![]() |
[My Scoot] Explorer Twister Evo III
8 Attachment(s)
Nou in dotare un Explorer Twister Evo.III 2.9kw 3,95cp
Din cäte väd este cam identic cu CPI Hussar si Oliver iar pretul il meritä 900 nou pentru lucru este perfect ,cäteva modificari urmeazä si atät. Attachment 1242719Attachment 1242720 Attachment 1242721Attachment 1242722 Attachment 1242723Attachment 1242724 Attachment 1242725Attachment 1242726 |
Re: Explorer Twister Evo III
Nice,vad ca e cu motorizare minarelli,sau e doar copie dupa minarelli?In rest arata clean,cel putin in pozele fara top case.Sa te poarte cat mai multi km fara probleme.A venit din fabrica cu undertray-ul ala sub coada,(ca e facut destul de bine)sau e facut de tine?
|
Re: Explorer Twister Evo III
Mie mi se pare ca seamana cu un Runner !Bafta si sa te bucuri de el!
|
Re: Explorer Twister Evo III
5 Attachment(s)
Salut mersi sper sä si fie cum zici !?!
Din cäte stiu si väd este sub patentul celo de la CPI prea multe nu stiu sunt nou in bransä asa il am de la http://www.forstinger.at/Forstinger/...hrzeuge/Mopeds -te referi la spoilerul äla este de la MTKT aproape montat ,montat tot azi am si regulatorul de la suspensie mai urmeazä stopul de spate cu semnalizärile incadrate in el cu leduri si mai cäteva chitibusuri ce vor urma dar incä nu mi-au ajuns si trebuie sä astept. Attachment 1242757Attachment 1242758Attachment 1242760 pe viitor :Attachment 1242761Attachment 1242759 |
Re: Explorer Twister Evo III
Salut!Bine ai venit printre noi!Am si eu o intrebare cum ai facut capacu de sub rezervor?!!!Arata bine scuteru!Bafta!!
|
Re: Explorer Twister Evo III
Quote:
|
Re: Explorer Twister Evo III
Salut pe toti !!!
-tot ce doriti gäsiti pe ebay selectati marka ,modelul si optati toate categoriile asa aveti mai multe sanse sa gasiti mai multe !!!! Binenteles ca nu sunt gratis si de multe ori costurile postale sunt mai mari decät valoarea produsului dar cand cumpärati mai multe de la un vänzätor (re) aveti sanse sä scäpati mai ieftin . Pe mine ma interesat din cauza alarmei sä inpiedic accesul direct la unul din cablurile alarmei ,si binenteles a proteja de mizeie si a curäta mai usor mopedul + de asta cred cä aratä mai bine decät in serie. https://www.youtube.com/watch?v=0dFgZyLNBFs |
Re: Explorer Twister Evo III
Scooter-shop : cäteva mäcar sä puteti vedea ce se poate gäsi !!!
http://www.gundg-styling.com/shopping_cart.php http://www.scooter-attack.com http://scooter-center.com/scoweb/pag...&category2=CAT http://www.scooterkingz.com/index.php |
Re: Explorer Twister Evo III
fain scuteru ' ai grija de el .... :D ... am si eu o intrebare e motorizare minarelli ?
|
Re: Explorer Twister Evo III
Cam tarziu, dar totusi, BINE AI VENIT PRINTRE NOI!!!
Frumos scuterul, frumoase modificarile (mai ales scutul de sub rezervor) o intrebare pentru tine: pe parte mecanica ai de gand sa ii faci ceva? si pt Speed`y, din cate stiu eu motorizarea pe acest scuter (cat si pe CPI Hussar, MW Magnet) este copie dupa minarelli orizontal |
Re: Explorer Twister Evo III
Bun venit :) Frumos scuterul..cam marisot dar e frumos
Chiar daca e copie dupa minarelli..chiar crezi ca merg piesele de pe minarelli pe acest scuter..Daca e asa..e destul de bun scuterul.. Cateva informatii..Max speed..ai de gand sa modifici motorul..ceva ceva ? Spor la tuning,Phantom |
Re: Explorer Twister Evo III
nu merg toate piesele, stiu pe cineva cu MW Magnet care si-a luat ambielaj pentru Minarelli si nu i s-a potrivit, dar, in mare parte merg, cel mai bine, comanzi pe site-urile mari unde alegi tipul scuterului si primesti toate piesele disponibile. (SCUZATI OFFTOPICUL)
bafta in continuare cu scuterul! |
Re: Explorer Twister Evo III
Salut! - am scuterul doar de cäteva säptämäni l-am cumpärat nou ce am vreo 12km pentru lucru mai mult mä strecor mai repede cu el .
Cät despre motor nu stiu daca este sau nu original Minarelli mai este si pe Explorer Race GT ,CPI Hussar,Oliver mai mult decät cä are 2,9kw in jur de 3,95 cp nu pot sä vä zic ,trebuie sä caut actele. Modificärile abia au inceput sä aparä cel putin cele estetice ,la motor poate vor apärea si ele pe parcurs dar nu extreme cä nu vreau sä-mi dau permisul pentru cä mi-am tunat mopedul,am de 5 ani masina dar pänä acum ori sunt prea corect :twisted: sau a fost doar noroc sau poate cä l-am dat de 2 ori odatä in Ro & At . Acum astept comenzile mai urmeazä destule la estetic ce sper ca pänä la sfärsitul säptämänii sä aparä voi reveni cu detalii . In rest toate bune ;)8):!::!::!: |
Re: Explorer Twister Evo III
mare curaj pe tine sa bagi banii intr`o chinezarie...asta e copie dupa runner daca nu ma insel!!! eu mai bine zic sa il lasi!
Da acum m`am interesat mai bine...e copie dupa Runner modelu al vechii! si sa vede ca e chinezarie dupa bord..are 80km/h ;) si e bord din ala simplu cum sunt la chinazarii...frate eu zic sa lasi proiectu asta de tot!! nu sa merita sa bagi bani in el si sa te lase dupa! ca la asta greu de tot se gasesc piesele ca iti trebuie piese tot china...ca celelalte nu se potivesc la motor!! |
Re: Explorer Twister Evo III
4 Attachment(s)
Salut !!
De piese nu-mi fac griji in Ro nu se gäsesc piese,dar aici la mine da chiar dacä astept 2-3 zile sunt puse pe piatä si normal cä se oferä si service .Chiar azi am comandat mänerul de gas cä l-am spart si comic nu de unde l-am cumpärat cä vänzätorul nu era sigur dacä imi vine doar mänerul sau complet asa am mers la alt magazin si il am in cäteva zile am prins o särbätoare si de asta astept mai mult, acum l-am cumpärat in loc de bicicletä cänd este terminat il fac snowmobil. Attachment 1248430Attachment 1248431 Attachment 1248432Attachment 1248433 Toate bune !!!8) |
Re: Explorer Twister Evo III
Foarte frumos....nu prea ma pasioneaza "chinezariile"dar asta e frumos!Bafta pe mai departe.
|
Re: Explorer Twister Evo III
Salut!! mersi ;) stiu cä nu se ridicä la standardele scooterelor de marcä asta la partea de motor dar restul trebuie sä fie la standardele EU ca altfel nu ar avea voie sä aparä in vänzare, mai bine decät o bicicletä in ultimii 2 ani mi sau furat 3 si bune.
Eu incerc sä-l scot din esteticul de serie mai urmeazä cäteva chitibusuri si sä-l curät de picäle . Toate bune ;)8) |
Re: Explorer Twister Evo III
Frumos, nu am mai vazut pe aici, un scuter chinezesc, cu inaltator, si toate astea tuning pe el. Frumos, si bafta in continuare cu el, nu te lasa, ca poti face scuter foarte fain din el. ;)
|
Re: Explorer Twister Evo III
1 Attachment(s)
Salut ! pentru moment urmeazä alarma montatä zilele astea si sper ca säptämäna urmätoare sä-mi aparä restul pe care le-am mai comandat :
Attachment 1254099 pänä atunci toate bune ;)8) |
Re: Explorer Twister Evo III
2 Attachment(s)
Poate spuneti cine sar apropia de ea !! dar dacä aveam la masinä alarma poate nu-mi desenau alti jumätate de masinä cu cheia sau mai stiu eu cu ce asa cä de ce nu, ce am luato de la postä!!!
Attachment 1254306Attachment 1254315 |
Re: Explorer Twister Evo III
Quote:
ya zi si mie cat a costat alarma asta cu transport cu tot...si ce functii are? si daca mai sti cum se monteaza cum se leaga ? si pe multi vad cu piese de tuning TNT e pagina ceva ? |
Re: Explorer Twister Evo III
Faina alarma, se leaga greu? Bafta si hai cu poze :D
|
Re: Explorer Twister Evo III
1 Attachment(s)
Alarma cu tot cu transport 37€
functii :avertizare conectare alarmä,conectare ,prima alarmä de avertizare ,alarma,semnale luminoase si semnale acustice, start si stop motor ,schita pare simplä teoretic acum rämäne practic totul este frumos cu mufe conectarea celorlalte componente ale sistemului , sigurante , 2 comenzi la alegere ce este de bätut capul cu conectarea lor pe circuitul mopedului dar cu asta astept cänd este ceva mai pläcut nu cänd am -2 C'. Mai este pe topic aici postat de pe youtube video cu functionalitatea alarmei dar eu nu am comandat comandä cu cheie comanda simplä. Piesele celelalte 4 care sunt 2 de la TNT si 2 StylePro mänerele si ventil de reglare a gazelor a amestecului benzinä ulei ,le astept comandate ,plätite si sper ca säptämäna asta ce vine sä si aparä. TNT au multe produse pentru scootere dar nu este singura cu spoilere ,componente de design si de motor astept restul iar pänä vin am timp sä-mi bat capul cu alarma si o altä modalitate de fixare a NR. Attachment 1254806 Pänä atunci toate bune !;)8) https://www.youtube.com/watch?v=0dFgZyLNBFs |
Re: Explorer Twister Evo III
Daca ai o explicatie logica pentru folosirea Boost Bottle-ului ,o astept intr-un pm ceva , sunt foarte curios la ce ajuta ca nu am primit pana acu nici un raspuns concret..
Multumesc ! |
Re: Explorer Twister Evo III
Din ce scriu cei de unde l-am cumpärat ar fi 4 avantaje :
-un amestec mai bun a benzinei cu uleiul ,adicä nu se obtine o ungere exageratä mai mult decät ar fi necesar -un consum mai echilibrat mai economic -o pornire mai bunä -imbunätätirea schimbului de gaze Boost Bottle " camera de vid "este conectat între membrana şi Carburator la admisie. Sper ca am reusit sä traduc corect |
Re: Explorer Twister Evo III
lasa si u un site de unde ai facut comenzile! si pe alarma cat ai platit transport? ca mi se pare totusi scumpa...dar ma gandesc ca o sa coste mult transportu!!!
si pagina de la TNT...plz! |
Re: Explorer Twister Evo III
[QUOTE=r13111988;2960176]lasa si u un site de unde ai facut comenzile! si pe alarma cat ai platit transport? ca mi se pare totusi scumpa...dar ma gandesc ca o sa coste mult transportu!!!
Ca sä scapi mai usor cautä un shop ce este in Ro sunt am dat de cäteva astfel ajungi la costurile postale intre 30-35€ pentru Romania . Eu le-am comandat de pe http://www.gundg-styling.com/ am plätit 14 € costurile postale la ei am fäcut si prima comandä :spoilerul ,inältätorul,semnalizäri spate,stopul de spate cu semnalizärile integrate erau pe ebay dar tot de la ei acum m-am inscris la ei si am iesit si mai ieftin. Iar alarma o am de pe ebay 24,95 + 13€ costurile postale,in Austria sunt destule shopuri dar aici sunt mai scumpe piesele decät in Germania asa am preferat sä dau 14€ transport. |
Re: Explorer Twister Evo III
daca iti dai comanda de piese cam in cat timp ajung?Si banuiesc ca odata ce ai dat comanda piesele ajung la vro reprezentanta ceva sau vin direct la tine?
|
Re: Explorer Twister Evo III
1 Unde te-ai gandit sa pui sursa alarmei ?
2 Cum lelegi firele ? la baterie direct sau la contact ? 3 Cam la ce pret ar fi un boost bottle ? Imi place ce faci ! se vede ca te implici bafta in continuare... |
Re: Explorer Twister Evo III
Quote:
Dar ai zis si u frate...sursa alarmei e legata la baterie :rolleyes2 are borne si asa se pune la baterie si logic firele se leaga la contact...sunt pe culori! |
Re: Explorer Twister Evo III
Frate da nu am montat pana acum o alarma si nici nu am participat la asa ceva ! vrei sa imi iei gatu ca am pus 3 intrebari ?
|
Re: Explorer Twister Evo III
Cat ai dat pe boost bottle ?
|
Re: Explorer Twister Evo III
1 Attachment(s)
Salut !!! 23,99€ Boost Bottle numai produsul .
Sä vä fie mai usor ce si cum vine montat alarma vä pun schitza: Attachment 1257864 Deci dupä ce le-au ajuns banii in cont in jur de 3 zile lucrätoare sunt trimise pe pachet rapid de asta vä sugerez sä vedeti de vreun shop in ro costurile mai putine si il puteti primi mai repede dacä comandati in sträinätate cam 10 zile lucrätoare asteptati dupä ele si dupä cum v-am zis in jur de 30€-35€ costurile postale. |
Re: Explorer Twister Evo III
Mersi :) Spor la tuning, Phantom out >:)
|
Re: Explorer Twister Evo III
Mersi la fel !!! am mai incercat sä vä mai gäsesc shop-urile din ro säptämäna trecutä intrasem pe cäteva din intämplare si comparasem preturile dar nu mai dau de ele!!!
|
Re: Explorer Twister Evo III
pe site-ul de la semnatura mea in stanga este o lista cu niste magazine din romania ;)
|
Re: Explorer Twister Evo III
Frumos scuterul . Imi place ce ii faci :D
Bafta in continuare ;) |
Re: Explorer Twister Evo III
Mersi ;) deocamdatä astept comenzile si sper ca la sfärsitul säptämänii sä mä apuc de lucru.
Scooterul de la avatar este al täu farul seamänä cu ce-l de pe al meu. |
Re: Explorer Twister Evo III
Este un Gilera Runner , iar botul scuterului tau este copiat dupa Runner .
|
Re: Explorer Twister Evo III
Da , seamana ;) . Diferenta ii ca tu ai doar un bec iar eu am 2 ;)
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:25. |
- Copyright 2026 4Tuning