![]() |
Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Asa deci am facut acest topic sa mai bagam fiecare poze cu ce se poarta pe la voi, cum se imbraca lumea, ce e nou shi tot felul :D
Din cate am observat la noi in cj lumea incepe sa poarte tot mai mult roz... eu personal nu asi purta asa ceva nici pe bani, nu imi place, il detest chiar... dar se pare ca la altii le place foarte mult... Din punct de vedere al frezelor la noi toata lumea care "se respecta" :lol: are freza facuta la "Foarfeca De Aur" ....adica pe romaneste spus la stilist, te duci iti baga baiatu ceva taietura :lol: si iti intinde paru.... nu ma prea pasioneaza stilul asta da nah :) acuma sincer de ce am facut acest topic... ma tot gandesc de vreo 5 zile ce freza sa imi fak... si speram ca cineva sa baga ceva poze cu feze and shit :) si am zis ca dc tot e asa sa bagam si cu haine misto sa mai vb si noi ce se poarta pe la fiecare :D sper sa nu mi se stearga iara topicul ca cel cu "la udat" care a disparut asa fara nici un fel de explicatie... si sper la cat mai multe pagini :)) |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
2 Attachment(s)
yo nu prea le am frizurile ;) de obicei ma tund scurt si il las normal dau cu ceara ceva in el sa luceasca in rest port muuult blugi si acu am o noua costumatie care o sa o port toata vara :D astept cizmele si blugii cu protecti ps nu va uitati la par:D innchideti ochi eram ciufulit:D motoru vine si el miercuri o sa il prezint si pe forum asta ca sa fac si putin offtopic
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
ce faci ma ? acuma te lauzi ca ti-ai luat motor ?
nu il credeti ca minte :)))) si cu sticlele alea acolo care e faza ? esti alcoolist inrait :) ? |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
da sa traiti :D hai sariti ca na ce par ciufulit am sa stiu ce fac sa fie la moda =)):D=))
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
deci cum te`ai tuns pana la urma?:D la noi in craiova tipii kare se respecta au creasta...nu va ganditi la punkishti sau mai stiu yo ce`.. e mai mult spre clubbin`..sigur e si p la voi ceva ceva :P b-) :)
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
Ontopic: la mine e cam dificil cu freza, ca de fiecare data cand merg la salon, nu stiu ce sa cer: ori 1, ori 0, cu masina de tuns :lol: |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
hmmm la mine in oras...se imbraca toti in functie de BUGET ca peste tot... nu ma intereseaza ceilalti cu ce se imbraca...mie imi place sa ma simt bine in hainele mele...ma imbrac sport tot timpul credeti-ma ca nu am nimic pt o nunta(de aceea nu merg cu ai mei la nunta ca nu suport hainele de ocazii), casual mai merge dar nu tot timpul...
stuff: fara ceas ca dor am la tel :) ,bratara si lantz cu cruce( ceva mediu frumos nu pt a ma arata cum fac unii....) hair: eu in timpul scolii cum apuc sama trezesc:) ciufi sau cu sapca, iar in vacante si primul semestru de scoala(asa vin din vacanta)...cu suvitze tot ciufulit... |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Pe aici pe la noi lumea a inceput sa devina din ce in ce mai nonconformista si asta e bine...se merge pe ideea de roz la baieti(chiar daca multi condamna lucru asta...eu nu am nimic impotriva)
Lumea se imbraca dupa buget...in lumea buna o sa vezi ca adidas si cu nike fac legea :lol: si sa nu mai vorbim de casele mari de moda :) La par nu am vazut vreo tendinta in ultima vreme...si nici clubberi cu creasta chiar daca pot sa zic ca cunosc destui... Nu prea se ma poarta ceasul la tinuta sport pentru ca acum toata lumea zice "am telefon ce imi mai trebuie" dar la costum, pe toata lumea am vazut cu ceas la mana... Se poarta inca si acum bratarile acelea de cauciuc... |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
:lol: :lol: ai punctat perfect orlando...ceas pt costum.! si eu cum nu ma costum dc sa am ceas:D
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
potzi sa te tunzi si cu breton ... doar in fata .. apoi parul ridicat un pic .. .se poarta si " da bine " sau potzi sa tai din breton .. intr`un stil ciudat ... intr`o jumatate mai mult si in cealalta mai putzin...cat despre haine ... fiecare dupa c buget are ... nu conteaza doar firma ... ci si calitatea ... adica ... poate sa fie de calitate: prin a fi un material bun ... si sa nu ii iasa culoarea la prima spalare sau chestii d genu` ... si sa nu aiba o treaba cu firmele mari ... :D sau potzi sa o patesti sa t duci la un magazin .. nu dau nume k nush dak am voie ... sa iti iei un articol din ultima colectie ..si sa iti tragi tzeapa ...sa t irite, sa te manance ..dar p eticheta scriind ... (de ex. araz :lol: cititi d la coada la cap :lol: ) ... deci mai bine un lucru bun si care sa nu iti dauneze dekt ceva " d firma " si .. de kko. si ii dau dreptate lui orlando in bucuresti .. a devenit lumea non-conformista... si asta arata o "europenizare" a noastra ... dar nu stiu in care masura ... :D :D
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
pai ...
la noi se poarta crestele in general.... shi eu am creasta....port shi roz (nu vad nici o problema...) ... se paorta piercingurile in spranceana la baietzi(ceea ce detest :evil: ) ... nush...adik nu`mi plak piercing`urile de nici un fel ... pfoai...sa fac rost de poze....sa va arat ce freze aveam acu`s 2`3 luni ... TRIPLE X shi ZZZ shi mama ma`sii :lol: :lol: ... acu se poarta...coada la baietzi ;) din cate am obs eu |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
ma freaca un gand sa imi vopsesc paru negru :D
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
minirally da crezi ca pe alti care n au bani de N90 nu ii irita cand vad ca tu il ti jumate pe afaara? ( nu ma refer la mine)a si blondu nu se mai poarta:D:D=)) si parca mergea o coafura mai moderna esti prea clasica:D
ps ia o ca pe o gluma pps am zis sa o ia ca pe o gluma ca sa nu sariti ca badaranii pe mine |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
si la baietzi treaba cu sacou ... si tenesii ....hmm ... e inca in vogue ... dar nu mai tzine mult ... si da ai dreptate rozul nu se mai poarta.....stiam ceva de mov ... si verde acu ... dar inca " da bine " pt " visual " ... acu ...tre sa intelegi ... k nu toata lumea ... are bani sa isi schimbe hainele dupa .. cum e moda ...:D |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
1: nu stau cu jumatate de telefon pe afara,nu sufar de chestia asta ;)
2: blondu inca se poarta :twisted: 3: walderrama,sunt asemea ``mutanti``,mai ales prin mall`uri :-) 4: stiu ca nu toata lumea are bani,si n-am judecat oricum din punctul asta de vedere ;) |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
ba ti telefonu pe afara;) pe mine nu poti sa ma minti:D ca am vazut cu "uachii" mei :Ddeci il tineai pe afara :D
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
ma uimiti pe zi ce trece....
a da...si nu suport roz la barbati.... femeia trebuie sa stie sa-si puna calitatile in valoare la noi se practica foarte mult spiritul de turma....in mod negativ ps:nu ma intereseaza moda...sa ma simt eu bine....nu se mai poarta ceas la tinuta sport? si eu ce sa fac? nu pot sa stau fara ceas la mana...:lol: ( sau akum e la moda sa scoti telefoanele (telefonul) sa te uiti la ceas? e mai chulo nuh? :lol: ) nu vreau raspunsuri...nu am chef de discutii offtopic infinite..... |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
ca sa ma tin de cuvant :D
Quote:
p.s. prin alte locuri inca nu a intrat moda cu parul intins and shit? ca la noi vad ca toata gashca cam asa poarta :D acuma bine inteles tot felul de freze dar a cam disparut gelul de la moda :-" |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
peste tot e frate cu paru intins`.. toti baietii au placa deh domne k nu se mai poate fara! =)) kt despre roz`.. nu se mai poarta d ha`ha` wtf`..da ma rog`..unii sunt mai in urma`.. n`am nika cu baietii in roz`..da` nici kiar asa sa abuzeze.. oricum vad k prin craiova nu`s asa multi`...la fel cum zicea cineva..aku e verdele si movu in 'trend' :P
si freza..kt mai funky sa fie :P toata lumea are stilist aku deh` :P b-) |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
In primul rand e dureros faptul ca unii se imbraca dupa ce vad la altii ,si merg pe considerentul ca .. deh... asta se poarta, sunt toti handicapatii aia in liceu , cu ceva banuti de la mamica si de la taticu , care o ard NUMAI in roz, tricou-blugi ... ok , insa unu a venit in niste pantaloni 3 sf. roz, + tricou roz, adidasi roshu aprins , i-am recomandat azi sa dea o fuga pana la gay fest =))
desigur, mi-a raspuns : da ma , si tu stii cum e cu moda , i-am zis ca nu , nu stiu , macar stiu sa nu ma fac de ras .. cu moda pisdi... again , se vbea de... a pune in evidenta partile fmnine ... :) de acord, sus cu chestia asta, insa daca ... firele d par dp langa buric ... sunt .. chestii feminine ... C MM PORTI TRICOURI PESTE BURIC DACA STII CA ?! urasc cand vad chestia asta, ma scarbeste ! si hai sa vbim despre chulo boys =)) retardati , in 1000 de culori , cu vopsea in par si parul orientat in 12479 de directii , cu ochelari care sa le acopere juma de fatza dar... ce pot spune, asta-i moda, ce stiu eu ce-i frumos , fitze , fitze , si iar fitze ... dupa un capac. .. mai dispar fitzele, va garantez ;) |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
duca=se ..... la ... sa se duca, ca m-am saturat de toti ... mariconii astia ...
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
aveti complexe? ;)
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
eh..cat nu va plac voua baietii astia,funky,cu ochelari cat capu,cu tricouri roz si creste in cap..dar..f multe fete intorc mai repede capul dupa un asa baiat,decat dupa unul in pantaloni scurti..or..whatever,ati inteles ideea :-) mai ales k f multe(din cate am obs eu),pun accent destul pe felul in care se imbraca el..:rolleyes2
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
rally si acum pe bune de cate ori ai auzit zicandu-se printre colegele tale sau fete pe strada...moa ce tare e ala ca e imbracat de la nush ce firma renumita si scumpa...
mie a inceput sa mi se faca greata de proaste care cred ca dragostea consta in tzoalele de pe baiat...;) |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Atata timp cat esti curat si haina sta bine pe tine, e ok, da' cand incerci sa fii in pas cu moda, desi tie nu-ti sta bine, e de rau. Eu nu ma vad cu ochelari de scafandru pe ochi si nici cu blugi rupti. Pur si simplu nu pot sa port asa ceva!
Cat despre frizuri... eu sunt cel mai smecher, ca se rezolva cu masina de tuns, masura 1, bzzzz, bzzzz, bzzzz si gata :wink: Repet: a fi in pas cu moda, nu inseamna neaparat ca-ti sta bine imbracat, frezat, fardat, asa! Bafta! |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Gabi ai foarte mare dreptate...sunt multi care tin pasul cu moda dar sunt niste patzachine...adica nu le sta bine...
cel mai bine e sa fi si un pic modern,in pas cu moda si sa ai propriul stil! Haina il face pe om?sunt multe fete care zic ca DA ;) |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
dar sa fim ontopic! |
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
nimeni ? nimic ? ... ceva idei ... :D :D
|
Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
Quote:
in legatura de ce se zicea mai sus: nu haina nu il face pe om, da il ajuta a drak de mult :P si asta nu tine de respect, ci de imagine ;) |
| All times are GMT +2. The time now is 13:32. |
- Copyright 2026 4Tuning