Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Vanzari Cumparari Machete (https://forum.4tuning.ro/508-vanzari-cumparari-machete.html)
-   -   Aduc machete de pe Ebay si Amazon. (https://forum.4tuning.ro/508-vanzari-cumparari-machete/161525-aduc-machete-ebay-amazon.html)

Decodat 03-01-10 21:25

Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Aduc machete de pe Ebay si Amazon.

Orice machete cu urmatoare conditii:

-Plata in avans cu virament in cont.
-Vanzatorul sa trimita WorldWide, EU sau Germania.
-Particip si la licitatii cu conditia sa-mi spuneti cu ce suma a-ti fi de acord sa cumparati.
-Livrare direct la client (pentru a va scuti de posta).
-Comision 7 Euro pentru orice macheta.

Cozmescu-Alin 03-01-10 22:29

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Nu vreau o macheta insa vreau o trusa de creioane si niste carti de desenat. in total cam 50 EURO .Cat m-ar duce pana acasa cu tot.Adica comisionu dumneavastra si transportu si tot.avand in vedere ca stam la 3 blocuri distanta?

Madalyn Boss 04-01-10 22:47

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
vezi ca te-am cautat pe mess ... ca vreau si cate ceva de pe amazon ...

alexu_bad_boy 07-01-10 19:07

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
salut....am si eu nevoie de ajutorul tau.....iti pun si niste link-uri.....si as vrea chiar doua din ele.....pe unul din link-uri este un Corsa C Super 1600...ala il vreau si inca una simpla.....astept un raspuns de la tine....multumesc

http://cgi.ebay.de/Modellauto-Minich...item588561ea26

http://cgi.ebay.de/Opel-Corsa-Super-...item20aece94db

http://cgi.ebay.de/Opel-Corsa-C-Mode...item20aeca87df


http://cgi.ebay.de/Opel-Corsa-1-43_W...item3358e40764

GAHU 09-01-10 17:49

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
http://cgi.ebay.de/Revell-AUDI-URQUA...item3efb98daa6
Un pret total as vrea daca se poate

inchains0 09-01-10 18:02

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Salut, m-ar interesa un Cadillac Escalade 1:18. poti gasi ceva la un pret rezonabil?

arctix 09-01-10 18:51

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Quote:

Originally Posted by Decodat (Post 2943466)
Aduc machete de pe Ebay si Amazon.

Orice machete cu urmatoare conditii:

-Plata in avans cu virament in cont.
-Vanzatorul sa trimita WorldWide, EU sau Germania.
-Particip si la licitatii cu conditia sa-mi spuneti cu ce suma a-ti fi de acord sa cumparati.
-Livrare direct la client (pentru a va scuti de posta).
-Comision 7 Euro pentru orice macheta.

http://cgi.ebay.de/VW-Passat-V6-4Mot...item45f0355144

astept raspuns, daca poti sa ma ajuti

r27kul 09-01-10 19:25

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
As fi interesat de
http://cgi.ebay.de/Peugeot-307-WRC-M...5#ht_500wt_975
http://cgi.ebay.de/Citroen-Xsara-WRC...d#ht_500wt_975
sau
http://cgi.ebay.de/Modellauto-Ford-F...f#ht_500wt_975
http://cgi.ebay.de/Modelauto-Peugeot...2#ht_500wt_975
http://cgi.ebay.de/Modelauto-Peugeot...f#ht_500wt_975
http://cgi.ebay.de/Modellauto-Ford-F...9#ht_500wt_975
pentru ca sunt de la acelas vanzator.Daca se pot obtine informatii,merci.

Decodat 09-01-10 20:43

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
GAHU - Este licitatie, daca vrei sa licitezi zici un pret, altfel nu am cum sa-ti spun pretul final.

inchains0 - Aproximativ 55 Euro la tine acasa.

Arctix - 50 Euro direct la tine acasa.

r27kul - astept raspuns de la vanzatori.

Decodat 16-01-10 12:14

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
up...

madutz2006 18-01-10 00:12

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Quote:

Originally Posted by Decodat (Post 2982747)
up...

lasa-mi pe pm care ar fi adaosul tau la 4-5 masini comandate...
bafta

DannyKid 18-01-10 00:20

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
http://www.amazon.com/BMW-X5-SUV-199...770169&sr=8-12 Cat pentru asta la mine acasa?

Ma intereseaza si cat e partea ta + ce costuri mai sunt in afara de aia 7 euro deoarece vreau sa fac calculele dinainte, sa nu stau mereu sa te intreb la fiecare macheta.

Decodat 18-01-10 07:19

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Comision 7 euro atat. Pe asta care o vrei vanzatorul nu trimite si la noi in Ro.

graffik4life 18-01-10 15:44

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Salut!

Asta la cat m-ar ajunge?
licitatie pana la 10e.
Mersi

Decodat 18-01-10 21:02

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Vreo 30 de E.

steaua23 19-01-10 00:00

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Salut,

Ma intereseaza si pe mine niste preturi pentru urmatoarele machete:

1. http://cgi.ebay.de/1-18-Solido-VW-Go...item4a9dd0c194

2. http://cgi.ebay.de/VW-Golf-4-GTI-Rev...item414c48bef6

3. http://cgi.ebay.de/VW-Golf-4-IV-GTI-...item414c3be12a

4. http://cgi.ebay.de/Maisto-1-18-BMW-3...item2ea9eed4f1

5. http://cgi.ebay.de/1-18-BMW-M3-GTR-S...item45f080cd8e


sorry ca am dat asa multe linkuri, dar vreau sa am de unde alege. nu prea inteleg bine germana, dar cred ca unele din modelele selectate sunt cu licitatii.

Decodat 19-01-10 09:26

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Golf 1 Rosu am licitat pentru cineva dar o sa sara de 300 lei.
Golf 4 o sa ajunga peste 200 lei.
Golf 4 GTI - asta nici nu mai vorbesc peste 350 lei.
Bmw - asta e fix 38 Euro cu totul.
Bmw GTR scump tare :shock:

steaua23 19-01-10 13:58

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Merci ca ai avut rabdare sa-mi calculezi pretul la fiecare.
Poate gasesti tu un golf 4 gti la pret mai convenabil ... si ne intelegem. As dori pe rosu in principal, dar in functie de pret e buna orice culoare.
E36 ... am gasit poze cu el si nu imi pare prea bine facut ... modelul bburago ... asa ca momentan sunt in cautare de golf gti la pret bun.

cristi_iasi 21-01-10 09:59

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Salut,

Spune-mi te rog daca poti sa cumperi macheta asta si care sunt costurile pana in Iasi. LINK Astept un raspuns.

Toate cele bune,

Cristi ;)

Decodat 21-01-10 12:25

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Astept raspuns cu pretul transportului.

cristi_iasi 21-01-10 12:44

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
OK, imi dai un semn cand ai totul calculat.

Mersi.

promo 21-01-10 12:48

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
am 2 intrebari /nelamuriri

cum platesti tu astora ?
unii nu trimit in romania....deci cum le aduci in tara?

mersi.


Quote:

Originally Posted by steaua23 (Post 2991377)
Salut,

Ma intereseaza si pe mine niste preturi pentru urmatoarele machete:

1. http://cgi.ebay.de/1-18-Solido-VW-Go...item4a9dd0c194

2. http://cgi.ebay.de/VW-Golf-4-GTI-Rev...item414c48bef6

3. http://cgi.ebay.de/VW-Golf-4-IV-GTI-...item414c3be12a

4. http://cgi.ebay.de/Maisto-1-18-BMW-3...item2ea9eed4f1

5. http://cgi.ebay.de/1-18-BMW-M3-GTR-S...item45f080cd8e


sorry ca am dat asa multe linkuri, dar vreau sa am de unde alege. nu prea inteleg bine germana, dar cred ca unele din modelele selectate sunt cu licitatii.


nuculetul 21-01-10 13:16

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Are pe cineva in Germania, care le colecteaza de la vanzatori (ii vin pe adresa respectivului din Germania) si acest cineva i le trimite pe urma in Romania. Cred...

Decodat 21-01-10 14:38

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Nuculetul ce spui tu e 100% adevarat.;) Bineinteles, omul plateste transportul pana in Ro.

Decodat 21-01-10 18:09

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Quote:

Originally Posted by cristi_iasi (Post 2999280)
OK, imi dai un semn cand ai totul calculat.

Mersi.


Vrea 43$ pentru prima macheta si 15$ pentru urmatoarele.
Deci 23+43+10=76$ total.

cristi_iasi 21-01-10 19:08

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Salut,

Nu te supara, dar eu nu am inteles ceva, de unde 43 de dolari prima macheta?? Ea e 23 pe site + transport + comisionul tau nu? Nu inteleg de unde scorul asta! Mai explica-mi odata mai amanuntit.

Mersi!

Decodat 21-01-10 22:01

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Vrea 43$ TRANSPORTUL pentru o singura macheta.
23$ costa ea si 10$ comisionul.

promo 21-01-10 22:01

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Quote:

Originally Posted by nuculetul (Post 2999387)
Are pe cineva in Germania, care le colecteaza de la vanzatori (ii vin pe adresa respectivului din Germania) si acest cineva i le trimite pe urma in Romania. Cred...

adica eu platesc de 2 ori transportul -> odata de la vanzator la omul tau si incaodata de la omul tau la tine ( mine ) + comision ... cam scump...

Decodat 21-01-10 22:05

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Nu Promo, e foarte simplu. Omul plateste pretul machetei + transportul afisat pentru Romania, spre exemplu 15 E si comisionul atat. Restul e treaba mea, transportul in Germania ma intereseaza pe mine.

cristi_iasi 21-01-10 23:25

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Multumesc pentru ca te-am deranjat, dar prefer sa mai astept poate apare pe aici, sau stie altcineva cum as putea sa aduc mai ieftin.

Te salut,
Cristi ;)

promo 22-01-10 17:13

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Quote:

Originally Posted by Decodat (Post 3001484)
Nu Promo, e foarte simplu. Omul plateste pretul machetei + transportul afisat pentru Romania, spre exemplu 15 E si comisionul atat. Restul e treaba mea, transportul in Germania ma intereseaza pe mine.

o sa te tin minte pt machetele care le vreau si nu se trimit in afara germaniei !! ( ce ma enerveaza astia :twisted:...)

Decodat 26-01-10 21:51

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
up...

radu_bv 26-01-10 22:57

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
1 Attachment(s)
salut. ma poti lamuri si pe mine cum e cu preturile astea din documentul atasat? toate sunt de pe ebay.de si au preturi de la 1euro,dar banuiesc ca "gebote" aia sunt licitatori. am vreo sansa sa castig licitatiile? daca nu a licitat nimeni le pot lua in preturi pana in 5 euro?
P.S. le-am bagat pe toate intr-un doc ca e mai usor sa le atasasez si sa le vizualizezi si tu.
merci,
salut

Decodat 27-01-10 07:56

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Salut, m-am uitat pe toate. Nu ai nici o sansa sa cumperi vreuna sub 10 Euro, mai sunt cateva zile si deja au inceput sa liciteze la ele. Daca vrei da-mi niste preturi care-ti convin si licitez la toate. Sa te gandesti ca transportul este 15,16 E la fiecare macheta daca nu sunt de la acelasi vanzator.

radu_bv 27-01-10 20:22

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Quote:

Originally Posted by Decodat (Post 3019602)
Salut, m-am uitat pe toate. Nu ai nici o sansa sa cumperi vreuna sub 10 Euro, mai sunt cateva zile si deja au inceput sa liciteze la ele. Daca vrei da-mi niste preturi care-ti convin si licitez la toate. Sa te gandesti ca transportul este 15,16 E la fiecare macheta daca nu sunt de la acelasi vanzator.

merci......m-am lamurit....:sad: nu stiam de transport:sad: mi-am facut sperante degeaba:cry:
merci oricum;)

DannyKid 04-02-10 00:22

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Spune-mi te rog cat ma costa asta la mine acasa.

http://cgi.ebay.com/1-18-Revell-Ital...item1c0fde22e1
si asta
http://cgi.ebay.com/BMW-325i-Dark-Re...item5ad6c86c45
si asta

http://cgi.ebay.com/BMW-Z1-1-24-Reve...item2eaad76043

Vreau un pret pentru fiecare la mine acasa cu toate taxele.

CT 23 CMY 04-02-10 11:54

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
salut.cat ma ajunge macheta asta cu totu http://cgi.ebay.de/RC-Mercedes-CL63-...item1c0fdffbd5

Decodat 04-02-10 18:58

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Danny Kid - Ajung greu astea la tine acasa;), sunt licitatii si sunt si departe- America. Nu pot sa-ti dau preturi.
CT 23 CMY - 42 Euro la tine acasa, sti ca este de plastic si e radiocomandata.;)

DannyKid 04-02-10 23:57

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Pai, :lol: atunci nu mai inteleg rostul topicului.
Nu ai specificat ca aduci doar din Europa.
Ciudat.

Decodat 05-02-10 07:58

Re: Aduc machete de pe Ebay si Amazon.
 
Nu ai inteles bine, la sfarsitul licitatiilor or sa fie scumpe + transportul din SUA e scump. Am scris mai sus, la licitatii trebuie sa-mi dai un pret daca vrei sa licitez, altfel nu i-ti pot da un pret final.


All times are GMT +2. The time now is 15:04.

- Copyright 2026 4Tuning