![]() |
vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
am gasit pe Ebay ceva destul de interesant... :
http://cgi.ebay.com/7-In-Dash-VGA-To...QQcmdZViewItem http://intechshop.com/TSM700/TSR2400.jpg 7" TFT Screen 4 Directions Swivel Screen(Left/Right/Up/Down) Semi-Auto Spring Loaded Opening Mechanism Touch Screen USB Interface Support 640x480~1280x768 Contrast:250:1 Brightness:400 NTSC/PAL System Standard Single Din In-Dash size REMOTE CONTROL 16:9 Wide Display Resolution 921600 Pixels 2 X RCA Vedio Inputs cine poate sa imi zica dar e bun de ceva...sau daca exista alte variante... |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
We are not responsible for the shipping cost for any defective item or DOA
adica daca ajunge la tine si nu functioneaza trebuie sa-l trimiti pe banii tai inapoi dus-intors... In alta ordine de idei asta este doar monitor... n-are dvd, n-are cd, n-are radio, nada nix... |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
stiu.... atat imi trebuie... aia cu stricatu...e la tot ce e pe ebay...
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
o fi mai bine sa nu iau in dash...sau fie prins de bord?? ca parca sunt mai bune astea normale decat in-dash
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
permite-mi, te rog, sa-ti dau o mana de ajutor. asta-vara m-am interesat foarte tare ce si cum e cu treburile aste..."carputerele" cum sunt numite.
despre ebay...io zic sa te feresit si iti dau 2 linkuri foarte utile. aici sunt firme dedicate acestui segment, care vand componente si trimit si in romania... www.cartft.com www.mp3car.com io, unu, iti recomand in-dash pt se poate si ascunde si are un sistem bun de prindere.cele mai bune monitoare touch-screen de masina sunt Xenarc,urmate de Liliput(le vei gasi pe ambele situri). inca ceva...dak ai de gand sa le legi la un carputer, probabil o sa ai nevoie de touch screen si sigur o sa ai nevoie de intrare VGA!!!! ori asta de pe ebay nu are asa ceva/ dak, in schimb, ai nevoie de el pt un dvd player de masina, cauta unul fara touchscreen si fara intrare VGA pentru ca nu o sa ai la ce sa le folosesti si sunt si mai ieftine. intra neaparat pe situri si pe forumurile lor... o sa ti se raspunda la multe intrebari. te salut si sper ca ti-am fost de ajutor |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
aaa....era sa uit.
povestea cu Quote:
personal ti-as recomanda xenarc - http://www.mp3car.com/store/product_...products_id=91 sau liliput cu radio http://www.mp3car.com/store/product_...roducts_id=206 sau liliput on-dash ca e la promotie si e si VGA si touchscreen si are 5 intrari de semnal !!!! http://www.mp3car.com/store/product_...products_id=42 sau dak preferi ceva ieftin si pt dvd asta e perfect http://www.mp3car.com/store/product_...products_id=77 salutari! |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
thx pt ajutor...am cutreierat tot netul am vazut din toate tarile.....dar ce mai bun pret/calitate parca e asta:
http://www.cartft.com/catalog/il/477 http://www.cartft.com/image_db/8inch_shop2.jpg mi se pare ff interesant.... stiu ca Xenarc sunt cele mai bune dar cost mai mult.... si faza cu in dash.... acceasi chestie...sun mai scumpe si unele chiar mai proste..... a astept si eu o parere pt asta de sus...am vat cu nemtii si trimit in romania..costa 30E drumu |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
vad ca ai ales unul cu touchscreen si vga... ceea ce inseamna 1 singur lucru.. :lol: carputeeeer!!! :D
e ok asta... e cat un xenarc de 7" cu touchscreen si vga da daca tot vrei mai ieftin de ce nu mergi pe promotia liliput... 8" la 260 dolari cu touchscreen si vga...tot tacamul http://www.mp3car.com/store/product_...products_id=42 singurul impediment e rezolutia mai redusa...640x480 fata de 800x600. oricare l-ai alege sunt ok ;) bafta multa! |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
mai zi si mie...cum sa face cu vama??? daca nu platesc si gasesc asta...ce fac...o confisca sau va trebuie sa platesc vama...
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
pai te duci dupa el?
atunci nimik mai simplu... ai 2 variante : 1)ori il ascunzi bine si te faci ca ploua 2)ori ti-l montezi de afara si zici ca l-ai avut si cand ai plecat, da oricum nu cred sa te intrebe careva. io iti recomand sa-l bagi prin bagaje pe undeva printre haine ca oricum nu controleaza ei chiar asa... io mi-am adus mai multe de dincolo si nu am avut probl pana acum :lol: |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
nu am cum sa ma duc dupa el in germania.....
cartft = "sure, we can send it to you. Shipping costs for Romania will be 31.00 EUR with FedEx." asta fac.... :) |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
aa..
atunci n-ar trebui sa ai de ce sa-ti faci griji. o firma catusi de putin serioasa trece prin vama si se aplica taxele respective acolo, asa ca nimeni nu ti le va confisca. daca ajung la tine prin calea asta sigur! au taxele platite. io zic sa le dai un telefon prietenos si sa-i intrebi exact ce si cum, mai ales cine plateste taxele si cat ar fi. si sa-mi zici si mie dak aflii mai exact :lol: salutari |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
a ajuns in tara LCD-ul, e la Otopeni...ma sunat unu si ma intreba ce e in pachet....ca daca e coponenta de calc imi ia doar TVA daca e ceva auto imi ia 40% si TVA.... ghici ce le-am zis.... maine o sa aflu daca au inghitit faza...
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
:clap:
imi place cum gandesti! sa ne tii la curent cu info despre el...ca maine poimaine imi trag si io unu'... o intrebare am... cum ai platit? salutari |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
cu carte de credit Master Card... cica astia sau uiata ce e in cutie si au trecut pe chitanta ca e ceva pt auto...adica am de platit mult.... maine cred ca trec... asti nu mai stiu pe ce sa-ti puna taxe...
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
nasol! da poti sa zici ca nu e auto! a mai pomenit cineva monitor auto cu intrare VGA specifica calculatoarelor? stiu ca are si RCA....da....ziceam si io... oricum, bafta
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
1 Attachment(s)
prima poza.... :) mai am de facut calculatorul (acum era pe un dvd player de casa)
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
marfa! arata bine!
imi spui, te rog, cat a fost pana la urma? cu tot cu taxele de la idiotzii aia... si...ceva detalii despre calculator? |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
500E tot :)
calc o sa fie un P3 la 800mhz....si o placa audio M-Audio Revolution |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
:shock:
hotzii dracului!!!!!!! ce nenorociti ba frate. asta e...sper ca esti multumit de el... p3 la 800...cu M-audio revo...6 sau 8 canale ? :P ar trebui sa sune marfa. succes cu el. bafta |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
adik bagi un calc in mashina ? :D sau nu intzeleg eu bine?
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
dap :)...trebuie sa imi vina piesele pt sursa saptamana asta....
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
foarte tare :d vreau sa vad shi eu asta ;) deci cand faci sa anutzi evo-u :P
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
Quote:
cum adica sa iti vina piesele? o montezi tu ? ma intereseaza si pe mine o sursa de 12v pt carputer :D |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
sursa se 12v exista pe net.... pot sa aduc din afara dar costa ~100E... s-a cam terminat bugetul...asa ca m-am apucat eu sa fac una care sa mearga cat de cat...sper :)
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
4 Attachment(s)
it`s alive....uluitor sursa merge :))
a venit si placa de sunet pt SQ :)) |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
bvoooo
abia astept sa-l pui in titiu' sa ne spui cum se aude comparativ cu un HU. te salut si bafta in contiuare |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
da
Super fain. Sunt curios ce componenta a avut pana la final computador-ul. Si mai ales cum merge in real life. Rezista la socuri? |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
P3 la 800MHZ. cu 120ram.hdd 80gb. placa sunet M-audio 7.1.dvd player.
totu se misca realtime inafara de filmele cu ac3(nu am reusit sa activez decodarea hardware a placii de sunet).... nu exista probleme cu vibratile |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
am vazut ca baietii de la CarPC.ro folosesc un calc cu proc de la Via, fara nici un cooler. Chiar hdd-ul e inlocuit cu un CF mai mare. asta pentru a se evita orice miscare in calculator.
Pe ce masina l-ai pus? La sursa ai ventilator? Cred ca o sa ma apuc si eu de asa ceva. e o treaba super faina. asta cred ca este solutia viitorului.:D |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
la sursa am un ventilator care trebuie sa mearga....
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
Swat-cat,
Cum mai merge sistemul? Deja ar trebui sa aibe ceva timp de functionare. Au aparut ceva probleme pe parcurs? Tocmai am sa ma apuc si eu de asa ceva, si tare mi-ar fi de ajutor orice mai poti sa-mi spui. |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
pai....:sad: il vand :???: nu au fost probleme...doar ca e cam greu sa folosesti un windows in timp ce conduci :P.... am cam exagerat...parare mea
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
wow:shock:
nu ma asteptam la raspunsul asta.:D Totusi sunt curios cum suna comparativ cu un Radio Cd, mai mult sau mai putin de top. Cu cat le vinzi? ;) Asta ca fapt divers. Cine stie. |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
lcd-ul cu 400E..si calc cu sursa 100E.....de sunat....nu`s..nu prea m-a impresionat m-audio....suna ca un pioneer mid-level
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
Salut,
Am citit si eu ce ati vorbit, uite as vrea sa te contrazic, nu stiu ce treaba are windowsu cu masina, iti poti instala o interfata auto cum e RoadRunner sau Mediacar si gata, nu ai treaba cu windows-u. Eu am in prezent car pc si imi place foarte mult, poti face absolut orice de pe el, iti poti controla anumite functii ale masinii si asa mai departe. |
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
mai e faza cu boot-ull...tre sa astepti sa se incarce.... mai si consuma ceva.... nu e ceva super compatibil...
|
Re: vreau si eu niste pareri pt un Touch Screen
Nu e problema cu bootu, Iti poti seta cum iti vine tie mai bine. Te poti folosi de IBUS daca masina foloseste asa ceva, sau daca nu sunt cateva adaptoare, shutdown controller sau ignition controller, nu mai stiu exact. Consum? Nu stiu ce sa zic, eu am o sursa de tensiune care imi da minim 600w si max 1200 si crede-ma ca stau ore in sir cu systemu pornit si masina oprita si nu am nici un fel de problema. Nici macar cand pornesc masina si systemul e deja pornit nu imi da caderi de de tensiune.
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:18. |
- Copyright 2026 4Tuning