![]() |
4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
Sound Quality Car Audio Competition
1-2 Aprilie 2006, 4Tuning Day, Prisma2. Bucuresti Prezentarea generala a evenimentului este disponibila la: https://forum.4tuning.ro/179-4tuning-day-2006/13496-4tuning-day-salon-masini-modificate-car-audio-expo-tuning.html Locatie: Etapa se va desfasura in sala Prisma2 din cadrul incintei prisma din Corbeanca, Jud. Ilfov. Mai multe detalii privind localizarea evenimentului se pot gasi pe topicul de la adresa: https://forum.4tuning.ro/179-4tuning-day-2006/13747-localizare-eveniment.html Categorii de concurs: Amatori Persoane fizice care detin sisteme car audio aftermarket si nu lucreaza in domeniul car audio. Sistemele pot fi realizate partial sau in intregime de catre o firma specializata. Profesionisti Persoane fizice sau juridice care detin sisteme car audio aftermarket si lucreaza in domeniul car audio. Sistemele pot fi realizate de firma la care lucreaza sau de catre o terta parte. Costuri de participare: Amatori - Concurenti privati - 75 RON Amatori - Concurenti privati care fac parte din cluburile care expun masini la 4Tuning Day - 60 RON Profesionisti - Concurenti din industria car audio - 150 RON Taxa intrare spectatori la 4Tuning Day: 10 RON Pentru evitarea crearii unor precedente ambigue, incadrarea participantilor va fi la discretia oficialilor. Arbitrii Christian Sugar - Se numara printre cei mai buni ingineri de sunet din Romania, printre cele mai cunoscute proiecte la care a lucrat este albumul Shukar Colective. Este implicat in fenomenul audio in calitate de artist, inginer de sunet, mixaj, masterizare precum si prin activitatea de proiectare si microproductie de echipamente audio de inalta fidelitate pentru studiouri. Dragos Antonescu - Are o experienta in domeniul audio de mai mult de 10 ani, perioada in care a lucrat cu majoritatea importatorilor de echipamente high-end audio de casa. In prezent este consultant independent si este implicat in proiecte de sisteme audio atat in tara cat si in strainatate. Arbitrajul se va face atat cu inregistrari de referinta ale arbitrilor cat si cu inregistrari realizate chiar de arbitrii pentru a putea avea posibilitatea de a compara sistemele din concurs cu sunetul original. Cei doi arbitrii vor face o auditie in fiecare masina participanta, dupa care vor discuta cu participantul despre calitatile, defectele sistemului ascultat. Fisele de arbitraj vor fi scanate si postate pe forumul 4tuning dupa sfarsitul evenimentului. Grila de arbitraj se gaseste la adresa de mai jos, calificativele fiind acordate in functie de perceptia subiectiva a fiecarui arbitru. Exista posibilitatea ca aceasta grila sa sufere modificari la cerinta arbitrilor. http://www.audiomobil.ro/documentati...iearbitraj.htm Program desfasurare eveniment: Sambata 1 Aprilie 10:00 Termen limita pentru inscrierea concurentilor Crearea claselor Briefing pentru concurenti 12:00 Inceperea jurizarii concurentilor din clasa Amatori Duminica 2 Aprilie 10:00 Inceperea jurizarii concurentilor din clasa Profesionisti Anuntarea castigatorilor Premiere (inclusa in festivitatea de premiere a 4Tuning Day) Nota: in functie de numarul de participanti, precum si de timpul necesar pentru jurizarea fiecarei masini, exista posibilitatea ca jurizarea unor participanti sa fie amanata de pe o zi pe alta. Asa cum am mentionat si in alte posturi un concurent nu se poate inscrie concomitent in competitia dB Drag si SQ. |
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
|
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
Daca poti, te rugam frumos sa incarci si fisele de concurs !
|
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
subscriu fosco...
vrem rezultate!!! :lol: salutari |
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
Felicitari tuturor concurentilor,in special lui RElu,fratelui sau si lui Fuscobal. Tineti-o tot asa!
|
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
Fisele de arbitrare
in ordinea numelor fisierelor... http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00015.jpg http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00016.jpg http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00017.jpg http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00018.jpg http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00019.jpg |
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
|
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00024.jpg
http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00025.jpg http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00026.jpg http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00027.jpg http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00028.jpg http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00029.jpg |
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
la mine tot nu apar...insa in mailul de notificare au aparut linkurile ;)
le impartasesc cu voi :D http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00015.jpg http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00016.jpg http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00017.jpg http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00018.jpg http://www.dbdrag.ro/2006/1aprilie2006/CCI00019.jpg salutari |
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
sper sa nu imi sariti in cap pt intrebarea asta :) cand e urmatorul concurs de sq?
|
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
radu se tine SQ la mare ?:D da sau ba?
|
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
In proportie de 95% nu se va tine competitie de SQ la mare.
|
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
in proportie de 95% ma bucur :D
|
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
Quote:
@ Peste : vezi ca te PENALIZEZ !!! :twisted: |
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
:((
poate apuc sa fac si eu masina pana atunci |
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
de aia intrebam si eu, poate apuc sa fac cate ceva la masina sa ma pot baga si eu in seama :D dar totusi cred ca e putin cam repede pt posibilitatile mele... :(
|
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
Quote:
La tine nu mai e decit de tras si legat fire.... Vezi masinile care au participat saptamina trecuta ce au avut pe ele ... Sincer , cred ca ai mari sanse daca pui citeva componente in plus la ce ai acum . In privinta timpului de lucru la masina ta , NU cred ca ia mai mult de 1 zi , INDIFERENT ce vrei sa-i faci !!! Mult vor dura reglajele de care nu-mi fac griji ca stiu ca le poti face singur FF bine ..... Poate faci ceva eforturi ca sincer ar fi pacat ... Arata ce poate SAXO , ca poate MULT !! |
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
pai problema la mine nu o reprezinta trasul firelor sau reglajele. din pacate problema o reprezinta fondurile. n-am bani acum sa imi iau ce vreau. hu abia peste o luna o sa poata sa imi aduca cineva, pana atunci strang eu cumva banii, insa mai departe amplificare si sub...cu astea nu stiu cum o sa fac. si mai e o problema: dupa ce voi avea toate componentele...nu stiu unde sa lucrez sa mi le instalez. ca sincer nu imi vine sa desfac masina in fata blocului sa vada toti baitasii ce fac eu acolo si ce scule am prin masina...si-asa nu-mi place ca dif fata sunt la vedere, mai ales tweeterele de pe bord...in fine, las' ca ma descurc eu. daca nu si nu...mai vine o etapa :) si pana atunci arunc si eu ochii si urechile pe unde se poate ca sa fur meserie ;) :D
p.s.: (pt saxo ;) ) o sa vreau si eu, dupa ce imi vine hu, un cd EMMA ca sa incep sa ma joc cu reglajele, sa invat si eu una-alta... |
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
Amplificatorul si subul nu-s obligatorii ...vezi matizul rosu de la concurs care nu are nici sub nici amp.
Tu pune HU-ul si regleaza bine masina . Cu cd-urile nu-i problem , sunt altele mult mai bune ... |
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
Ca sa nu mai editez...
Un Opel Astra la concurs nu avea decit difuzoare pe fata ....si tot a scos punctaj bun . Nu uita ca masina "ideala" e FARA sub !! |
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
hmmmm...fara sub...biiineeee...:)...atunci mai vbm dupa ce imi vine hu. desi sincer eu unul simt nevoia de un sub. sunt frecvente pe care totusi nu le redau sau nu asa cum trebuie difuzoarele fata. oricum, daca nu sub...poate niste medii si crossovere pt fata :) cat despre matiz sau alte masini din concurs...nu stiu ce a fost in concurs ca nu am avut timp sa vin, eu abia am ajuns juma' de ora duminica seara...si atunci tot in graba ca ma duceam la un concert live....beeeton!...by the way...vine eric clapton in butapesta parca pe undeva prin iunie...hmmm...mi-a venit o idee :) dar e off-topic...las' ca ma descurc eu...
|
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
dar astra a fost depunctat din cauza subului :) ca nu dadea joase :D dar cu ajutorul specialistilor masina devine un mic monstru pe langa marii bossi
|
Re: 4Tuning Day - Sound Quality Car Audio Competition 1-2 Aprilie 2006
Inca odata MULTUMESC domnului Relu si domnului Cristi .... fara dansii nici nu eram acolo :) Tottal Moto RUlz
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:08. |
- Copyright 2026 4Tuning