Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Cel mai bun amp! (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/155995-bun-amp.html)

valitataye 28-11-09 23:00

Cel mai bun amp!
 
Salut! am un woofer powerbass S-10(275wrms/550w muzicali) as vrea o idee despre o amplificare buna la un pret acceptabil

animalutz 28-11-09 23:51

Re: Cel mai bun amp!
 
Tiar trebui ceva pe undeva pe la 350 W RMS. Depinde de bugetul tau.

valitataye 28-11-09 23:55

Re: Cel mai bun amp!
 
bugetul incerc sa il fac unul acceptabi(e si criza asta:rolleyes2) plus ca vin si sarbatorile:shock:
ce imi recomandati...in raport calitate pret:)

valitataye 29-11-09 09:37

Re: Cel mai bun amp!
 
eo m-am uitat oleaca si uitati ce am gasit!:D

1) Amp CRUNCH MXB-2175

* Amplificator 2 canale
* Putere RMS:
o 2 x 110W in 4 Ohmi
o 2 x 175W in 2 Ohmi
o 1 x 350W in punte la 4 Ohmi


* filtru high-pass 60-1200Hz
* filtru low-pass 40-150Hz
* bass boost variabil 0-12dB
* intrare high-level

2)Amp West Coast Customs WCC-6002

* amplificator auto 2 canale
* putere la 4 ohmi:
o stereo: 2 x 100W RMS (1% THD+N)
o in punte: 1 x 300W RMS
* putere la 2 ohmi: 2 x 150W RMS
* raspuns in frecventa: 20 Hz - 20 KHz
* sensibilitate intrare linie: 200mV - 4V
* intrare high level
* filtru low pass variabil 12 dB




3)Amp CRUNCH GTR Pro GTR 420.2

* amplificator auto 2 canale
* putere nominala - 2x100W RMS la 4ohmi / 2x200W RMS la ohmi / 1x400W RMS in punte la 4ohmi
* filtru highpass (HPF) - 60Hz - 1,2kHz
* filtru lowpass (LPF) - 40Hz - 150Hz
* intrare high-level
* logo Crunch iluminat
* telecomanda inclusa


acum mi-e greu sa il aleg pe cel mai bun:cry:

ionut_x 18-02-12 13:10

Re: Cel mai bun amp!
 
Eu cred ca cel mai bun amplificator auto este KENWOOD sau SONY XPLOD , astea sunt cele mai bune dar pretul reflecta calitatea

roli 18-02-12 13:20

Re: Cel mai bun amp!
 
Quote:

Originally Posted by ionut_x (Post 4886765)
Eu cred ca cel mai bun amplificator auto este KENWOOD sau SONY XPLOD , astea sunt cele mai bune dar pretul reflecta calitatea

:)) :)) :))

domnu asta de unde ai mai auzito?
care e cel mai scump produs a lor?
unde le-ai ascultat tu?

sony inafara de televizoare si ala 1 singur model BRAVIA nu face nimic ce sa fie foarte bun

pigoo 18-02-12 13:56

Re: Cel mai bun amp!
 
deacord cu ce a zis roli
eu as merge pe un hollywood hxa 20, 2x100, 350w punte, 430 ron.

roli 18-02-12 14:19

Re: Cel mai bun amp!
 
Quote:

Originally Posted by pigoo (Post 4886837)
deacord cu ce a zis roli
eu as merge pe un hollywood hxa 20, 2x100, 350w punte, 430 ron.

amplifu asta il propun si eu la 100euro chiar suna destul de tare
nu ocupa spatiu mare, nemtii il monteaza in torpedou.
(+ ca e nou la bani astia)

ionut_x 18-02-12 14:32

Re: Cel mai bun amp!
 
Dar de kenwood ce spuneti ? Cat despre sony fac difuzoare forte bune ! Corectatima daca gresesc

roli 18-02-12 14:39

Re: Cel mai bun amp!
 
Quote:

Originally Posted by ionut_x (Post 4886896)
Dar de kenwood ce spuneti ? Cat despre sony fac difuzoare forte bune ! Corectatima daca gresesc

in domeniul car-audio sony tinde spre 0

pigoo 18-02-12 16:04

Re: Cel mai bun amp!
 
Quote:

Originally Posted by ionut_x (Post 4886896)
Dar de kenwood ce spuneti ? Cat despre sony fac difuzoare forte bune ! Corectatima daca gresesc

din pacate cunostintele tale tind spre 0 limita de n spre infinit :)))

Bigu 18-02-12 18:04

Re: Cel mai bun amp!
 
Quote:

Originally Posted by ionut_x (Post 4886896)
Dar de kenwood ce spuneti ? Cat despre sony fac difuzoare forte bune ! Corectati-ma daca gresesc

Exista alta lume pe langa brandurile servite comercial cu forta. Sony e pe langa cam in majoritatea cazurilor, Kenwood e ok pe playere

AlexBanu 18-02-12 18:32

Re: Cel mai bun amp!
 
Un amplificator bun pentru tine ar fi InPhase IPA1001, JL Audio G1700, DLS CLASSIC CA23, Hollywood HSL 750.2, Focal Solid 1.
Toate se invart in jurul pretului de 650 lei.

ReLLaXX 18-02-12 22:11

Re: Cel mai bun amp!
 
Hello! Topic din 2009! Mai usor cu inghesuiala. :)

SQ ASTRA 18-02-12 22:28

Re: Cel mai bun amp!
 
Poate ionut e vanator de posturi :))

ionut_x 19-02-12 20:08

Re: Cel mai bun amp!
 
Quote:

Originally Posted by SQ ASTRA (Post 4887623)
Poate ionut e vanator de posturi :))

Nu sunt , doar ca mi s-au parut foarte bune excelente pot spune , au o calitate super ok , cel putin asa mi se par mie , cele mentionate si DYNACORD

ReLLaXX 19-02-12 20:11

Re: Cel mai bun amp!
 
Quote:

Originally Posted by ionut_x (Post 4889046)
Nu sunt , doar ca mi s-au parut foarte bune excelente pot spune , au o calitate super ok , cel putin asa mi se par mie , cele mentionate si DYNACORD

Ionut, te rog, nu te mai da cu parerea ca e clar ca nu cunosti multe despre subiect. Cele enumerate de tine sunt depaaaarte de a fi excelente, iar Dynacord nu are legatura cu subiectul Car Audio. In subiectul Pro sunt foarte bune, dar nu cele mai bune. Mai ai putina rabdare si mai invata.


All times are GMT +2. The time now is 08:55.

- Copyright 2026 4Tuning