Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   Ford Capri MK I (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/14991-ford-capri-mk.html)

florin_cars 24-03-06 23:39

Ford Capri MK I
 
Vand Ford Capri MK I an 1970,
- motor original V4 - 1.3l,
- varianta de echipare XL, a 4-a din 5 (L, X, R, XL, XLR)
- bord 6 ceasuri,
- antifonata inside & out & portbagaj

farurile de Dacia :sad:

Are nevoie de reparatii/restaurare dar nu are gauri, flori de rugina, e solida.
N-a fost accidentata, adika linia e OK, voi pune mai tarziu poze drept dovada.

CIV nou, proprietari = 0, cumparatorul devine primpul owner din Carte :D

Pret 850 Euro

pot livra prin apropiere, maxim 350-400 km de TM

florin_cars 24-03-06 23:42

Re: Ford Capri MK I
 
10 Attachment(s)
pozne...:lol: :lol:

cristivw 24-03-06 23:42

Re: Ford Capri MK I
 
of... pana la urma dai capra? :sad:

florin_cars 24-03-06 23:45

Re: Ford Capri MK I
 
ti-am explicat..bagat in datorii sa-i fac actele..in final reusit la Severin..cu Politia, RAR-ul..dar bani, transport..etc :(

cv-03-btf 13-04-06 09:06

Re: Ford Capri MK I
 
mai..... nu o vinde.. ca nu te mai intalnesti cu un mk1...

florin_cars 13-04-06 16:49

Re: Ford Capri MK I
 
acuma...ce sa fac..stiu, k dupa ea 2 ani am tot umblat pana am gasit-o..dar bani..de unde?? :rolleyes2 :???:

dj05dpx 13-04-06 21:41

Re: Ford Capri MK I
 
Mai e de actualitate anuntul?

florin_cars 10-05-06 01:41

Re: Ford Capri MK I
 
Da :( mai este...

florin_cars 10-05-06 01:46

Re: Ford Capri MK I
 
11 Attachment(s)
Extraoptiune :twisted:

ofer si un "pachet Sport" Motor V6 + cutie 4 trepte + evacuari duble stanga/dreapta INOX(fara finala) de pe un Consul la 150Euro

- fisele Champion siliconice cumparate din Franta pe comanda(folosite un an)
- bujii Champion conform cu specificatiile Ford
- delcou schimbat, folosit un an
- toate accesoriile pe motor(alternator, electromotor, carburator, filtru aer, elice)

Motorul porneste, dar are o bataie constanta, un mecanic mi-a zsi k sunt atchetii, atul k poate cuzinetii la pistonul 1..pe arbore). Indiferent de problema piese pt Ford V6 sunt f ieftine, cred k un set motor era 2 milioane, si restul tot maruntis, oricum pe la 150Euro sunt doar tobele de INOX :rolleyes2
Din pozele cu evacuarile lipseste partial cea din dreapta, care la ora respectiva era picata prin groapa ;)

florin_cars 06-06-06 21:28

Re: Ford Capri MK I
 
inchideti va rog topicul ;)

florin_cars 23-07-06 02:39

Re: Ford Capri MK I
 
este inka 4 sale :wink:
avut probleme cu fostul interesat, si nu rezolvat nimic

florin_cars 26-07-06 13:42

Re: Ford Capri MK I
 
accept si ceva variante..daca se ofera

DarkXXX 26-07-06 18:06

Re: Ford Capri MK I
 
iti dau eu LAX-u...:):D

florin_cars 27-07-06 00:08

Re: Ford Capri MK I
 
No No....noooo:oops: :twisted:

DarkXXX 27-07-06 01:02

Re: Ford Capri MK I
 
om te fac:))

Ford_V6 27-07-06 03:16

Re: Ford Capri MK I
 
Quote:

Indiferent de problema piese pt Ford V6 sunt f ieftine,
Adia piesele pentru mine sunt ieftine mah ???????

florin_cars 28-07-06 01:00

Re: Ford Capri MK I
 
aham..:twisted:
ai tu un depozit..da nu dau nume...k poate pana dimi..sar Caprarii/Fordistii pe el :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:

florin_cars 08-08-06 13:33

Re: Ford Capri MK I
 
6 Attachment(s)
niu picciars :D

florin_cars 08-08-06 13:34

Re: Ford Capri MK I
 
4 Attachment(s)
acum pe tehnic sa mergem :arrow:

florin_cars 08-08-06 13:49

Re: Ford Capri MK I
 
in jurul datei de 18 august pot asigura transport catre Bucuresti ieftin...asta insemnand 850Euro..direct in Bucuresti :twisted: :twisted:

EvLSant0S 09-08-06 11:22

Re: Ford Capri MK I
 
NU o da .... .
ptr 850 de euro .. .
nu o da !
chiar nu se merita....

florin_cars 09-08-06 22:01

Re: Ford Capri MK I
 
adica?
Santose..daca o vrei tu, ia-o..
ba o DAU :twisted: :lol: :lol: :lol:

kgb_engine 10-08-06 11:32

Re: Ford Capri MK I
 
SUPER ce naspa k nam banii :( k nu mai stateam pe ganduri. Poate o mai tii vreun an.

florin_cars 12-08-06 00:04

Re: Ford Capri MK I
 
o tin pana se da, stiu cat am "tras" cu ea, cu actele, transportul, politia si rar-ul, bataile de cap cu vecinii :( si nu o dau pe nimic dar accept si ceva combinatii, garajul trebuie golit ...dar nu degeaba asa k dk ai ceva de propus sunt deschis ofertelor :wink:

prin 18 ajunge in Bucuresti mashinutza dk este cineva interesat sa zica.

florin_cars 13-08-06 17:10

Re: Ford Capri MK I
 
asteapta client spre Bucuresti pana prin 18..eniuan?

florin_cars 21-08-06 11:53

Re: Ford Capri MK I
 
inca isi asteapta casa noua :)

Ford_V6 23-08-06 11:04

Re: Ford Capri MK I
 
Salut

Fa si mie un pret la fisele si bujiile alea . . . .asta daca le dai separat...

eventual si la evacuarile de inox . . .

florin_cars 28-08-06 00:51

Re: Ford Capri MK I
 
scuze...uite raspunsul >>
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...571#post534571

einstein1984 30-08-06 11:59

Re: Ford Capri MK I
 
Stii ce are V6-le de tacane? Cuzinet de la arborele cu came bulit, care a mancat si din arbore din cauza frecarii! Mai toate V6 de la ford cu arborele de distributie in bloc au beleaua asta.

florin_cars 31-08-06 00:05

Re: Ford Capri MK I
 
hmm..interesant..mi-a zis si Ford_V6 parca aceeasi chestie....totusi ar trebui sa-l desfac..si sa vad cum arata axul cu came.
mersi de info..dar oricum..cred k il cam bucatesc...pt k si Ford_V6 vrea niste piese.., carbu l-am dat(desi poate mai gasesc unu, doua)...
oi vedea :)

legorzv 31-08-06 02:09

Re: Ford Capri MK I
 
sal da-mi un pm cu un id de mess sa vb despe masina si despre trensport la bucuresti daca mai este de vanzare

florin_cars 02-09-06 12:02

Re: Ford Capri MK I
 
frate esti banat cred...sau nush..da' se pare k nu ai voie sa primesti PM-uri :):rolleyes2

florin_cars e si id-ul de mess :twisted: :D

florin_cars 04-09-06 15:58

Re: Ford Capri MK I
 
SOLD OUT la Horadea heaven

Care doriti info despre masini vechi, sau vinde asa ceva...sa ma caute.
astept PM

arileo 23-02-07 21:47

Re: Ford Capri MK I
 
o mai ai??

arileo 23-02-07 21:50

Re: Ford Capri MK I
 
id meu e arileooo

florin_cars 24-02-07 03:32

Re: Ford Capri MK I
 
vandut.....

67DSS 28-03-07 16:49

Re: Ford Capri MK I
 
se poate inchide acest thread.:lol:


MASINA ESTE VANDUTA .

florin_cars 28-03-07 21:04

Re: Ford Capri MK I
 
gabitzu ai PM cu telefoanele mele...maine sunt la buc..poate te incalec cu o capra MK I :twisted: :twisted:

B22LPC 04-11-07 18:53

Re: Ford Capri MK I
 
iti dau eu fikatzii :P

als-customizer 13-01-08 23:27

Re: Ford Capri MK I
 
cat ceri pe toata masina cu tot ce ai de la ea


All times are GMT +2. The time now is 06:57.

- Copyright 2026 4Tuning