Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - Bulgaru (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/163658-e30-bulgaru.html)

Vlad_WPL 14-01-10 14:39

E30 - Bulgaru
 
3 Attachment(s)
va salut

Masina a fost 2.0 inscrisa la bulgari iar pe urma s`a urcat 2.5 / 12 valve .... eu am luato cu motoru praf ... ma incantat ca are vopsea originala si fara gram de rugina ca altfel nu ma riscam sa o iau .... si uite asa am inceput lucru la ea :D

pun poze cu masina cand am luato

Vlad_WPL 14-01-10 14:44

Re: Bulgaru e30
 
10 Attachment(s)
am avut noroc ca mi`au trecut prin mana 3 ursi neinmatriculati si am luat ce era mai bun dupa ei si am pus pe bulgar :D

volan m-teh1
schimbator m
faruri si proiectoare ca noi
buza de is
ceasuri cu 168.000 km
trusa completa cea din portbagaj :D
multe plastice mocheta portbagaj ... etc etc

momentan motoru de 2.5 a bubuit :)) si m`am apucat sa`l desfac

Vlad_WPL 14-01-10 14:52

Re: Bulgaru e30
 
6 Attachment(s)
am stat in dubii mult timp dar intr-un final m`am hotarat si am ales sa ii cumpar un 24 v luat dupa un 5 hidramat si montat pe un urs / motoru in mintiile lui ... si azi m`am apucat de treaba ...

Vlad_WPL 14-01-10 14:58

Re: Bulgaru e30
 
maine sper sa termin sa vad motoru sus pe bulgar si pe sambata sa il aud pornit ... app bulgaru a primit bara fata si bara spate m-teh 2 din fibra :D o sa revin cu poze

Corneliu26 14-01-10 16:02

Re: Bulgaru e30
 
Quote:

Originally Posted by Vlad_WPL (Post 2976649)
am stat in dubii mult timp dar intr-un final m`am hotarat si am ales sa ii cumpar un 24 v luat dupa un 5 hidramat si montat pe un urs / motoru in mintiile lui ... si azi m`am apucat de treaba ...

Asta`i motoru lui Marius? :)

Gyo*TDS 14-01-10 16:25

Re: Bulgaru e30
 
multe cadouri pt bulgar :)))
tine-o tot asa :D

AdySoLenZa 14-01-10 17:00

Re: Bulgaru e30
 
Quote:

Originally Posted by Corneliu26 (Post 2976903)
Asta`i motoru lui Marius? :)

Am stat de vorba odata cu fostul proprietar al acestui urs albastru...si imi zicea ca cineva pe la baia mare i-a montat motorul...sa inteleg ca undeva pe la voi pe-acolo ?


Chiar ma miram unde a disparut ca nu l-am mai vazut prin zona...sunt curios cu cat l-a vandut...

Motorul e chiar in mintile lui !

Corneliu26 14-01-10 17:48

Re: Bulgaru e30
 
Quote:

Originally Posted by AdySoLenZa (Post 2977087)
Am stat de vorba odata cu fostul proprietar al acestui urs albastru...si imi zicea ca cineva pe la baia mare i-a montat motorul...sa inteleg ca undeva pe la voi pe-acolo ?


Chiar ma miram unde a disparut ca nu l-am mai vazut prin zona...sunt curios cu cat l-a vandut...

Motorul e chiar in mintile lui !

Motorul chiar era in stare foarte buna,nu stiu acuma...
Cu toba aia finala sunt curios ce s-a intamplat.

Vlad_WPL 14-01-10 17:55

Re: Bulgaru e30
 
motorul sa montat in baia mare la niste super baieti , marius proprietarul ursului albastru a avut nebunia sa il monteze acolo :D , iar el trece la 2.0 akum ca vrea sa il omologheze si uite asa am intrat in posesia 2.5 -ului :D , corneliu inca este tipla motoru bine cu mici defecte burdufu debitmetru gaurit , vreau sa ii pun carcasa originala cu filtru k&n ca sa numai traga aer cald de la motor si cutia sa ii pun zf . sa vad daca gasesc , momentan il urc asa ca numai am rabdare :D

Corneliu26 14-01-10 18:44

Re: Bulgaru e30
 
Quote:

Originally Posted by Vlad_WPL (Post 2977279)
motorul sa montat in baia mare la niste super baieti , marius proprietarul ursului albastru a avut nebunia sa il monteze acolo :D , iar el trece la 2.0 akum ca vrea sa il omologheze si uite asa am intrat in posesia 2.5 -ului :D , corneliu inca este tipla motoru bine cu mici defecte burdufu debitmetru gaurit , vreau sa ii pun carcasa originala cu filtru k&n ca sa numai traga aer cald de la motor si cutia sa ii pun zf . sa vad daca gasesc , momentan il urc asa ca numai am rabdare :D

Daca pui cutie zf,stii ca trebuie blocant 3.25,nu?

Vlad_WPL 14-01-10 18:53

Re: Bulgaru e30
 
pai oricum l`am luat fara blocant ... o sa merg pe openu meu 4.10 :)) momentan .... sper sa nu il sparg :D

Corneliu26 14-01-10 19:22

Re: Bulgaru e30
 
Quote:

Originally Posted by Vlad_WPL (Post 2977506)
pai oricum l`am luat fara blocant ... o sa merg pe openu meu 4.10 :)) momentan .... sper sa nu il sparg :D

nu il spargi,da o sa traga ca un 1.8 :)

conndor 14-01-10 20:52

Re: Bulgaru e30
 
frumoasa masina si imi place mult vopseaua

Rebel_Boy 14-01-10 21:13

Re: Bulgaru e30
 
Quote:

Originally Posted by Vlad_WPL (Post 2976617)
ma incantat ca are vopsea originala si fara gram de rugina ca altfel nu ma riscam sa o iau ....

vara asta la Milano se poarta masinile vechi si cu vopseaua originala nu Vlade :lol:? .. hai spor la treaba ca vine caldura si trebuie sa iasa pe strada ;)

Vlad_WPL 15-01-10 16:19

Re: E30 - Bulgaru
 
7 Attachment(s)
am dat azi monstru jos ... sper pe luni marti sa il urc pe bulgar ... am dat si cutia jos sa vad in ce stare e ambreaju si e impecabil ... timoneria nu prea imi place si plus de asta am vazut ca o ureche e rupta cred ca era lipita cu picatura :)) caut pe cineva sa ma ajute la timonerie sa vad ce ii pot face ca are un joc cam mare si mai caut pe cineva sa sudeze in aluminiu ca sa pun urechea la loc .... urc si niste poze

66NFS 15-01-10 19:33

Re: E30 - Bulgaru
 
in loc sa muncesti vad ca tie iti ardea de pozee ....:))

Vlad_WPL 15-01-10 19:42

Re: E30 - Bulgaru
 
:))) norocu meu cu stivuitoru ca altfel eram in pom ...oricum mi`am luat carne calumea ca i`am tinut din treaba pe baieti.... tipa sefu la ei :))) intr-un final a iesit bine .... o sa fie spectacol cand il pun sus atunci sa vedem ce si cum ... app nu vi sa ma ajuti ca sunt singur singurel :))

quze 15-01-10 21:55

Re: E30 - Bulgaru
 
Ce sa ajute ca omu nu mai vede bine, cica i-a zis doctoru sa lase ochelarii si sa umble cu un binoclu la ochi :|

66NFS 17-01-10 15:26

Re: E30 - Bulgaru
 
Quote:

Originally Posted by quze (Post 2981318)
Ce sa ajute ca omu nu mai vede bine, cica i-a zis doctoru sa lase ochelarii si sa umble cu un binoclu la ochi :|

da intradevar cautam un binoclu sa-l vad mai bine pe quze .....eu unu nu as da vina pe ochii mei ci pe inaltimea ta......
p.s ..vezi ca ti-am gasit inaltatoare pt . picioare sa fii si tu in randul lunii sa nu te mai cautam pe sub masinii...piticule:D

Vlad_WPL 17-01-10 18:07

Re: E30 - Bulgaru
 
:))))))

ServiciiDiagnoza 17-01-10 21:02

Re: E30 - Bulgaru
 
Salut. Am cutie ZF daca vrei. Suna-ma si vb . Bafta multa

cEaska 17-01-10 23:38

Re: E30 - Bulgaru
 
felicitari mosule ...... sa ai numai reusite cu el .....
Trebuie sa vb de planetarele alea ka nu am mai ajuns la tine sa le iau de atunci :) aku caute niste bielete si niste bucsi :)

Vlad_18RLG 18-01-10 16:08

Re: E30 - Bulgaru
 
Salut Vlad si felicitari pt masina! Ce ai facut cu motorul 12v? mai ai piese gen debitmetru, regulator relanti?

Vlad_WPL 18-01-10 23:46

Re: E30 - Bulgaru
 
ms frumos :D mai am piese dar sincer sa fiu nu stiu in ce stare sunt ... vino la curte si le probezi vezi ce si cum ... :D


All times are GMT +2. The time now is 09:26.

- Copyright 2026 4Tuning