Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Renault 5 GTT vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/164704-renault-5-gtt-vs.html)

Ferny 19-01-10 21:27

Renault 5 GTT vs. ...?
 
interne stock, presiune 1.4 momentan ,volanta usurata, turbina t25, carburator cu specificatii de grupa A , evacuare pe 55 cu tot cu downpipe, kit ambreiaj sport, axa piper 300, chiulasa decomprimata , garnitura chiulasa de curse, suspensie sport, intercooler stock, pana sa montez axa aveam 135 de cai la roata si 190 cuplu masurati la Master Tuner...accept orice provocare indiferent de masina,cai si tractiune...

mihaistan 19-01-10 22:11

Re: Renault 5 GTT vs...
 
cum da caldura , si reusesc sa`mi schimb cutia ... trecema pe lista :D citroen bx break ;)

jakal 20-01-10 14:51

Re: Renault 5 GTT vs...
 
periculoase rau astea mici....:)....dar ma risc si eu ...E30 170 ponei..

Ferny 20-01-10 17:14

Re: Renault 5 GTT vs...
 
cu cea mai mare placere...

Vj_AlecS 23-01-10 00:47

Re: Renault 5 GTT vs...
 
Quote:

Originally Posted by Ferny (Post 2994337)
interne stock, presiune 1.4 momentan ,volanta usurata, turbina t25, carburator cu specificatii de grupa A , evacuare pe 55 cu tot cu downpipe, kit ambreiaj sport, axa piper 300, chiulasa decomprimata , garnitura chiulasa de curse, suspensie sport, intercooler stock, pana sa montez axa aveam 135 de cai la roata si 190 cuplu masurati la Master Tuner...accept orice provocare indiferent de masina,cai si tractiune...

bv man sunt mandru de cum ai facut descirerea masini si nu ai zis doar un r5 cu 100cp+ bv. respect!

Kiki 24-01-10 15:12

Re: Renault 5 GTT vs...
 
Quote:

Originally Posted by Vj_AlecS (Post 3005072)
bv man sunt mandru de cum ai facut descirerea masini si nu ai zis doar un r5 cu 100cp+ bv. respect!

cand e mai cald scoate 1.8-u aspirat pt un 1.3 aspirat 95 cai + cum iti place tie;) cosmaru tau:))

Dan TBCuuu 31-01-10 00:05

Re: Renault 5 GTT vs...
 
poate ne gasim la vreo legala anu asta
volvo 480 turbo in jur de 170 de cai ....

numai bine.... bafta

Ferny 31-01-10 12:19

Re: Renault 5 GTT vs...
 
sa inceapa sezonul si sa vina caldura ca m am saturat de iarna asta...:D

robert_zed2112 01-02-10 16:53

Re: Renault 5 GTT vs...
 
R5 vs opel manta??

gabriel.lazar 03-02-10 08:35

Re: Renault 5 GTT vs...
 
r5 vs calibra turbo 2000 16v 4x4 eds phase 3.5 ...tot asa sa mai dea caldura

Calimero2003 03-02-10 08:50

Re: Renault 5 GTT vs...
 
Quote:

Originally Posted by gabriel.lazar (Post 3044926)
r5 vs calibra turbo 2000 16v 4x4 eds phase 3.5 ...tot asa sa mai dea caldura

Uite un filmulet mai vechi intre un super R5 si o super Calibra ... https://www.youtube.com/watch?v=tRsb1...eature=related

gabriel.lazar 03-02-10 08:53

Re: Renault 5 GTT vs...
 
da e ok masina...

Ferny 03-02-10 10:40

Re: Renault 5 GTT vs...
 
sa fie un pic mai cald si uscat pe jos ,va onorez provocarile....:D

Ferny 27-03-10 20:14

Re: Renault 5 GTT vs...
 
eu vs r5 gtt stock cred 2 - 0
eu vs r5 cabrio 1.8 16v 2 - 0
eu vs CBR 0 - 2
eu vs golf 1 vtm 2.0 16v egal
eu vs kiki 0 - 2

Ferny 02-05-10 10:32

Re: Renault 5 GTT vs. ...?
 
masina a primit o turbina hibrida mai mare si un downpipe marit fata de cel vechi, iar ca presiune 1.4 bari ...si astept provocari.

Ferny 07-05-10 22:42

Re: Renault 5 GTT vs. ...?
 
eu vs golf 3 vr6 turbo 2 - 1

Calimero2003 08-05-10 16:37

Re: Renault 5 GTT vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by Ferny (Post 3342626)
eu vs golf 3 vr6 turbo 2 - 1

Inseamna ca avel golf nu mai tragea nici macar ca unul stok .... daca era si TURBO ..... imposibil ...

t@uru 08-05-10 19:36

Re: Renault 5 GTT vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 3343969)
Inseamna ca avel golf nu mai tragea nici macar ca unul stok .... daca era si TURBO ..... imposibil ...


Daca spui asta inseamna ca nu ai fost niciodata la vreo cursa cand a fost acest renault 5.

Cu un vr6 stock degeaba vii la start.

Calimero2003 09-05-10 22:21

Re: Renault 5 GTT vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by t@uru (Post 3344307)
Daca spui asta inseamna ca nu ai fost niciodata la vreo cursa cand a fost acest renault 5.

Cu un vr6 stock degeaba vii la start.

oare?
e balaur R5 asta..... ai barem idee cum merge un VR6 turbo?

t@uru 09-05-10 22:56

Re: Renault 5 GTT vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 3347332)
oare?
e balaur R5 asta..... ai barem idee cum merge un VR6 turbo?

Ai spus mai sus ca acel VR6 turbo nu ar fi tras nici macar ca un VR6 stock, ca altfel R5-u nu avea nici o sansa > ca acel R5 e facut si de un VR6 stock......

Pana nu vezi si acel Vr6 cu care s-a dat si nici macar nu stii ce si cum cu acest R5 eu zic sa nu mai speculezi aiurea.

Sau poti sa te prezinti la start cu ceva care crezi ca e demn de un amarat de Renault 5 GTT : un VR6 stock cu care tu crezi ca il faci.

Poti da un PM catre proprietar.

Ferny 10-05-10 06:58

Re: Renault 5 GTT vs. ...?
 
golful vr6 turbo este al lui Roiu ,il poti intreba pe el cum a fost.

Ferny 23-05-10 00:00

Re: Renault 5 GTT vs. ...?
 
inca astept provocari...pm cu detalii.


All times are GMT +2. The time now is 03:50.

- Copyright 2026 4Tuning