![]() |
Ford Capri MK I
Vand Ford Capri MK I an 1970,
- motor original V4 - 1.3l, - varianta de echipare XL, a 4-a din 5 (L, X, R, XL, XLR) - bord 6 ceasuri, - antifonata inside & out & portbagaj farurile de Dacia :sad: Are nevoie de reparatii/restaurare dar nu are gauri, flori de rugina, e solida. N-a fost accidentata, adika linia e OK, voi pune mai tarziu poze drept dovada. CIV nou, proprietari = 0, cumparatorul devine primpul owner din Carte :D Pret 850 Euro pot livra prin apropiere, maxim 350-400 km de TM |
Re: Ford Capri MK I
10 Attachment(s)
pozne...:lol: :lol:
|
Re: Ford Capri MK I
of... pana la urma dai capra? :sad:
|
Re: Ford Capri MK I
ti-am explicat..bagat in datorii sa-i fac actele..in final reusit la Severin..cu Politia, RAR-ul..dar bani, transport..etc :(
|
Re: Ford Capri MK I
mai..... nu o vinde.. ca nu te mai intalnesti cu un mk1...
|
Re: Ford Capri MK I
acuma...ce sa fac..stiu, k dupa ea 2 ani am tot umblat pana am gasit-o..dar bani..de unde?? :rolleyes2 :???:
|
Re: Ford Capri MK I
Mai e de actualitate anuntul?
|
Re: Ford Capri MK I
Da :( mai este...
|
Re: Ford Capri MK I
11 Attachment(s)
Extraoptiune :twisted:
ofer si un "pachet Sport" Motor V6 + cutie 4 trepte + evacuari duble stanga/dreapta INOX(fara finala) de pe un Consul la 150Euro - fisele Champion siliconice cumparate din Franta pe comanda(folosite un an) - bujii Champion conform cu specificatiile Ford - delcou schimbat, folosit un an - toate accesoriile pe motor(alternator, electromotor, carburator, filtru aer, elice) Motorul porneste, dar are o bataie constanta, un mecanic mi-a zsi k sunt atchetii, atul k poate cuzinetii la pistonul 1..pe arbore). Indiferent de problema piese pt Ford V6 sunt f ieftine, cred k un set motor era 2 milioane, si restul tot maruntis, oricum pe la 150Euro sunt doar tobele de INOX :rolleyes2 Din pozele cu evacuarile lipseste partial cea din dreapta, care la ora respectiva era picata prin groapa ;) |
Re: Ford Capri MK I
inchideti va rog topicul ;)
|
Re: Ford Capri MK I
este inka 4 sale :wink:
avut probleme cu fostul interesat, si nu rezolvat nimic |
Re: Ford Capri MK I
accept si ceva variante..daca se ofera
|
Re: Ford Capri MK I
iti dau eu LAX-u...:):D
|
Re: Ford Capri MK I
No No....noooo:oops: :twisted:
|
Re: Ford Capri MK I
om te fac:))
|
Re: Ford Capri MK I
Quote:
|
Re: Ford Capri MK I
aham..:twisted:
ai tu un depozit..da nu dau nume...k poate pana dimi..sar Caprarii/Fordistii pe el :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: |
Re: Ford Capri MK I
6 Attachment(s)
niu picciars :D
|
Re: Ford Capri MK I
4 Attachment(s)
acum pe tehnic sa mergem :arrow:
|
Re: Ford Capri MK I
in jurul datei de 18 august pot asigura transport catre Bucuresti ieftin...asta insemnand 850Euro..direct in Bucuresti :twisted: :twisted:
|
Re: Ford Capri MK I
NU o da .... .
ptr 850 de euro .. . nu o da ! chiar nu se merita.... |
Re: Ford Capri MK I
adica?
Santose..daca o vrei tu, ia-o.. ba o DAU :twisted: :lol: :lol: :lol: |
Re: Ford Capri MK I
SUPER ce naspa k nam banii :( k nu mai stateam pe ganduri. Poate o mai tii vreun an.
|
Re: Ford Capri MK I
o tin pana se da, stiu cat am "tras" cu ea, cu actele, transportul, politia si rar-ul, bataile de cap cu vecinii :( si nu o dau pe nimic dar accept si ceva combinatii, garajul trebuie golit ...dar nu degeaba asa k dk ai ceva de propus sunt deschis ofertelor :wink:
prin 18 ajunge in Bucuresti mashinutza dk este cineva interesat sa zica. |
Re: Ford Capri MK I
asteapta client spre Bucuresti pana prin 18..eniuan?
|
Re: Ford Capri MK I
inca isi asteapta casa noua :)
|
Re: Ford Capri MK I
Salut
Fa si mie un pret la fisele si bujiile alea . . . .asta daca le dai separat... eventual si la evacuarile de inox . . . |
Re: Ford Capri MK I
scuze...uite raspunsul >>
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...571#post534571 |
Re: Ford Capri MK I
Stii ce are V6-le de tacane? Cuzinet de la arborele cu came bulit, care a mancat si din arbore din cauza frecarii! Mai toate V6 de la ford cu arborele de distributie in bloc au beleaua asta.
|
Re: Ford Capri MK I
hmm..interesant..mi-a zis si Ford_V6 parca aceeasi chestie....totusi ar trebui sa-l desfac..si sa vad cum arata axul cu came.
mersi de info..dar oricum..cred k il cam bucatesc...pt k si Ford_V6 vrea niste piese.., carbu l-am dat(desi poate mai gasesc unu, doua)... oi vedea :) |
Re: Ford Capri MK I
sal da-mi un pm cu un id de mess sa vb despe masina si despre trensport la bucuresti daca mai este de vanzare
|
Re: Ford Capri MK I
frate esti banat cred...sau nush..da' se pare k nu ai voie sa primesti PM-uri :):rolleyes2
florin_cars e si id-ul de mess :twisted: :D |
Re: Ford Capri MK I
SOLD OUT la Horadea heaven
Care doriti info despre masini vechi, sau vinde asa ceva...sa ma caute. astept PM |
Re: Ford Capri MK I
o mai ai??
|
Re: Ford Capri MK I
id meu e arileooo
|
Re: Ford Capri MK I
vandut.....
|
Re: Ford Capri MK I
se poate inchide acest thread.:lol:
MASINA ESTE VANDUTA . |
Re: Ford Capri MK I
gabitzu ai PM cu telefoanele mele...maine sunt la buc..poate te incalec cu o capra MK I :twisted: :twisted:
|
Re: Ford Capri MK I
iti dau eu fikatzii :P
|
Re: Ford Capri MK I
cat ceri pe toata masina cu tot ce ai de la ea
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:57. |
- Copyright 2026 4Tuning