Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - coupe ///M packet (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/147063-e36-coupe-packet.html)

Gti_edition 08-10-09 20:40

E36 - coupe ///M packet
 
13 Attachment(s)
am achizitionat aceasta masina in urma cu o luna dintr-o intamplare...Eram chitit pe un cabrio tot e36 dar nu a fost sa fie si am plecat acasa cu red cat.
Masina nu arata asa iar in decurs de o luna am investit sute bune.
Este un 2,0 24v si full option va fii la sfarsitul saptamanii cand voi monta si clima...in rest are de toate;). jantele le voi schimba tot saptamana asta cu unele de m5 e34

e36adigolan 08-10-09 20:47

Re: e36 coupe ///M packet
 
frumos frumos ce bord ai... ai grija de ea ar fri frumos niste jante bbs cum ai in avatar...

Gti_edition 08-10-09 20:48

Re: e36 coupe ///M packet
 
Quote:

Originally Posted by e36adigolan (Post 2704043)
frumos frumos ce bord ai... ai grija de ea ar fri frumos niste jante bbs cum ai in avatar...

ma straduiesc sa fac rost de bani sa le cumpar....momentan ma rezum la cele de m5

Bmwaldo 08-10-09 20:55

Re: e36 coupe ///M packet
 
Quote:

Originally Posted by Gti_edition (Post 2704053)
ma straduiesc sa fac rost de bani sa le cumpar....momentan ma rezum la cele de m5

U're car = SEX :D, foarte misto masina ;)

e36adigolan 08-10-09 21:04

Re: e36 coupe ///M packet
 
dar aripile spate sunt evazate ai avut ceva roti late presupun ?

Gti_edition 08-10-09 21:17

Re: e36 coupe ///M packet
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by e36adigolan (Post 2704096)
dar aripile spate sunt evazate ai avut ceva roti late presupun ?

da...10j

Cataaa_ 08-10-09 21:36

Re: e36 coupe ///M packet
 
dude wtfffffff ? cum ai putut sa renunti la jantele alea ???? serios ... sunt prea ***** !!!!!!

Marian_nebunu 08-10-09 21:38

Re: e36 coupe ///M packet
 
sunt roluite,se vede din poze ca au fost umflate:D

arata super masina sa o stapanesti sanatos

Gti_edition 08-10-09 21:40

Re: e36 coupe ///M packet
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Cataaa_ (Post 2704200)
dude wtfffffff ? cum ai putut sa renunti la jantele alea ???? serios ... sunt prea ***** !!!!!!

intr-o luna am schimbat mai multe modele de jante pentru ca ma pictisesc repede de ele...pur si simplu consider ca trebuie sa-i schimb incaltarile:D
cele de m5 sunt 8JX17 ET:20 si 9JX17 ET:22....vor sta bine

Marian_nebunu 08-10-09 21:42

Re: e36 coupe ///M packet
 
1 Attachment(s)
eu spun ca mai bine pui cu buza,parerea mea :D,arata mult mai bine,decat de m5

Champion 08-10-09 22:01

Re: e36 coupe ///M packet
 
Foarte frumoasa pisica, se vede ca e intretinuta bine..sa o folosesti sanatos..din ce an e?

Gti_edition 08-10-09 22:18

Re: e36 coupe ///M packet
 
Quote:

Originally Posted by Champion (Post 2704274)
Foarte frumoasa pisica, se vede ca e intretinuta bine..sa o folosesti sanatos..din ce an e?

12.1992

Florinike 09-10-09 02:43

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Foarte tare masinuta, sa o stapanesti cu placere. Personal imi plac jantele de M si cele din primele poze....dar depinde doar de gusturi ;)

e36adigolan 09-10-09 03:01

Re: E36 - coupe ///M packet
 
pune barosane tot 10j sau macar 9j tu sti ce e mai bine dar oricum da bine ceva lat ai si evazarea.. e pacat sa nu pui

sprinter 09-10-09 15:19

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Cateva intrebari, evazarile le ai facut pe la noi ?
Ceasul de temperatura uleiului chiar iti indica temp uleiului? sau are functia celui de consum.. cum e pe ceasurile non M? Daca iti indica temp uleiului ai facut vre o modificare sau e doar "plug & play"?
Ce suspensie/arcuri folosesti? marca & cat o coboara daca ai idee... astept rasp... ms
Si nu in ultimu rand, felicitari pt masina!
P.S: Cred ca o sa te plictisesti repede de jantele de M5 e34... arata intr un stil dar ai avut jante mai grave pana acum ...

66NFS 10-10-09 10:47

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 2705868)
P.S: Cred ca o sa te plictisesti repede de jantele de M5 e34... arata intr un stil dar ai avut jante mai grave pana acum ...

da mai mult ca sigur o sa se plictiseasca pt ca nu rezista la el un model de janta mai mult de 2 saptamaini .......

D N Y_e36 10-10-09 19:18

Re: E36 - coupe ///M packet
 
eu zic sa te rezumi la niste bbs-uri...tare masina...

antacebal 10-10-09 19:56

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Prima masina are praguri M ,bandouri late , oglinzi M si nu are pleoape, semnale albe ... e ceva dubios , sa nu spui ca nu ti-au placut si le-ai schimbat ca nu te cred

Gti_edition 11-10-09 21:00

Re: E36 - coupe ///M packet
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by antacebal (Post 2708433)
Prima masina are praguri M ,bandouri late , oglinzi M si nu are pleoape, semnale albe ... e ceva dubios , sa nu spui ca nu ti-au placut si le-ai schimbat ca nu te cred

pozele fara praguri ,bandouri..etc sunt vechi.
Dupa cum am spus azi am montat clima si jantele m5 +niste arcuri mai deosebite:twisted:

sprinter 11-10-09 21:13

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Quote:

Originally Posted by Gti_edition (Post 2710422)
pozele fara praguri ,bandouri..etc sunt vechi.
Dupa cum am spus azi am montat clima si jantele m5 +niste arcuri mai deosebite:twisted:

Misto ca ai jantele cu tot cu capace :) te am intrebat si eu ceva mai sus, poti sa imi raspunzi? ... ma intereseaza dropu care il are masina pe spate acum, sau ce arcuri ai folosit.. ms
Sa mi dai un semn cand te plictisesti de jante :))

Gti_edition 11-10-09 21:19

Re: E36 - coupe ///M packet
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 2710459)
Misto ca ai jantele cu tot cu capace :) te am intrebat si eu ceva mai sus, poti sa imi raspunzi? ... ma intereseaza dropu care il are masina pe spate acum, sau ce arcuri ai folosit.. ms
Sa mi dai un semn cand te plictisesti de jante :))

sunat arcuri kw rosii le am si pe bazar la vanzare

daffy duck™ 12-10-09 17:59

Re: E36 - coupe ///M packet
 
deci asta e masina care statea sub prelata pe bordura.....stiam io ca e a ta, dar ma rodea curiozitatea ce pisica era

D N Y_e36 12-10-09 19:21

Re: E36 - coupe ///M packet
 
pe cat sunt jantele 18'?

Gti_edition 12-10-09 22:18

Re: E36 - coupe ///M packet
 
maine jantele M5 vor avea buza full polish:D si clima la gata..o sa revin cu poze.
Am mai pus si xenon pe lunga ca bonus;)

Ernest 13-10-09 13:55

Re: E36 - coupe ///M packet
 
frumoasa masina ai grija de ea :D

Gti_edition 13-10-09 18:48

Re: E36 - coupe ///M packet
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Ernest (Post 2715186)
frumoasa masina ai grija de ea :D

multumesc la fel...iata si pozele cu jantele facute. inca nu stiu cu ce culoare sa fac miezul(steaua) pentru ca mi se par prea banale cu griul ala deschis.Ma gandeam la un gri inchis..gen gri sobolan

sprinter 13-10-09 18:56

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Quote:

Originally Posted by Gti_edition (Post 2716039)
multumesc la fel...iata si pozele cu jantele facute. inca nu stiu cu ce culoare sa fac miezul(steaua) pentru ca mi se par prea banale cu griul ala deschis.Ma gandeam la un gri inchis..gen gri sobolan

Da, gri sunt banale... ai putea sa le faci staua neagra... negru lucios/mat asta pt ca spitele de sub stele sunt negre, daca nu un negru cu perla. Oricum inchise la culoare... cel putin, eu asa as proceda

dr_pricop 14-10-09 15:50

Re: E36 - coupe ///M packet
 
foarte frumoasa mata .sa ai grija de ea si fara incidente.am si eu o intrebare:este greu de dat jos bordul pt ca am si eu o problema si anume nu se mai deschid clapete care actioaneza pt directionarea aerului spre parbriz si laterale,am clima digitala si am inteles ca este destul de greu.merci frumos

ukgarage 14-10-09 22:31

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Felicitari, este extraordinara masina, iar culoarea este....iuhaaaa. Daca nu e secret cat ai dat pe masina?
Iar in leg. cu jantele de M5, cred ca ar sta bine un gri sobolan, dar nu ff. inchis. Asa as proceda eu. Bafta si asteptam noi poze.

P.S. Frumos photoshooting-ul din Snagov :)

catalanu 14-10-09 22:32

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Ce drop au arcurile care le ai acum pe masina?


Superba masina.Cat te-a costat jantele de M5?

Gti_edition 15-10-09 08:32

Re: E36 - coupe ///M packet
 
[QUOTE=dr_pricop;2718354]foarte frumoasa mata .sa ai grija de ea si fara incidente.am si eu o intrebare:este greu de dat jos bordul pt ca am si eu o problema si anume nu se mai deschid clapete care actioaneza pt directionarea aerului spre parbriz si laterale,am clima digitala si am inteles ca este destul de greu.merci frumos[/QUOTE

usor nu este dar nici greu...te chinui un pic la cele 4 suruburi de sus de la parbriz:D

Gti_edition 15-10-09 08:34

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Quote:

Originally Posted by ukgarage (Post 2719721)
Felicitari, este extraordinara masina, iar culoarea este....iuhaaaa. Daca nu e secret cat ai dat pe masina?
Iar in leg. cu jantele de M5, cred ca ar sta bine un gri sobolan, dar nu ff. inchis. Asa as proceda eu. Bafta si asteptam noi poze.

P.S. Frumos photoshooting-ul din Snagov :)

man,am dat o alta masina la schimb pe ea...in momentul de fata ma tine foarte mult.
o sa le fac negre momentan

daffy duck™ 15-10-09 15:38

Re: E36 - coupe ///M packet
 
de ce cand trec cu maisna pe la tine pe la bloc....masina e parcata la locul ei...si cand trec pe jos....nu o mai gasesc???????


e LOW LOW LOW din cate am vazut

Gti_edition 17-10-09 15:35

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Quote:

Originally Posted by daffy duck™ (Post 2721278)
de ce cand trec cu maisna pe la tine pe la bloc....masina e parcata la locul ei...si cand trec pe jos....nu o mai gasesc???????


e LOW LOW LOW din cate am vazut

pt ca umbla:d va fii foarte low cu astea pe 17..daca nu imi atinge cu 205.40 pe 9j

catalanu 17-10-09 22:00

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Quote:

Originally Posted by catalanu (Post 2719725)
Ce drop au arcurile care le ai acum pe masina?

poti sa imi zici ? multumesc :D

B-69-TAU 17-10-09 22:40

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Arata super bine masina, felicitari! :d

Gti_edition 23-10-09 02:03

Re: E36 - coupe ///M packet
 
maine vin pozele cu jantele m5 gata polishate si montate pe masina:D
Arata bine;)

ziemenz 23-10-09 12:00

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Dupa mine exista doua tipuri de masini frumoase, frumoasele care le vezi doar in poze si celelalte frumoase care le vezi live, parerea mea ca e cel mai frumos e36 care l-am vazut live, poate am vazut prea putine e36, sau poate nu ... sau poate mi-a placut mult culoarea masinii, jantele, cum e lasata din suspensie, cum stralucesc pana si gumele, etc.

Ca orice masina are si ea micile ei defecte, sau poate caut perfectionismul pe care inca nu l-am intalnit, dar per total e o masina de admirat cand o vezi pe strada. Te asteptam cu pozele :)
Bafta!

Gti_edition 23-10-09 13:40

Re: E36 - coupe ///M packet
 
7 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by ziemenz (Post 2743939)
Dupa mine exista doua tipuri de masini frumoase, frumoasele care le vezi doar in poze si celelalte frumoase care le vezi live, parerea mea ca e cel mai frumos e36 care l-am vazut live, poate am vazut prea putine e36, sau poate nu ... sau poate mi-a placut mult culoarea masinii, jantele, cum e lasata din suspensie, cum stralucesc pana si gumele, etc.

Ca orice masina are si ea micile ei defecte, sau poate caut perfectionismul pe care inca nu l-am intalnit, dar per total e o masina de admirat cand o vezi pe strada. Te asteptam cu pozele :)
Bafta!

multumesc:)....iata si pozele
pentru cei interesati sa isi aduca jantele in aceeasi stare, contactati-ma pe privat pentru nr de telefon

sprinter 23-10-09 13:46

Re: E36 - coupe ///M packet
 
Au iesit intr un mare stil, felicitari! Cand te plictisesti de ele? :lol: ?
Edit: Imi poti spune si mie dimensiunile jantelor? et & J? ms


All times are GMT +2. The time now is 21:45.

- Copyright 2026 4Tuning