![]() |
E46 - XOX
4 Attachment(s)
salut
m/am gandit sa/mi prezint si eu masina un 318d din 2001 ce parere aveti? o sa revin cu alte poze si cu modificarile facute |
Re: e46 XOX
frumos frumos :D sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el...e frumos si e BMW:D cati cai are?
|
Re: E46 - XOX
Superb! Spor la modificat:>
|
Re: e46 XOX
Quote:
sau nu stiu de ce nu trage.... merci la fel |
Re: E46 - XOX
mi-e s anu zic vreo prostie...debitmetrul?cum e?adica si eu am o pisica...150 de cai dar nu trage datorita debitmetrului care urmeaza sa-l skimb:D
|
Re: E46 - XOX
Quote:
Quote:
dar eu cred ca turbina este defecta deoarece nu face presiune mai deloc |
Re: E46 - XOX
cum vrei sa traga 1.8d ?
daca era turbina dusa.. fumegai mai rau ca locomotivele pe aburi.. |
Re: E46 - XOX
Te-am vazut mai devreme prin oras......e simpatica masina
Ti-ar trebui niste stopuri pe led! Bafta! |
Re: E46 - XOX
Quote:
|
Re: E46 - XOX
Quote:
stiu ca ar trebui niste stopuri dar deocamdata sa fac turbina si dupa o sa mai aranjez cat de cat merci oricum , a ta e mult mai frumoasa |
Re: E46 - XOX
Frumoasa masinuta nene, poate ne vedem in weekend sa o vad si eu pe viu ! :d
|
Re: E46 - XOX
Quote:
am auzit ca ti-ai luat opel asa e? |
Re: E46 - XOX
nu, nu imi iau eu dacia nemtilor :)))
eu ori o refac pe a mea, ori ma dau pe un Audi 1.8T Quattro, am gasit la unu in spania, si la proprietar, sa vedem ce rezolv cu dosarul. |
Re: E46 - XOX
Quote:
|
Re: E46 - XOX
1 Attachment(s)
un filmulet si o poza cu o ruda de/a ei
|
Re: E46 - XOX
Frumos tare si fratiorul sau:)
|
Re: E46 - XOX
acum vreo luna de zile am dat navigatia jos pentru ca nu mergea si acum nu-mi mai functioneaza computerul de bord si senzori de ploaie
aveti idee ce ar putea avea? |
Re: E46 - XOX
DB 23 XOX ...ON ROAD! https://www.youtube.com/watch?v=OD9Mb...e=channel_page
|
Re: E46 - XOX
da mah incepe sa arate si ea a masina;) vezi ce face cu turbina aia k te cam rupe razvan cu seatu;)
|
Re: E46 - XOX
Quote:
m-a terorizat |
Re: E46 - XOX
planuri..ceva..cu el ? :D
|
Re: E46 - XOX
planuri sunt dar mai intai sa repar chestia asta
in al 2-lea rand muzica de pe solenza mutata pe el |
Re: E46 - XOX
4 Attachment(s)
azi am umblat pe la turbina si am aflat de ce nu-mi functioneaza cum trebuie
o supapa de la vacum nu deschide si nu face presiune cat trebuie furtunele nu sunt sparte,acum sa vad de ce nu deschide |
Re: E46 - XOX
Poate facem si noi o sedintza foto dar numai dupa ce schimb bara:D bafta cu ea
|
Re: E46 - XOX
apropo un angel ar da bine langa xenonul ala;)
|
Re: E46 - XOX
Quote:
xenon nu prea mai am mai merge decat un bec pe lunga |
Re: E46 - XOX
9 Attachment(s)
o sesiune foto facuta azi
nu prea clare pozele ca sunt facute cu telefonul |
Re: E46 - XOX
Cam dubioasa sedinta asta foto cu "VACA la pascut"
|
Re: E46 - XOX
Quote:
ca sa mor daca am vazuto eram la tara |
Re: E46 - XOX
3 Attachment(s)
aveti idee ce model sunt jantele astea si ce culoare sa le vopsesc?
|
Re: E46 - XOX
aduc a bbs-uri
ca si culoare: ( cam cum e acuma ), negru cu buza argintie. |
Re: E46 - XOX
bah poi alea sunt jante mah?:P arunca-le mah la mn in portbagaj cand trec cu masina pe lg tine:P....poi mah par a fi mai mult copie dupa m3 an 2000 unul din modelele de jante.....vopseste-le gri sobolan si lasa buzitza aia mica lucidata asa..bafta
|
Re: E46 - XOX
Quote:
nu par deloc ce zici u..:)) |
Re: E46 - XOX
Quote:
e geu sa le fac buza cum zici tu |
Re: E46 - XOX
Sunt Jante BMW model M - Styling 72 V-Speiche
|
Re: E46 - XOX
Quote:
stiu ca te ocupi cu bmw-uri ai idee de ce nu-mi mai functioneaza computerul de bord de cand am dat navi-ul jos? |
Re: E46 - XOX
Quote:
|
Re: E46 - XOX
Quote:
|
Re: E46 - XOX
Quote:
acum functioneaza perfect intre timp am rezolvat si problema de la motor era debitmetrul si un furtunas de vaacum spart acum trage mult mai bine dar tot de la 2800rpm in sus |
Re: E46 - XOX
4 Attachment(s)
nu am mai postat de mult,asa ca am sa atasez niste poze cu masinuta mea dupa prima zapada
apropo este de vanzare |
| All times are GMT +2. The time now is 20:51. |
- Copyright 2026 4Tuning