![]() |
Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
12 Attachment(s)
Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
A fost nevoie de 6 bucatari sefi, 2 artisti, 2 tehnicieni si 5 voluntari pentru a "crea", sau mai degraba a coace, aceasta uriasa masina de Formula 1 din paine. Operatiunea a avut loc in Singapore. Pentru creatia destul de reusita s-au folosit 22 de tipuri diferite de paine, 14 kilograme de drojdie, 14 litri de apa, 1 kilogram de sare. Punem pariu ca a mirosit cum nu se poate mai bine! |
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
Astia nus pe treaba lor(in sensu bun al cuvantului) :)) foarte tare frate.
Aici kiar nu sar supara nimeni dak "ar musca din volan":)) |
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
Apreciez munca!!
Doar atāt!:D |
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
faza tare e ca dupa vreo 2 saptamani...pot s-o conduca ca o sa fie BETON:))))))
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
mi-e o foame de nu va dad :D:D ce bineee arata ! tare ideea
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
Frumos, decat masina aceea facuta la traforaj, mai bine asta. S-ar hrani din ea multi :lol: 'Au intrat in paine brutarii.'
Sa aveti pofta. |
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
Foarte tare...daca ti se face foame mai rupi putin din janta :D
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
sa tot musti din volan :))
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
delicioasa ideea :D..... astept cu nerabdare si un R8 din paine sau stix-uri :X
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
dar de ce?
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
arata delicios, pofta buna! :D
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
de apreciat munca,dar cand te gandesti ca prin africa oamenii mor de foame,astia isi permit sa se joace cu painea
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
:D tare ideea si in acelasi timp .. delicioasa :))
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
Quote:
Frumoasa munca dar ...totusi ...unii nu au nici macar 1cm de paine...si astia isi permit ...:-) |
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
bravo lor , foarte frumoasa :D
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
super tare!!!....lucru bine facut;)
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
Originala idee!:-P
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
Chiar ca super idee,respect pt munca lor
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
Bv lor , dar in romania cu o asha masina ..te duci dreac , nu te scapa un caine:D:))
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
:Dfoarte tare:D
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
Ma luat foamea :)) :lemon:
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
numai buna sa mergi cu ea la un gratar....
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
ahahaha :)) ma nene..sunt cate unii care chiar numai stiu ce sa mai scoata :)) masina din paine..uriasa masian din paine :))...pai mananca 40 familii din ea :))
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
doamne ce pofta de paine proaspata mi-a facut..damn..
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
Foarte tare, sunt curios din ce sunt facute "cauciucurile". Din paine arsa??
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
mama ce le trece la unii prin cap:))
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
arata delicios...
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
dai un burnout si faci paine prajita :)).tare ideea .asteptam varianta din chipsuri
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
bine ca nu or facuto din prescura sa se cuminice lumea :))
|
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
E interesanta "painea":)),nu vad nimic mai mult decat o publicitate buna pentru o brutarie care e sponsor la F1:lol:?
Cam atat:???:...daca o pui intr-o MEGAciorba ceva,iti ajunge pe timp de criza cativa ani buni. Interesanta treaba. |
Re: Masina de F1 URIASA, confectionata din PAINE
frumoasa masina....si ce se va intampla cu masina dupa ce se intareste painea?...ii punem motor? :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:42. |
- Copyright 2026 4Tuning