Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Campionat LFS Demo (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/158229-campionat-lfs-demo.html)

alinutzu05 10-12-09 23:51

Campionat LFS Demo
 
Racing Calendar:

08.01.2010 - Blackwood GP - XFG
15.01.2010 - Blackwood RallyCross - XRG
22.01.2010 - Blackwood GP - FBM
29.01.2010 - Blackwood RallyCross - XFG
05.01.2010 - Blackwood GP - XRG


Reguli Generale

- Pentru a face parte din acest campionat trebuie sa va inregistrati pe forum trecand numele dvs, username-ul de lfs, si un nr de concurs de la 01 la 99
- numele de concurs va fi format din nr de concurs "-" si numele real. ex: " 14 - D. Oprea " SCRIS CU ALB!!!
- Pentru a participa la curse pe langa inscriere trebuie sa coborati sub un timp pe tur fixat de catre organizatori in functie de traseu. In cazul in care indepliniti timpul pentru BL1 cu XFG si nu nu indepliniti timpul pt restu curselor, nu veti alerga decat in cursa de BL1 XFG. Puteti sa indepliniti baremul pana la startul calificarilor de la cursa respective, dupa startul calificarilor pb-ul dvs nu va mai fi luat in considerare.
- Timpul dvs va fi verificat dupa lfsworld. Daca exista suspiciuni asupra unui jucator, ca nu a facut singur pb-ul ne rezervam dreptul de al chema la o sesiune privata de antrenament unde o sa-i verificam calitatile de pilot.
- Daca faceti parte dintr-o echipa la inscriere specificati echipa pentru care concurati.
- Fiecare echipa o sa-si aleaga o culoare pe care membrii echipei o vor folosii la scrierea numarului de cursa. Liderul echipei cand inregistreaza echipa este obligat sa aleaga si culoarea. Doua echipe nu pot folosi aceiasi culoare. Albul nu poate fi ales, deoarece cu alb vor alerga jucatorii independenti.
- Pentru clasamentul pe echipe vor puncta doar primi 2 clasati din echipa respectiva.


Barem de participare in curse:

BL1 XFG – 1:40:00
BL1 XRG – 1:40:00
BL1 FBM – 1:20:00
BL2 XFG – 1:16:00
BL2 XRG – 1:16:00


Punctajul:

1. 10 pct
2. 8 pct
3. 6 pct
4. 4 pct
6. 3 pct
7. 2 pct
8. 1 pct



Regulament Cursa:

- Cursele vor avea loc vineri seara, tot atunci vor fi si calificarile care vor dura 20 de minute. Calificarile incep la ora 21:30 se termina la 21:50, apoi pauza 10 min si la ora 22:00 incepe cursa care dureaza o ora.
- Serverul de cursa v-a fi deschis de la ora 21:00 si va avea o parola pe care o vor primi prin pm doar cei care au indeplinit baremul. In cazul in care baremul este indeplinit de mai mult de 12 concurenti in cursa vor intra cei mai rapizi 12 piloti, acest clasament fiind facut dupa statistica din lfsworld.
- Cursa dureaza o ora si incepe la ora 21:00.
- La start va fi un tur de lag lap pentru a ne asigura ca nu sunt probleme cu server-ul.
- Atat in cursa cat si in calficari nu aveti voie sa folositi chat-ul, si un " :) " v-a fi pedepsit cu Drive through.
- Dupa ce ati primit o penalizare aveti maxim 3 ture la dispozitie sa o indepliniti altfel o sa fiti trecut spectator.
- Daca considerati ca ati fost neindreptatiti de decizia adminilor, nu faceti chat si respectati decizia lor urmand ca dupa cursa sa faceti o contestatie pe forum.
- Daca v-ati dat peste cap sau ati avatiat masina foarte rau si nu puteti continua sunteti rugati sa dati shift+s pentru a intra spectator si sa nu incurcati ceilalti concurenti. Puteti reintra in cursa doar daca liderul cursei din acel moment nu a terminat primul tur.
- Daca aveti disconnect cursa este inchiata pentru dvs.
- Respectati toate steagurile de avertizare, inclusiv Blue flag. Blue flag va avertizeaza ca o masina care este cu un tur in fata dvs se apropie de dvs, obligatia dvs este sa incercati sa lasati masina rapida sa treaca fara a va periclita nici cursa dvs si nici cursa lui.
- Startul in cursa se va da normal din grid in ordina stabilita la calificari, in cazul in care 1 sau mai multi piloti nu au participat la calificari, acestia vor lua startul de pe ulimile pozitii in ordinea in care au intrat pe server.

IMPORTANT!!!

In acest campionat nu vor fi primiti jucatorii ce au licienta S2, sau jucatori din strainatate, de asemenea organizatorii isi rezerva dreptul de nu a aproba inscrierea cuiva daca il suspecteaza pe acesta ca detine un cont S2 si si-a facut contul demo special pentru campionat.


Pentru lideri de echipa

ex: Nume real: Dan Oprea
LFS username: dan_oprea
Numar: 14
Nume echipa: Dan Racing
Culoare nr: Verde
Nume de cursa: 14 - D. Oprea


Pentru inscriere respectati exemplu:

ex: Nume real: Dan Oprea
LFS username: dan_oprea
Numar: 14
*Echipa: Dan Racing
Nume de cursa: 14 - D. Oprea

*Echipa se trece doar daca este cazul.


Daca aveti intrebari adresatile aici.

alinutzu05 11-12-09 20:36

Re: Campionat LFS Demo
 
1 Attachment(s)
Am postat foarte repede campionatul si am vazut k sunt cateva greseli....imi cer scuze....le afisez acum..

Racing calendar

- 05.01.2010 - Blackwood GP - XRG

- 08.01.2010 - Blackwood GP - XFG

- 15.01.2010 - Blackwood RallyCross - XR

- 22.01.2010 - Blackwood GP - FBM

- 29.01.2010 - Blackwood RallyCross - XFG

Punctajul:

1. 10 pct

2. 8 pct

3. 6 pct

4. 5 pct

5. 4 pct

6. 3 pct

7. 2 pct

8. 1 pct


Campionat organizat de :


Attachment 1216059

ursaru' 13-12-09 20:36

Re: Campionat LFS Demo
 
DRIFT CULT prezent !

ursaru' 13-12-09 20:40

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume:George LFS username:26URS Numar:26 Echipa:DRIFT CULT Nume de concurs:26URS/DRIFT CULT

Choby 13-12-09 20:48

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume:Cristi
LFS username:Choby
Numar:94
Echipa DRIFT CULT
Nume de concurs:Choby/DRIFT CULT

Choby 14-12-09 12:09

Re: Campionat LFS Demo
 
din cate vad dor noi concuram ...

taz1vas 14-12-09 13:34

Re: Campionat LFS Demo
 
daca imi ziceti ce trebuie sa iau ma bag si eu

world_eye007 15-12-09 19:13

Re: Campionat LFS Demo
 
Salut, am gasit si eu acuma campionatul acesta.
Daca vrei, putem sa te ajutam sa ai un subforum dedicat campionatului la sectiunea Campionate DEMO AICI
Adauga-ma pe Y!M ;)

Rufy 27-12-09 16:28

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume: Rufy
LFS username: iRufy
Numar: 01
Echipa -
Nume de concurs: Rufy

Puskin 27-12-09 17:26

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume: Cristi
LFS username: Puskin
Numar: 29
Echipa: Frontline Motorsport
Nume de concurs: [F-M]Puskin

TFK 27-12-09 18:14

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume real: Minculeasa Vlad
LFS username: Lolictka
Numar: 23
*Echipa: Arges Team
Nume de cursa: 23 - V. Minculeasa

alinutzu05 27-12-09 18:22

Re: Campionat LFS Demo
 
Fratilor va rog foarte mult de tot sa cititi cu atentie regulamentul de inscriere si de desfasurare pentru ca am vazut cateva greseli la cei care sau inscris si repet cei care au liceenta s2 nu au voie sa participe va dau exemplu de inscrie si ar fi bine sa faceti toti la fel :

ex: Nume real: Butoi Alin Gabriel
LFS username: alinutzucookieROMANIA
Numar: 30
Echipa: Arges Team
Nume de cursa: 30 - A. Butoi

TFK 27-12-09 18:24

Re: Campionat LFS Demo
 
Ca sa explic mai bine.
la LFS Username puneti numele vostru de pe lfs.net !
iar la numele de cursa puneti numarul colorat !

Puskin 27-12-09 19:00

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume: Stroe Cristian
LFS username: Puskin
Numar: 29
Echipa: Frontline Motorsport
Nume de cursa: 29 - S. Cristian

Am facut post nou ca nu mergea sa dau edit.

L4uR 28-12-09 00:47

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume: Predisor Laurentiu
LFS username: L4uR/Drift Cult
Numar: 19
Echipa:Drift Cult
Nume de cursa:19-L. Predisor

alinutzu05 28-12-09 15:19

Re: Campionat LFS Demo
 
Salut.....am un mesaj pentru echipa Arges TEAM .
Echipa isi va alege fiecare cate un numar si sa fie de culare rosu
ex: 30 - A.Butoi

shadyarva 30-12-09 19:46

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume real: Arva Dan
LFS username: shadyarva
Numar: 21
Nume de cursa: 21-Shadyarva

shadyarva 30-12-09 21:06

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume real: Arva Dan
LFS username: Shadyarva
Numar: 21
Nume de cursa: 21 - A.Dan

TFK 30-12-09 21:09

Re: Campionat LFS Demo
 
Totusi, nu era mai bine daca nu faceai dublu post ?

shadyarva 30-12-09 21:12

Re: Campionat LFS Demo
 
da... stie umbla cu forumurile astea... si in plus nu mai puteam edita

bmw-ripper 03-01-10 12:03

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume real: Podcapcă Alexandru
LFS username: the_ripper_a
Numar: 09
Nume de cursa: 09 - A. Ripy

Doresc să fiu contactat pt. validarea înscrieri.
YM: the_ripper_a
Mulţumesc

alinutzu05 03-01-10 14:38

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume real: Candea Alin
LFS username: alinalex
Numar: 03
Nume de cursa: 03 - C.Alin

Kryss7 03-01-10 17:22

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume real : Pintea Cristian
LFS Username :Kryss7
Numar: 77
Nume De Cursa :77 - Kryss

sweffu 03-01-10 18:31

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume real: Bogdan DADAVICI
LFS username: sweffu
Numar: 14
*Echipa: -
Nume de cursa: 43 - B. DADAVICI
Y!M: sweffu

Mitza_pk 03-01-10 20:24

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume real: Budau Mihai
LFS username:Kromz
Numar: 25
Echipa: Arges Team
Nume de cursa: 25 - B. Mihai

alinutzu05 03-01-10 22:54

Re: Campionat LFS Demo
 
Acestia sunt cei care pot participa pana acum la campionat conform baremului de participare.Si o mare dezamagire pentru mine si pentru voi.
Mai aveti o singura zi la dispozitie.


1.[F-M]Puskin

bmw-ripper 04-01-10 01:22

Re: Campionat LFS Demo
 
Pe mine poti sa mai verifici odata ca sa ma treci pe lista.
Pana maine seara chiar o sa le mai imbunatatesc!

alinutzu05 04-01-10 21:34

Re: Campionat LFS Demo
 
Imi pare rau sa va anunt dar cursa dupa data din 05.01.10 va fi anulata din cauza lipsei de participanti va fi mutata pe data de 08.05.10.Trebuie sa fim minim 7 piloti.

Racing calendar a venit cu o mica modificare.

- 08.01.2010 - Blackwood GP - XRG

- 15.01.2010 - Blackwood GP - XFG

- 22.01.2010 - Blackwood RallyCross - XR

- 29.01.2010 - Blackwood GP - FBM

- 31.01.2010 - Blackwood RallyCross - XFG

BerbecalY 05-01-10 15:14

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume real: Andrey Bogdan
LFS username:BerbecalY
Numar: 66
Echipa: Arges Team
Nume de cursa: 66 - A.Bogdan

Grieg 05-01-10 16:11

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume real: Catalin Dragota
LFS username:Catalin
Numar: 06
Echipa: A-
Nume de cursa: 06 - C.Dragota

bmw-ripper 06-01-10 19:34

Re: Campionat LFS Demo
 
pt toti care au postat pt inscriere!!!
vineri pe 08.01.10 este prima runda cu XRG

va trebuie PB-u sa fie sub acest barem
BL1 XRG – 1:40:00

kimiboy 06-01-10 20:46

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume reala: Pollak Cristian
Nume LFS: kimiboy054
Numar: 54

L4uR 07-01-10 15:52

Re: Campionat LFS Demo
 
vineri la ce ora?...frate ne dai si noua detalii despre server?:-?

ghery18 07-01-10 16:29

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume real: ghery
LFS username: ghery18
Numar: 05
Nume de cursa: 05 – ghery18/argesTEAM

bmw-ripper 07-01-10 17:06

Re: Campionat LFS Demo
 
pe prima pagina gaseai asta:

- Cursele vor avea loc vineri seara, tot atunci vor fi si calificarile care vor dura 20 de minute. Calificarile incep la ora 21:30 se termina la 21:50, apoi pauza 10 min si la ora 22:00 incepe cursa care dureaza o ora.
- Serverul de cursa v-a fi deschis de la ora 21:00 si va avea o parola pe care o vor primi prin pm doar cei care au indeplinit baremul. In cazul in care baremul este indeplinit de mai mult de 12 concurenti in cursa vor intra cei mai rapizi 12 piloti, acest clasament fiind facut dupa statistica din lfsworld.
- Cursa dureaza o ora si incepe la ora 21:00.

mafiozzo 07-01-10 17:10

Re: Campionat LFS Demo
 
nume : George
nume lfs : mafiozzo
numar : 16
nume de cursa : mafiozzo

Alex_Bota 07-01-10 17:31

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume:BoTa(Alex)
LFS username:Bobo0
Numar:20
Echipa: FC scuipa'n dunare! o echipa extraordinara glm:-j niciuna
Nume de concurs:BoTa

Cu respect
BoTa Alex!

Alex_Bota 07-01-10 17:34

Re: Campionat LFS Demo
 
poi man la 21 o sa fie prea tarziu ca joc lfs de 4 ani.....nu putem sa facem galagie la ora aia ca am volan si cand iau curbe se aude si cum calc pe pedale:|

shadyarva 07-01-10 18:29

Re: Campionat LFS Demo
 
Probabil la sfarsit vroiai sa zici ca, cursa incepe de la 22:00 si tine o ora, odata ce serveru se deschide la 21:00 si sunt clificari pana la 21:50 clar nu are cum sa inceapa cursa la 21:00;)

Extremus 07-01-10 19:38

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume: Esu Cristian Octavian
LFS username: Extremus
Numar: 09
Echipa: Frontline-Motorsport
Nume de concurs: C. Esu


All times are GMT +2. The time now is 01:04.

- Copyright 2026 4Tuning