![]() |
E30 - Bulgaru
3 Attachment(s)
va salut
Masina a fost 2.0 inscrisa la bulgari iar pe urma s`a urcat 2.5 / 12 valve .... eu am luato cu motoru praf ... ma incantat ca are vopsea originala si fara gram de rugina ca altfel nu ma riscam sa o iau .... si uite asa am inceput lucru la ea :D pun poze cu masina cand am luato |
Re: Bulgaru e30
10 Attachment(s)
am avut noroc ca mi`au trecut prin mana 3 ursi neinmatriculati si am luat ce era mai bun dupa ei si am pus pe bulgar :D
volan m-teh1 schimbator m faruri si proiectoare ca noi buza de is ceasuri cu 168.000 km trusa completa cea din portbagaj :D multe plastice mocheta portbagaj ... etc etc momentan motoru de 2.5 a bubuit :)) si m`am apucat sa`l desfac |
Re: Bulgaru e30
6 Attachment(s)
am stat in dubii mult timp dar intr-un final m`am hotarat si am ales sa ii cumpar un 24 v luat dupa un 5 hidramat si montat pe un urs / motoru in mintiile lui ... si azi m`am apucat de treaba ...
|
Re: Bulgaru e30
maine sper sa termin sa vad motoru sus pe bulgar si pe sambata sa il aud pornit ... app bulgaru a primit bara fata si bara spate m-teh 2 din fibra :D o sa revin cu poze
|
Re: Bulgaru e30
Quote:
|
Re: Bulgaru e30
multe cadouri pt bulgar :)))
tine-o tot asa :D |
Re: Bulgaru e30
Quote:
Chiar ma miram unde a disparut ca nu l-am mai vazut prin zona...sunt curios cu cat l-a vandut... Motorul e chiar in mintile lui ! |
Re: Bulgaru e30
Quote:
Cu toba aia finala sunt curios ce s-a intamplat. |
Re: Bulgaru e30
motorul sa montat in baia mare la niste super baieti , marius proprietarul ursului albastru a avut nebunia sa il monteze acolo :D , iar el trece la 2.0 akum ca vrea sa il omologheze si uite asa am intrat in posesia 2.5 -ului :D , corneliu inca este tipla motoru bine cu mici defecte burdufu debitmetru gaurit , vreau sa ii pun carcasa originala cu filtru k&n ca sa numai traga aer cald de la motor si cutia sa ii pun zf . sa vad daca gasesc , momentan il urc asa ca numai am rabdare :D
|
Re: Bulgaru e30
Quote:
|
Re: Bulgaru e30
pai oricum l`am luat fara blocant ... o sa merg pe openu meu 4.10 :)) momentan .... sper sa nu il sparg :D
|
Re: Bulgaru e30
Quote:
|
Re: Bulgaru e30
frumoasa masina si imi place mult vopseaua
|
Re: Bulgaru e30
Quote:
|
Re: E30 - Bulgaru
7 Attachment(s)
am dat azi monstru jos ... sper pe luni marti sa il urc pe bulgar ... am dat si cutia jos sa vad in ce stare e ambreaju si e impecabil ... timoneria nu prea imi place si plus de asta am vazut ca o ureche e rupta cred ca era lipita cu picatura :)) caut pe cineva sa ma ajute la timonerie sa vad ce ii pot face ca are un joc cam mare si mai caut pe cineva sa sudeze in aluminiu ca sa pun urechea la loc .... urc si niste poze
|
Re: E30 - Bulgaru
in loc sa muncesti vad ca tie iti ardea de pozee ....:))
|
Re: E30 - Bulgaru
:))) norocu meu cu stivuitoru ca altfel eram in pom ...oricum mi`am luat carne calumea ca i`am tinut din treaba pe baieti.... tipa sefu la ei :))) intr-un final a iesit bine .... o sa fie spectacol cand il pun sus atunci sa vedem ce si cum ... app nu vi sa ma ajuti ca sunt singur singurel :))
|
Re: E30 - Bulgaru
Ce sa ajute ca omu nu mai vede bine, cica i-a zis doctoru sa lase ochelarii si sa umble cu un binoclu la ochi :|
|
Re: E30 - Bulgaru
Quote:
p.s ..vezi ca ti-am gasit inaltatoare pt . picioare sa fii si tu in randul lunii sa nu te mai cautam pe sub masinii...piticule:D |
Re: E30 - Bulgaru
:))))))
|
Re: E30 - Bulgaru
Salut. Am cutie ZF daca vrei. Suna-ma si vb . Bafta multa
|
Re: E30 - Bulgaru
felicitari mosule ...... sa ai numai reusite cu el .....
Trebuie sa vb de planetarele alea ka nu am mai ajuns la tine sa le iau de atunci :) aku caute niste bielete si niste bucsi :) |
Re: E30 - Bulgaru
Salut Vlad si felicitari pt masina! Ce ai facut cu motorul 12v? mai ai piese gen debitmetru, regulator relanti?
|
Re: E30 - Bulgaru
ms frumos :D mai am piese dar sincer sa fiu nu stiu in ce stare sunt ... vino la curte si le probezi vezi ce si cum ... :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:26. |
- Copyright 2026 4Tuning