![]() |
Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
1 Attachment(s)
cei cu aparate foto puternice ar putea sa faca niste poze :)
http://www.nasa.gov/externalflash/ec...ont/index.html pt mai multe detalii |
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
din cate am inteles ea va fii vizibila si de pe teritoriul romaniei .. aici " eclipsa " fiind de 75 %
|
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
1 Attachment(s)
|
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
m-au spart astia ..muhahahahhahahah :))
''Luna si Soarele se 'ciocnesc' deasupra Romaniei Cel mai spectaculos fenomen astronomic din acest an, o eclipsa partiala de soare, vizibila si din Romania, va avea loc miercuri, pe 29 martie. In Bucuresti va fi vizibila intre orele 12:44 si 15:06. '' |
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
o porcarie ...nu sa vazut nimic ...
|
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
5 Attachment(s)
well...
baietii care nu au vazut... am facut eu cateva fotografii .. am folosit o pereche de ochelari cu lentila d'aia "fumurie" k filtru... nu's artistice, nici nu imi doream ... da' gata cu vorbele...iata pozele |
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
s`a vazut dar trebuia sa t uitzi putin se veeda si cu ochiu liber
|
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
din arad sa vazut ceva ceva... da nu am putut sa fac poze
|
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
ciudat ....eu am vazut doar un nor mare si naspa ...gri inchis ...am stat mai mult in zona unirii
|
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
Quote:
am incercat si eu ... pretty cool :D |
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
eu ma uit la nasa... http://www.nasa.gov/145590main_Digital_Media.asx
nu e la fel...dar pe aici ploua...e tare noros |
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
.......a fost kam freaky k in momentul eclipsei adik knd sa intunecat era asa de frig la cta de ziceai k sta sa ninga si nimeni nu intelegea de ce asa de brusk in schimb in jur de ora 2juma era deja cald klumea.....sp00ky :rolleyes2
|
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
4 Attachment(s)
am facut si eu cateva poze cu telefonu :)
|
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
1 Attachment(s)
doar 1 :(......
|
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
da cu telefonul am facut si eu ! la fel ca la tine au iesit adica neinteresante! :)
si din tulcea s-a vazut misto... eu am rupt o discheta si m-am benoclat! s-a lasat frig,vant..plm naspa! apoi toata ziua a fost naspa! si din ct stiu ca s-a vazut misto ! a fost careva in TURCIA? :) :) :) siguuuuur totzi au fost special pt eclipsa! :) |
Re: Eclipsa Totala De Soare 29 Martie
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:46. |
- Copyright 2026 4Tuning