![]() |
O Miata cu valente... retro
30 Attachment(s)
O Miata cu valente... retro
Daca o vezi pe strada, intorci capul, nedumerit de natia si modelul ei. Ba mai mult de atat, imi vei spune ca suta la suta este o masina retro. Ei bine, nu este. Ba chiar s-a nascut undeva in “tara soarelui rasare”, sub numele de Mazda MX-5, rosie in nascare, neagra mat in prezent. Povestea este simpla: s-au vazut, s-au placut si s-au luat. Apoi, Manuel (proprietarul) a inceput sa fie nemultumit cand vedea pe strada altele la fel. Asa ca a hotarat sa ii puna “valul pe fata” si sa o faca de … nerecunoscut! Zis si facut. Bara fata este facuta de firma Pit Crew Racing, bara care se uneste cu perfect cu farurile “retro”, iar in spate, regasim o bara lucrata de Zender. Tot la exterior putem remarca oglinzile si capacul de la rezervor din carbon, jantele Compomotive pe 15”, cele din urma completand aspectul final al automobilului. Manuel spune ca urmeaza sa isi canalizeze atentia pe motorizare de acum incolo, deoarece exteriorul se afla acum in stadiul final. Un turbo kit Miata Flyung, bare antiruliu si un hardtop, si se declara multumit. Daca el e multumit, noi de ce sa nu fim?!? Eh bine, gusturile nu se discuta…. |
Re: O Miata cu valente... retro
foarte frumoasa masinuța
|
Re: O Miata cu valente... retro
frumoasa masina :x ..dar gentile(culoarea lor) lasa de dorit ...mergeau unele negre...sau chiar rosii:x
|
Re: O Miata cu valente... retro
NU STIU CE SA ZIC ..........frumoasa culoarea, frumos carbonu pe ea.......dar parca nu ii sta bine cu farurile si jantele alea ........parerea mea
|
Re: O Miata cu valente... retro
frumoasa masinuta, jantele o cam strica si in fata trebuia un grilaj ceva intre faruri.. sau semnul de la mazda..
|
Re: O Miata cu valente... retro
foarte,foarte frumoasa masina...o tenta de retro ar trebui incerat la mai multe masini..una ar fi chiar chrysler 300
|
Re: O Miata cu valente... retro
farurile si jentile ii dau tot aerul de retro :D
|
Re: O Miata cu valente... retro
frumoasa masina intradevar... arata bine
|
Re: O Miata cu valente... retro
parerea mea ca farurile nu prea se potrivesc,iar jantele puteau fii si altele mai "in ton " cu masina :D
|
Re: O Miata cu valente... retro
frumoasa foc dracia!:-P
|
Re: O Miata cu valente... retro
clasic..... fata imi aminteste de cobra :D
|
Re: O Miata cu valente... retro
o prefer pe ac decat originalul
|
Re: O Miata cu valente... retro
Quote:
|
Re: O Miata cu valente... retro
pe strada o recunosti ca e un mx-5 dupa fund, dar botul este oribil, da rau cu farurile alea porsche
|
Re: O Miata cu valente... retro
tare micuta asta...
|
Re: O Miata cu valente... retro
intradevar a iesit o masina unica, iar jantele si farurile intregesc nota retro pe care proprietarul si-a imaginat-o...
|
Re: O Miata cu valente... retro
Foare reusit proiectu...arata foarte bn masina....dar pacat de vopseaua mata
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:42. |
- Copyright 2026 4Tuning