Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/140417-masina-f1-uriasa-confectionata-paine.html)

Cigo 28-08-09 19:48

Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
12 Attachment(s)
Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE

A fost nevoie de 6 bucatari sefi, 2 artisti, 2 tehnicieni si 5 voluntari pentru a "crea", sau mai degraba a coace, aceasta uriasa masina de Formula 1 din paine.


Operatiunea a avut loc in Singapore. Pentru creatia destul de reusita s-au folosit 22 de tipuri diferite de paine, 14 kilograme de drojdie, 14 litri de apa, 1 kilogram de sare. Punem pariu ca a mirosit cum nu se poate mai bine!

Fily 28-08-09 19:54

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
Astia nus pe treaba lor(in sensu bun al cuvantului) :)) foarte tare frate.
Aici kiar nu sar supara nimeni dak "ar musca din volan":))

D.Y ¬ 28-08-09 20:27

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
Apreciez munca!!
Doar atāt!:D

AlexAstra 28-08-09 20:58

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
faza tare e ca dupa vreo 2 saptamani...pot s-o conduca ca o sa fie BETON:))))))

LEDuri 28-08-09 21:00

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
mi-e o foame de nu va dad :D:D ce bineee arata ! tare ideea

turb0 28-08-09 21:08

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
Frumos, decat masina aceea facuta la traforaj, mai bine asta. S-ar hrani din ea multi :lol: 'Au intrat in paine brutarii.'

Sa aveti pofta.

Alex30 28-08-09 21:23

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
Foarte tare...daca ti se face foame mai rupi putin din janta :D

andreicln 28-08-09 21:27

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
sa tot musti din volan :))

Alex_D12 28-08-09 21:40

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
delicioasa ideea :D..... astept cu nerabdare si un R8 din paine sau stix-uri :X

ovidiums 28-08-09 21:45

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
dar de ce?

z$olt 28-08-09 23:31

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
arata delicios, pofta buna! :D

VDAN 29-08-09 00:01

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
de apreciat munca,dar cand te gandesti ca prin africa oamenii mor de foame,astia isi permit sa se joace cu painea

[IlluSioN] 29-08-09 00:34

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
:D tare ideea si in acelasi timp .. delicioasa :))

DTH 29-08-09 00:58

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
Quote:

Originally Posted by VDAN (Post 2593964)
de apreciat munca,dar cand te gandesti ca prin africa oamenii mor de foame,astia isi permit sa se joace cu painea

Subscriu !


Frumoasa munca dar ...totusi ...unii nu au nici macar 1cm de paine...si astia isi permit ...:-)

Bogdan.IS 29-08-09 01:26

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
bravo lor , foarte frumoasa :D

Darius DMS 29-08-09 08:06

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
super tare!!!....lucru bine facut;)

YGD-sef 29-08-09 09:30

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
Originala idee!:-P

tsughi.bughi 29-08-09 09:50

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
Chiar ca super idee,respect pt munca lor

claud1u_BDT 29-08-09 10:58

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
Bv lor , dar in romania cu o asha masina ..te duci dreac , nu te scapa un caine:D:))

yo_mario 29-08-09 11:31

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
:Dfoarte tare:D

DraquVerDe 29-08-09 12:50

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
Ma luat foamea :)) :lemon:

L4uR 29-08-09 13:07

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
numai buna sa mergi cu ea la un gratar....

shobby_ams 29-08-09 14:45

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
ahahaha :)) ma nene..sunt cate unii care chiar numai stiu ce sa mai scoata :)) masina din paine..uriasa masian din paine :))...pai mananca 40 familii din ea :))

Cr0c0 F 29-08-09 16:20

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
doamne ce pofta de paine proaspata mi-a facut..damn..

aleXpeed 29-08-09 19:26

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
Foarte tare, sunt curios din ce sunt facute "cauciucurile". Din paine arsa??

FloweRffs 30-08-09 13:46

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
mama ce le trece la unii prin cap:))

Gyo*TDS 30-08-09 14:01

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
arata delicios...

CorteZ_PKP 30-08-09 15:28

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
dai un burnout si faci paine prajita :)).tare ideea .asteptam varianta din chipsuri

rider2009 30-08-09 16:26

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
bine ca nu or facuto din prescura sa se cuminice lumea :))

alynex 30-08-09 19:41

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
E interesanta "painea":)),nu vad nimic mai mult decat o publicitate buna pentru o brutarie care e sponsor la F1:lol:?
Cam atat:???:...daca o pui intr-o MEGAciorba ceva,iti ajunge pe timp de criza cativa ani buni.
Interesanta treaba.

danelu 31-08-09 11:55

Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
 
frumoasa masina....si ce se va intampla cu masina dupa ce se intareste painea?...ii punem motor? :)


All times are GMT +2. The time now is 11:42.

- Copyright 2026 4Tuning