Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Audi A4 1.8T vs ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/158694-audi-a4-1-8t-vs.html)

CBR- 13-12-09 15:49

Audi A4 1.8T vs ...?
 
Audi A4 1.8T 150cp+ vs orice in limita bunului simt!

frnv40 16-12-09 21:48

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
nimeni nimic??unde sunt curajosii?:-)

Kiki 17-12-09 10:24

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
ce curajosi, numa guralivi...le e frica de o balena...

speeedy 17-12-09 12:19

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
pe vremea asta se fac curse?

Vj_AlecS 17-12-09 13:07

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
pai daia a facut si topicu pe 13 decembrie. sa se dea mare ca nu are adversar:))
ontopic: daca vrei sa ne dam vi la mine pe straduta imi pun si eu lanturile si gata. dar sa nu uiti sa iti iei lopatica!
scz. nu m-am putut abtine

Kiki 17-12-09 13:08

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
FIA s-ar putea sa ai o surpriza..nu mai comentez...tipic tastangii, cand a fost facut postul nu avea legatura cu vremea os a fie valabil si la vara so daca ai cohones...

robert_zed2112 17-12-09 13:19

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
clar ....:))

Vj_AlecS 17-12-09 13:32

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
nu-i nici o probl. la primavara il astept...
LE: oricum. 1.8 aspirat vs 1.8t... nu am prea multe pretenti...

Kiki 17-12-09 13:55

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
ce vrei 150 cai 1500 kile masina + omu care nu e chiar subnutrit....

jakal 17-12-09 15:17

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
ma bag....e30 170 cai.....

CBR- 17-12-09 15:29

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 2900108)
ma bag....e30 170 cai.....


Ok ne auzim cand se usuca.

B-81-TAF 17-12-09 15:47

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
daca va intalniti ma bag si eu, R5 - 115cp

ct77pia 17-12-09 20:52

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
cu un leon 1.8t 4x4 te bagi?

CBR- 18-12-09 21:22

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Si eu sunt curios cu R5, cat despre seat am vaz ca esti din CT daca vii prin Buc da un semn.

ct77pia 19-12-09 15:39

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
ok
te anunt cand vin

vlad-anka 20-12-09 12:39

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
pacat ca toti care sunt aici sunt din alte judete decat cluj.
Incercam eu cu o corsa gsi (nu modelu nou, ci corsa B)
numai bine.

VooN 20-12-09 13:46

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Ma bag si eu cu CZT-ul , cand o sa permita vremea

CBR- 21-12-09 00:39

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Ok! poate vin intr-o seara la PL sa facem ceva frumos da se se duca mizeria asta.

lascarica 22-12-09 23:44

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Sefu' CBR- ,daca cumva ne stim (din vedere,3cuvinte schimbate cu o anumita ocazie) ,cred ca ar fi fost corect sa mai faci o mentiune,chiar din primul post..ceva multiplu de 2..;)
Daca ma insel asupra persoanei tale,scuza interventia8)
Numai bine si o seara placuta:)!

CBR- 23-12-09 00:42

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
sal lascarica! eu nu te cunosc sau cel putin nu dupa nick nameul asta. daca te referi ca masina e 4x4, fac cu ocazia asta precizarea ca e, ca sa nu mai fii suparat! :)

lascarica 23-12-09 23:26

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Daca e,asa cum banuiam, ma stii si ai schimbat 2cuvinte cu mine...;)) ..Asadar,am intuit bine(n-am vrut sa fie chiar evident pt oricine ce insinuez,pt a nu genera discutii fara rost ale celor psionati de..scandal:lol:) si asa e mai bine ,sa specifici..conteaza chiar daca nu e un 4x4 extrem de eficace,tu fata de un fwd,poti pleca acceptabil chiar si ...de ex.pe vremea asta sa zicem;)
Scuza interventia si seara buna !

mikafly 27-12-09 01:05

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
In primavara.....cam in martie o sa fiu mai multe saptamani la Bucuresti cu farasu meu.....ar fii dragut sa incercam si noi ceva....nu am pretentii....ca esti 4x4 sau 6x6,fun sa fie.....

CBR- 27-12-09 02:36

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Ok bos ne auzim cand vii!

ady_viteza 27-12-09 10:03

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Ma bag si eu ...E30 325 192CP

CBR- 27-12-09 14:17

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Ok same story ne auzim cand e uscat. Frumos ursul tau , eu nu sunt fan bmw dar chiar e tare! Hai fratilor care se mai baga ca e oferta! :)

DjAlcohol 29-12-09 09:01

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Hai sa incerc si eu seat leon 2.0 tdi 170 cp stock+soft si evacuare

B-81-TAF 29-12-09 15:28

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
daca nu ma insel cu tine am incercat odata ? (r5 rosu)

DjAlcohol 29-12-09 16:04

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Quote:

Originally Posted by B-81-TAF (Post 2931893)
daca nu ma insel cu tine am incercat odata ? (r5 rosu)

Daca te referi la mine...cred ca da

Highman 29-12-09 23:28

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
ma bag si eu inseama, 2l t fwd -Rover ;) (la primu soare)

kidu2006 30-12-09 00:03

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Daca mai aveam Mazda incercam si eu cu tine..ma bazam pe greutatea ta .. Numai bine si sa pui acilea rezultatele sa vada si poporu

lascarica 30-12-09 00:13

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Nu te bazai bine kidule...:lol:..pai daca tot spui ca ai dat mazda,nu spui si ce pregatesti acum?:)
Scuze de offtopic nenea mare..:D

PS: roverul este 420 ti sau cumau ei indicativul? ,..foarte tare jucaria ,chiar si stock..mi se pare ca are si blocant din fabrica;)

CBR- 30-12-09 03:30

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
audi CBR vs leon tdi DjAlcohol 1-0
momentan atat!

DjAlcohol 30-12-09 03:51

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Cred ca e mai degraba 3-0 daca numaram si celelalte "intalniri" mai din vara :)

Kiki 30-12-09 11:09

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
frumos aseara:) caterinca ras distractie nu conteaza cine ce a facut..conteaza ca ne-am distrat...ultima data probabil pe acest an...ne vedem la start la anu sanatosi:)

PS sau cine stie cine mai iese diseara sa nu zic hop pana nu sar:))

kidu2006 02-01-10 12:41

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Mda,daca nu ar fi fost 4x4 m-as fi bazat mai mult:P .. avea 400kg in fatza si vreo 40cp
In fine,2010 sa va aduca tot ce nu va adus 2009(in bine;) )
Off-topic,lasca uita-te la masina mea vw:P

bluey 03-01-10 17:20

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
CBR o sa vreau si eu revansa cum se usuca pe jos :)

bobby_gsi2 03-01-10 17:42

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Revansa? Adita....banditule.... balena se pare ca trage mai bine decat imi spui tu :P

bluey 03-01-10 19:12

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Pai m-am dat cu balena cand aveam cu 30cp mai putin :D
Si avand in vedere ca ne-am dat numai de pe loc nu ma plang :)
El are si cu 10cp mai mult ca mine :d

CBR- 03-01-10 19:17

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
Bobi daca am ceva de spus, spun la linia de start!:) Cat despre bluey masina lui nu avea legatura cu ce este acum, cand l-am batut eu era mult mai slaba!
Bluey cand e uscat ne auzim la un telefon!

Ferny 03-01-10 19:26

Re: Audi A4 1.8T vs ...?
 
cu un R5 GTT ceva mai modificat???


All times are GMT +2. The time now is 23:27.

- Copyright 2026 4Tuning