Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 320 CI (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/154536-e46-320-a.html)

ady_viteza 19-11-09 21:29

E46 - 320 CI
 
4 Attachment(s)
Pentru ca asa e frumos va prezint si eu masina mea:D
320 ci 2.2 170 cp /2004

IonutzMFF 19-11-09 21:39

Re: BMW E46 320 CI
 
bafta la masina , e superba :)

FUL VIUS 19-11-09 21:53

Re: BMW E46 320 CI
 
frumoasa !!!sa o stapanesti sanatos!!!poti spune cat te-a ajuns?astept p.m.!!sa ai grija de ea!!

tyger_lelee123 19-11-09 22:00

Re: BMW E46 320 CI
 
cat te-a costat masina? Sa o stapanesti cu placere

xxdadixx 19-11-09 22:11

Re: BMW E46 320 CI
 
Masina arata f bine, jantele nu sunt pe gustul meu.
Planuri?

ady_viteza 19-11-09 22:14

Re: BMW E46 320 CI
 
Va multumesc frumos.
Scuze ca am uitat sa precizez....masina o am din aprilie 2008...si in timpul asta am facut doar 14000 de km....nu o folosesc zilnic.....la firma unde lucrez am alta masina de zi cu zi....coupe-ul e doar pentru wk daca pot sa zic asa:D
E bijuteria mea....iar pretul nu-i nici un secret...atunci m-a costat 22000....din pacate criza actuala a facut sa-i scada pretul undeva la 12-14000 in ziua de azi.
Desi nu am poze din portbagaj....pentru sonorizare am si statie cu subwoofer(asa am luat-o)....nu ma omor prea tare cu ascultatul tare...prefer sound-ul motorului...e mult mai frumos:-)

ady_viteza 19-11-09 22:20

Re: BMW E46 320 CI
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 2822151)
Masina arata f bine, jantele nu sunt pe gustul meu.
Planuri?


Cand am luat-o masina nu avea pachet M...e modelul cu facelift...si avea alte jante pe 18...dar din cauza suspensiei sport am preferat sa le schimb cu unele pe 17 tip M...chiar daca nu arata la fel de frumos ca cele originale:sad:

IonutzMFF 19-11-09 22:30

Re: BMW E46 320 CI
 
Lucrezi la Nescafe? Faci cinste cu o cafea?:))))

ady_viteza 19-11-09 22:39

Re: BMW E46 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 2822199)
Lucrezi la Nescafe? Faci cinste cu o cafea?:))))

Daca ne intalnim fac cinste cu mare placere...dar nu lucrez la nescafe...fosta proprietara lucra acolo:D

IonutzMFF 19-11-09 22:44

Re: BMW E46 320 CI
 
Eu nu iti spun ce sa'i mai faci la masina , e foarte frumoasa , eventual narile ar merge negre dar si chrom arata bine. Frumoasa foc :D

ady0scorpion 20-11-09 02:03

Re: BMW E46 320 CI
 
superba!

Champion 20-11-09 13:04

Re: E46 - 320 CI
 
Foarte frumoasa masina, un E46 pe gustul meu :) pot sa te intreb cat consuma?

ady_viteza 20-11-09 13:54

Re: E46 - 320 CI
 
In oras vara in jur de 13-14 % iar iarna ajunge la 15%....la drum lung consumul e undeva intre 10 si 11%...in functie de cat de tare mergi:D....la 90-100 la ora consumul coboara la 9%.

ALXS 20-11-09 18:06

Re: E46 - 320 CI
 
pune-i nari negre si las-o cat mai clean..e dementiala

ady_viteza 20-11-09 18:24

Re: E46 - 320 CI
 
Multumesc pentru aprecieri:D
Eu nu sunt adeptul "tuningului" acolo unde nu este nevoie....ma refer la kitsch sau alte tiganeli....imi place masina asa cum e acum:D....insa in urma sfaturilor voastre o sa incerc o imagine cu narile negre sa vad daca arata mai bine.

LAFv8 20-11-09 20:53

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 2822062)
Pentru ca asa e frumos va prezint si eu masina mea:D
320 ci 2.2 170 cp /2004

super tare .so stapanesti sanatos:lol:

dolb 21-11-09 21:26

Re: E46 - 320 CI
 
masina arata foarte bine! nici eu nu iti recomand sa ii faci prea multe lucruri ! ce-i mult strica! incearca sa o pastrezi cat mai clean-look. Ia aminte de la COH-u ca el o are TZIPLA.

csprrr 21-11-09 21:43

Re: E46 - 320 CI
 
nu inteleg de ce iti consuma asa mult eu am la 120km/h pe autostrada consum 7% si am acelasi motor ca al tau numai ca e an 2002 facelift sedan , si consumu urban mai mic 11-12 oras in super aglomeratie mers bara la bara . A m km parcursi cu masina in 2 ani 60 de mii de km

LE : am uitat e superba masina :D

ady_viteza 21-11-09 21:52

Re: E46 - 320 CI
 
Consumul e dat de calculatorul masinii...probabil ca real e ceva mai mic decat ce vad eu pe display...insa eu mai am si talpa grea....imi place sa merg mai turat .....sound-ul motorului e superb:D
Multumesc pentru aprecieri.

Coby83 22-11-09 22:47

Re: E46 - 320 CI
 
Salutare. Arata foarte bine masina. Am vazut-o prin Targoviste ;))

Sa o stapanesti sanatos.

P.S. Pastreaz-o cat mai "clean", ca asa ii sta bine unui BMW :D

CatalinM6 23-11-09 10:09

Re: E46 - 320 CI
 
Felicitari!
E foarte frumoasa masina!

ady_viteza 23-11-09 11:42

Re: E46 - 320 CI
 
Merci.
Singurul lucru pe care mai vreau sa-l schimb este evacuarea stoc cu una din inox...probabil ca voi face un drum pana la Pitesti la cei de la Borla si voi pune tot traseul:D

ady_viteza 06-12-09 16:07

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by CatalinM6 (Post 2829111)
Felicitari!
E foarte frumoasa masina!

Ti-am vazut masina si mai ales ti-am auzit evacuarea cum suna:D...cum am putin timp si niste bani ma duc la pilot sa-mi montez un system magnaflow :D

ady_viteza 16-01-10 23:18

Re: E46 - 320 CI
 
1 Attachment(s)
Pentru ca mi-a placut mult desi o luasem pentru urs, maciulia de schimbator din piele cu sigla M a ajuns la coupe:D

Gyo*TDS 17-01-10 13:41

Re: E46 - 320 CI
 
frumos coupe-ul tau.

Snoopz 17-01-10 13:43

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 2984455)
Pentru ca mi-a placut mult desi o luasem pentru urs, maciulia de schimbator din piele cu sigla M a ajuns la coupe:D

eu zic sa nu mai faci discriminare intre frati .. chiar daca este diferenta mare intre ei ;) ...........:lol:

jakal 17-01-10 14:00

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 2984455)
Pentru ca mi-a placut mult desi o luasem pentru urs, maciulia de schimbator din piele cu sigla M a ajuns la coupe:D

si ala de la coupe a ajuns la getax:).....ms mult....dau un cico data vitoare...:lol:

ady_viteza 17-01-10 14:10

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by Gyo*TDS (Post 2985877)
frumos coupe-ul tau.

Merci frumos.

Quote:

Originally Posted by Snoopz (Post 2985891)
eu zic sa nu mai faci discriminare intre frati .. chiar daca este diferenta mare intre ei ;) ...........:lol:

Nu fac...dimpotriva...amandoua primesc cadouri...dar pe rand;):D

Quote:

Originally Posted by jakal (Post 2985933)
si ala de la coupe a ajuns la getax:).....ms mult....dau un cico data vitoare...:lol:

Cu placere Jaka....abia astept o noua tura de oras cu ursii in stilul consacrat;):D

road_runner 22-02-10 20:27

Re: E46 - 320 CI
 
frumoasa rau masina!!! e46 qp fl rulzzzz

ady_viteza 23-02-10 09:17

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by road_runner (Post 3113700)
frumoasa rau masina!!! e46 qp fl rulzzzz

Merci frumos.....si a ta e la fel de frumoasa:D

ExTreMe88 27-02-10 16:24

Re: E46 - 320 CI
 
fa-i bandourile cromate .. se vede super ,bafta

JusT_SaY_BoBo 27-02-10 20:01

Re: E46 - 320 CI
 
foarte frumoasa masina!arata ireprosabil!cat mai multi km fara incedente neplacute.
extreme88 ce ai patit???sry de of

ady_viteza 27-02-10 22:12

Re: E46 - 320 CI
 
Merci pentru aprecieri:D

ExTreMe88 28-02-10 00:09

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by JusT_SaY_BoBo (Post 3129672)
foarte frumoasa masina!arata ireprosabil!cat mai multi km fara incedente neplacute.
extreme88 ce ai patit???sry de of

cum adik ce am patit ? :) nu am patit nimic ,traiesc ink :lol::lol::lol:

Alexutzzz 28-02-10 03:34

Re: E46 - 320 CI
 
Frumoasa masina.
Tipa dupa un shadow line.Cauta poze cu una ca a ta neagra cu folie si shadow.Schimba total masina

ady_viteza 28-02-10 09:59

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by Alexutzzz (Post 3130616)
Frumoasa masina.
Tipa dupa un shadow line.Cauta poze cu una ca a ta neagra cu folie si shadow.Schimba total masina

Am vazut masini cu shadow line....dar nu-mi plac...prea mult negru...folie am dar e de bun simt nu de mafioti:lol:
De schimbat ii voi schimba jantele si o sa-i montez o evacuare cat-back Magnaflow
Oricum merci pentru sfat:-)

crysty.bobok 28-02-10 11:28

Re: E46 - 320 CI
 
te-am vazut prin oras acu ceva timp ... super bine arata :D mai ai cumva si un coupe albastru tot mls? sau t confund :-"

ady_viteza 28-02-10 11:54

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by crysty.bobok (Post 3131255)
te-am vazut prin oras acu ceva timp ... super bine arata :D mai ai cumva si un coupe albastru tot mls? sau t confund :-"

Mai am doar un urs ....l-ai vazut prezentat aici pe forum :D

JusT_SaY_BoBo 28-02-10 13:38

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by ExTreMe88 (Post 3130399)
cum adik ce am patit ? :) nu am patit nimic ,traiesc ink :lol::lol::lol:

ma refeream ca toata lumea vb de shadow cum ii sta cel mai bine unui bmw,numai tu vrei crom...mai ales bandourile..:lol::oops:

crysty.bobok 28-02-10 17:35

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 3131336)
Mai am doar un urs ....l-ai vazut prezentat aici pe forum :D

aha ... ursu gri :D


All times are GMT +2. The time now is 13:55.

- Copyright 2026 4Tuning