![]() |
Donez calculator
Am facut rost de un Compaq Deskpro 6350 si monitor, destinatia fiind 2 veri ai mei mai indepartai...o fata de 6 ani si fratele ei de 10 ani....lor le-a murit tatal si m-am gandit sa le fac cadou acuma de Sarbatori un PC.
Calculatorul nu este foarte stralucit....este pentium 2 are 4GB hardul si 130 mega ramul. Singura problema e ca nu are nici macar CD-rom.Io ma gandeam sa cumpar un DVD-rom care doar sa citeasca nu sa si scrie. Stie cineva unde gasesc un DVD-rom extern pe USB sau intern dar sa se potriveasca la acest calculator? Si daca are cineva o imprimanta alb-negru care nu-i mai trebuie sa-mi lase PM. |
Re: Donez calculator
Cauta ceva Combo, poti incerca pe okazii
|
Re: Donez calculator
Cum fac sa cumpar de pe okazii...trebuie sa ma duc sa-l iau sau vine prin posta...cum este?
|
Re: Donez calculator
un cdrw am eu,ultima oara cand l-am folosit functiona :) da-mi un privat sa vedem cum facem sa ti-l trimit
|
Re: Donez calculator
Quote:
|
Re: Donez calculator
1 Attachment(s)
Asa arata unitatea de PC, pe care Mihnea aka @Ll13n, vrea sa o doneze verisorilor. Daca aveti o unitate optica pentru asa Desktop ar fi perfect :).
|
Re: Donez calculator
I-am luat pana duminica la mine :D
Vreau sa stiu si eu ce jocuri cu masini ar merge pe acest PC. Si daca stiti vre-un joc care sa mearga si cu volanul ca le dau volanu meu. Craciun Fericit! |
Re: Donez calculator
un nfs 2?
|
Re: Donez calculator
Merge pe un pentium 2?
|
Re: Donez calculator
Merge...
Merge si Star Craft, Worms si mai multe jocuri destul de interesante si care nu cer asa mult:) |
Re: Donez calculator
Baiatului i-i plac jocurile cu masini.
Vreau sa-i pun ceva frumos...NFS2 este misto...dar nu intra pe hdd. Windowsul ocupa cam 3 GB si ramane doar 1 GB pe care ii pun niste jocuri simplute.... Ma gandesc sa-i cumpar un HDD de 20-40 de GB. Aveti cineva la oferta de Craciun? :-) |
Re: Donez calculator
dar ce windows i-ai pus nene?
pune un windows 2000,cu tot cu winamp si ce mai trebuie sa ai pe un calculator nu ar trebui sa depasesti 2giga ocupati ce mous ai?ca am un mous optic care sta degeaba |
Re: Donez calculator
are Windows 2000....dar ocupa cam 3 GB.
|
Re: Donez calculator
este ceva suspect acolo,winxp ocupa cam 1-1.5giga,deci ala nu trebuie sa fie mai mare de 6-700mega...ar trebui facuta curatenie prin el sau reinstalat windowsul...
de unde spuneai ca esti? |
Re: Donez calculator
Sunt din Ilfov...langa Bucuresti sector 6
|
Re: Donez calculator
Eu cand am avut Pentium 1, ma jucam Midtown Madness si Driver. E posibil sa mearga si Live for Speed.
|
Re: Donez calculator
merge driver, igniton, nfs 3 hot pursuit, nfs 2, lotus, F1, re-volt, london racer. astea erau jocurile care imi mergeau pe un P2 asemanator cu al tau. O sa caut zilele astea sa vad prin casa daca mai am vre`o placuta de 128 MB SDRAM . Sper sa mai am vreuna si iti dau PM
|
Re: Donez calculator
Multumesc de jocuri.
Am dat properties la Windows si are 1.20 GB. E ceva in neregula cred...are cam mult. |
Re: Donez calculator
Este posibil sa aiba hdd-ul bad-uri.
|
Re: Donez calculator
Eu zic sa pui win milenium, ocupa si mai putin si in plus merge bine pe sistemul ala
|
Re: Donez calculator
e mai bun 2000-ul,si sigur merge bine pe sistemul ala,mie imi mergea foarte bine pe un mmx la 333mhz ;)
|
Re: Donez calculator
Am gasit prin garaj un HDD mai vechi de 1.14 GB si l-am pus.
A trebuit sa-i mai lipesc un fir de alimentare in calculator ca el nu avea decat pentru HDD-ul lui. |
Re: Donez calculator
Vezi ca e un "tiny xp". Bafta
|
Re: Donez calculator
Acuma am ajuns si eu acasa, ca am fost sa-i duc.
Deci: Vineri seara am fost cu ei prin Bucuresti, la McDonald's, ne-am plimbat prin centru. Sambata am fost la Carrefour sa-si ia si ei niste jucarii. Le-am dat si un volan fara pedale. Cand am ajuns la ei am instalat calculatorul, totul functiona. |
Re: Donez calculator
Quote:
Esti un exemplu demn de urmat:). |
Re: Donez calculator
Poti sa le instalezi si niste jocuri de console gen Nintendo, merg f bine pe p2. Daca ai drum prin HD iti fac eu cadou un DVD ( scrie si cd-uri doar dvd-uri nu ), un hard de 6 giga si un mouse optic.
|
Re: Donez calculator
Daca ai nevoie de ajutor, am niste rami rataciti p-acasa(sunt SDRAM daca nu ma insel). In cazul in care ai carcasa cu CD-ROM mai ciudat(nu arata ca unul normal) am un cd-rom de laptop acasa....poate te ajuta. Dai add la opel.manta_b si vorbim daca te intereseaza
|
Re: Donez calculator
cu memori sdram te ajut eu daca vrei
donez doar celor care au intradevar nevoie de ele am doua de 128 si doua de 64 |
Re: Donez calculator
daca platesti transportul primesti de la mine:
placa de baza procesor p3 la 950(cel mai mare care-l am in casa) cooler 2x 128 sdram placa de baza are placa video ob-board, suner, 2 usb-uri, un com, un paralel, ps2 tst si mouse. mai pot sa-ti dau un dvd-rw un rack o placa de sunet pci retea si o sursa de 470w reali. dar platesti transportul cluj unde-ti trebuie sau daca ai cine sa vina dupa ele sunt a tale. de asemenea daca stau bine si caut te poti alege cu mouse si tst ...si iti dau bonus 50m cablu de retea, poate ai de unde sa le tragi net. bafta si da-mi mp-u daca esti itneresat |
Re: Donez calculator
am volan cu pedale cu tot perfect functional dar sa vedem cum facem cu transportul oricum suntem aproape si am si niste hdd de 20 si 40 acum nu mai stiu sigur care din ele sunt bune si ram si mai multe dami pm si sa vedem cum ti le trimit o seara faina!
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:25. |
- Copyright 2026 4Tuning