bidi 01-02-10 00:22

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Se rezolva imediat...

Dj.Phantom 01-02-10 09:26

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Mersi norbi

Malaguti f12 - 90 kmh.h putin in vale

r13111988 01-02-10 10:35

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Norbi ms mult ca mai ascultat la faza cu demonstratu asa mi se pare normal!

Aprilia leonardo 130km/h si prin septembrie mergea doar 90 probleme cu setu/acum nu stiu cat ya ca e in rodaj :D

M@TRIX 01-02-10 12:39

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
97km/h in linie dreapta cu malaguti f12 50cc stock.

Andrei.Ady 01-02-10 17:26

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
eu am prins 90 cu malaguti f12, era drum drept , fara inclinatie, set de 49 cmc stock, eram in paralel cu un peugeot sqab, la amandoi ne arata ca mergem cu 90, da ma mult nu mergea :))

Felix_Arad 01-02-10 17:30

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
malaguti f12 - 93 kmh, iar cu yamaha aerox - 87 kmh, sunt curios dupa ce ii mai schimb unele lucruri in transmisie daca da peste 90 :D

rs-dey 01-02-10 18:02

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Aprilia rs 50: ( odata cand am vrut sa vad cat prinde iam dat 70 km/h in vit 4 din 6 nu am mai avut unde) iar odata prin 7.000 vit 6 80 km/h .. nu mint cu nimic( isi ia viteza in timp )

quick_silver2 01-02-10 21:11

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
ar trebui rescris pool-ul :)
yamaha aerox,slider,neos,booster.etc
aprilia: sr,amico,rally etc
malaguti: f10,12,15 etc
gillera/piaggio: runner,dna,nrg
alte marci.
parerea mea:)

JuST_GiuGiu 01-02-10 22:25

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
da ar fii o idee !Acum sa speram ca un moderator va modifica daca nu voi vorbi eu cu cineva !!!Toti cei care ati postat va cred pe toti dar trebuie si o dovada!Daca se va lasa asa!

norbi_bidi 02-02-10 12:01

Top Speed - Cine a prins mai mult
 
S-a rezolvat... Acum sa vedem dovezile :twisted:

Eu am prins cu Yamaha Aerox 120km/h, drum intins... Set 80cc, ambreaje, muzicuta, role... Nu am dovezi, daca ma credeti e bine, daca nu, tot e bine. (dovada nu am, dar razvan a fost acolo si stie cum mi-a mers scuterul pe vremuri)

JuST_GiuGiu 02-02-10 13:21

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Si eu cu un aprilia sr(al membrului eMH)....90km/h si nu aveam aceleratia in blana!Set de 50cm si toba sport Leo Vince ZX...mai multe va poate spune el!

stefanUTzZzu 06-02-10 20:44

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
73 km/h cu Yamaha CT50s stock ..

porsheGTS 07-02-10 11:12

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Giugiule lasa 90km/h(arata dovada)...nu zic ca nu fuge ca stiu scuteru dar...


Peugeot V-Clic 90km/h!

andrew 46 07-02-10 12:01

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
eu am mers 85-86 km/h cu phantomul meu..
nu are nici o modificare . nimic..si era drum drept

alex_bmw1992 07-02-10 17:30

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
My Aprilia Leonardo 125cc 130km/h putin la vale....

ALeXF12 07-02-10 18:06

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
140km/h
malaguti f12 ...

porsheGTS 07-02-10 18:16

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
ohoo...dar ce setari aveai pe el(dami un pm)!!!

JuST_GiuGiu 07-02-10 19:43

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by ALeXF12 (Post 3061640)
140km/h
malaguti f12 ...

:O ai cumva vro dovada ca mai facut curios:D:o:o:o

razvy_91 07-02-10 19:54

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Malaguti-ul lui este de 100 cc si mai este si tuning , deci nu ii de mirare :D

ALeXF12 07-02-10 20:39

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
cum zice Razvy :D

JuST_GiuGiu 07-02-10 21:49

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
atunci e greseala mea!Imi pare rau si respetele mele!

kill^^ 09-02-10 16:55

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Malaguti f15, 105,paralel cu un fiat punto,dovada nu am pt ca nu am cablu de kilometraj , dar dupa ce va intra iarasi la modificari, motor,si tot carenajul o sa va arat si dovezi,ps motor 80,toba sport leo wince sa intins cam pe 1km,sprint foarte mare nu am pt ca mi varza cureaua si rolele;)si carburatorul e stok.Am prins 105 pe strada eminescu din baia mare unde era fostul targ auto,si am mers pana aproape de piata.

jipianu 09-02-10 17:23

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
am si eu un MBK Nitro i-am pus kit de 70cc dar tot degeaba mai mult de 80-85 nu fuge...
cam ce ar trebuie sa ii mai cumpar ?

rinzou 09-02-10 18:25

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
@jipianu : toba,variator,ambreiaj,jiglor sau chiar carburator mai mare.

shoby13 10-02-10 08:45

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
scopul acestui pool nu este acela de a spune cat ati prins cu scuterul tau ( sau nah daca al tau fuge peste 100 atunci e bine poti sa spui + dovada (video/foto) ) Parerea mea este ca acest pool se adreseaza celor ce au mers cu mai multe scutere si sa posteze cu care dintre ele a prins mai mult

jipianu 11-02-10 19:16

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
multumesc rinzou

shoby13 12-02-10 10:27

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
momentan marca YAMAHA este pe 1 dupaia urmeaza pe locul 2 aprilia si malaguti si alte marci este pe locul 3

Norby89 17-02-10 10:41

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
100km/h cu piaggio nrg 2 si 90km/h cu yamaha aerox .8)

VladM 21-02-10 14:46

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
1 Attachment(s)
Va las pe voi sa estimati viteza. Chiar is curios cam cat aveam. Va dau un indiciu...210 cmc :)

Mimo 21-02-10 15:01

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
130-140:-?

ALeXF12 21-02-10 19:49

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
130 :D

VladM 21-02-10 20:10

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Dupa parerea mea aveam peste 140,imi scria 143 pe bord si a zis cel care l-a facut ca merge mai mult decat arata bordu.

danutzcag 21-02-10 20:15

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Aprilia amico-putin peste 65km/h
Gilera runner-100km/h putina panta
Peugeot Looxor-110kmh

valitataye 25-02-10 12:47

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
[QUOTE=danutzcag;3110323]Aprilia amico-putin peste 65km/h
doar atat?:???:...da niste detalii despre el

bz10enc 25-02-10 22:43

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
First Bike Sprinter: 59km/h , dadea in nas, cred ca de la CDI.
Aprilia Amico: 75km/h.

marius_cosmyn2009 06-03-10 00:13

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
scuter pegasso 49cc stock ...85km/h drum drept..(data viitoare o sa fac si poza...promit..)):-P

danutzcag 06-03-10 11:27

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
kymko dink 150cc putiin peste 125km/h

CoCoBistrocel 09-03-10 19:30

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Atv Yamha Raptor 700 cc ....94km/h pe sosea .
OFFROAD 65km/h prin padure


All times are GMT +2. The time now is 21:15.

- Copyright 2026 4Tuning